PDA

צפייה בגרסה מלאה : כלי עבודה

tarek.tk
20-05-06, 18:19
שמעתי שכולם פה עובדים על הניבות שלהם בבית ולא לוקחים אותם למוסך... :D
אז אני גם רוצה לעבוד על הניבה שלי בבית רק הבעיה אני לא יודע איזה כלים דרושים... למשל ליאור שכופפת את הרזל של התושבות של המראות אז איך עושים דבר כזה??? אני יודע שצריכים משחזה ורתכת וקומפרסור מה חוץ מזה??.?
תודה מראש טארק

נמרוד
21-05-06, 01:02
טארק שלום, אתה שואל שאלה שלא קשורה ספציפית לסוג הרכב (אלא אם תגלו לי שלניבה יש בוקסות רוסיות מיוחדות... שום דבר לא יפתיע אותי). יש באתר כתבה מקיפה על כלי העבודה המומלצים לג'יפ באופן כללי:

http://www.jeepolog.com/9.html

tarek.tk
21-05-06, 16:43
תודה נמרוד

tarek.tk
21-05-06, 17:26
קראתי את הכתבה ןהיא עוזר במידה וצריך לתקן דברים קטנים...
אבל אם רוצים לבנות כמו ליאור מראות אז צריכים כלים שונים...
אם אפשר לכתוב איזה כלים כאלה כדאי לקנות ;)

זאביק
21-05-06, 21:53
קראתי את הכתבה ןהיא עוזר במידה וצריך לתקן דברים קטנים...
אבל אם רוצים לבנות כמו ליאור מראות אז צריכים כלים שונים...
אם אפשר לכתוב איזה כלים כאלה כדאי לקנות ;)

מן הסתם, כל עבודה דורשת את הכלים שלה.
בכתבה מתוארים הכלים הבסיסיים, שאיתם אפשר לעשות את רוב עבודות התחזוקה.

אם אתה שואל על עבודה מסויימת, תתאר את העבודה, ואז נוכל לאמר לך איזה כלים תצטרך.

אחרת, השמיים הם הגבול (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=12276)

lior_b.s
21-05-06, 22:16
טארק
כלים לעבודה עצמית על הג'יפ הם שונים מכלים לבניה של אביזרים ומיגונים ושאר ירקות לג'יפ, בכדי לבנות את התושבות למראה כתבתי לך בפרטי במה השתמשתי... :)
כדי לבנות לג'יפ (לאו דווקא ניבה) את מה שבניתי פה (http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=15&item=592768) אתה תצטרך קצת יותר מכלים בסיסיים..
בערך כמו שכתוב בכותרת השרשור :grin:

ליאור

tarek.tk
22-05-06, 00:34
אז ככה את הכלים הקטנים האלה של הבוקסות ואזמל ופטיש ו"דיסק" אז יש לי כאלה,
אני רוצה לבנות לג'יפ מיגון צד נגיד מדרכה כמו שליאור בנה...
או לבנות משהו אחר שצריכים לעבוד עם ברזל ולכופף אותו ודברים כאלה... אז נגיד חתיכת ברזל קטנה אפשר לכופף עם פטיש אבל אם זה צינור יותר גדול אז איך???
יעני דברים מהסוג הזה אני לא רוצה לבנות רכב (אולי שאדל טיפה כן :wink: ) אבל עכשיו יש לי את המחסן והרבה צינורות ובזנ"טים ודברים כאלה, אז עדיף לקנות כלים וללמוד איך עובדים ושאוכל לבנות דברים כל פעם שארצה ולא להשקיע סתם עכשיו בקניית מדרכות או משהו אחר... :neutral:
תודה טארק ;-)

נמרוד
22-05-06, 09:22
טארק, האמת היא שאחד מבכירי הכותבים באתר שוקד בימים אלו על כתבת מבוא שבאמת נדרשת על מסגרות לחובבים. עד שהכתבה תתפרסם, הכלים הבסיסיים שאתה צריך הם :

1. רתכת
2. מסור דיסק 4.5
3. מקדחה טובה
4. מלחציים/קלאמרות שונות בהתאם לשולחן או משטח העבודה שיש או אין לך...

ויאללה לעסק!

כיפופים של צינורות עושים עם מכופפת שהיא ציוד יקר מאד שלא כדאי לך לקנות, אבל אתה יכול להזמין כיפופים, ואפילו יותר טוב, יש כאן כמה חברים שיש להם ציוד כזה ובדרך כלל שמחים מאד לעזור בקטנה... הם נמצאים בפורום הבונים.

יגאל81
22-05-06, 20:26
(אלא אם תגלו לי שלניבה יש בוקסות רוסיות מיוחדות... שום דבר לא יפתיע אותי). יש באתר כתבה מקיפה על כלי העבודה המומלצים לג'יפ באופן כללי:

זה לא צריך להפתיע אותך. כשעוד הייתה לי ניבה, אז חיו להם בערבוביה ברגים אינטשים עם מטריים בסלט אחד גדול.
אני משער שהמקוריים היו אחידים ואיפשהו בארץ התפספס.

ודרך אגב, כשנתקעתי פעם עם איזה בורג. קיבלתי המלצה פשוט לנסות לסובב אותו הפוך. זה לא היה נכון באותו מקרה, אבל לפי מה שסיפרו לי אז ברוסיה ברגים שמאליים היו עניין די נפוץ.

lior_b.s
22-05-06, 21:21
זה לא צריך להפתיע אותך. כשעוד הייתה לי ניבה, אז חיו להם בערבוביה ברגים אינטשים עם מטריים בסלט אחד גדול.
אני משער שהמקוריים היו אחידים ואיפשהו בארץ התפספס.

ודרך אגב, כשנתקעתי פעם עם איזה בורג. קיבלתי המלצה פשוט לנסות לסובב אותו הפוך. זה לא היה נכון באותו מקרה, אבל לפי מה שסיפרו לי אז ברוסיה ברגים שמאליים היו עניין די נפוץ.

זה שלא כל הניבות בנויות אותו דבר, זה דבר ידוע, לא תמצא 2 ניבות שכל הרכיבים נמצאים באותו מיקום בדיוק, אבל לגבי הברגים זה כנראה תומאה של החלפות פה בארץ,אצלי כל הברגים הם מטריים..
גם אלו שהחלפתי בעצמי, ..

tarek.tk
23-05-06, 00:19
טוב עוד משהו קטן ואני מפסיק להציק לכם...
אם נגיד אין לי מכופפת ויש לי צינורות כאלה של הבית הקטנים האלה מברזל אז אפשר לכופף??
ועוד משהו באיזה מתכת להשתמש שהיא נוחה לעבודה וגם טובה??
ממש תודה חברים אתם מזה עוזרים לי :-D מקווה שתמשיכו כי הדרך עדין ארוכה ;)

אייל
06-07-06, 16:27
טוב עוד משהו קטן ואני מפסיק להציק לכם...
אם נגיד אין לי מכופפת ויש לי צינורות כאלה של הבית הקטנים האלה מברזל אז אפשר לכופף??
ועוד משהו באיזה מתכת להשתמש שהיא נוחה לעבודה וגם טובה??
ממש תודה חברים אתם מזה עוזרים לי :-D מקווה שתמשיכו כי הדרך עדין ארוכה ;)

אין "צינורות קטנים של בית"! לכל צינור יש מודת קוטר חיצונית ועובי דופן. תמדוד את המידה (עם קליבר או אפילו עם סרגל) תמדוד פחות או יותר את עובי הדופן ואז נוכל לתת לך תשובות יותר מלאות.

כמה אתה רוצה לכופף?
אם מדובר בצינורות "1 (בקוטר חיצוני של 33 מ"מ) ובעובי דופן עבה (2.5 מ"מ וצפונה) אתה מוזמן לבוא אתם אליי ואני אכופף לך.

ישי.פ
10-09-06, 17:47
שמעתי שכולם פה עובדים על הניבות שלהם בבית ולא לוקחים אותם למוסך... :D
אז אני גם רוצה לעבוד על הניבה שלי בבית רק הבעיה אני לא יודע איזה כלים דרושים... למשל ליאור שכופפת את הרזל של התושבות של המראות אז איך עושים דבר כזה??? אני יודע שצריכים משחזה ורתכת וקומפרסור מה חוץ מזה??.?
תודה מראש טארק
קומרד יקר. הייתה בבעלותי לאדה שנת תשעים וחמש שבמשך שנה החלפתי לה את כל המכלולים למכלולים של טנדר סוברו, עד שתעשה זאת, כל מה שאתה צריך זה פטיש גדול (מאוד) ומנוי לשגריר.
חוץ מזה, אחלה אוטו.

-->