PDA

צפייה בגרסה מלאה : גם עם קרבוראטור משופץ הגיפ נוסע 1 ל" 3

nazircrm
19-05-06, 08:58
שלום:
מה לדעתכם יכולה להיות הסיבה שבגיפ הוחלף קרבוראטור משופץ מיאנוביץ אבל הוא ממשיך לצרוך דלק
בצורה בלתי רגילה.
ולאחר ניקוי של הקרבורטור הישן שמתי בחזרה אבל הבעיה נשארה בעינה .
מה יכולה להיות הבעיה?
עזרתכם :(

six 4 life
19-05-06, 13:14
-בדוק פילטרי דלק ורצוי להחליף אם לא החלפת- בשביל לשלול בכל אופן.

-כוון הצתה כמו שצריך או תן למישהו שיש לו נסיון בכיוון הצתה של CJ לכוון לך

-כוון קרבורטור נכון- כנ"ל, עשה לפי הוראות שיש כאן באתר או תן למישהו שיש לו נסיון בכיוונים האלו עם CJ

-וודא שאין לך זיוף בשעון הדלק ובעיקר בספידומטר, מה שעלול לזייף לך בבדיקת צריכת הדלק.

בעיקרון- צריכת דלק גבוהה נובעת בעיקר מכיוונים לקויים, או מנוע שכבר בסוף חייו.

1. איך הרכב מניע? בנגיעה? אחרי כמה סטרטרים? אחרי הרבה סטרטרים?
2. איך הוא מאיץ? חזק? חלש? נחנק?
3. איך הוא סוחב בעליות? הרגשה שהמנוע מת? או סוחב בצורה "בריאה"?

בברכה.

חנן-ג'יפולוג
19-05-06, 22:24
כשהמנוע חם, תרים את הצינור שיושב על המאייד ותסתכל אם הפחית העליונה, של הצ'וק, אופקית או אנכית. אם היא אופקית, ויש סיכוי גבוה מאוד מאוד שזה מה שתראה, תחזור לכאן ותדווח.

צביקה קרבורטור
20-05-06, 02:45
כשהמנוע חם, תרים את הצינור שיושב על המאייד ותסתכל אם הפחית העליונה, של הצ'וק, אופקית או אנכית. אם היא אופקית, ויש סיכוי גבוה מאוד מאוד שזה מה שתראה, תחזור לכאן ותדווח.

מה שחנן בוודאי רומז, שאתה נוסע כנראה עם צוק סגור, מה שלא נראה לי, ויסלח לי חנן שאני שוב מפקפק בדבריו, באם המשאבת דלק מכנית, בדוק אפשרות שהמשאבת דלק מחדירה לך לדלק לשמן, מדללת לך את השמן, גורמת לצריכת דלק גבוהה, ומקצרת את חיי המנוע, בגלל דלול השמן בדלק?
אם כך ובהתאם לזאת, אלה הדברים הדחופים הבאים שחיש לבצע!
ראשית יש לבדוק מפלס שמן מנוע, אם הוא גבוה, בצורה חריגה מאד, השערתי לציערי נכונה, ועליך להחליף מידית משאבת דלק חדשה, לרוקן את שמן המנוע, ולהחליף שמן מנוע חדש +מסנן שמן!
אנא עדכן מה מפלס שמן המנוע!
בברכה
צביקה

חנן-ג'יפולוג
20-05-06, 03:02
אין לי מה לסלוח, צביקה. תרגיש חופשי לכתוב מה שאתה חושב. בהחלט יתכן שהמשאבה מקולקלת ומעבירה דלק לשמן (זה שאני לא נתקלתי בזה בCJ , לא אומר שזה לא אפשרי. כבר ראיתי את הסיטואציה הזו קורית ברכב אחר) . ויתכן גם שהצ'וק האוטומטי לא עובד כמו שצריך, אם בגלל כיוון לקוי שלו, או שהוא לא מקבל מתח, או שאחד המנופים לא מחובר, או התעקם. (רוב האפשרויות פחות סבירות כי התופעה חוזרת על עצמה בשני מאיידים, אבל אם הצ'וק לא מקבל חשמל אז התופעה לא תיעלם עם החלפת המאייד) יש הרבה אפשרויות, ולכן ביקשתי קודם כל לבדוק אפשרות אחת, שנראתה הכי סבירה בעיני, ואם היא תישלל אז נעבור הלאה לאפשרויות האחרות.

אין כאן חילוקי דעות בכלל.

צביקה קרבורטור
20-05-06, 13:14
ואכן חנן אני אכן מסכים איתך, וכאן כוונתי כשאותה בעייה חוזרת, צריך להפעיל קצת את המח החלוד,
ולשאול את עצמך מדוע, ואז אם אתה סורך במוחך, את כל שלבי עבודתך, ובוחן אותה מחדש, ואם יש בידך את הידע הדרוש, ברוב המקרים תגלה זאת, וקשה לי לאבחן אמור מאחורי מסך המחשב, לכן אני אוכל רק לשער, ולכן אני לא פוסל על הסף , אפשרות שצוק אוטומטי לא מקבל זרם, ולכן הרכב נוסע על צוק כל הזמן, אך אני מניח מבלי להכיר את בעל הרכב ואת ינוביץ, ששמו מוזכר לעיתים דחופות בפורום זה, כספק חלקי חילוף לגיפים, שאם הם הרכיבו את הקרבורטור, שהם היו עולים על זאת מיד.
האין זאת כך לדעתך חנן?
בברכה
צביקה

UNIX
20-05-06, 13:43
צביקה יאנוביץ לא מרכיבים חלקים הם רק מספקים אותם .

צביקה קרבורטור
20-05-06, 14:44
צביקה יאנוביץ לא מרכיבים חלקים הם רק מספקים אותם . יוניקס תודה על המידע והעדכון.
בברכה
צביקה
נ.ב אפשר לקבל כתובת ומספר טלפון של ינוביץ(אפילו בה.פ)?
בתודה מראש
צביקה

eran4x4
21-05-06, 02:35
http://yanovitch.bignet.co.il/default.asp

nazircrm
21-05-06, 08:32
-בדוק פילטרי דלק ורצוי להחליף אם לא החלפת- בשביל לשלול בכל אופן.

-כוון הצתה כמו שצריך או תן למישהו שיש לו נסיון בכיוון הצתה של CJ לכוון לך

-כוון קרבורטור נכון- כנ"ל, עשה לפי הוראות שיש כאן באתר או תן למישהו שיש לו נסיון בכיוונים האלו עם CJ

-וודא שאין לך זיוף בשעון הדלק ובעיקר בספידומטר, מה שעלול לזייף לך בבדיקת צריכת הדלק.

בעיקרון- צריכת דלק גבוהה נובעת בעיקר מכיוונים לקויים, או מנוע שכבר בסוף חייו.

1. איך הרכב מניע? בנגיעה? אחרי כמה סטרטרים? אחרי הרבה סטרטרים?
2. איך הוא מאיץ? חזק? חלש? נחנק?
3. איך הוא סוחב בעליות? הרגשה שהמנוע מת? או סוחב בצורה "בריאה"?

בברכה.

nazircrm
21-05-06, 08:48
חברים תודה :
לגבי פילטר הדלק החלפתי לחדש ..
לגבי הצוק אני בטוח שהוא מתפקד כראוי .זאת אומרת שאני מניע בבוקר מוקדם התורים גבוהים ולאחר נסיעה קצרה התורים יורדים בחזרה ..גם את זה בדקתי והצוק לא סגור והוא במצב אנכי..
לגבי דלק בשמן את זה אני לא יודע לבדוק ..
לגבי מד דלק וקילומטראג אני חושב שהם תקינים אומנם השעון במייל ואני מכפיל ב 1.6 בבדיקת הצריכה.
לגבי מפלס השמן אני בודק לפני כל נסיעה ולי זה נראה נורמלי ..
לגבי כוון ההצתה אני לא יודע מה להגיד לכם אבל בשאלה קודמת שלי על כוון ההצתה העלאתי את הבעיה הבאה:האוטו מניע טוב באיחור הצתה אבל לא סוחב ..ובקידום הסטרטר כאילו נושך אבל הסחיבה נורמלית..

חנן-ג'יפולוג
21-05-06, 10:17
לגבי כוון ההצתה אני לא יודע מה להגיד לכם אבל בשאלה קודמת שלי על כוון ההצתה העלאתי את הבעיה הבאה:האוטו מניע טוב באיחור הצתה אבל לא סוחב ..ובקידום הסטרטר כאילו נושך אבל הסחיבה נורמלית..

אכן, העלית את הבעייה, אבל לא טרחת להגיב להצעה שקיבלת שם.

nazircrm
22-05-06, 00:44
חנן אתה צודק ..עשיתי בדיקה לצינורית הוואקום והיא אכן מצליחה להזיז את הממברנה שעל המפלג אבל רק דרך הפה ..שאני מחזיר את הצינור לקרבוראטור הוא לא מצליח להזיז אותה ..
השאלה הנשאלת מה עושים בשביל שיהיה מספיק ווקום שיזיז את הממברנה במפלג?
:lol:

חנן-ג'יפולוג
22-05-06, 14:42
אם אתה רואה שהיא זזה, ואין בה דליפת וואקום, והצינורית מחוברת במקום הנכון למאייד, אז זה כנראה תקין. אתה צריך לראות קפיצה של הקידום כשאתה משחק עם הגז. בסרק קבוע זה לא יזוז.

בדקת את נושא הקידום הצנטריפוגלי כמו שציינתי?

צביקה קרבורטור
22-05-06, 21:15
אם אתה רואה שהיא זזה, ואין בה דליפת וואקום, והצינורית מחוברת במקום הנכון למאייד, אז זה כנראה תקין. אתה צריך לראות קפיצה של הקידום כשאתה משחק עם הגז. בסרק קבוע זה לא יזוז.

בדקת את נושא הקידום הצנטריפוגלי כמו שציינתי?
חנן כמובן צודק, בסרק קבוע , הדיאפרגמה לא תנוע, הפלטה אמורה לנוע , עם שינוי הסלד, אך אתה מתמקד בתפל ולא בעיקר, אתה אמור לכוון הצתה\ למצב שההתנעה תיהיה הקלה ביותר ללא סימני מאמץ לסטרטר, עם קידום מקסימלי ללא צלצול. ותאוצה מקסמילית ללא סימני חנק.
לגבי החשד של חדירת דלק לשמן, הבדיקה פשוטה ביותר: יש להוציא את מדיד השמן, ולבדוק את מפלס השמן, במקרה של מפלס שמן גבוה וחריג, ושמן מנוע דליל כמים, ושמן מסריח מדלק, החשד אכן מבוסס,
ויש להחליף שמן מנוע, ומסנן שמן!
במידה ויתברר שמפלס השמן תקין, הקרבורטור לא מכוון ויש לכוונו במכון קרבורטורים.
בהצלחה
צביקה

-->