PDA

צפייה בגרסה מלאה : הפיכת רכב נוסעים לטנדר בנפח גדול.

רכס חיים
22-05-06, 10:32
עלה בדעתי שנהגים רבים אינם זקוקים למושבים האחוריים אך לעומת זאת הם כן זקוקים לנפח הובלה גדול.זה יכול להיות בגלל עבודתם או בגלל צרכים אחרים כגון טיולים ארוכים או שינוע של מצרכים וחבילות לשימושם.לאנשים אלה אפילו אם הם רק חצי אחוז באוכלוסית הנהגים אין פתרון מקצועי לסילוק המושבים ובנית רצפה חדשה ומדוגמת לצורך העמסה נוחה.כמובן שנותרת השאלה האם זה לא יחשב לשינוי מבנה והם יוכשלו בטסט.היות ועשיתי זאת ברכבי הפרטי מצאתי גם שהרכב נעשה הרבה יותר קל וצריכת הדלק ירדה כנראה בעשרה אחוז(לא בבדיקה פרטנית).מה דעתכם על הפתרון הזה ?

דרור ברלי
22-05-06, 11:24
זה פתרון מאוד מקובל גם באירופה, שם אתה יכול לרכוש גרסאות עבודה "מסחריות" של רוב המכוניות הקומפקטיות ומכוניות הסופר-מיני בשוק. בדרך כלל מדובר בדגם ברמת גימור ספרטנית למדי, עם יחידות הכוח הבסיסיות שבהיצע (בדרך כלל מנוע דיזל), שלוש דלתות בלבד, דפנות פח במקום חלונות אחוריים, מחיצת רשת פלסטית מאחורי המושבים הקדמיים, וללא מושב אחורי.

ברכב הרגיל שלך אתה יכול לקפל/לפרק את המושב האחורי ולבצע כל הובלה שתרצה במגבלות המקום והמשקל שמאפשר הרכב, ואף שוטר או בוחן שעוצר אותך לביקורת לא יגיד לך מילה על זה. חברה שלי מובילה את הסחורה של הדוכנים שלה ברנו קליאו ולפעמים קשה להאמין כמה דברים אפשר לדחוס בקקמייקה הצרפתית הקטנה הזו. מצד שני, אני חושב שלמבחן שנתי צריך להרכיב את המושב האחורי בחזרה למקומו.
אני בזמנו חשבתי להמיר את המושב האחורי הקבוע של הסופה בצמד מושבי שורה שלישית של SUV (פירוק מאיזה דיסקו/פאג'רו/טרופר/פראדו), כאלה שמתקפלים אל הדפנות ושיאפשרו שימוש נוח במלוא אורך משטח ההעמסה האחורי בסופה. לדעתי זה יכול להיות נוח מאוד ועוד לא נטשתי את הרעיון הזה.

רכס חיים
22-05-06, 11:56
דרור , תודה על המידע , כבר חשבתי שאני המצאתי את זה. מה שאומר שכנראה יש מקום למישהו שיודע איך לעשות את השינוייים האלה.נראה איך זה ייצא אצלי ואז אכניס צילומים מהתוצאה.

OFF-RoaD
22-05-06, 14:10
דרור בדיוק היום הוכנסה כתבה בעמוד הראשי שמסבירה על ביצוע הרעיון שלך בדיפנדר 90 ע"י ארז :)

LAREDO
22-05-06, 21:38
חסכון דלק כתוצאה של פירוק מושבים אחוריים?
הרצפה שתשים שוקלת יותר.
נשמע כמו שמן נחשים...

הצפרדע
23-05-06, 00:39
לאנשים אלה ........אין פתרון מקצועי לסילוק המושבים ובנית רצפה חדשה ומדוגמת לצורך העמסה נוחה.

ולמה אני משוכנע שדוקא לעסק שלך יש את כל הפתרונות הסופר מקצועיים?......:twisted:

היות ועשיתי זאת ברכבי הפרטי מצאתי גם שהרכב נעשה הרבה יותר קל וצריכת הדלק ירדה כנראה בעשרה אחוז(לא בבדיקה פרטנית).

על אמת בפרסום שמעת?
10% חסכון בצריכת דלק עקב הסרת מושב אחורי ששוקל כ -15 עד 20 ק"ג, זה לא שמן נחשים; זה שמן לחשים וכשפים:roll: :roll:

מה דעתכם על הפתרון הזה ?

שאתה לא מתיאש וממשיך להתעקש....:rolleyes:

רכס חיים
23-05-06, 08:32
השרשור נועד מלכתחילה לבדוק היתכנות של ביצוע התאמת רכב נוסעים לטנדר,באם זה אפשרי ובאם יש לכך דרישה מסוימת, וכל זאת במטרה לתת פתרון טכני וכלכלי כאחד מהמוצרים שלנו.אין מקום טוב יותר לבחון זאת מאשר כאן בפורום אשר רובו מכיל אנשים עיניניים.עדיין אין לנו את המוצר הזה ולכן קשה לעשות פרסומת למוצר שאיננו והרעיון עלה כאשר נאלצתי לעשות זאת בעצמי. הסרת המושבים האחוריים כולל הריפוד האחורי ומשענות הראש, החלפת הצמיג הרזרווי בצמיג קטן,הסרת כיסוי הסתרת הבאגז',וכן סילוק הרמקולים המקובעים אליו,וכן השטיחים העשויים מלבד שהונחו בתוך הבאגז' חסכו לדעתי לפחות 50 ק'ג משמעותיים.הרצפה החדשה מאלומיניום 2.0 מ'מ בשטח עד 2.0 מטר מרובע תשקול עד 6 ק'ג, כך שהרווח נטו הוא משמעותי. מיד שנהגתי ברכב ללא כל המשקל האחורי חשתי בהבדל, ולאחר שבדקתי את מחשב צריכת הדלק הקבוע ברכב הגעתי ל-9.2 ליטר דלק למאה ק'מ ברכב ממוזג עם מנוע 2.9 ליטר VR6 במהירויות נסיעה ממש גבוהות.כלומר קרוב ל-11 ק'מ לליטר, ומנסיוני ברכב הזה זה חסכון גדול שאין לי במי להאשים אותו זולתי בהסרת המשקל. נדמה לי שיש חישוב מדויק לחסכון בדלק עקב הקלת המשקל.כך שאולי בכל זאת יש דבר כזה שנקרא שמן נחשים.בכל מקרה ההסבה לטנדר אינה מיועדת כמובן לחסוך דלק וזו כפי הנראה תוצאה משנית ברוכה.אשמח לתגובה רצינית להודעה.

חנן-ג'יפולוג
23-05-06, 10:12
החבר'ה שהגיבו מעליך, חיים, צודקים.

הורדת משקל של 44 ק"ג, שזה פחות מחמישה אחוז, אולי תוריד את צריכת הדלק בתנאים של נסיעה בעלייה, בשני אחוז או שלושה, ובשאר הזמן, של נסיעה במישור או בירידה, זה לא ישנה כלום, ובסה"כ הנסיעה, אתה לא תקבל שיפור מהותי בצריכת הדלק, בטח לא עשרה אחוז.

עמרי2
23-05-06, 10:24
הסרת המושבים האחוריים כולל הריפוד האחורי ומשענות הראש, החלפת הצמיג הרזרווי בצמיג קטן,הסרת כיסוי הסתרת הבאגז',וכן סילוק הרמקולים המקובעים אליו,וכן השטיחים העשויים מלבד שהונחו בתוך הבאגז' חסכו לדעתי לפחות 50 ק'ג משמעותיים.הרצפה החדשה מאלומיניום 2.0 מ'מ בשטח עד 2.0 מטר מרובע תשקול עד 6 ק'ג, כך שהרווח נטו הוא משמעותי. מיד שנהגתי ברכב ללא כל המשקל האחורי חשתי בהבדל, ולאחר שבדקתי את מחשב צריכת הדלק הקבוע ברכב הגעתי ל-9.2 ליטר דלק למאה ק'מ ברכב ממוזג עם מנוע 2.9 ליטר VR6 במהירויות נסיעה ממש גבוהות.כלומר קרוב ל-11 ק'מ לליטר, ומנסיוני ברכב הזה זה חסכון גדול שאין לי במי להאשים אותו זולתי בהסרת המשקל. נדמה לי שיש חישוב מדויק לחסכון בדלק עקב הקלת המשקל.כך שאולי בכל זאת יש דבר כזה שנקרא שמן נחשים.בכל מקרה ההסבה לטנדר אינה מיועדת כמובן לחסוך דלק וזו כפי הנראה תוצאה משנית ברוכה.אשמח לתגובה רצינית להודעה.

מה ההיגיון לדבר על חסכון בדלק ובמשקל: הרי עשית זאת בשביל שתוכל להגדיל את תכולת תא המטען ואת נפח ההעמסה לא?! כלומר סביר להניח שרוב הזמן אתה תיסע עם ציוד ששוקל קצת יותר מה-50 ק"ג שהרגע חסכת (אחרת בשביל מה לעשות כ"כ הרבה בלאגן?). פרט לכך-אני מודע לעובדה שהפרייבט אינו טנדר-ומסתפק בקיפול המושבים אם צריך. אני לא הייתי מעיף את המושבים ועושה כ"כ הרבה בלאגן בשביל עוד קצת נפח העמסה.
מה שכן-אתה יכול להתחיל למכור טנדרים... :D (הכל בידידות)

רכס חיים
23-05-06, 10:52
מקובלת עלי דעתכם שהחיסכון בדלק אינו העיקר. השאלה שמענינת אותי - האם יש לפיתוח כזה צורך אמיתי של בעלי רכב נוסעים שלא רוצים לנסוע בטנדר בגלל הצורך שלהם בנפח מטען גדול.

LAREDO
23-05-06, 16:43
חיים -
1. אם אני לא טועה, המנוע ב-VR6 הוא 2.8. ישנו דגם אחד שהוא 2.9 שלא הגיע לארץ.
2. VR6 מגיעות לתצרוכת דלק הזו, במהירויות שיוט של 80-140 פלוס מינוס.
3. מעניין כמה משקל תחסוך באמת, תבצע שקילה. גלגל רזרבי קטן גם שוקל.....

נמרוד
23-05-06, 23:28
אלוהים ישמור אותך רכס, אתה הרסת את הקוראדו ?!

אתה פשוט לא שפוי. אני מבין אגב למה ברוך ואמיר נכנסים בך - שניהם טוענים לכתר מלך האי-שפיות היצירתית של הפורום, והם פשוט לא בליגה שלך :lol:

asafk
24-05-06, 00:32
רכס, יכול להיות שבגלל שאין דיפונים יש יותר רעש ולכן אתה נוסע יותר לאט? (נגיד, 150 במקום 200 קמ"ש)???

אסף.

רכס חיים
24-05-06, 15:43
הרכב שלי הוא בייבוא אישי ולכן יש בו מנוע 2.9 והוא באמת היחיד בארץ.יש לי חילוקי דעות עם נמרוד באם 'הרסתי' את האוטו או שיפרתי אותו. מה עוד שבעתיד יהיה מקום למקרר ולמיכל מים חדשים. בנושא המהירות -אסף - מזמן אני כבר לא עובר את ה-160 אחרי שניתפסתי לפני מספר חודשים ב-180.

Gilad
31-05-06, 15:13
הרכב שלי הוא בייבוא אישי ולכן יש בו מנוע 2.9 והוא באמת היחיד בארץ.יש לי חילוקי דעות עם נמרוד באם 'הרסתי' את האוטו או שיפרתי אותו. מה עוד שבעתיד יהיה מקום למקרר ולמיכל מים חדשים. בנושא המהירות -אסף - מזמן אני כבר לא עובר את ה-160 אחרי שניתפסתי לפני מספר חודשים ב-180.
זה הזמן לבליינדר...

רכס חיים
03-07-06, 11:37
אז הרכב כבר עם משטחי אלומיניום בכל המרחב האחורי, ואני מה זה מבסוט.אין יותר בעית מקום הכל ענק , קרוב ופתוח. יש לי משאית ספורט מדהימה. נמרוד ראה את זה ולאמיתו של דבר הוא הסיט את המבט בשניה השניה כאילו ראה עגלה שחוטה, אבל זה בסדר -הוא ידוע כבחור עדין. בקרוב נעלה את התמונות של היצירה החדשה ומיד לאחר מכן תיקחו מספר,תסתדרו יפה בתור, ואל תדחקו .

נמרוד
03-07-06, 12:02
אני לא בחור עדין. תעלה את התמונות בבקשה. לא רק כאן, תעלה אותם לפורומים של אנשי מכוניות הספורט, הם באמת יחטפו שבץ. חיים רכס לקח פולקסוואגן קוראדו, רכב קופה יפה ונדיר, והוא מרטש אותו כאילו היה אחד האואזים או היונימוגים הסוריים שלו. תתכוננו לתמונות קשות.

רכס חיים
03-07-06, 15:27
תמונות יהיו רק בשבוע הבא היות והבן שלי עסוק בצהל בצימצום פלשתינים.

-->