PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיזוק טרנספר

combina347
21-05-06, 23:39
אני יודע שעברתי כבר על העיניין הזה והוא חצי מאחורי
אך בעיה חדשה צצה לי אני שם לוקטיט ודיסקית קפיצית והברגים פשוט מתפרקים אני מפחד שבמקום להתפרק הם גם ישברו לי
ולשאלה כדי למנוע ויברציות מיותרות ולהשאיר רק את הויברציות של הגומיות אני רוצה לחבר את שני התושבות בריתוך האם זה בסדר האם זה לא מבטל חופש מסויים שצריך להיות ואולי זה ישפיע על הגומיות לרעה בכל אופן אני מתכוון לרתך את התושבות ביחד נראה לי ממש טוב ואני צריך רעיונות
עדיין לא ירדתי מתחת לרכב אני עצלן רציני מאז השחרור ואפילו קצת ליפני

אלון_ק
21-05-06, 23:46
למה בדיוק אתה הולך לרתך את התושבות? לבית האלומיניום של הטרנספר?

combina347
22-05-06, 00:06
אלון אני לא חכם כמוך אבל יש לי קצת חוכמה אני לא מפגר.
אני הולך לחבר בין שני תושבות הטרנספר אחת לשניה והטרנספר רק יונח עליהן כך אני מבטל את
הלחץ על הברגים

אלון_ק
22-05-06, 00:19
אני דווקא הייתי רציני לגמרי. זה לא רעיון טוב (מה שאני הצעתי), אבל אפשרי.

הפתרון שלך יעזור, אולי אפילו יפתור את הבעיה. כשאתה מחבר אותם ביחד, תעשה את זה בצורת מיגון לטרנספר וסגור עניין.

אגב, ניסית לסגור את הברגים פשוט במומנט הנכון בלי שום טבעת קפיצית, אבל עם מפתח מומנט?

combina347
22-05-06, 00:26
כן ושבועיים האחרונים בזבזתי כ6 ברגים על החרא הזה
הם פשוט נעלמים וההברגות תקינות
עכשיו אני צריך לחשוב איך לחבר אותם?
האם ע"י שני מוטות כך שנוצר חלל באמצע עם גישה לטרנספר או מוט מלמטה כך שיגן אך יפריע ואני לא רואה צורך בהגנה

אלון_ק
22-05-06, 00:32
תעתיק את הדברים מחו"ל. תוריד את הטרנספר לרצפה, קח פלטה של 3 מ"מ פלדה ברוחב 150 מ"מ ובאורך של 480 מ"מ (אם תכופף בול זה יספיק, עלי), תכופף אותה סביב הטרנספר עד לתושבות ותרתך לאט (שלא יהיה עיוות). תקדח שני חורים עם מקחד כוס במקומות הנכונים ו-וואלה! יש מיגון טרנספר נח למילוי וריקון.

combina347
22-05-06, 00:45
אדיר ממש!
אבל יש בעיה מאוד נחמדה איך אני אמור לכופף מפלצת כזאת עם השיניים
ואם התחלתי לשלם בעד כיפופים אז עדיף לקנות כבר משהוא מוכן לא?
אל תשכח שאין לי מידות לכיפוף ואף בעל עסק לא ירצה לכופף לי על הטרנספר כי זה להתעסק בחרא
ובשביל זה הוא ישחוט לי את הצורה
לו הייתי מכין סידרה של כאלו היה שווה אך אני לא מחפש לשפר מכוניות אחרות וגם לא להתעשר מזה זה סך הכל התחביב שלי אך אסור לתחביביים לעלות הרבה כדי שלא ימאסו
בכל אופן איך אני מכופף לבד מדוייק ונכון?
אולי ע"י חריצה עם דיסק של המקום שמיועד לכיפוך אחר כך ריתוך ומשולשונים קטנים לחיזוק הכיפופים?

combina347
22-05-06, 00:46
כמעט שכחתי כמובן שהכל מגיעה על קרטון ואחר כך ברזל

combina347
22-05-06, 00:53
עשיתי חיפוש קטן והיחידי שעשה מה שאמרתי זה calmini
אצלהם אין פלטה ולה מוט אחד מכופף באיזה אתר יש תושבת עם פלטה למטה

אלון_ק
22-05-06, 10:20
לא רק קלמיני, ממש לא; בע"פ אני זוכר שגם ל TT יש כאלו, אם נחפש בטוח יהיו עוד רבים. גם לקלמיני יש פלטה למטה:
http://www.puresuzuki.com/SS5040fs.jpg
הנה של TT:
http://www.trailtough.com/images/mtykong1.jpg

כמעט שכחתי כמובן שהכל מגיעה על קרטון ואחר כך ברזל
למה? אתה לא בונה כאן את הזרועות, רק את המיגון עצמו, לא הייתי טורח הפעם. ישר על הברזל.

...איך אני אמור לכופף מפלצת כזאת עם השיניים...
אולי ע"י חריצה עם דיסק של המקום שמיועד לכיפוך אחר כך ריתוך ומשולשונים קטנים לחיזוק הכיפופים?
ככה בדיוק הייתי עושה את זה, רק לא עם משולשים אלא עם טרפז אחד שעובר על כל החלק התחתון (על שני הכיפופים).

הדיוק במיגון לא חשוב; אתה יכול לפספס גם בשני ס"מ וזה לא ישנה כלום כל עוד אתה לא בונה את התושבות, בהן הדיוק מאוד חשוב.

מה שכן חשוב זה למה זה קורה. איפשהו אתה ייצרת לעצמך רעידה בטרנספר שגורמת לשחרור הברגים, אתה צריך למצוא מה גורם לזה ולתקן את זה בלי קשר. זויות הסרנים, אולי?

combina347
22-05-06, 23:23
היום פירקתי טרנספר הוספתי ברגים וחיזקתי וגם התחלתתי לתכנן את המהלכים שעלפיהם העבוד
בכל אופן אני לא בטוח בכמה אני רוצה להשקיע שם (אני מתכוול לזמן)
אלון אתה צודק לחלוטין כאשר בדקתי היום גיליתי שהזוית חדה מידי ולכן יש רוטציות בנסיעה
זה לא מורגש אך משפיעה על הברגים של הטרנספר
אני צריך להוסיף קלינים לסרן ממש מעט כ ס"מ אחד וזה יפתור את הבעיה לדעתי
תודה רבה בכל אופן אני מקווה שכבר מחר אסיים הכל
ואם יצוצו בעיות אבו מהר לבכות לכם

combina347
24-05-06, 23:32
הים חיזקתי את תושבות הטרנספר ואני מקווה שלעולמים לא אצטרך לגעת שם שוב
לקחתי צינור וכופפתי אותו צמוד לטרנספר יש כ חצי ס"מ עד ס"מ מהטרנספר וריתכתי אותו לשתי התושבות וכדי שלא יפריע לברגים בתושבת הקטנה פשוט הוצאתי ממנה כנף קטנה מפלטה של ברזל בעובי התושבת וקטנה ככל שניתן למניעת כיפוף
הצינור מתחבר לתושבת הגדולה בדיוק באיזור הרגיש והארוך כך שמוסיף חיזוק ומונע פיתול של התושבת
למרות שהיא כבר מחוזקת מקודם
ואפילו צבעתי את העסק

בקיצור יצא בן זונה

אלון_ק
25-05-06, 00:24
תמונות!

combina347
30-05-06, 22:59
מצטער רק עכשיו ראיתי את ההודעה ועד יום שישי יהיו תמונות

asafk
30-05-06, 23:11
לגבי הכיפוף- לא צריך עם השיניים. פלטה בעובי כזה אפשר לכופף בעזרת ברנר- מחממים, ואז מכופפים סביב צינור או משהו דומה, והכי טוב בפרס הידראולי (שבונים לו "סכין" ו"פריזמה"). נכון, זה מחליש את הפלטה, אבל ממש לא נורא.

אסף.

combina347
01-06-06, 17:39
והנה התמונות כפי שהבטחתי

combina347
04-06-06, 21:36
סליחה ויש עוד

combina347
04-06-06, 21:50
וזהו אשמח לתגובות

combina347
04-06-06, 21:51
עוד אחת אחרונה

מורי
05-06-06, 08:42
אהלן קומבינה.
הבחירה בצינור נראית לי טעות רצינית מאחר וזוית הבטן נפגעה קשות . מה גם שהצינור לא "יחליק" על מכשולים אלא יתקע בהם.

combina347
05-06-06, 20:49
מורי ידידי
התמונה מטעה ומראה כאילו מרווח הגחון ירד אך זה כלל לא נכון
הצינור בקו ישר עם הטרנספר והכי הרבה יש לו חצי ס"מ ללמטה ואל תשכח שאני גבוהה מאוד
אז בזה אני לא רואה בעיה
הטעות שלי שהתעצלתי ולא עשיתי עוד צינור לצד שני בכל אופן המטרה היא לקבעה את שתי התושבות יחדיו בחוזקה
יתרון אחרון שמבחינת עלות וזמן עבודה זה לקח לי חצי שעה בדיוק להכין את הצינור כולל ריתוך
וזה לא עלה לי כלל זה צינור שאריות שממנו ניסיתי לעשות דוגמא לקשת התהפכות

אלון_ק
05-06-06, 20:56
תמונות קצת יותר גדולות יהיו נחמדות... אני בקושי רואה שם משהו.

combina347
06-06-06, 18:42
עמך הסליחה זה מה שהצלחתי לעשות
אולי באימייל בדוק שם

combina347
06-06-06, 18:44
רציתי לשלוח באימייל אבל אין אפשרות של העברת קבצים
שלך לי את האימייל שלך ותקבל את התמונות

combina347
22-06-06, 02:14
עכשיו תושבות הטרנספר באמת חזקות
אבל במכת גז ברמזור פשוט ניקרעה הגומיה של התושבת
כניראה אין מנוס מיחסי העברה גם אם נחזק את כל העולם ובת הדודה שלו

אלון_ק
22-06-06, 13:25
אם אתה מחזק את תושבות הטרנספר ממש, אתה צריך גם לשקול חלופה תואמת לגומיות האלו. זה לא מקרה שכל קיט כזה נמכר עם גומיות משופרות, הם חוטפות עכשיו המון אנרגיה שקודם נספגה באלסטיות של תושבות המתכת.

אחרי שתשים יחסי העברה בטרנספר, זה רק יחמיר.

combina347
22-06-06, 23:00
ברור שלא אלך לקנות קיט
אז האם יש רעיון לגומיות חזקות יותר? פתוח להצעות

tomer s
23-06-06, 08:57
מצאת את המקור לבעיה? או שזה בגלל שיפור מסוים שהרכבת?

אלון_ק
23-06-06, 13:57
95% שהמקור לבעיה שלו הוא רעידות שנוצרו או כתוצאה מהתקנת מערכת המתלים שלא בצורה נכונה (זויות הסרן לא היו טובות) או מהבניה והחיזוק של תושבות הטרנספר, שצריכות להיות מדוייקות למדי. בכל מקרה, הסיכוי שהבעיה הזו נולדה כתוצאה מזויות גל ההינע גבוה מאוד.

זה ניתן למניעה בפשטות. אם אתם משנים משהו, תשנו אותו נכון.

-->