PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה לגבי מציאת מנוע ועצה אם אפשר.

AdZik
20-05-06, 15:04
שלום לכולם.
אממ כמו שכתבתי פה באחת התגובות שלי, אני בונה פרוייקט של פורמולה VEE.
אני יודע שזה עסק מסובך ולא פשוט בכלל בכלל.
הדבר שמקל עלי הוא שאני לא בונה בשביל להתחרות (לא בזמן הקרוב לפחות ) ככה שאין לי מגבלות של חוקים שאני נדרש לעמוד בהם.
קראתי פה גם שרשורים ואני חייב לציין שלמדתי הרבה.

יש לי את כל החומרים שאני צריך (כמעט) ואת הידע (שאני ירכוש עוד במהלך העבודה , ניסוי וטעיה תמיד עובד בשבילי :) ) אבל אני לא יכול להתחיל עם מידות ודברים מדויקים יותר משום שאני עדין מתקשה בבחירת סוג המנוע.
ברור לי שזה יהיה מנוע של אופנוע כי הוא פחות מורכב ויותר קטן.
ההתלבטות היא לגבי מנוע 600 כביש או שטח...אני רוצה לבנות את הכלי לכביש כמובן, וגיר של שטח יהיה לי קצר מידי, אבל השלדה תיהיה כבדה יותר משל אופנוע ולכן גיר של אופנוע כביש אולי יהיה ארוך מידי ולעומתו הגיר הקצר של השטח יהיה לי מצוין.(אני מעריך שהכלי ישקול כולל נהג 280-300 קילו )

אבקש את עזרתם לגבי בחירה של מנוע וטווח מחירים.

נ.ב
מקווה שההודעה קשורה לפה :O

תודה מראש,עדי.

חימושניק
20-05-06, 17:39
טעות קטנה (אבל משמעותית) בידך: פורמולה VEE מעצם הגדרתה מחייבת אותך להשתמש במכלולי הנעה של חיפושית בלבד!

כך שמוטציה בעלת מנוע של אופנוע לא יכולה להיות פורמולה VEE.

בנוסף, כשאנחנו בנינו את הפורמולה VEE הראשונה בארץ, לקח לנו כשנה לתכנן את הרכב, ורוב אנשי הצוות שלנו מהנדסי מכונות, כך שלא הייתי בונה את מכונית פורמולה ללא תכנון מוקדם...

שלישית, אם כבר מנוע של אופנוע, אז מנוע של אופנוע כביש בלבד...

AdZik
20-05-06, 21:51
הורביץ במקרה אני מכיר אותך :P

היית מדריך ברכב בבהד 20
אני בנשק...
(רוסתמי)
:P

בניתי הרבה הרבה דברים ללא שום תכנון מוקדם של מהנדסים ובלי שום למידה על רכב או מנועים
http://adzik_r.pic.co.il
תסתכל באתר יש שם כמה תמונות....תסתכל על ה205 שמוציאה 266 סוסים על דיינו עם טורבו של T3\4 בולברינג סעפת דאון פיפ ואת כל הצנרת הכנתי אני לבד בלי שום תואר בהנדסה :P
על האסקורט שאומנם גדשה רק 0.8 באר עם טורבו קטן T2.8 אבל נסעה חזק וגם זאת ה RS טורבו הראשונה בארץ.(היום היא בלי טורבו)
אנחנו משפחה של מסגרים שבונים כמעט הכל .
אבא שלי הפסיק ללמוד בכיתה ד' והיום מהנדסים באים להתייעץ איתו לגבי גגות של בניינים.
יש לי את כל הידע הטכני הדרוש.....לגבי מכונאות יש לי חבר מאד טוב שעוזר לי בזה.
ולגבי השם...לא ממש איכפת לי אם זה יהיה VEE או לא.....לי יש רעיון בראש שצריך להפוך למשהו מוחשי....לפי מה שהבנתי מקריאה קצרצרה זה נקרא VEE

מה שחשוב לי זה לגבי המחירים של המנוע...

תודה מראש,עדי.

-->