PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב שטח זול (פיצול מדיון אחר)

חנן-ג'יפולוג
31-05-06, 12:44
העבירות של הרכב בעזרת נעלה אחורית?

אתה מוזמן לנעול את הדיפרנציאל, רק שלא תמצא אותו מאחורה, אלא מקדימה :wink:

מדובר ברכב עם הנעה קדמית.

קשה לי להאמין שתמצא נעילת דיפרנציאל לרכב הזה. כנראה שלא.

bobsfog
31-05-06, 12:59
איזה ספייסר? איזה נעילה?
לפיז'ו 205 אין שילדה אלא מרכב מונוקוק. אתה יכול להכניס ספייסרים בין יחידות הקפיץ-בולם לבין התושבות שלהם במרכב המכונית, לא יותר מזה. מלפנים אתה מוגבל על ידי אורך הציריות, כך שהספייסר לא יהיה כל כך עבה...

נעילה אחורית?
לפיז'ו 205 כמו לכלכ רכב קטן-בינוני, יש הנעה קדמית.

מה שתעשה זה להוסיר דלתות וחלונות, מושב אחורי וכל הפלסטיקים המיותרים. תגדילו (על ידי חיתוך) את מפתחי הגלגלים כדי שתוכלו להלביש צמיגים בקוטר גדול יותר על הג'נטים הקיימים, או להחליף לג'נטים גדולים יותר - 14 או 15 אינץ' עם צמיגים תואמים, וזהו.
מה שיתקבל זה רכב פאן לנסיעה על שבילים בלבד. אל תצפו ממנו לעבירות יוצאת דופן.
אבל מה שהכי חשוב - זהירות!!!!
דיר באלקום: רכב ללא רישוי וביטוח + נסיעה מהירה בשבילים שעלולים להסתובב בהם מטיילים תמימים = קוקטייל נפיץ.

מכאן אני מבין שאין כל כך עתיד לרכב . . .

אז מה אתם אומרים ?
אני נער לפני גיוס, (יש לי זמן חופשי עד אוקטובר), ואני רוצה רכב שטח, הרכב יהיה רכב שני ויעשה קילומטרז' נמוך, משום שהטיולים יהיו קצרים, ולא בעבירות קשה במיוחד - כל מה שדרוש זה להיות ברמה של מגנום או פג'רו בעלי נעילה אחורית.

התקציב שעומד לרשותי הא בסביבות ה18-מקסימום 20.
קראתי כבר את הכתבות באתר על הנושאים אך בכל זאת אני מעוניין בחוות דעתכם.
הדרישות שלי מהרכב כתובות למעלה בכל הנוגע לשטח.
כמו כן, אני מקווה שיהיה רכב חסכוני ככל האפשר, אבל עדיין כיפי.
עקב כל האילוצים מה שאני יכול להרשות לעצמי זה CJ או סמוראי.
שניהם מלפני שנת 90.

השאלה היא מה עדיף?
אני מעדיף רכב שאני לא אצטרך לבלות את כל הזמן שלי מתחתיו היות ולי אין ממש ידע רציני בנושא מכונאות רכב, ולאבא שלי אין כל כך הרבה זמן.
מהבחינה הזאת עדיף לי הסמוראי, אבל מבחינת הכיף ורצון הלב שלי אני רוצה CJ.

מה אתם הייתם עושים?
דרך אגב, אני חוזר מהצבא כל שבועיים-שבוע ככה, אז האוטו יהיהללא שימוש במשך שבועיים.

דרור ברלי
31-05-06, 13:25
יש לי אח בגילך, עם דילמה דומה (זה בגנים שלנו, עבר אלינו מאבא מופרע, צעיר נצחי בן 68...)
תקציב נמוך ותאריך גיוס שמתקרב.

אחרי שתתגייס, לא יהיה לך יותר מדי זמן לטייל בג'יפ, בטח לא לטפל בו/לשפץ אותו. אתה תגיע הביתה לשישי-שבת פעם בשבועיים-שלושה, קרוע מעייפות ומגעגועים לחברה שלך. הג'יפ לא יזכה לשימוש הראוי ולתשומת הלב הראויה.
אני במקומך הייתי רוכש פרייבט קטן וחסכוני כמו קליאו, פולו, 205, פיאסטה, ג'אסטי, סוויפט וכו', סתם שיהיה לך אוטו זול, זמין ואמין, עם מזגן, שתמיד מניע, לא עולה הרבה בתחזוקה השוטפת ולא שותה הרבה דלק. סתם שיהיו לך גלגלים שיאפשרו לך לצאת בסופ"שים ולהיות נייד ועצמאי. חלום הג'יפ יחכה בסבלנות עד אחרי השחרור.

אלא אם אין לך סבלנות ואתה ממש מוכרח ג'יפ כאן ועכשיו. במקרה זה תתפשר וקח סמוראי. CJ או סופה יצטרכו להמתין לאחרי השחרור (או אחרי הלימודים) כשתמצא לך הכנסה קבועה שתאפשר לך לפרנס אותם...

זאביק
31-05-06, 14:02
עקב כל האילוצים מה שאני יכול להרשות לעצמי זה CJ או סמוראי.
דרך אגב, אני חוזר מהצבא כל שבועיים-שבוע ככה, אז האוטו יהיהללא שימוש במשך שבועיים.

תקנה סמוראי.
הוא יותר אוטו מ-CJ, קצת יותר אמין, והוא גם יהיה רכב שיהיה לך כיף לצאת איתו בסופ"ש, בין אם לפאב / מועדון הקרוב, טיול שבילים קל או סתם נסיעת כביש.
הוא גם יהיה יותר חסכוני בדלק.

מצד שני,
אתה יכול לקחת את הפז'ו, לנסר ממנה כמה שיותר, ולקבל רכב שבילים כייפי. מאוד מהנה.
אבל, אין לך מה לצפות לעבירות מטורפת, למרות שבגלל המשקל הקל שלו - הוא יפתיע אותך.
ולקנות פרייבט קטן, פשוט, אמין וחסכוני.

GodsFather
01-06-06, 11:08
חברים חברים , מסכים אתכם לגבי הסמוראי אם אכן מדובר ברכב שטח לעבירויות וכד'

אבל הבנאדם שקל רכב כביש עם נעילה , כלומר רכב שהוא 2/4 BY DEFAULT ומכאן שהרכב האידאלי הן מבחינת מחיר , תחזוקה , יכולת בשטח , יכולת בכביש הוא - חיפושית משודרגת.

חיפושית בפני עצמה במצב טוב שזה אומר מכלולים עובדים כמו שצריך ובודי תקין ולא ניזוק (באיזור תא הנוסעיםלפחות) עולה גג , אבל באמת אם שחטו אותך 2000 שקל - אני יודע כי לי הייתה כזו ב1500 שקל, פיצוץ של אוטו - כשהקרבורטור מכוון היא מאיצה פצצות וסוחבת יפה מאד. אני עוד סידרתי לה כמה פינוקים אבל גם הבסיס היה מצויין - אני לא מדבר על חיפושית עם גלגלי שופוני וריפודי פרווה ורודה אלא חיפושית סטנדרטית תקינה, כשמדברים על משופרות זה עולה לכיוון ה6-7 אלף ומעלה אבל שם גם מדובר על רכב שחבל לקחת לשטח, לדעתי.

שים עליו סט צמיגי שטח משומש (אחורי בלבד כי ההנעה היא רק אחורית) או אפילו חדש אם תרצה להשקיע טיפה כסף (בהשוואה לרכישת ג'יפ משומש) וקיבלת רכב מעולה לשבילים עם יכולת עבירות לא רעה בכלל בטכני ובוץ קל (לא ירקון טרופי, אבל שבילי בוץ כן) - בל נשכח, לרכב אין שום מכלול חשוף ופלטה אחת שהיא כל תחתית הרכב , מה שאומר שגם שטח סלעי לא יפגע בו. יש סרטון של חיפושית עם מהלכי מתלה משופרים שעוברת מעלה עם סלעים שלא יביישו סמוראי סטנדרטי בהילוך LOW. אם אני אמצא אותו , אני אשלח לכם שתראו, למרות שיש לי הרגשה שכולכם יודעים על מה אני מדבר.

חיפושית היא רכב סגור, נוח לנסיעה בכביש, נעים בחורף ובקיץ (כשפותחים את החלונות המשולשים שהם יותר טובים ממזגן לדעתי) , ואחלה רכב לשטח קל (בתצורה הסטנדרטית, לא מנוע משופר ואו מתלים מטורפים) - לא מדבר על מעלה נורי או הדיונות בדובאי שרואים בסרטונים שסוזי העלה לנו פה. נושא הנעילה הוא היחיד שנשאר פתוח וכאן מגיע המשחק עם כבל בלם היד (אפשר אפילו להסחף ולכוון שני ידיות, אחת לכל גלגל וכאן כבר זה יתן נעילה יותר טובה) וקצת יותר לחיצה על הגז כי כאמור - לרכב אין מכלולים חשוף בהשוואה לג'יפ סטנדרטי ולכן אפשר להרשות קצת יותר התפרעות.

מעבר לזה , מורידים לחיפושית את הכנפיים וזוית הגישה משתפרת פלאים. חיפושית גרמניה ניתנת להגבהה קלות על ידי פתיחת המתלה האחורי שלה וכיוונו מחדש - לא בטיחותי אבל אפשרי.

בקיצור , ממליץ על חיפושית.

כמובן שאופציה ב/ג היא אכן סמוראי 84 או CJ ישן , אבל כאן כמו שאמרת , יש מצב שתצטרך לשכב מתחת לאוטו הרבה יותר, שלא לדבר על חלפים.

ארוך , אבל אני מקווה ששכנעתי...

bobsfog
01-06-06, 14:04
חברים חברים , מסכים אתכם לגבי הסמוראי אם אכן מדובר ברכב שטח לעבירויות וכד'

אבל הבנאדם שקל רכב כביש עם נעילה , כלומר רכב שהוא 2/4 BY DEFAULT ומכאן שהרכב האידאלי הן מבחינת מחיר , תחזוקה , יכולת בשטח , יכולת בכביש הוא - חיפושית משודרגת.

חיפושית בפני עצמה במצב טוב שזה אומר מכלולים עובדים כמו שצריך ובודי תקין ולא ניזוק (באיזור תא הנוסעיםלפחות) עולה גג , אבל באמת אם שחטו אותך 2000 שקל - אני יודע כי לי הייתה כזו ב1500 שקל, פיצוץ של אוטו - כשהקרבורטור מכוון היא מאיצה פצצות וסוחבת יפה מאד. אני עוד סידרתי לה כמה פינוקים אבל גם הבסיס היה מצויין - אני לא מדבר על חיפושית עם גלגלי שופוני וריפודי פרווה ורודה אלא חיפושית סטנדרטית תקינה, כשמדברים על משופרות זה עולה לכיוון ה6-7 אלף ומעלה אבל שם גם מדובר על רכב שחבל לקחת לשטח, לדעתי.

שים עליו סט צמיגי שטח משומש (אחורי בלבד כי ההנעה היא רק אחורית) או אפילו חדש אם תרצה להשקיע טיפה כסף (בהשוואה לרכישת ג'יפ משומש) וקיבלת רכב מעולה לשבילים עם יכולת עבירות לא רעה בכלל בטכני ובוץ קל (לא ירקון טרופי, אבל שבילי בוץ כן) - בל נשכח, לרכב אין שום מכלול חשוף ופלטה אחת שהיא כל תחתית הרכב , מה שאומר שגם שטח סלעי לא יפגע בו. יש סרטון של חיפושית עם מהלכי מתלה משופרים שעוברת מעלה עם סלעים שלא יביישו סמוראי סטנדרטי בהילוך LOW. אם אני אמצא אותו , אני אשלח לכם שתראו, למרות שיש לי הרגשה שכולכם יודעים על מה אני מדבר.

חיפושית היא רכב סגור, נוח לנסיעה בכביש, נעים בחורף ובקיץ (כשפותחים את החלונות המשולשים שהם יותר טובים ממזגן לדעתי) , ואחלה רכב לשטח קל (בתצורה הסטנדרטית, לא מנוע משופר ואו מתלים מטורפים) - לא מדבר על מעלה נורי או הדיונות בדובאי שרואים בסרטונים שסוזי העלה לנו פה. נושא הנעילה הוא היחיד שנשאר פתוח וכאן מגיע המשחק עם כבל בלם היד (אפשר אפילו להסחף ולכוון שני ידיות, אחת לכל גלגל וכאן כבר זה יתן נעילה יותר טובה) וקצת יותר לחיצה על הגז כי כאמור - לרכב אין מכלולים חשוף בהשוואה לג'יפ סטנדרטי ולכן אפשר להרשות קצת יותר התפרעות.

מעבר לזה , מורידים לחיפושית את הכנפיים וזוית הגישה משתפרת פלאים. חיפושית גרמניה ניתנת להגבהה קלות על ידי פתיחת המתלה האחורי שלה וכיוונו מחדש - לא בטיחותי אבל אפשרי.

בקיצור , ממליץ על חיפושית.

כמובן שאופציה ב/ג היא אכן סמוראי 84 או CJ ישן , אבל כאן כמו שאמרת , יש מצב שתצטרך לשכב מתחת לאוטו הרבה יותר, שלא לדבר על חלפים.

ארוך , אבל אני מקווה ששכנעתי...

קראתה ושכנעת...תודה רבה לך.
אבל עכשיו עולה בי המחשבה...

אולי כדאי לי לקנות סמוראי סטנדרט? אם אני יכול להשיג שנת 88 ב14-15? לא שווה לי?

או שאולי עדיף לי ארוך?...שיש רק משנת 87? ואז הוא גם צר יותר...

אני חושב על לקנות סטנדרטי ולאט לאט התחיל לשפר אותו.
כמה עולה כבר סט של 4 צמיגי AT, ולהגביה אותו קלות?

bobsfog
01-06-06, 19:33
????????????

(?????????
מכיוון שעברו רק 5 שעות מהשאלה הקודמת שלך, וכל הכותבים והעונים בג'יפולוג עושים זאת בהתנדבות ומתוך רצון בלבד,
לא הייתה שום סיבה להיות חסר סבלנות.
אם לא קיבלת תשובה, זה כנראה בגלל ש:
1) אף אחד לא יודע - מדיניות האתר היא "אם אתה לא יודע - תשתוק !!!"
2) כנראה שלא הספיקו להגיב. אנשים לא מחוברים לאתר כל הזמן. לפעמים עוברים כמה ימים . . . .)

zsahi
01-06-06, 23:10
ל205 יש גרסת ראלי אמיתית, נסעתי על אחת כזאת בארץ לפני 9 שנים ובאופן מפתיע היתה לה נעילה אוטומטית מקדימה ככה שזה לא ממש חלום בלתי אפשרי, מה גם שהרכב המסויים ההוא הפגין יכולת טיפוס מרשימה למדי. אני משוכנע שקשה למצוא דיפרנציאל כזה אבל האופציה קיימת.
לי דווקא נראה רעיון מעולה לקנות 205 כזאת לנקות אותה מכל דבר מיותר ולהכין באגי כייפית + קנה 205 במצב סביר לנייד אותך בכביש ממקום למקום מקסימום אם לא ילך עם הבאגי יהיו לך חלקים ל205 השניה.

GodsFather
01-06-06, 23:33
אני לא מבין...

מצד אחד אתה אומר שאין לך הרבה כסף, אתה מתגייס והרכב יעמוד ואין לך הרבה זמן ואו ידע טכני לעבוד עליו לבד...

מצד שני אתה רוצה לקנות סמוראי מודל 88 שרובם לא במצב הכי טוב או לא זולים (אם במצב טוב) וכן להכנס לעולם הטיפולים והשיפורים ?

אני אוהב נורא את הסמוראי , יש לי אחד כזה אבל זה כלי שמצריך תשומת לב אם באמת אתה רוצה להשקיע , הוא יודע גם להחזיר בהתאם - יכולת שטח וגם אחזקה זולה (במידה וקנית רכב במצב טוב ואו החלפת כמעט כל חלק ברכב , כמו שאני עשיתי :roll: וזה לא היה הכי זול בעולם אבל ניחא)

אבל לגביך ,בובספוג (???) אני לא סגור ולא חושב שאתה סגור.

פיג'ו 205 מהסוג הנדיר, תעלה אפילו יותר מלתחזק סמוראי כי יהיה קשה להשיג לה חלפים כשמדובר באותם חלפים נדירים כמו דיפרנציאל קדמי נעול , אחרת היו הרבה כאלה בכביש ולא כמות נדירה כמו שציינת, צחי. אז לדעתי זה עוד פחות מומלץ מג'יפ לתנאים שבובספוג העמיד...

ממליץ על סמוראי במידה ואתה רציני (מודלים עד 92 תמצא בזול ויש גם כמה במצב טוב אבל מצריך הרבה סבלנות ,זמן וחיפושים מה שלך אני לא יודע אם יש) או חיפושית ולדגם אותה במידה ואתה רוצה הרפתקאה מהנה שלא תקרע לך את הכיס אם תתחרט ותתן לך אחלה חוויה בגיהוץ שבילים ואף קצת קצת עבירויות.

mixael
02-06-06, 21:17
אפשרות נוספת שאני הייתי ממליץ עליה מתוך ניסיון אישי וממושך היא הסובארו די אל לסוגיו.

יתרונות:
הרכב אולם בעל הנעה קדמית, אבל גם הבלם יד שלו קדמי, וחזק מאוד. זויות גישה ונטישה מהטובות שבין הפרייבטים. כמעט ואין שום חלק שבולט מעבר לקו הגחון. מנוע אמין וחסכוני יחסית. עם ידע טכני מתאים וראש פתוח מסתבר שהרכב הזה הוא גם פלטפורמה לא רעה לשיפורים.
רמת חיים מסויימת בתא הנוסעים, אפשרות למזגן והגה כח. יכולות כביש שמגיעות ללא בעיה לתחום התלת ספרתי, כמובן כשהמתלים במצב נורמלי ובטיחותי.
בשוק קיים היצע דגמים רחב יחסית, מסדאן קטן מתחילה שנות השמונים שמכירו לא יעבור 5K במצב מצויין, ועד לסטיישן 4*4, או טנדר 4*4, שגם אותם התקציב שציינת יכול לאפשר. יש הרבה כלים שתוחזקו נאות, אבל גם לא חסרים בשלבי גסיסה שונים. תבדוק טוב מה שאתה קונה.
החלקים הם מהזולים שיש, זמינים מאוד. פשטות מכנית המאפשרת אחזקה עצמית מלאה.
כשתתגייס תוכל למכור את הרכב מהר יחסית, אם תרצה.

חסרונות:
מרכב העשוי מפח דק מאוד, מתקפל בקלות בתאונות קשות. כמו כן רגיש מאוד לחלודה.
בשל כל יתרונותיו הרכב מ א ו ד גניב, במיוחד בדרום, ובמיוחד לדגמי ההנעה הכפולה, משיכתם של בני דודינו פשוט היסטרית.
מכאן נובעת העובדה של מפסקים/מנעולים למיניהם, שמעצבנים אותך כל פעם שאתה צריך לנתרל אותם בבוקר לפני ההתנעה.

נמרוד
04-06-06, 01:49
אתה יודע כבר לאן אתה מתגייס? שלב צבא עם תחביב, התנדב לצנחנים יה-בן-זונה :smile:

ברצינות, אם יש לך פרופיל מספיק, נסה להתנדב לאחד מגדודי הסיור של חטיבות החי"ר או לפלס"רים של חטיבות השריון. תקבל שטח וג'יפים עד הגרון.

bobsfog
04-06-06, 20:19
אתה יודע כבר לאן אתה מתגייס? שלב צבא עם תחביב, התנדב לצנחנים יה-בן-זונה :smile:

ברצינות, אם יש לך פרופיל מספיק, נסה להתנדב לאחד מגדודי הסיור של חטיבות החי"ר או לפלס"רים של חטיבות השריון. תקבל שטח וג'יפים עד הגרון.

אם הייתי יכול הייתי הולך תאמין לי ...

אבל יש לי 64 בגלל תאונת דרכים שעברתי לפני שנה בערך...

אז אני הולך להיות פקח טיסה :) שזה גם תפקיד טוב מאוד ומכובד לדעתי.

-->