PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה זמן אמור להחזיק מצבר?????

אייל
09-10-03, 17:36
הג'יפ שלי מניע ונוסע במממוצע פעם בשבועיים. המצבר הראשון "הלך" אחרי שנה וחצי. התחליפי מת אחרי שנה.
הקצב הזה נורמלי?
השאלה מופנית בעיקר לכאלו שהג'יפ אצלהם כרכב טיולים בלבד (כזה שמניע פעם ב...).

בכל מקרה בשבוע הבא אני אחבר מד זרם ל(+) של המצבר ואבדוק האם משהו צורך זרם. אגב, משהו חוץ מהרדיו (החיבור הצהוב ששומר על הזכרונות) אמור לצרוך זרם. אם כן בכמה זה אמור להסתכם.

תודה.

חנן א.
09-10-03, 17:46
להניע פעם בשבועיים נשמע לי מעט מדי. אני מניע פעם בשבוע ובמשך חמש שנים החלפתי מצבר פעם אחת, לפני כשלוש שנים.

אם אין לך מע' הגנה חשמליות לא אמורה להיות צריכת זרם כלשהי מהמצבר.

רדיו? בJEEP ?

או שאולי, רחמנה ליצלן, יש לך שעון זמן בג'יפ שלוקח זרם?

אריק זמר
09-10-03, 18:56
אצלי מאז מרץ כמדומני, הרכב מניע בפרקים שבין פעם בשבועיים לפעם בחודש...
טפו טפו, אין בעיה.
מבחינת הבלאי, גם ככה הסטרטר הראשוני אורך יותר מ5 - 10 שניות ככה ששמן מגיע בזמן.

רכס חיים
09-10-03, 19:48
חבר'ה - מהר לכו ותוסיפו מנתק זרם ראשי בין המצבר לכל הצרכנים במחיר של 30 שקל. סיבוב המנוף בסוף הטיול וכל הג'יפ ללא חשמל. טוב גם למניעת גניבות - אם המנוף מוסתר באיזה חור - וכמובן כל הדליפות נעצרות עד להתנעה הבאה. רק הגרמנים והרוסים חושבים אחרת.

אדי
10-10-03, 00:27
חיים, צריכים מפסק שיעמוד בזרם גבוה, באיזה מפסק מדובר? מאיפה קנית?

eran4x4
10-10-03, 01:09
לא מומלץ לנתק את המתח בסופה - הדבר יגרום לאיפוס המחשב ובכול חיבור מחדש המחשב יצתרך ללמוד את הרכב מחדש.

אדי
10-10-03, 02:13
ערן, אני יודע שכל ניתוק מעל 5-10 דקות של המצבר בסופה מאתחל את המחשב, השאלה היא מה רע בזה?

אדי

AvigdorAharon
12-10-03, 06:32
בוקר טוב,
מחזק את הדעה של חיים אך לי זה עלה יותר:
90 ש"ח ברז חשמל בחנות חלקי חילוף של טרקטורים . מלגזות.
חיברתי מה (-) של המצבר לברז החשמל, וממנו לראש המנוע.
אין כלל בעיות התענה גם אחרי יותר משבועיים (טפו טפו טפו ...).

אביגדור

חנן א.
12-10-03, 09:14
חברים, זה שהג'יפ מניע לאחר שבועיים, זה לא המדד לכך שאתם לא הורסים את המצבר.
מצבר שאינו מצבר לפריקה עמוקה שנמצא במצב לא טעון עד הסוף, נהרס ומקבל קורוזיה פנימית.

אין לי כל מידע על כך שבאמת שבוע זה טוב ושבועיים זה כבר רע. מה שכן ברור הוא שככל שמחכים יותר זמן בין התנעה להתנעה, המצבר נפרק יותר ונהרס יותר, אז שווה לנסות להתניע כמה שיותר (בגבולות ההגיון והנוחות).

אם יש כאן מישהו שטוען שהוא מניע את הג'יפ פעם בשבועיים והמצבר החזיק לו ככה את מלוא אורך חייו, אז זה באמת מדד טוב לכך שפעם בשבועיים זה מספיק.

AvigdorAharon
12-10-03, 09:23
חנן,
נכון להיום, המצבר אצלי שנה. לפני כן ניתן לשאול את מוני מתי הוא רכש אותו.
אני מניע בין פעם בשבוע ולפעמים גם פעם בשבועיים.
חיברתי את הברז כי לפני כשמונה חודשים ניסיתי להניע אחרי תקופה ארוכה מאוד (יותר משבועיים), והרכב לא הניע בגלל שהמצבר התרוקן.
מכר שלי (שכל עיסוקו מצברים לרכב) טען לי את המצבר, בדק טעינה והמליץ לי להרכיב את הברז. לטענתו, גם דיבורית (ללא הטלפון המחובר אליה) צורכת זרם. ברכב הנוסע יום יום זה לא בא לידי ביטוי, אך ברכב טיולים זה משמעותי.
מאז הרכבת הברז, אין בעיות התנעה (עד היום כמובן...).

זוהי דעתי וניסיוני האישי בלבד!

אביגדור.

eran4x4
13-10-03, 08:35
אדי

החסרונות - נמחקת היסטורית התקלות של המחשב (יכול להיות שתפספס תקלות עם נרשמה בבמכשב בנסיעה לפני ניתוק הברז).

המחשב אמור לאסוף סטטיסטיקה על אופן פעןולת המנוע (חישנים שונים) ולהשתמש בנתונים אלו לשיפור ניהול המנוע - איסוף זה לוקח זמן (לא זוכר כמה אבל הרבה, כמה זה משפיע על ביצועי המנוע ותצרוכת הדלק - לא יודע להגיד - מן הסתם קונדסון יכול להוסיף נתונים).

ניר ל
13-10-03, 13:42
מצבר שנפ 80 א"ש החזיק אצלי ארבע וחצי שנים עד שנפטר בסופ"ש האחרון מדום לב. המצבר עבד כמו פנתר במשך כל השנים האלה, נפרק עקב השארת אורות לפחות שלוש פעמים, שתה כמה פעמים מים מינרלים במקום מזוקקים ולא ממש הקפדתי על גובה המים.
המצבר מת בפתאומיות אחרי נסיון הנעה בבוקר (נתן סטרטר חזק ומת לגמרי), כנראה מקצר פנימי עקב התפוררות של לוח (מה שהבנתי מההסבר של חנן).
המצבר הוחלף במצבר "תודור" 80 א"ש, נראה כמה זה יחזיק...

-->