PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בנושא מחיר הסמוראי!

idan10
04-06-06, 13:08
שלום רב לכולכם!

אני חדש כאן ואני עומד בפני רכישה של סוזוקי סמוראי סגור שנת 96 הרכב ללא שיפורים רכב סטנדרטי
יד 2. מחירון אחרי שקלול 29,870 ש"ח, הרכב גם צריך לעבור כמה תיקונים של נזילה שיש בין המנוע לגיר(לא רציני) וגם כאשר עומדים מאחורי הרכב אפשר לראות שהוא נוטה קצת בשיפוע לצד שמאל (כנראה קפיץ או מתלה, לא כל כך מבין בזה).
עכשיו מה שרציתי לשאול זה...אני יודע שזאת זכותו אבל האם מוצדק שהמוכר יבקש 35,000 ש"ח
על הרכב הנ"ל?

תודה רבה לכל העוזרים!
עידן

זאביק
04-06-06, 13:50
על פניו, לא, אין הצדקה. לפי מה שאתה אומר, אין ברכב שום דבר שמעלה את ערכו (את עובדת היותו יד 2, כבר שיקללת).

אבל, יש משקל גדול לכוחות השוק.
כמה סמוראים כאלו יש כרגע למכירה ?
מה מצבם ?
כמה זמן הסמוראי הזה למכירה ?

אם יש עודף ביקוש, אבל יכול להיות שהמוכר יקבל את הסכום, כי אין הרבה רכבים כאלו.
אם יש עודף היצע, אז גם מחירון יכול להיות המלצה בלבד, ובפועל יקבלו פחות.

תנסה ללמוד את השוק.
תעקוב אחרי מודעות, תראה כמה זמן לוקחת מכירה בממוצע (האם הרכבים נחטפים ? אולי הם עומדים הרבה זמן).

אלון_ק
04-06-06, 14:04
נחטפים עד מאוד אם זה רכב סביר ומעלה.
תעיף מבט בזה, זה מיועד בדיוק בשבילך:

http://jeepolog.com/151.html

yoav
04-06-06, 14:11
אני לא רוצה חלילה להשפיע על המכירה - לטובת המוכר או הקונה, ולכן אני לא אתייחס למחיר שהוא נקב ואם זה "מוצדק".
סמוראי רכב מבוקש (מה לעשות). פה בפורום נמכר לפני 3 שבועות סמוראי ב 30K שהיה שנת 92 (נדמה לי), וזה נעשה בטלפון בלי לראות בכלל את הרכב פשוט כי המוכר היה מוצף מרגע שהוא פרסם והקונה לא רצה לפספס. ככה זה כוחות השוק. אבל! מנסיון שלי (סמוראי) ושל חבריי (כמעט כולם סמוראים): עזוב אותך שנתון, ידיים, קילומטראז' (חוץ ממצבים קיצוניים) וכו'- מצב הרכב הוא הקובע בלבד. סמוראי מתוחזק באהבה ובמצב תקין לגמרי מצדיק מחיר מעל מחירון (כי במחירון לקחו בחשבון שרכב בן X שנים יסבול מכך וכך בלאי סביר- ואם הבעלים טיפח ומנע/תיקן בלאי- זה יבוא לידי ביטוי במחיר). זה מעצבן לשלם יותר ממחירון, אני יודע, אבל אם הרכב במצב פיקס- אז זה מתקזז עם ההוצאות האחרות שנחסכות ממך ליישור הקיו. לכן בדיקה במקום שבאמת מבין בסמוראים (או עם מישהו שמבין) הכרחית להערכת כדאיות. אני קצת מופתע מהמחיר, אני מוכרח להודות- לי יש סמוראי 96, נעול אחורה, מוגבה, צמיגים 215 ברשיון ומטופל באהבה- ולא חלמתי שאם אמכור אבקש (או אקבל..) כזה מחיר. מצד שני- אני לא בשוק המוכרים/קונים כרגע אז אין לי מושג מה באמת מחיר ריאלי בימים אלו.

שורה תחתונה- תבדוק את האוטו טוב טוב טוב- אם הוא במצב פיקס (באמת פיקס)- תקנה וזהו (אח"כ תשכח את ההפרש מהמחירון ותתענג על אוטו שלא דורש השקעות גדולות כבר על ההתחלה). אחרת- סבלנות...

yoav
04-06-06, 14:13
סתם לצורך העניין- יש באתר יד 2 סמוראי 96 שמבקשים עליו (מחיר התחלה) 30K ש"ח.

idan10
04-06-06, 19:01
תודה רבה לכל העוזרים נתתם לי המון חומר למחשבה!

בכל אופן אני חושב שכל עוד אין לרכב שיפורים שמעלים לו את הערך והוא סטנדרטי ומה גם שיש לו תקלות פה ושם(לא רציניות אני מניח) אז אין סיבה לבקש משהו כמו 5000 ש"ח מעל המחירון!
אני כן מסכים שאם הרכב מלוקק ושמור ונמצא במצב נדיר אז יש הצדקה לכ 1000-2000 ש"ח מעל המחירון כל עוד הוא מגיע סטנדרטי.

-->