PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה במזלגות של תיבת ההילוכים cj

lior.d
21-05-06, 07:13
שלום לכולם ...קניתי cj ..הבן אדם טוען ששיפץ את הגיר לפני חודשיים אבל ההילוכים לא משתלבים ,הידית תקועה...פתחתי את החלק העליון של התיבה ..נראה באמת שהחלקים במצב חדש ויש שמן בתיבה אבל הידית שמחוברת למזלגות תקועה או לא מכוונת ..ניסיתי להעביר הילוכים ע"י הזזת הגלגלי שיניים ידנית והם עוברים חלק ..מבקש עזרה בכיוון או המלצה על מי שמכיר ומסדר דברים כאלה כמו שצריך..תודב רבה !!! ליאור!!

yogibear
21-05-06, 09:57
1. באיזה הילוך נתקעה ?

2. אצלי התיבה נתקעה בגלל דבר פעוט - בקצה מוט ההילוכים יש מעין כיפה שמכסה על פלטה קטנה בצורת כיפה שנעה לכל הכיוונים + קפיץ . בלאי בחלק הזעיר הזה השבית לי את הג'יפ והוא נתקע בהילוך.
ההוצאה שלו קלה לחיצה וסיבוב קל , ההחזרה סיוט קל , שוב לחיצה וסיבוב צריך להפעיל כוח. שים לב שמזלגות השילוב מסודרים נכון תתבונן לפי צורת המזלג ולפי הטבעות אליהן הוא אמור להכנס.
מקווה שאצלך הבעייה דומה ולא משהו אחר בתיבה .

שחר 9
21-05-06, 23:17
מה שאתה מתאר מסתדר לי עם פחיות שחוקות על המעבירים ישנם מין מלבנים קטנים שיושבים על המעבירים כשאלה נשחקים עלולים להיתקע מדי פעם ההילוכים.

אולי המזלגות עצמם לא תקינים או שחוקים וזזים ממקומם ואז גם אתה נתקע בהילוך

כדי להרכיב את המכסה העליון תפעל כך:

שים את שני המעבירים בניוטרל כלומר כל מעביר באמצע ,
תרכיב את הידית ותמצא את מיקום הניוטראל .
עכשיו הדבר היחיד שמפריע לך הוא הרוורס וזה הקטן והממזר שנמצא למטה ומקבל את המזלג הארוך , תרוקן את השמן וככה תוכל לראות את הגלגש של הרוורס יהיה לך יותר קל לכוון את המזלג למקומו בלי השמן.

לי בזמנו ששיפצתי את הגיר זה הוציא את הנשמה אבל עם סבלנות זה נכנס.

במחשבה שניה האופציה של מזלגות שחוקים הכי נשמע לי .

בהצלחה .

lior.d
22-05-06, 21:30
תודה על העזרה....החלפתי את הכיפה עם הקפיץ שסוגרת את הידית וההילוכים עוברים! היא היתה שחוקה ועקומה והרימה את הידית בכמה מילימטרים למעלה וכנראה שקצה הידית לא ישב עד הסוף בתוך הריבוע של המזלגות ..אני צריך עוד לבדוק איך עוברים ההילוכים בנסיעה ...צריך לשים r.t.v לסגור את כל הברגים ולעשות סיבוב ..תודה בנתיים חבר'ה!!

yogibear
23-05-06, 06:14
למיטב הבנתי 2 דברים :
1.במכסה הגיר העליון אתה לא צריך RTV , יש אטם ייעודי מיאנוביץ. אבל ... עזוב , זה שאני לא אוהב RTV בכל מקום לא אומר שאחרים לא צריכים לשים...;-)
2. אם ההילוכים עוברים חופשי לא במצב נסיעה, אני מקווה (וכמעט בטוח) שזו היתה הבעייה. אם כבר המכסה העליון מורם נצל את זה למילוי כמות נכונה של הגיר בשמן גיר , כי מילוי מחור המילוי לא נוח במיוחד ....

-->