PDA

צפייה בגרסה מלאה : פיוז החלונות נשרף כל חודש, למה ?

אלון
18-05-06, 10:20
ביונדאי גאלופר שלי פעם בחודש נשרף הפיוז הגדול, זה שבתיבת פיוזים מתחת למכסה המנוע - 30 אמפר - החלונות עובדים בסדר אבל מתמרדים פעם בחודש (אולי יש להם מחזור כמו לאישתי?)

shmil
18-05-06, 12:01
כי הוא מעביר זרם גבוה ממה שהוא מתוכנן.

בדוק:
האם יש לך חלון אחד שעולה קשה/לאט יותר מהיתר?
האם הרכב עבר תאונות באזור הדלתות שיכולות היו לגרום למעיכת צמת הדלתות?
האם יש משהו אחר שאתה מפעיל ואז זה נשרף? (והמדובר כנראה על משהו לא מקורי, שחובר לאותה הצמה).
האם יש לך מפסק אחד בעייתי?

UNIX
18-05-06, 19:41
איזה מודל הרכב?

אלון
19-05-06, 01:12
שמיל, בדקתי, באמת החלון בדלת הנהג עולה קשה, יתכן ויש במסילות אבק, אנקה ואמרח קרם סיליקון אולי הבעיה תעלם, תודה

shmil
19-05-06, 02:32
קשה לי להאמין שאבק במסילה גורם לשריפת הפיוז.

האם בנוסף לעובדה שהוא עולה לאט יותר הוא גם נשמע שונה בעת העלייה ממנוע חלון הנוסע?

פתח את כיסוי הדלת, הסר אותו,ובדוק כמה המנוע מתחמם בעת העליה. אם המנוע תקין, החום אמור להיות נסבל ביד, ולעבור אחרי שתי דקות.
אם החום לא עובר תוך שתי דקות ו/או הוא בלתי נסבל, הבעייה היא במנוע.

אם הבעייה במנוע, הגיוני שמה שקרה לך הוא שאחד משני המגנטים המהווים את הסטטור נפרדו מהגוף החיצוני. במצב כזה, החיכוך בין הרוטור למגנט גדול יותר, וזה מה שיוצר את החום הגבוה, הצליל השונה, והעלייה האיטית.

ניתן להחליף מנוע, אך ניתן גם לפתוח אותו, להוציא את הרוטור, להוציא ונקות את הסטטור שנפרד משאריות הדבק, לנקות את שאריות הדבק בתוך גוף המנוע, לשים דבק 3 שניות ולהדבק את המגנט הסורר חזרה למקום.
לסגור הכל ולהחזיר למקום..., בזהירות עם הפחמים, קשה להכניס אותם חזרה.

רפי א.
19-05-06, 10:26
הייתה לי אותה הבעייה, התזתי ספריי סיליקון על המסילות והעניין הסתדר.

חנן-ג'יפולוג
19-05-06, 10:30
האם כשאתה נועל את הרכב עם השלט, כל החלונות מקבלים פיקוד להתרומם ביחד? יכול להיות שבשילוב עם האבק במסילות זה גורם לעומס יתר על המערכת.

אלון
20-05-06, 01:10
האם כשאתה נועל את הרכב עם השלט, כל החלונות מקבלים פיקוד להתרומם ביחד? יכול להיות שבשילוב עם האבק במסילות זה גורם לעומס יתר על המערכת.
איזה עולים ביחד! זה גאלופר זה טכנולוגית האלף הקודם, יש נעילת שלט אבל אם לא העלתי את החלונות אחד אחד אז החתול שלי ישן בתוך הרכב, אני הולך לעבור על המערכת כמו שהמלצתם
א - ניקוי המסילות ומרחת משחה סיליקונית
ב- - אל יעזור אז פרוק וטיפול במנוע אם הוא מתחמם
ג - לא יעזור, שהחתול הפראי שלי ישמור על העגלה
תודה על הטיפים

-->