PDA

צפייה בגרסה מלאה : קיט מתלים לצ'רוקי XJ - דיון מסכם לקראת הזמנה

נמרוד
18-05-06, 14:20
אשמח לשמוע דעות. מגוון הקיטים בחנויות האינטרנט מהמם. בארץ, הרוב מזמינים רוביקון אקספרס - למה בעצם? יש גם כמה חברה עם קיטים של סקיג'קר, שגם להם יש מבחר רמות ומחירים לא קטן - מי יכול לספר מנסיון אישי? עוד שאלה - עבור צמיגי 31 אינץ', אני צודק שאני צריך קיט של 3 או 3.5 אינץ', ולא צריך את הקיטים של 4.5 ומעלה?

Saar
18-05-06, 14:55
נמרוד,

לגבי השאלה האחרונה, התשובה היא כן. עבור צמיגי 31" מספיק קיט 3-3.5"
לגבי החברות/קיטים,
אני לא חושב שיש מספיק ניסיון עם הקיטים השונים בארץ, לדעתי, נסה לבדוק בפורומים הזרים, שם תוכל לקבל אינפורמציה רבה יותר (ובמקרה שלך גם מדוייקת יותר, אני לא מכיר אף צ'ירוקי 94 מוגבה בארץ וישנם הבדלים בין המודלים האלו ל 99 והלאה שהגיעו ארצה ביבוא סדיר)

סער.

grand
18-05-06, 16:21
יש הבדלים בקיטים השונים בנושא נוחות הנסיעה, ב XJ זה מהותי.
אני לא הייתי מתפשר והולך על הקיט הנוח ביותר.
כמו כן לבדוק חוות דעת של משתמשים בנושא שקיעת קפיצים שזה גם כן לא פחות חשוב.
היתרון בקיטים של רוביקון הוא איכות החומרים והקפיצים ( לא שוקעים). לדעתי קיט RE6030.

עמיקם
18-05-06, 21:48
קרא את הכתבה הזאת ותראה אם זה מתאים לך.
ביום שלישי קניתי קפיצים של סונומה ואני מתכוון להרכיב אותם כניראה בשבוע הבא.
לפי הכתבה הוא קיבל בין 4 ל4.5 אינצ.זה יותר מידי גבוהה לטעמי.
אני מתכוון להשתמש רק בשלושת העלים התחתונים ומקווה לקבל בין 3 ל3.5 אינצ.
אני לא יודע כמה רך זה יהיה אבל אני חושב שזה בטח יותר טוב מהוספת עלה שבא בקיט.
אחרי ההתקנה אדע כמה גובה קיבלתי ואז ניראה מה נעשה עם הפרונט.
http://www.naxja.org/forum/showthread.php?t=50083&highlight=bastard+writeup

LAREDO
18-05-06, 22:18
נמרוד:
ראשית מז"ט.
שנית - אל תעשה את הטעות שעשית עם צמיגי הג'יפ 31.
אתה צריך קיט סקייג'קר 6 אינצ', צמיגי 33, וסרן אחורי 44 לפחות.
אל תעשה את זה בשתי מכות, חבל על הזמן ועל הכסף.

grand
18-05-06, 22:18
עמי, אני רואה שאתה רציני בעניין.
השאלה אם בסופו של דבר יש חיסכון גדול בכסף.
הקיט של רוביקון 6030 הוא היותר יקר, זה שמגיע עם קפיצים אחוריים קומפלט, ולא רק הוספת עלים, אפשר להשיג אותו אצל ג'ייסון סביב ה 500$ , לדעתי מחיר זול למה שיש שם, ולא צריך להתעסק עם כל מיני התאמות, ריתוכים וקומבינות, לך תשיג קפיצים קדמיים 3.5" , צינורות בלמים ארוכים, שאקלים, מוטות רדיוס וכו' יצא בסוף יותר יקר.
לגבי יצרנים אחרים - אני מאמין שהקיט של סקייג'אקר הוא גם טוב, השאלה היא המחיר ומה שהוא כולל בתוכו יחסית לרוביקון שפחות או יותר אנו מכירים וניסינו.

נמרוד
18-05-06, 22:47
אמיר - אין מצב. יש לי כבר ג'יפ על 33. אני רוצה את הצ'רוקי על 31, עם נעילה אחורית פשוטה ואחר כך גם קדמית, וקיט מתלים טוב ונוח. הוא רכב יומיומי, שצריך להשאר שימושי ונעים לנהיגה, ורכב לטיולים עם הילדה (ובעוד חצי שנה הילדות). אממה, אצלי טיול כיפי יכול להיות אופ-פיסט, לא יודע בדיוק לאן אני נוסע.

אני לא מפחד ללכת על הקיטים היותר יקרים, שכוללים קפיצי עלים אחוריים חדשים. לסקיג'קר יש לפחות שלוש רמות עיקריות של קיטים 3 אינץ', שנבדלות לפי הבנתי בסוג הזרועות הקדמיות - בושינגים רגילים, מיסבי קצה בצד אחד, מיסבי קצה בשני הצדדים, מוט פנהרד עם מיסבי קצה. עד כמה הם שווים את המחיר, זו השאלה? האינטואיציה שלי אומרת שהאפשרות לכוון בדיוק את המתלה הקדמי, 4 זרועות ומוט פנהרד, היא חשוב מאד בשביל להשיג את מה שאני רוצה - ג'יפ גבוה שגם מתנהג יפה ובטיחותי (ג'יפ גבוה שמתנהג זוועה כבר יש לי אחד, תודה ;-) ) .

שאלה לרמי - למה דווקא רוביקון אקספרס תפס חזק בארץ? מחיר? איכות? ומי זה ג'יסון :???:

עמיקם
18-05-06, 22:48
רמי זה לא הכסף. על ריפוי בעיסוק שמעת. מה שאני עושה כרגע זה לאפשר לצמיגים החדשים להכנס ללא בעיות,לאט לאט אני מתחיל לאסוף חלקים ליום שאחליט לשפר.וזה כניראה יכלול בין השאר סרן אחורי 44 ,יחסי העברה יותר קצרים,נעילות קדימה אחורה,לוקרים ידניים קדימה,והיד עוד נטויה

grand
18-05-06, 23:25
נמרוד
ג'ייסון הוא הספק האמריקאי של רוב בעלי האינדיאנים שהתקינו RE בארץ :lol: ( אפשר לספור אותם על כף יד אחת). בחור נחמד, שלמד כבר את כל השגעונות שלנו הישראלים, והמחירים שלו בוודאות זולים משמעותית.

מדוע רוביקון? כאשר אני חיפשתי קיט, חרשתי את האינטרנט וכולם המליצו עליו, על האחרים כולל SJ היו דעות חלוקות, טענו שם שהם שוקעים, מתקלפים , בושינגים נגמרים מהר וכו' , הרוב הגדול בארה"ב מתקינים RE.
חפש חוות דעת בסבלנות ותחליט.

grand
19-05-06, 00:08
קצת חומר קריאה.

http://www.jeepforum.com/forum/showthread.php?t=246519&highlight=skyjaker

http://www.jeepforum.com/forum/showthread.php?t=45602

נמרוד
19-05-06, 00:34
תודה רבה רמי! הקישור השני הוא בדיוק המידע שאני מחפש.

נמרוד
19-05-06, 01:05
מאיזה גובה יש לרכבים האלו בעיות של זוית דרישפט?

asafk
19-05-06, 12:23
כמו שאני מבין את זה, המעבר ל33", חוץ מזה שלא בא לנמרוד עליו, הוא גם יותר יקר. הגבהה יותר גדולה (ויותר יקרה), משחקים עם זוויות דרייבשפטים (ואולי דרייבשפט חדש), החלפה של זרועות מתלה שלא חייבים בהגבהות הקטנות יותר, ועוד כל מיני עניינים. לרכב טיולים משפחתי- זה מיותר. נכון, זה יותר נחמד וכיף, אבל המחיר (שוב- להבנתי) גבוה, וזו, למעשה "קפיצת המדרגה" במחיר כשמדברים על קיטים שונים.

אסף.

LAREDO
19-05-06, 13:48
נמרוד היקר, שמור את השרשור ותדפיס אותו. קפל אותו בין הניירות של הרכב.רשיון רכב, ביטוח וכו..
אתה עוד תודה לי.
בכל מקום הסיקס עובר, הצ'ירוקי יעבור טוב יותר, נוח יותר ואלגנטי יותר. שים לו קיט של שישה אינצ', עם זרועות ארוכות יותר ופנהרד מתכונן, אתה עוד תודה לי.

לגבי זוויות דרייבשפט, לי לא היו בעיות עם הגבהה גדולה מאוד (גם באחד הניסויים שהייתה לי הגבהה מטורפת ברכב בגלל הזמנת עלה מאיה שגוייה שלי!)

בכסף שיביא לך הסיקס יהיה לך XJ מדוגם ביותר, שגם יהיה יותר כיפי בכל טיול שהוא

מוני סופה
19-05-06, 17:48
נמרוד ברגע שיש לך משפחה ויש לך רכב יותר נוח באופן טבעי אתה עובר ליותר נוח.
כי אין מה לעשות - רכב סגור הוא רכב יותר נוח נקודה.
רק לי שיש סריטה לכוון הפתוח נוסע עם כזה.
לכן כדאי שכבר אכשיו תשאף למכסימום עבירות על הצרוקי.

מלבד זאת אני לא רואה שום סתירה בין רכב נוח לרכב עם 33.
נהפוך הוא !!!
עברתי ל 33 והרכב נהיה הרבה יותר נוח בשטח, וכמעת ולא השתנה בכביש.
ואם אמיר אומר שהוא לא משנה את הרכב לרעה, כדאי מאוד להקשיב לו.
אם אתה מפחד לנסוע ביום יום עם 33 בגלל העין הכחולה, אני מבין.
אבל אין מה לפחד בגלל הנוחות.

אני נסעתי עם דיסקו וגלגלי 32 ולא היו שום בעיות לנסוע ביום יום.

grand
19-05-06, 18:39
אמיר ידידי משכבר הימים.
דבר ראשון כיף לשמוע את קולך.

אתה צודק שהכי הטוב זה 6" + דנה44 + LONG ARMS + צמיגי 33".
אבל... בתור רכב שעשועים ומפלצת עבירות.
רכב משפחתי, שנועד לטיולים, שיעבור כל! מסלול בארץ כולל זיק, ורדית ודומיהם אינו זקוק ליותר מ 4.5" + 31" + נעילה + ניתוק סרן קדמי.
שים לו 6" תפגע קשות בנוחות, או ביציבות ( אחד על חשבון השני) ההיגוי יפגע, הביטחון הכללי בנסיעת כביש ירד, והפחד... רכב מושך אש. גם ככה הפרמטרים האלה נפגעים בהגבהה נמוכה יותר.
ועדיין לא דיברנו על העלויות הנוספות הגבוהות.
תאמין לי, אנחנו מטיילים עם צ'רוקים לא נעולים, צמיגי 235 והגבהה מינימאלית של 2" אוקולון, אך מנותקים מקדימה, והרכבים האלה עוברים בקלילות מסלולים שפראדו\ פג'רו וגם דיסקו נעולים מאחור מתקשים בהם.

מה שכן, בהחלט הייתי שוקל בכל מקרה ללכת כבר על סרן דנה 44 - זמין וזול יחסית, ורק לאחר ההסבה להתקין נעילה מתאימה. ולא בגלל חוזק הסרן ( הוא די מספק את הסחורה בצמיגי 31" ) אלא בגלל ה C CLIP , שבר בציריה אחורית זה עסק לא נעים שם.

tsvikac
20-05-06, 03:09
נמרוד שלום ומזל"ט על הקניה.
ברוך הבא למועדון
לגבי RE vs skyje קראתי רבות על הקיטים הנ"ל וגם אני ראיתי ליכאורה שה-SKY מוצלח יותר
ובעל יותר אופציות והרבה יותר יקר ולבסוף מתחקירים שעשיתי ותיחקורים של בעלי SKY בארץ ופורומים
של readers rides בחו"ל נוכחתי שהקיט 6030 של RE יהיה עדיף.

התקנתי קיט כזה על צ'ירוקי 2001 (רצוי כבר להזמין יחד עם הקיט TB מיתכוונן).
ואינני יכול לומר שהרכב היה נוח יותר ממש לא הרכב היה קופצני ביותר על הכביש. בנוסף יכולת ההצלבה מהמקורי גם נפגעה.( 85 ס"מ במקורי לעומת 75 ס"מ עם ה-RE)

הקיט מאפשר הכנסת 31 ללא שום בעיות ובפועל קיט 3.5 של RE מגביהה את הרכב ב-4.5-5.

חוץ מזה אמיר לרדו מדבר על הגבהה אין סופית ללא שינוי של הדרייבשאפט אבל זה נכון לדגמים של עד 96 לדגמים של 99 ומעלה ו-2001 בפרט יהיו בעיות של רעידות דרייבשאפט עם ההגבהה ורצוי להחליף ל-CV עם SYE.
בכל מקרה עדיף לקנות קיט עם קפיץ אחורי מלא ולא ה-AAL שזה זבל או לחילופין לקנות את הקיט
הזול יותר ללא הקפיץ וללכת למתלם ולשדרג את הקפיץ האחורי לאחד עם מאיה ארוכה יותר ועלה נוסף.

רק תקח בחשבון ממה שהבנתי שהקפיץ המלא של RE הוא מתוצרת national springs.
בהצלחה.

עמיקם
20-05-06, 16:01
A lot of what you are asking, the answers will be pure specualtion, conjecture and a solid dose of opinion tossed just to shake things up.

It really depends on what you want out of your Jeep, where abd what types of trails you wheel on. A lot of variables come into play and we could discuss it for years. Take a look at JU if you don't believe me.

What I have learned over the years is that there is no perfect lift. Each fits a niche and performs well in that design, but they all sacrafice something to achieve it's goal.

From the kit point of view.

Teraflex designs it's kit for 90% street use. One of the big reasons they use poly in their ends. Great springs on road.

2-4" of spring lift.

RE designs their kit for more off-road use. Stiffer springs, and the use of rubber or cartidge joints (Similar to a heim)

3-5.5" of lift

Rancho has found a happy medium and has been in the lift business a lot longer. But, they only offer a 2.5" lift. Super flexy, butyou will be hard pressed to run anything over 32's without some rubbing or help.

2.5" of lift only

Skyjacker has some very good ideas. But I really disagree with the thought of lower anything to gain lift. They use hiem joints which some say will wear faster. Now they heims are easy to replace, but... They are also noisey when they wear out and tend to place more stress on brackets then any other type bushing.

3-8" of lift

Superlift, Don;t get me started on these guys. It used to be the rule of thmb that, if you are looking for a show rig, go superlift, if you want performance, go anything else... I have seen their springs sag faster then any other.

There are planty of lift companies out there and they all offer decent products. Some just do it better then others.

For me, if I was to do it in parts and keep everything bolt on and my jeep saw more street use...

Tera 3" Springs
Currie Bumpstops combination spring retainer
Currie Control Arms (upper and lower)
RS5000 shocks
RE's new Front Adjustable trackbar
Tera's Rear Adjustable Trackbar
JKS Next Gen Discos
MORE 1" B/MM lift

Now this list is based on my opinion and experience with different parts. I am sure someone will want to rip it apart and if you do, save it for JU. There are too many varibles that can come into play and a little research on your part, you can find comparable parts for everything I have listed above.

My GF is looking at getting a new Jeep and this is what we are doing to it she gets one.

The reason I suggested the 3" springs is simple. With the 3" springs, adjustable control arms and the 1" B/MM lift you have about a 95% chance of avoiding driveline vibs that can't be dialed out. When you step up to anything taller you increase your chance of needing and SYE kit and that will run $350-550 depending on who's kit and driveshaft you get. Unless of course you use a t-case drop and well, I already stated my opinion on that.

If you decide to go with Tera arms, for God's sake get the upper arms for the GC. They use rubber bushing on the frame end. The poly bushing do not offer lateral flex and will rip the fame end brackets off the frame. This is real world experience as experienced by myself and at least the Man with the plan. And even commented on by the president of tera on a post on JU some time ago.

Saar
20-05-06, 19:41
סתם הערה לגבי יכולת הצ'ירוקי,
אתמול היינו בזיק, 2 XJ (צח ואני)
לא נעולים, מייצב מנותק, צמיגי 235/75/15 וצמיגי 225/75/16 (אצלי)
שנינו עלינו אותו ללא "מלחמות"
אם כל מה מה שאתה מחפש זה לעבור את הזיק ודומיו, 6" זה מיותר לחלוטין (לטעמי).
31" זה יפה מאוד ומתאים.

סער.

Saar
20-05-06, 20:03
ד"א, מיותר = מושך יתר תשומת לב על הכביש...

orenb74
20-05-06, 21:36
סער לא מספר את כל האמת.....

הם עלו את הזיק בזלזול !!!

הם עלו את מעלה רמון בלי שום בעיה....

ומעלה אברהם......כאילו זה כביש 6.

כל זה בלי נעילות !!!!

אסף הלוי
20-05-06, 21:56
שלום לך נמרוד-מזל טוב
אתה מוזמן לבא אלי ולראות איך נראה או מתנהג צ'רוקי עם כל השיפורים שדיבר עליהם אמיר
אולי כך יהיה לך יותר קל להחליט מה אתה רוצה לעשות מהרכב שלך
אסף

נמרוד
20-05-06, 23:32
סער ואורן... כנראה שהמעלות בארץ באמת נסללים... אם הייתם רואים עם מה עלינו את מעלה יאיר בשבוע שעבר, אז הכל יכול להיות :mrgreen:

אסף - אני אנצל את ההזמנה. בהודעה פרטית.

רני
21-05-06, 00:10
נמרוד שלום
הקיט שאני הרכבתי רוביקון 3.5 כולל קפיצים חדשים מלאים א+ק זרעות תחתונות , מנתקים לסטביליזר
ובולמים בילסטין 5100 ,
בנוסף דיריב שפט אחורי חדש ארוך , ציר חדש ומכסה חדש לטרנספר ... צינוריות ברקס שהגיע עם הקיט וכו

הצירוקי נהיה פתאום גיפ .... קצת קשה בכביש ... אבל תותח בשטח הכל פתאום קל לו...
אתה מוזמן לעשות עליו סיבוב הגיפ באזור אשדוד ...

052 -4208855

tzah
21-05-06, 07:59
נמרוד,

ראשית אני מרגיש קצת נבוך לנסות לתת לך עצות כשיש לך בפורום כ- 8000 הודאות ולי עשרות ספורות......
ובכל מקרה

1. אם הבנתי נכון הרכב ישמש ביום יום את האישה לכן המלצתי, קח אותה! לראות את מה שעשו בארץ עם XJ עד היום.
היא חייבת לעשות נסיעה ב- 2'' (אתה מוזמן אצלי), 3.5'' והגבוהים יותר ולקבל את התחושה, להרגיש איך ומה נוח לה ולהחליט ביחד !
צריך שיהיה פה שילוב של הנוחות והביטחון שלה עם גחמות ה- Off road שלך (אולי גם שלה... אני באמת לא יודע) ולדעתי כפי שהציאו לך פה קיט 3.5'' מושלם עם 31'' זה השילוב המתאים, הייתי נותן לו גם ציון גבוה במבחן Value of price.
2. לגבי איזה יצרן, פה אני מפנה אותך למשפט של הגשש: "אם כולם אומרים כנראה שזה נכון"
כנס בפורומים בחו"ל לשרשור שמרכז את תמונות רכבי החברים ותראה שרובם שם על RE. בשבילי זה הספיק - כמות הציוד שהחברה הזו יצרה ומכרה למכוניות הללו מאפשרת להם ללמוד ולשפר יותר מכל יצרן אחר.

צח

Saar
21-05-06, 09:06
סער ואורן... כנראה שהמעלות בארץ באמת נסללים... אם הייתם רואים עם מה עלינו את מעלה יאיר בשבוע שעבר, אז הכל יכול להיות :mrgreen:

אסף - אני אנצל את ההזמנה. בהודעה פרטית.

נמרוד,

יתכן שהמסלולים אכן נסללים עם השנים, מצד שני, אולי פשוט הרכב מתאים למשימה...
ולעניין, אני אסתכן בסקילה ובכל זאת,
הקיט היחיד שיהיה נוח ונעים יותר מהרכב במצבו המקורי הוא "2 OME.
כל קיט אחר כנראה שלא ישפיע לטובה (ויש לך את צביקה ורני שמאשרים את זה מניסיון)

עם קיט כזה אתה יכול להרכיב צמיגי 30/9.5" בלי בעיה.
עם SETUP כזה ונעילה אחורית אתה תעבור 95% מהמסלולים בארץ (השארתי 5% לכאלו שאני לא מכיר...) ועדיין תשאר עם אוטו נעים מאוד לנסיעה על הכביש.

מצ"ב תמונה של ה"זיק" - "סלול" :-)

http://pic.hevre.co.il/Files/0349364E2C3945329508FE05D26F4BCC/norm_F073AD4DC149479CA694FB08EAA1F1F3.JP G

סער.

חגי
21-05-06, 10:59
נמרוד,

מצ"ב תמונה של ה"זיק" - "סלול" :-)

סער.

לאן נעלמה כל הפודרה ?????

שהייתי בזיק לפני כשנה עם ההיילקס לא ראו את גלגלי הרכב .

שיצאתי מהאוטו (כדי להכניס חזרה ציוד שאף לי מהארגז) ,הפודרה הגיעה עד לבריכיים.

אחלה תמונה !!!

Saar
21-05-06, 13:50
לאן נעלמה כל הפודרה ?????

אורן רץ לפני עם שואב אבק :)
מן הסתם כנראה שבאוגוסט תהיה קצת יותר פודרה

tsvikac
22-05-06, 05:54
הי נמרוד
לצערי עלי לחלוק על דעתך כי המסלולים ניסללים יותר עם הזמן זה ממש לא כך לדעתי.
נכון ש-D9 עבר על מחמל ועל מעלה יאיר אבל בסה"כ רוב המסלולים נחרשים יותר ויותר על ידי ג'יפים
והרמה של הג'יפים רק עולה יותר ויותר וכל מסלול שאני מטייל היום הפך לקשה יותר לעומת ליפני 5 שנים
לפחות ברמה אחת ראה מעלה נוח מעלה אברהם שפעם היה כלום מעלה עשוש מעלה ורדית כולם ככולם עלו לפחות ברמה אחת מבחינת רמת הקושי שלהם אמנם לא כולם קשים ביותר אבל נוח היה פעם נוח והיום יש בו מדרגה די "מפחידה" וכנ"ל לגבי כל השאר המעלות שציינתי.

לעיניננו
ישנן אפשרויות רבות להגביה XJ כמעט ואי אפשר למנות אותן
לשים קפיצים של ZJ קדימה+אוקולונים ולשדרג קפיץ אחורי
קיטים למינהם השונים הרבים והמגווונים
RE SKY PROCOMP RANCHOO TAUFCOUNTRY
ועוד רבים אחרים אבל אנסה להרחיב את אופקיך ל-

אמת ונכון כפי שכתב סער (גם הוא חרש לא מעט פורומים) הוא ש-XJ עם OME md (או HD אם אתה הולך על עומס של פגוש מתכת וכננת וציוד רב) יחד עם הבולמים הארוכים של OME ותוספת של אוקולן 3.5 ס"מ קדימה ושאקל ארוך מאחור, TB מיתכוונן וניתוקים מהירים של RE (דור החדש) צינור ברקס אחורי ארוך יותר מיקום מחדש של צינורות הברקס הקידמי והנמכת ה-bump stop האחורים ב-5ס"מ(כדי לישמור על הקפיצים).
יתן את האופטימום מיבחינת רכות המיתלים מהלך אופטימלי והגבהה צנועה בסך של 3-3.5 שמאפשרת 31X10.5 בלי בעיות.
זוהי למעשה הקומבינציה הכי "חכמה" והכי פשוטה אין צורך להחליף מוטות רדיוס שמתפקדים מעולה עד הגבהה של 3 זוהי גם ההגבהה המומלצת של rocy-road והרבה הרבה אמריקאים ממליצים על OME שנותן איכות נסיעה ברמה מעולה הטובה ביותר.

http://www.rocky-road.com/xjome.html
http://www.rocky-road.com/xjtrailblazer.html

ה-RE יתן טיפה יותר גובה נראה חייתי יותר ומיקצועי יותר מוטות הרדיוס של RE עם ה-HIEM JOINTS (ד"א אם תוסיף אותם לקומבינציה הנ"ל זה לא יגרע להפך) ניראים הרבה יותר מושכים מקפיץ OME + אוקולון וכאן יקומו כל המקטרגים על ה-אוקולון אבל מניסיון אומר לך כל עוד אינך הולך להתחרות בראלי ולטוס 100 בשטח או לעופף לגבהים של 3 מטר אין שום בעיה עם אוקולון שעשוי היטב (אשמח לתת לך מידות לחריטה עצמית) ואם אין לנו עיניים גדולות ורצון לספק את החברה וחשוב לנו יותר איכות הנסיעה ללא ספק זאת בחירה מעולה אם לא הטובה ביותר .ד"א ניתן ליראות הרבה הרבה חברה בארה"ב מוסיפים אוקולונים לקיטים של 4.5 RE ב-XJ וב ZJ כדי לקבל 6 .
ומה גם תתפלא יכולת ההצלבה של הקומפוזיציה הנ"ל תיהיה טובה יותר משל ה-RE שלמעשה נחות מהמקורי.
אין ספק שה-RE 3.5 הוא קיט מאוד מיקצועי מאוד חזק בנוי היטב רוב האמריקאים בוחרים בו אבל לדעתי ההפסד הגדול מאוד במחיר של איכות הנסיעה והקושי של הקפיצים הוא עצימת עיניים.
אני אישית לא יכולתי לסבול והורדתי את הקיט בגלל איכות הנסיעה בכביש .
מה זה להתפשר הנסיעה היתה כמו בסופה עם הגבהה 4 של PROCOMP.
גם בשטח "מבולדר" זה לא היה נעים בכלל .

בקיצור הבאתי לך מניסיוני האישי הדל ואין לי ספק כי כל גיפאי רואה את הדברים בצורה שמתאימה לו.

טיפ קטן וחשוב אחד צ'ירוקי XJ בשטח חייב לנוע עם סטביליזר קידמי מנותק -אחרת יהיו פדיחות.

בהצלחה

נמרוד
24-05-06, 10:52
תודה לכולם, כמה שאלות להבהרה:

1. צביקה, הקיט שאתה הרכבת ופירקת כי הוא לא היה נוח - היה עם קפיץ חדש של RE או AAL? אתה יכול להרחיב עוד על הבעייתיות ולהפריד בין החלק הקדמי לאחורי? איך הרכב היה מבחינת התנהגות, היגוי, בלימה.

2. האם צריך או לא צריך SYE ושינויי דרישפט עם קיט רוביקון, 3.5, ו4.5? מישהו כתב שיש הבדל בין הדגמים הישנים לדגמי 99+ מבחינת בעיות דרישפט, אפשר להרחיב?

3. נושא של זרועות מתלה קדמי. קיט RE 3.5 מחליף רק תחתונות, 4.5 מחליף גם עליונות. יש קיטים שבכלל לא מחליפים זרועות עבור הגבהות כאלו. מה דעתכם על הצורך בזרועות, ואני מדבר גם בהתחשב בזה שהזרועות המקוריות כבר לא כל כך במצב טוב מבחינת גומיות, אולי שווה להחליף זרועות רק בשביל לקבל הכל עם גומי וחלקים חדשים. למיטב הבנתי, ותקנו אותי אם אני טועה, אי אפשר להחליף בושינגים בזרועות המתלה, צריך להחליף זרוע ומקורית חדשה עולה הרבה כסף.

4. עוד בנושא זרועות - כוונון. תושבת הבודי של הזרוע התחתונה מתכווננת. עד איזו הגבהה זה מספיק בשביל לסדר את הרכב? האם יש טעם להתעקש על זרוע עליונה מתכוונת בנוסף כמו שיש בחלק מהקיטים?

אשמח אם מי שעונה יענה ספציפית לאחת או יותר מהנקודת האלו, וכמובן שנקודות נוספות בברכה.

grand
24-05-06, 11:34
היי נמרוד.
1. לא יודע.
2. יתכן שלא תצטרך כי בדגמים הישנים של ה XJ יש HIGH PINION, בחדשים LOW PINION. זוית עדיפה ב HIGH.
3. החלפת זרועות עליונות תמקם את הסרן בזוית טובה יותר = היגוי יותר טוב. כמובן שאם הגומיות אצלך גמורות כדאי להביא גם זרועות חדשות. כמו כן הזרועות של רוביקון מגיעות עם מיסב בקצה ולא עם גומיה , אורך חיים עדיף במיוחד שכל העסק יעבוד יותר חזק בגלל מהלכי המתלה. הן גם בנויות עם אופסט מסוים ועם כוונון.
מה שכן... הן פחות נוחות.
רמי.

נמרוד
24-05-06, 11:42
כתכת רמי שהזרועות של רוביקון "פחות נוחות" מה זאת אומרת? מה ההשפעה שלהן על הנוחות?

אגב, הסרן האחורי אצלי הוא low pinion .

אני חייב להגיד שיש לי נטייה ללכת לכיוון קיט כמה שיותר מושלם, ודווקא הRE 4.5 מציע גם זרועות עליונות, גם פנהרד מתכוונן שאת זה אני בטוח צריך, גם צינורות ברקס קדמיים...

למי יש נסיון עם קפיצי העלים שנמכרים בקיטים של RE?

grand
24-05-06, 12:10
לזרועות, בנוסף לקפיצים ולבולמים יש חלק חשוב בנוחות הרכב.
מיסב פחות נוח וגמיש מגומי.
לגבי הSYE והדריישאפט, אני מציע לך לזרוק שאלה באחד הפורומים האמריקאים NAXJA או JEEPSUNLIMITED או ב JEEPFORUM.
תוך ציון שנת הרכב שלך, בטוח שתקבל שם תשובות מוסמכות מאיתנו.

נמרוד
24-05-06, 12:22
זה מעלה שאלה צדדית - אתם שמכירים כבר את הפורומים הזרים, איך אתם מדרגים אותם מבחינת רצינות ומקצועיות?

ניר ל
24-05-06, 13:23
נמרוד,

אחרי שעברתי על האופציות באתר של רוביקון, אין ספק שהקיט 4.5 " הוא עדיף מבחינת תמורה למחיר,
התוספת שאתה משלם עבורו היא שולית ביחס לעלות הכוללת של להביא משלוח כזה לארץ.
תעשה עבודה יותר מעמיקה בנושא הבולמים מזו שאני עשיתי, נראה לי שזה החלק הכי משמעותי בנושא הנוחות.
מכיוון שאתה עם עלים מאחורה וזאת נקודת חולשה עיקרית, תבדוק מצב לוותר על קפיצי העלים בקיט, וללכת אולי על אופציה של קפיצים מתקדמים יותר (פרבוליים וכו')

grand
24-05-06, 13:25
נמרוד.
ד"א.
תבדוק אם קיים בכלל SYE לטרנספר 242.
לדעתי הנמכת טרנספר ב 3.5" תספק, ב 4.5" לא בטוח.
הפורומים האמריקאים נהדרים, כמובן שצריך לסנן את הפלצנים כמו אצלנו... אבל שם הם מעטים.

ניר ל
24-05-06, 13:28
באתר של רוביקון יש SYE ל 231/242 ב 190$ אין בעיה לקבל את זה דרך ג'ייסון על הדרך ובזול יותר.

http://www.rubiconexpress.com/dynamic/mainpage.asp?folderid=208

נמרוד
24-05-06, 13:31
SYE זה לא רק עלות הקיט, צריך לבנות דרישפט חדש - בסביבות 1500 שקל בגלמט.

נמרוד
24-05-06, 13:58
אני קורא עכשיו על סוגי הSYE השונים. הקיט של רוביקון אקספרס אכן זול, אבל זה בגלל שהוא משתמש בציר היציאה המקורי של הטרנספר שאתה צריך לקצר לאורך הנכון ולקדוח ולהבריז הברגה בקצה.

במאמר הזה: http://www.dorianjepsen.com/wrangler/syekit/01.php יש הסבר מאד מפורט של אחד שעשה את זה על הג'יפ, בלי לפרק את הטרנספר - הוא פשוט חשף את קצה הציר, עטף את כל המכלולים שלא יתלכלכו, חתף את הציר עם דיסק לפי העין וקדח והבריז את החור בקצה לפי העין... כל הכבוד, נראה לי שבכל זאת עדיף לפתוח טרנספר, להוציא את הציר ולהביא אותו לחרט, יש לי יותר מאחד שיעשה את זה בחינם, זה 10 דקות עבודה על מחרטה.

למיטב הבנתי, קיטי SYE רציניים ויקרים יותר הם וורסיות שונות של צירי יצירה מקוצרים כבר שמחליפים את המקורי. כל מה שזה חוסך זה את עבודת החריטה, וזה לא שיקול מבחינתי.

tsvikac
25-05-06, 05:29
שלום נמרוד
אצלי הקיט כלל קפיץ אחורי מלא לפי הקיט 6030 של RE

1-לגבי נוחות הרכב הרכב הפך לנוקשה ביותר גם בחלקו הקידמי וגם בחלקו האחורי.
בקיט 4.5 מגיע אותו קפיץ עלים אחורי בתוספת שאקל שמוסיף 1.5
לדעתי כדאי לך להסתפק ב-3.5 הוא מוסיף לרכב בפועל 14-12 ס"מ שזה 4.5-5 אינץ וזה בהחלט
מספיק ומספק בישביל צמיגי 31 ואף יותר מכך (ירדתי ועליתי את הורדית בעצימת עיניים בלי לחשבן למדרגות ללא שום נגיעה) בקיט 4.5 אתה כבר על הגבול של ה-long armes כפי שעשה אסף
והרכב כבר בגובה שכל שוטר ישמח לירט.
שווה שתקפוץ לרני ליראות כמה זה 3.5 ולהתרשם שזה בהחלט מאוד גבוה .
גובה המראות שלך מגיע כבר לגובה המראות של הטרופר והדיסקו .
גובה הבטן- ילד קטן יכול לעבור "בעמידה" -סתם הגזמה.אבל זאת ההרגשה.
על הקיט 6030 של RE רצוי להוסיף TB מיתכוונן וב-3.5 את הרגיל לא HD שבנוי ל-4.5.
תבחן אפשרות של קיט 6010 כמדומני בעל ה-AAL כדי להוריד עלויות קניה והובלה בגלל משקל
ובטוחני שהמתלם יוכל לבנות לך את המקורי בשדרוג מאיה ארוכה יותר ועלה נוסף בפחות כסף.

2-ב-94 סביר מאוד שלא תצטרך לעשות כלום ב-3.5 מיבחינת זויות דרייבשאפט, וב-4.5 אולי טיפה להנמיך טרנספר.
זה מתחלק לעד 96 -הכי סובל הגבהות עד 4.5 ללא בעיות
96-99 קצת פחות עד 3.5
00-01 רעידות בהגבהה של אפילו 2 .

3-RE די יודעים את העבודה ולכן ב 3.5 הזרועות התחתונות מספקות את העבודה.

4-לגבי פרטים על הגבהה 4.5 ומעלה תתעדכן אצל אסף לו יש את הניסיון ואולי תקפוץ למוסך שלו ליראות הרכב שלו ואז תבין ש4.5 זה כבר מפלצת כמו בליזר מוגבהה ב-3.

אני שוב חוזר להמלצתי
RE 3.5 מצליב פחות טוב מהמקורי ב 10 ס"מ וזה בדוק.
טוב זה זניח עם אתה שם נעילה אבל הנוחות נפגעת בצורה משמעותית עם כל ההגבהות כמו ב-RE וגם בSKY בכלל ראיתי שאמריקאים רבים(הפלצנים שבהם) קוראים ל-skyjaker - skykaker .
תקנה קיט 2 של OME MD תוסיף אוקולון 4 ס"מ שאקל אחורי מוארך ב-1.5 בולמים של OME ארוכים זרועות תחתונות של RE 3.5 עם HEIM JOINT ניתוק מהיר של RE וצינור ברקס אחורי ארוך שזור TB מיתכוונן. ותאמין לי לא תצטער תיהיה פשוט מלך הרכב יהיה נעים לנסיעה יותר מהמקורי
להתרשמות שווה שתקפוץ לרני ליראות ולסיבוב כדי ליראות ולהרגיש על מה אני מדבר ולא כאשר הוא נוסע על לחץ אויר של 22 על הכביש עם 31X10.5
כדי שהמכות לא יעברו.

נמרוד
25-05-06, 08:55
חלק מבעיית הנוחות הוא מובנה בכל הגבהה. אם תסתכלו על המתלה הקדמי בגובה מקורי, אז הזרוע במצב מנוחה אופקית, וזה אומר שהגלגל הולך אחורה כשהוא עולה למעלה. בכל ההגבההות למיניהם, הזרועות כבר לא אופקיות, הן מצביעות למטה, וזה אומר שכשהגלגל עולה, הוא הולך קדימה - וזה דופק את הנוחות באופן בסיסי ולמען האמת אין מה לעשות נגד זה, זה המחיר של הגבהה.

חוץ מזה צביקה אני מאד מודה לך על העצות, אני אכן אמצע את הזמן בקרוב ואעשה סבב בין החברים לראות את האפשרויות השונות.

סוזי המשתוללת
25-05-06, 23:35
נמרוד
לדעתי הגורם המשמעותי ביותר הן מבחינת יציבות הרכב וההתנהגות הדינמית שלו והן מבחינת נוחות ועבירות הוא הבולם ולכן תשקיע בו את מירב הכסף שלך
לא צריך להשקיע בבולמי מירוץ אבל בבולמים עם אפשרות כיוון כן כדאי להשקיע וכאחד שכל הזמן רק חסך בנושא הנ"ל ולבסוף כן השקיע אני יכול להגיד שההבדל עצום
אני מאד מבסוט מהקוני שנותנים לדעתי תמורה טובה למחיר

-->