PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה ברוורס (איך יוצרים רברס במנוע אופנוע כביש לבאגי?)

eli2004
19-05-06, 00:55
יש לי באגי נחמדה עם מנוע של אופנוע ואני צריך עזרה איך לעשות לה רוורס
חוץ מסטרטר חשמלי כמו שהציאו לי כמה אנשים טובים
כי זה לא בא בחשבון מבחינה טכנית :evil:

(הכותרת נערכה, אנא הקפד על כותרת ברורה שמסכמת את הדיון. זה עוזר לאנשים להחליט אם להכנס לדיון או לא, וזה חשוב לך כדי לקבל תשובות טובות. - המערכת)

חנן-ג'יפולוג
19-05-06, 09:27
חבר לציר האחורי (ע"י גג"שים ושרשרת עצמאיים) או לשרשרת ההינע הקיימת מנוע חשמלי עם מצמד צנטריפוגלי (כמו שיש למשל במשור עצים) .

יניב_ב
19-05-06, 17:02
הפיתרון שלך חייב להיות מכלול שישנה את כיוון סיבוב הציר בקשר עם המנוע , אם מדובר בבאגי רצינית ולא במכסחת דשא מתניעת אז החשיבות של הילוך אחורי חזק היא קריטית.
פתרונות מסוג של מנועי חשמל למיניהם לא יחזיקו מעמד , אלה אם אתה מתכוון לנסוע ברוורס עם הפחתה אדירה במהירות חצי קמ"ש.

כבר נתקלתי בבאגי עשיות עם מנוע של אופנוע וללא הילוך אחורי , מה שהופך את העניין ללא שמיש בעליל.

הפתרון יכול להיות הוספת גיר של מכונית קטנה בין המנוע לציר, ואו להשאירו כהילוך נוסף שיהיה במצב רגיל על הילוך גבוהה כדי לא להפחית עוד את מהירות המנוע שכבר מכיל גיר, או לעקוף את גיר האופנוע אם זה אפשרי מבחינה טכנית.

וכמובן להבא להתחיל עם מנוע של טרקטורון.

eli2004
21-05-06, 09:36
תודה
אבל זה כלי שאני לא חושב לוותר עליו כי יש לה מנוע של r-750 וזה כלי שעושה צחוק מכל כלי בסדר גודל כזה אז עשו לי טובה תנו לי רעיונות כי היא דבר שאין שני לו ואני לא מוכן לרדת ממנה כזה מהר רק בגלל רוורס אחרי השקעה כל כך רבה והרבה זמן
תודה מראש

נמרוד
21-05-06, 09:41
אתה צריך גיר שמשנה כיוון, אין לך ברירה. יש כאלו, אתה לא הראשון ולא האחרון שצריך את זה. יש כאן חבר בשם אורי שבונה שלדת טומקאר עם מנוע אופנוע, יש לו למיטב זכרוני גיר כזה. אני בטוח שהוא יענה לך ויספר את הפרטים, אבל הוא חייל וזה יקרה מן הסתם רק כשהוא יצא הביתה.

אמנון
21-05-06, 13:14
מכיוון שאני בקשר מתמיד עם אורי, אני יכול לספק תשובה חלקית עד שהוא יתפנה.
אורי מחבר את מנוע האופנוע לגיר המקורי של התומקאר החד מושבי. כאמור לגיר שלושה מצבים; ניוטרל, קדימה ורוורס. מהגיר יוצאות ציריות, הציריות מגושרות לנאבות האחוריות עם שרשראות.

כיוון שאני מציע לך לבדוק הוא שימוש בסטארטר חזק כמנוע לרוורס.
לארז אברמוב בבאגי החד מושבית עם מנוע ה-R1000 יש רוורס כזה, ואני מאמין שהוא פועל לשביעות רצונו של ארז, שהוא פדנט רציני.

יניב_ב
21-05-06, 18:44
ישנם גם פתרונות יעודיים http://www.quaife.co.uk/catalogue/page84.htm
במחירים מטורפים כמובן.

סולי
22-05-06, 02:11
מכיוון שאני בקשר מתמיד עם אורי, אני יכול לספק תשובה חלקית עד שהוא יתפנה.
אורי מחבר את מנוע האופנוע לגיר המקורי של התומקאר החד מושבי. כאמור לגיר שלושה מצבים; ניוטרל, קדימה ורוורס. מהגיר יוצאות ציריות, הציריות מגושרות לנאבות האחוריות עם שרשראות.

כיוון שאני מציע לך לבדוק הוא שימוש בסטארטר חזק כמנוע לרוורס.
לארז אברמוב בבאגי החד מושבית עם מנוע ה-R1000 יש רוורס כזה, ואני מאמין שהוא פועל לשביעות רצונו של ארז, שהוא פדנט רציני.

סטרטר לא מהווה פתרון יעיל לדעתי,
לפחות למי שמטייל אם הבאגי, עם רוורס של 0 ו-1 קשה מאוד להחלץ ממצבים עם אחיזה בעייתית לשם כך דרוש הילוך רוורס, כלומר הופך לכיוון סיבוב המנוע.

אני כאמור השתמשתי בתיבת העברה של תומקאר, שהוחלפו בה גלגלי השיניים לגדולים יותר ורחבים יותר.
במקור תיבת העברה היתה מחוברת לגיר רציף אבל התאימה לשימושי.
את מוזמן לחפש פתרון בסגנון, לרכוש את אחד מתיבות העברה שקודמי הציג באפשרות לרכישה..
אגב פעם ראשונה שראיתי כזה תיבות כאלו ייעודיות לרכישה.

ואם השימוש העיקרי אינו שבילים ונסיעה מהירה אז רוורס בעזרת סטרטר חשמלי בהחלט יכול לעשות את עבודה לשם תימרונים פשוטים.

eli2004
24-05-06, 01:03
תודה לכולם

ניסיתי גיר קטן שתי מצבים קדימה ואחורה גיר של איזו מחרטה שיש לנו במפעל בזמנו מתי שבניתי את הבאגי יצאתי בנזק כבד כי... לא נישאר גיר והוא נטחן לאבק ברזל דק מאוד בפנים :cry:

ובקשר לסטרטר הענין בעבודה והליכים
ואני יעדכן בהמשך

ושוב תודה לכולם

-->