PDA

צפייה בגרסה מלאה : בדיקת מנוע סופה-זקוק למידע

עמרי2
21-05-06, 00:26
אני מעלה התכתבות קצרצרה ביני לבין נמרוד-בכוונה לא שונה כלום...
רוב במידע נמצא כבר בהתכתבות זו: ניגשתי לבדוק כמה סופות אולם גיליתי שבתחום בדיקת המנוע אני קצת "נתקע". כלומר- אין ברשותי הידע לבדוק אם המנוע של הסופה במצב טוב או בכי רע (כמובן שאם הרדיאטור ריק ומדיד השמן מורה על מחסור זה צריך להדליק נורה אדומה אבל...). איך אני יכול לדעת מה מצב המנוע? חשוב לזכור שאני הולך לבדוק את הג'יפ של מישהו שמוכר-ואין אפשרות לפתוח ראש מנוע וכו'-ולכן, אנא להיות עניניים. אני מקווה שמהשאלה הזו יתפתח שרשור מעמיק בנושא זה- ובסופו של דבר אפילו מדריך-כפי שנמרוד ציין, שגם ההדיוט המצוי שהולך לרכוש סופה לא ייצא עם חתול בשק :!:

עמרי

אהלן נמרוד,
האם יש אפשרות להעלות לאתר מדריך "מקוצר" לבדיקת המנוע בסופה?
או לחילופין מדריך לקניית סופה :D
קראתי את המדריך לבדיקת CJ (וחלקים מספר הרכב של הסופה)...אבל כאשר אני מגיע לשלב המנוע בסופה-אני מתמלא חששות :confused: . וודאי יש דרך כלשהי לדעת את מצב המנוע-גם לטירון שכמותי...
כפי שאתה יודע אני מעוניין להחליף את הסמוראי-אך קצת חושש ממורכבות המנוע בסופה לעומת הסמוראי. מה גם שפורום suzuki מכיל מידע טכני רב יותר...
אני יודע שמדריך, קצר ככל שיהיה-כרוך בהשקעה וכתיבה, אם יש צורך בעריכת תמונות (פוטושופ וכדומה), צילומים וכו' אני מתנדב..

עמרי

מדריך כזה בהחלט רצוי וצריך שיהיה באתר, אבל זה לא מסוג הדברים שאפשר להזמין מעכשיו לעכשיו... אבל יש באתר כמה חברים שהם תותחים מוסמכים במנועי סופות, כולל אנשי חימוש מצה"ל - שאל את השאלה כמו ששאלת אותי, הם יענו, ואולי מהתשובות שלהם תצא כתבה עם הזמן...

asafk
25-05-06, 01:39
בגדול, יש כמה בדיקות "קלות", אבל אתה צריך לראות מנוע תקין לפני שתראה אחד לא תקין, אחרת לא תדע מה צריך להיות...

קודם לכל, תוציא מדיד שמן כשהמנוע עובד, ותן גז. לא אמורים לצאת המון אדים מהמדיד. זה המבחן הראשון, ה"גס" ביותר. אדים שיוצאים ממכסה מילוי השמן, יכולים להיות גם כתוצאה ממערכת PCV לא תקינה (זה קורה הרבה בג'יפים) או מגומיות שסתומים- אבל זה מעיד על משהו לא תקין- אבל אולי לא חמור.
אחרי כן- תפתח את המכסה של מיכל העודפים של מערכת הקירור. אם יש בלו-בלו-בלו בפנים, זה אומר שהמנוע "מנפח" וקומפרסיה עוברת למערכת הקירור- אטם ראש על פי רוב.

מעבר לכך קשה לדעת בבדיקה פשוטה.
שתי בדיקות יותר לעומק הן על ידי מד- ואקום שנותן דיאגנוזה טובה מאוד למצב המנוע, ועל ידי הוצאת פלאגים (כשהמנוע מכובה, כמובן, ורק אם אתה יודע מה אתה עושה ולא תהרוס הברגות של הפלאגים) ו"קריאה" של המצב שלהם.

אם כבר יש סופה שבא לך עליה- מכונאי שמכיר סופות יוכל לאבחן אם מדובר במנוע טוב או לא.

אסף.

-->