PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה לבולמים וסדר גודל של מחירים

ארזז
01-06-06, 19:03
שלום אני די חדש בתחום השטח ולאחרונה רכשה משפחתי היילקס 97 4X4
ידוע לי שהרכב אינו נוח וישנם זחל"מים נוחים ממנו אך ככה"נ הבולמים גמרו את חייהם משום שהנסיעה ברכב היא ממש סיוט על כל שיבוש הכי שטן בכביש הרכב מקפץ ומתנדנד ללא ריסון מעבר של במפרים או נסיעה בשטח היא ממש כמו סוג של מערבל ביצים בקיצור הנוחות ממש לא משהו

ערכתי חיפוש בפורום על דיונים של המלצות לבולמים להיילקס והבנתי ש בולמי קוני זו החברה המומלצת ביותר
אז ככה הרכב שלי כמעט אף פעם אינו עמוס בצורה ניכרת אין לו ארגז סגור אך יש לו כננת מקדימה המותקנת על מגן חזירים.ואין לו קפיצים ספיקרליים אלא רק עלים.
לכן שאלתי היא מה הם הבולמים המתאימים ביותר עבור רכב זה בתקציב של עד 500-600 שח לבולם
מה סדר העלויות של בולמי קוני ואיזה דגם מתאים לרכבש שלי.
האם ישנם חברות נוספות בעלות דגמים מתאימים.
קיבלתי הצעה עבור בולמי מונרו עם מיכל גז חיצוני ב250 שח לבולם?(שווה או לא מה לגבי איכותם)
ובלמי קייטק ב160 שח לבולם?(מישהו שמע על החברה הזאת בכלל)
יש לציין שרוב נסיעות הרכב הן על הכביש ומדי פעם ישנן גיחות לשטח וטיולים
חשוב שהבולמים יתנו נוחות טובה ופחות יכולת העמסה

asafk
01-06-06, 19:34
בולמים לא נותנים יכולת העמסה- זה התפקיד של הקפיצים.
הקוני מצויינים להיילקס, כשהיתרון הכי גדול שלהם על בולמים אחרים טובים באותו סדר גודל של מחיר (אולדמן, בילשטיין) הוא יכולת הכיוונון (בזמן ההתקנה).
ההמלצה שלי- עזוב אותך מהבולמים הזולים. הם לא מיועדים למשקלים של היילקס- רכב כבד עם סרנים שגם להם משקל לא קטן.
לקוני יש 3 סוגי בולמים (שמן-גז לחץ נמוך, שמן-גז לחץ גבוה, ושמן בלבד). ביררת איזה סוג קיים עבור ההיילקס?

אסף.

ארזז
01-06-06, 22:33
לא ביררתי לגבי סוג הסוג שמתאים להיילקס כי לא ראיתי שצוין משהו לגבי זה...
אני אשמח אם תוכל להמליץ לי על הסוג שמתאים לרכב שלי ומה טווח המחירים בשוק עבור בולמים אלו
תודה ארז
נ.ב. יש לך מושג מה ההבדל בין הסוגים או מה היעוד של כל אחד?

asafk
02-06-06, 00:24
תתחיל בלהסתכל בקטלוג של קוני. אם אני זוכר נכון יש רק סוג אחד שמתאים להיילקס, ואז אין לך התלבטויות בין הסוגים השונים (אבל הזכרון שלי לא משהו, אז תבדוק לבד).

אסף.

eyal.m
02-06-06, 11:41
ארז שלום

חשוב שתציין ותחדד את :מה ייעוד הרכב,טיולים,עבירות,עבודה?אני יכול להעיד רק על עצמי כי ברשותי כבר 1/2 שנה בולמים של sesatrack שהיא בעצם חברת monrow לדרישותי הבולם ניפלא עושה את העבודה,אוכל במפרים כאשר אני נוסע מהר ועם מישקל גבוה.אבל שוב אלו הם צרכיי, הרכב עובד קשה,גורר,סוחב,ומועמס רוב היום במשקל רב.
לגבי נוחות ורכות זה לדעתי תחום מאד רחב שיש עליו לא מעט דיונים באתר.בשורה התחתונה אתה חייב להגדיר מהם הצרכים ומה סוג הנסיעה שיעשה הרכב רוב הזמן כאשר הוא ברשותך.

מקווה שעזרתי
מליון

eyal.m
02-06-06, 11:46
אגב
הבולמים מחוזקים,ועלותם 350 ש"ח לבולם דהיינו 1400 ש"ח.

ארזז
02-06-06, 16:21
הרכב אינו מועמס במשך היום במשקל גבוה יש לו ארגז כלים מלא מאחורה עם כל מיני עזרים לשעת חירום, כננת מקדימה וגלגלי 31.5 אינץ' חוץ מזה הרכב רגיל לחלוטין.
במשך היום הרכב לא מתמוד עם עומסים הוא לא גורר ולא סוחב משקלים כלומר כל השבוע הוא על הכביש ובסופ"ש הוא בשטח גם לא בהכרח בטיולים קשים אלא סתם גיחות.
אני לא מחפש יכולת עבירות קיצונית אני מחפש בולם שייתן לי נוחות טובה במשך היום בכביש ובשטח גם. עם פחות דגש על עבירות .
הרכב יותר מיועד לטיולים והרבה פחות לשעשועי עבירות.
האם לכננת ישנה השפעה גדולה על הנוחות במידה ואני ארכוש בולמי קוני ?או על כל בול אחר
לאחר חיפוש באתר של קוני מצאתי כי המק"ט עבור בולמים לרכב שלי הוא:קדמיים-822137
אחוריים-822272
אתה מכיר אותם? יצא לך לשמוע על מישהו ששם אותם בהיילקס ומרוצה?
מה לגבי הבולמים שציינתי בהודעה הראשונה שלי ?
וד"א אייל המחירים שציינת הם עבור בולמי קוני לטויוטה היילקס שנת 97 או בולמים אחרים?

t_uri
02-06-06, 17:46
הבולמים מחוזקים

למה אתה מתכוון? הם יותק קשים מהמקוריים (או מאלו שהיו אצלך קודם)?

יכול להיות שבגלל שהבולמים הקודמים שלך היו גמורים, אז עכשיו אתה מרגיש שהחדשים קשים/ "חזקים" יותר.

אורי טל.

eyal.m
03-06-06, 09:52
ארז הכוונה היא לבולמים שברשותי ושאותם ציינתי

עופר נחשוני
03-06-06, 20:24
חבר יקר
לפני החלפת בולמים אני ממליץ טיפול יסודי בקפיצי עלים אצל גיל (קפיצי הר טוב) .
אצלי בהילקס יש שני אחוריים קוני ושני קדמיים מונרו ואני מאוד מרוצה מהסידור.
כמו כן אצלי הרכב לא מעמיס ולא עובד ומשמש לטיולים בלבד.
בהצלחה

דודו_10
06-06-06, 13:57
שלום בחור חדש ,
אם קראתה קצת בפורומים קניתה רכב לא נוח בהגדרה.
בולמים איכותים יגרמו לשינוי אבל עדין הרכב יהיה לא נוח.

בהנחה שהרכיבים שלך אורגינלים תצתרך לעבור דרך יסורים לא קצרה ,לא פשוטה , לא זולה ועל גבול החוקיות להביא את הרכב לשיפור משמעותי בנוחות .
וגם אז לא יהיה לך דיסקברי ...

ולמה אני מספר לך את זה ? כי אם תרצה לשפר את הקפיצים , הבולמים החדשים שלך כבר לא יתאימו !!!

ארזז
06-06-06, 21:33
שמע אני מניח שהרכיבים אוריגינליים ושלא נעשו שינויים מרחיקי לכת ברכב ובעיקר לא במערכת במתלים
הבעיה היא שהבולמים גמורים היום מרגישים את זה וגם במוסך אמרו הנוחות לא שהיא זוועתית היא פשוט לא קיימת אין ריסון של המרכב בכלל
כשנוסעים במהירות גבוהה ופתאום יש איזשהו שיבוש בכביש ההררגשה היא שהרכב מרימים גלגלים קדמיים כשהוא עובר את זה מרוב "זעזוע" שהוא חוטף בעיר כל שיבוש הכי קטן בכביש שלא אמור להיות מורגש בגלל הצמיגים הגדולים מקבל משמעות מאוד חזקה בתא הנוסעים
אני יודע שטנדר הוא לא נוח אני יודע שהיילקס מגדיר את המושג מחדש אך המצב אצלי היא שאין מונח כזה נוחות.

עלכן אני שואל את עצת חברי הפורום המלומדים והמנוסים בקשר לפתרון ...
האם שוההה להשקיע בבולמים איכותיים דוגמת קוני או לקנות בשליש מהעלות בולמים זולים יותר דוגמת ממונרו???

דבר נוסך שרציתי לשאול הוא ששמתי לב שהחלפת הבולם כרוכה בפתיחת שתי ברגים בלבד השאלה שלי היא איך אני מוציא את הבולם החוצה משום שמשקל הרכב נשען עליו וכמובן שג'ק סטנדרתי לא יגיע לכאלה גבהים כדי לתמוךבמשקל הרכב ביחוד כשמדובר בהיילקס כנ"ל לגבי התקנת הבולם החדש.

תודה ארזז

ארזז
06-06-06, 21:42
עוד כמה שאלות(זכרו אין הביישן למד)
היא האם כאשר אני מחליף בולם הוא בהכרח יגביהה את הרכב ? במידה וכן האם יש צורך להאריך את צינורות הברקס או\ו לבצע שינויים אחרים?

הבנתי שזרוע המגל נוטה לקרוס תחת עומס שנגרם בעקבות שנוי זווית העבודה שלה עם המוט המקשר...
לפני מס' חודשים כאשרהרכב עבר טסט הוחלפה זרוע מסויימת בהיגוי אני לא יודע בדיוק איזה במידה והוחלפה אותה זרוע מגל בעייתית האם ניתן להבדיל לפי צורתה האם היא הזרוע המשופרת שטויטה מספקת עבור הרכבים המוגבהים (זאת שעולה בערך 1000 שקל) או שזו הזרוע הסטנדרטית הזהה לזו שיצאה עם הרכב מהממפעל?

תודה על תגובותכם וזמנכם
ארזז

נמרוד
07-06-06, 09:22
כשאתה מחליף בולם הוא בהכרח לא יגביה את הרכב.

יש קפיץ, ויש בולם. קח ביד בולם זעזועים, ותלחץ עליו - בניגוד למה שנדמה לך עכשיו, הוא לא יתנגד, כי הוא לא קפיץ! (יש בולמים מסוגים מסוימים שכן יתנגדו קצת, הבולמים מקוריים שיש לך בהיילקס לא, הם ישארו במצב שבו תסגור או תפתח אותם ביד) ולכן גם אין בעייה לפרק ולהרכיב בולמים, תפרק את הברגים שמחזיקים אותו ותכווץ אותו ביד.

גיא
11-06-06, 12:02
תשים לב שהמכות שהאוטו חוטף עכשיו לא שוברות לך את הבמפסטופים.

המגל הרגיל עולה 1050 שקל. מה זה המגל המשופר שטויוטה מוכרים ??

או, אם אתה מכיר אחד יותר זול , ספר עליו. מי ומה הוא ?

תודה.

ארזז
12-06-06, 18:35
אוקי החלפתי בולמים לבולמי מונורו sensatrack השיפור מורגש משמעותית באותו והבולמים הישנים באמת היו גמורים
בשביל לכווץ אותם כמעט ולא היה צריך להשתמש בכוח
אפשר לומר שגם ילד בן8 יכל לכווץ אותם.
עם הבולמים החדשים ניתן ליסוע בבטחון טוב יותר ונוחות משופרת וכעת לרכב יש יכולת ספיגת מהמורות לא היתה קיממת מלפני כן
בזמן ההתקנה נתקלנו אני ואבי בבעיה שהבולמים לא התאימו לתושבת התחתונה של הבולם בגלל גומיות וגליל מתכת(זה שבתוכו עובר הבורג) שהיו גדולים מדיבכדי להיכנס לכן נאלצנו להשחיז את הגליל קצת ביחד עם הגומיה כדי שהם יוכלו להיכנס
למישהו ידוע על בעיה דומה?

אהה ולגבי הזרוע מגל :
רץ בג'יפטריפ שרשור על בעיית שבירת זרוע מגל בהילקס מוגבה ומצוין שם שניתן לרכוש זרוע משופרת שיכולה לטפל בבעיה שאלתי היא כיצד אני יכול לזהות האם הזרוע שמורכבת ברכבי היא המשופרת משום ששמתי לב שהמוט הדחיף אינו נמצא בזווית של 180 מעלות ביחס לאופק ולכן מופעלים עומסים על הזרוע שהיא אינה מתוכננת להתמודד איתם

-->