PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך גורמים לקפיץ להתכווץ?

nirzi3
01-06-06, 20:20
בניתי קפיץ בסוליד בעזרת HELIX AND SPIRALS ואז עשיתי לו SWEEP כדי לתת לו עובי, הגדרתי לו MATERIAL ועכשיו אני רוצה להפעיל עליו כוח כדי שיתכווץ, איך אני עושה את זה?

זהר
02-06-06, 01:24
על מנת להפעיל כח על הקפיץ צריך להגדיר או לייצר 2 מישורים (הדרך הפשוטה) שאחד יהיה מישור הדפינה של הקפיץ כלומר הקצה שלא זז והמישור השני (הקצה השני של הקפיץ) יהיה זה שעליו יופעל הכח.

בניית מישורי עזר על ידי REFERENCE GEOMETRY , INSERT . על המישור שבנית אפשר לייצר סקיצה ולחתוך איתה את הקפיץ כך שיתקבל קצה ישר או קצה מושחז ושטוח עליו יעבוד הכח.
השלב הבא הוא על ידי COSMOS להגדיר RESTRAINT - מישור דפינה את אחד קצוות הקפיץ ובLOAD להגדיר את המישור השני (הקצה השני) כמישור עליו יפעל הכח ולהגדיר את הכח הנדרש.

nirzi3
02-06-06, 20:03
יש איזה בעיה בסוף כשאני לוחץ לו RUN הואמקפיץ לי איזה הודעה:"MESH AND MODEL VOLUMES ARE SIGNIFICANTLY DIFFERENT. PLEASE USE A SMALLER ELEMENT SIZEמה זה אומר לי, ניסיתי לשים בLOAD נתון יותר קטן של ניוטון אבל זה גם לא עבד

זהר
03-06-06, 01:14
אתה משתמש בCOSMOS או ב COSMOS EXPRESS?
ב COSMOS יש אופציה להקטין או להגדיל את גודל האלמנטים בהם משתמשת התוכנה למידול המאמצים בחלק, התוכנה יודעת גם לבצע מספר איטרציות למצוא את הגודל המתאים. זו בעצם ההודעה שאתה מקבל. נדמה לי שב COSMOS EXPRESS אין אופציה לשנות את גודל האלמנטים אז תנסה לשנות קצת את הגאומטריה של הקפיץ מבחינת קוטר הסליל, פסיעות ליחידת אורך... ותראה אם התוכנה מצליחה לבצע את החישוב.

nirzi3
03-06-06, 11:10
אני משתמש בCOSMOSXPRESS אבל אני ינסה להקטין את הקפיץ

נמרוד
04-06-06, 02:04
עזוב את הקוסמוס.

מה אתה מנסה לעשות? אם מה שמעניין אותך זה קבוע הקפיץ, לא צריך אנליזה בשביל זה, מדובר על נוסחאות פשוטות.

אני מנחש שלא זה מה שמעניין אותך, אלא אתה רוצה להכניס קפיץ אמיתי, "חי" לתוך מודל בסולידוורקס. ובכן, זה לא פשוט. אפשר בהחלט לבנות קפיץ בעל הגדרת אורך שתלויה במיקום של חלקים אחרים בהרכבה, ואז לכאורה כשאתה מזיז את הההרכבה הקפיץ ישתנה ויתאים את עצמו. אבל במציאות, יצירת קפיץ היא פעולה כבדה מתמטית שלוקחת שניות ארוכות מהמחשב, ככה שאתה לא מקבל תוצאת ריל-טיים.

אני לא בונה עם קפיצים - הם לא באמת מעניינים מבחינת המודל. את החישובים שלהם עושים בנפרד. אני מכניס קפיצים כשצריך לצרכי פרזנטציה בלבד.

nirzi3
04-06-06, 16:44
ניחשת נכון כרגע אני סתם עושה משחקים עם הסוליד לנסות לעשות דברים יותר קשים כל פעם אז בניתי קפיץ עם בולם בתוכו(קויל אובר)

נמרוד
05-06-06, 00:07
יפה מאד. אני מניח שהבולם הוא שני חלקים, עם mate של concentric בינהם, ככה שהבולם חופשי להתארך ולהתקצר. תנסה בתור אתגר לייצר קפיץ שמתארך ומתקצר לבד כשאתה מזיז את הבולמים. אין צורך בקוסמוס - אני מתכוון שכשאתה משנה את המרחק בין שני חלקי הבולם ולוחץ על "הרמזור" של rebuild, יווצר אוטומטית קפיץ באורך הנכון.

nirzi3
05-06-06, 23:38
יפה מאד. אני מניח שהבולם הוא שני חלקים, עם mate של concentric בינהם, ככה שהבולם חופשי להתארך ולהתקצר. תנסה בתור אתגר לייצר קפיץ שמתארך ומתקצר לבד כשאתה מזיז את הבולמים. אין צורך בקוסמוס - אני מתכוון שכשאתה משנה את המרחק בין שני חלקי הבולם ולוחץ על "הרמזור" של rebuild, יווצר אוטומטית קפיץ באורך הנכון.

את האמת לא בדיוק זה שני חלקים אבל הם לא קונצנטריים, איך באמת אני נותן יחסיות בין חלקים בהרכבה?

נמרוד
05-06-06, 23:50
אתה יוצר mates, קישורים בין חלקים. אתה בוחר בהרכבה שני אלמנטים משני חלקים שונים, ואז לוחץ על הכלי שיוצר mates, זה שנראה כמו מהדק ניירות, בסרגל הכלים של ההרכבה. בהתאם לאלמנטים שבחרת, הוא נותן לך מספר אפשרויות להגדיר את היחס/מיקום בינהם. במקרה זה, אתה תבחר במשטח גלילי בחלק שהוא ה"בקבוק" של הבולם, ותבחר במשטח הגלילי שהוא הבוכנה של הבולם (אתה בוחר את שניהם על ידי החזקת מקש ctrl) ותלחץ על "מהדק הנייר", מבין הmates האפשריי שיוצגו בפניך אתה מסמן concentric, ומאשר, וזהו. עכשיו שני החלקים מקובעים על אותו ציר, אתה יכול להזיז אותם אחד ביחד לשני אבל ותראה שהם יזוזו כמו בולם אמיתי.

-->