PDA

צפייה בגרסה מלאה : מקלחת ניידת

AvigdorAharon
04-06-06, 09:11
בוקר טוב,
כחלק משדרוג איכות החיים בטיולי שטח, חשבתי על מקלחת ניידת.
אני מחפש מקום נח ומתאים לבנות את המיכל\ים. הנתונים הם:
ג'יפ CJ ארוך ברזנט
לא מתכוון לעשות חורים בברזנט
אין צורך להתייחס לצורת חימום המים או לדרך בה יזרמו המים למקלחת.

חשבתי על מיכל מתחת לחלון הקדמי (עד למכסה המנוע) או שני מיכלים נתיקים בצידי הג'יפ (מכוער לדעתי).

רעיונות!

תודה,
אביגדור

ירון גל
04-06-06, 22:33
המקלחת שלי מורכבת ממיכל של מיעדן (20 ליטר) בפקק חיברתי צינורית (15 מ"מ) בדופן למלא מחובר וניטל של רכב. (כמובן שאוטמים טוב את הכול) מחברים קומפרסור לונטיל ויש יופי של מים זורמים.
אם תירצה אני ישלח תמנות בהמשך.
יתרונות:
ניידות גובהה, לא תופס מקום מיותר שלא לצורך, זול מאוד, רב שימושי (תמיד טוב שיש כד של 20 ליטר ברכב).
חסרונות:
כאשר הכד מלא ולא מאובטח יכול להישבר
בהצלחה
ירון

שעיה כליף
04-06-06, 22:33
מכל הפטנטים שעשיתי או קראתי עליהם כאן
יצא שלהתרחץ בבקבוק עין גדי היה הכי מעשי... 8-)

AvigdorAharon
04-06-06, 22:40
המקלחת שלי מורכבת ממיכל של מיעדן (20 ליטר)

אם אתה מתכוון למיכל של מי עדן בר, נדמה לי שזה 19 ליטר.
לכמה מקלחות מספיק המיכל?
לאן הוא מעוגן ברכב, זו השאלה המטרידה אותי.

אם תירצה אני ישלח תמנות בהמשך.

כן

מכל הפטנטים שעשיתי או קראתי עליהם כאן
יצא שלהתרחץ בבקבוק עין גדי היה הכי מעשי...
תודה, לא זה מה שחיפשתי.

אני מחפש רעיונות איך לעגן את המיכלים ברכב או מחוצה לו.

תודה,
אביגדור

ירון גל
05-06-06, 21:49
למים לוקח לצאת משהו כמו 20 דקות (כמה מיקלחות זה תלוי בך)
הכד מעוגן לפנית הרכב במה שנקרא שמרלינג או גומי משאיות או כול שם אחר לגומיה שחורה בעובי ס"מ בארך ואורך 20 ס"מ.
ברכבים קודמים שהיו לי היו לי מיכלים בכל מיני גדלים צורות ועיגונים. והגעתי למסקנה שהכי פשוט זה הכי יעיל

KOOKE
07-06-06, 19:18
כל הזכויות שמורות ליחיעם השמשוני -

הוא לקח שני צינורות ביוב שחורים עם סיומת מתברגת בקצוות, חיבר להם ברז בתחתית וחיבר אותם אנכית בחלק האחורי של הסי. ג'יי שלו. אם הגרויטציה אינה עושה את שלה לצורך זרם למקלחת אפשר להוסיף ונטיל ולתת לחץ אויר מקופרסור.

אסטתי זה לא. אבל מאד פרקטי ואפילו המים חמים בסוף היום בגלל הצבע השחור של הצינורות. ראה תמונה - איני מתכוון לצינור שעל הגג אלא לזה שבאחורי הרכב.

http://www.jeeptrip.com/img_srv/01mddixq-2.jpg

AvigdorAharon
07-06-06, 20:58
כל הזכויות שמורות ליחיעם השמשוני -

הוא לקח שני צינורות ביוב שחורים עם סיומת מתברגת בקצוות, חיבר להם ברז בתחתית וחיבר אותם אנכית בחלק האחורי של הסי. ג'יי שלו. אם הגרויטציה אינה עושה את שלה לצורך זרם למקלחת אפשר להוסיף ונטיל ולתת לחץ אויר מקופרסור.

אסטתי זה לא. אבל מאד פרקטי ואפילו המים חמים בסוף היום בגלל הצבע השחור של הצינורות. ראה תמונה - איני מתכוון לצינור שעל הגג אלא לזה שבאחורי הרכב.

http://www.jeeptrip.com/img_srv/01mddixq-2.jpg

אני מכיר את השיטה הזו, ראיתי את הג'יפ.
יש לי בעיה אחת:
הג'יפ סוחב משקל לא מבוטל בחלק האחורי. אני מחפש פתרון אחר, כדי לא להוסיף משקל לחלק האחורי, ולא בחלק העליון. חשבתי על האזור שמעל למכסה המנוע, צמוד לחלון. איך הרעיון הזה?

אביגדור

KOOKE
08-06-06, 09:00
לדעתי זה לא רעיון מוצלח למקם צינור/ מיכל מיים בין מכסה המנוע לחלון הקדמי גם אם נתעלם לחלוטין מהשיקול האסטתי.

מיכל/ צינור מיים בנפח נורמאלי יהיה בקוטר לא קטן ויחסום את שדה הראיה קדימה שגם ככה הוא מצומצם. הצינור/ מיכל עלול גם להפריע לפתיחת מכסה המנוע עד הסוף. הכי חשוב, האיזור הזה של מסגרת החלון הקדמי הוא גם ככה איזור מועד לפורענות מבחינת התפתחות חלודה ואני לא בטוח שאתה רוצה למקם דווקא שם עוד "מקור מיים" יעני מיכל שיכול לדלוף לפתח נזילה וכו'.

לדעתי אם יש מקום בתחתית הרכב נניח בצמוד לקורות האורך של שלדת הרכב או בצמוד למיכל הדלק או מקום פנוי אחר + משאבה חשמלית זה המקום האידאלי.

תבחן את תחתית הרכב ותראה אם יש לך שם מקום למקם מיכל מיים ושווה אפילו לבנות או לייצר מיכל מיים יעודי שיתאים למקום פנוי בתחתית הרכב.

שלמה

yogibear
08-06-06, 09:47
KOOKE כתב " תבחן את תחתית הרכב ותראה אם יש לך שם מקום למקם מיכל מיים ושווה אפילו לבנות או לייצר מיכל מיים יעודי שיתאים למקום פנוי בתחתית הרכב. "
גם לדעתי
אבל :

יש לי בעיה אחת:הג'יפ סוחב משקל לא מבוטל בחלק האחורי. אני מחפש פתרון אחר, כדי לא להוסיף משקל לחלק האחורי,
אביגדור

דווקא ב 8 ארוך יש (לכאורה ? ) מקום בין מיכל הדלק לבין קורת הרוחב\טמבון אחורי, ניתן להכניס לשם מיכל בגובה קורות האורך. האמת שלא מדדתי, אך המיקום נראה על פניו נוח להכנסת מיכל בנוי לפי מידות.
המיכל ימוקם נמוך מאוד ויצריך משאבה. אני מניח שהמקום מוגן ע"י קורות האורך והרוחב, אך לא בדקתי את הנושא לעומק (יבדק בקרוב).

AvigdorAharon
08-06-06, 10:38
KOOKE כתב " תבחן את תחתית הרכב ותראה אם יש לך שם מקום למקם מיכל מיים ושווה אפילו לבנות או לייצר מיכל מיים יעודי שיתאים למקום פנוי בתחתית הרכב. "
גם לדעתי
דווקא ב 8 ארוך יש (לכאורה ? ) מקום בין מיכל הדלק לבין קורת הרוחב\טמבון אחורי, ניתן להכניס לשם מיכל בגובה קורות האורך. האמת שלא מדדתי, אך המיקום נראה על פניו נוח להכנסת מיכל בנוי לפי מידות.
המיכל ימוקם נמוך מאוד ויצריך משאבה. אני מניח שהמקום מוגן ע"י קורות האורך והרוחב, אך לא בדקתי את הנושא לעומק (יבדק בקרוב).

מכיר את המקום, יש שם כ 30 ליטר, חשבתי על מיכל דלק נוסף.

תודה,
אביגדור

נמרוד
08-06-06, 11:22
אביגדור, ראית את העבודה של חיים רכס בCJ של חנן?

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=8766

AvigdorAharon
08-06-06, 12:53
כן. אצלי המקום משמש לציוד אחר.

אביגדור

KOOKE
08-06-06, 14:58
אביגדור

אם המראה האסטתי לא ממש חשוב, אתה יכול למקם צינור כמו של השימשוני מאחורי הדלת הקדמית - יעני בין הדלת לבין הגלגל האחורי בצמוד לקורה שקיימת שם במאונך לרצפה.

שלמה

נ.ר
08-06-06, 20:02
מתחת לרכב יש מקום כך אצלי מורכב הקומפרסור אם יש לך כסא רוחבי כדאי לשים תמיכל מתחתיו הוא לא יפריע יכיל כמות וגם יתן תמיכה לכסא ויהעביר משקל למרכז הרכב או מהכסא הרוחבי עד לדלת האחורית כמו של יחיעם או לעשות משהו מובנה לפי הגלגל.

רכס חיים
09-06-06, 11:46
עם קצת שינויי מסגרות בכסאות האחוריים - התקנו לאחרונה מיכל מים ממש גדול של 88 ליטר בג'יפ של רוני ליניבקר - מתחת לכסאות מבלי לבזבז מקום בארגז המטען עצמו. כדאי לך לראות לפני שתחליט בכדי לגבש את הרעיון הסופי. אם תחליט ללכת על זה תקבל מאיתנו את כל הסיוע לבניה עצמית במחירים של חומרי הגלם ,וכמובן על בסיס אישי כחבר - ולא מסחרי.הטלפון של רוני 0543025027.

-->