PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי שנת 91, 600K ק"מ ב-14.500 - שווה או לא??? [הכותרת נערכה]

e_tay
05-06-06, 20:18
קניתי היום סמוראי שנת 91
במחיר 14.5 וזה בגלל שהקילומטרז שלה גבוה, 600 אלף
הייתי בבדיקה ואין בעיות מיוחדות למנוע הרכב יחסית במצב טוב...
מה אתם אומרים עשיתי עסקה טובה???

(הכותרת נערכה ע"י המערכת. "שווה או לא??? " אפשר לשאול גם על קוטג'. זה לא עוזר לגולשים להבין מה כתוב בתוך ההודעה, לא עכשיו, ולא בזמן חיפוש מידע עתידי.
נא להקפיד על כותרות אינפורמטיביות !!)

אלון_ק
05-06-06, 21:10
מה זה משנה מה נאמר? כבר קנית...

בכל מקרה, ברוך הבא לג'יפולוג. כפי ששמת לב, בין היתר האתר מציע גם מערכת פורומים מגוונת לשימוש כולם, פורום זה בינהם. אם תשוטט כאן כמה ימים ותקרא, אתה תשים לב שאנחנו מאוד מקפידים על כמה נקודות, בינהן אחת שמאוד נוגעת לך כרגע - אם אין לך משהו רציני לומר או לשאול, אל.

השאלה שלך כוללנית מדי, היא איננה מפרטת דבר וחצי דבר על מצב הרכב האמיתי (היית בבדיקה לא אומר כלום, ע"ע השרשור הזה, שמדגים מצויין מה מכוני בדיקה שווים (http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=13560&page=1&pp=20)), אתה לא מעלה שום בעיה או נתון רלוונטי לדיון.

כמו כולם גם אתה מוזמן לשאול מה שתרצה; כולנו כאן כדי לעזור ואנחנו כאן מרצוננו החופשי, אבל בכ"ז יש כמה כללי אצבע שכדאי להקפיד עליהן לפני פרסום שרשור חדש כמו ביצוע חיפוש בנושא השאילתה שלך. למה? כי אתה רוצה תשובה רצינית ואתה לא יכול לצפות לקבל כזו אם לא תעשה את המינימום הנדרש - שאל שאלה רצינית. עשה קצת חיפוש על הנושא קודם, תמשיך שרשור ישן אם מצאת את השאלה בעבר אבל התשובה לא מספקת אותך. זה עוזר לכולנו (לי יש פחות עבודה, לך קל יותר למצוא מידע על נושא מסויים מרוכז בשרשורים בודדים) וזה אחד הדברים שעושים את הפורום הזה למה שהוא.

ברוך הבא לפורום ואל תבהל מ"קבלת הפנים" הזו, היא הכרחית עבור רמת הדיונים אבל איננה משקפת את הרצון של כולנו, מערכת וגולשים, לעזור.

אלון.

אלעד ל.
06-06-06, 15:41
שלום איתי .. ברוך הבא ..
שווה או לא .. ?
א. כמו שאלון אמר- כבר קנית . מה זה כבר משנה ?
ב. בדקת , ראית , התרשמת , מצא חן בעינייך והחלטת לקנות ? - מזל טוב. עכשיו הכל לטובה . קנית כלי טוב ? מעולה - תהנה ממנו כמה שרק אפשר .
קנית כלי עם בעיות ? מעולה - עכשיו תלמד לקח ( כמו שכולנו לומדים מטעויות ) , ותתחיל ללמוד איך לתקן דברים בעצמך - בעזרת ספר רכב והאנשים פה בפורום .

מזל טוב!

e_tay
06-06-06, 17:37
נעים מאוד אלעד..
טוב אז לפני שקניתי את האוטו הלכתי למוסך עם תוצאות הבדיקה והמוסכניק אמר לי שזה תיקון של 2,000 שקל ואני חושב שקניתי ממש בזול כי בחצי שנה האחרונה שחיפשתי ראיתי כלים 88 שרוצים 18 אז היה נשמע לי טוב כל הסיפור הזה ואיך שקניתי את האוטו הכנסתי למוסך למה יש לו בעיות היגוי (הרכב שט בנסיעה) ומנוע שורף שמן,ובעיה בגיר הוא עושה רעשים בנסיעה.אז תאמת עוד לא הרגשתי אותו יותר מדיי.
עכשיו אתה בתור אחד שיש לו ניסיון בסמוראי איך הכלי סה"כ הוא עושה בעיות
אני יגיד לך עוד משהו אני חולם על הסמוראי הזה כבר כמה שנים טובות ככה אני מבסוט על הרכב (ברגע שהוא יצא מהמוסך)
והלואי שהייתי יודע לטפל בו לבד אז אם יש לך כלי עזר אני ישמח אם תשלח לי...

.Nir.
06-06-06, 17:47
נעים מאוד אלעד..
טוב אז לפני שקניתי את האוטו הלכתי למוסך עם תוצאות הבדיקה והמוסכניק אמר לי שזה תיקון של 2,000 שקל ואני חושב שקניתי ממש בזול כי בחצי שנה האחרונה שחיפשתי ראיתי כלים 88 שרוצים 18 אז היה נשמע לי טוב כל הסיפור הזה ואיך שקניתי את האוטו הכנסתי למוסך למה יש לו בעיות היגוי (הרכב שט בנסיעה) ומנוע שורף שמן,ובעיה בגיר הוא עושה רעשים בנסיעה.אז תאמת עוד לא הרגשתי אותו יותר מדיי.
עכשיו אתה בתור אחד שיש לו ניסיון בסמוראי איך הכלי סה"כ הוא עושה בעיות
אני יגיד לך עוד משהו אני חולם על הסמוראי הזה כבר כמה שנים טובות ככה אני מבסוט על הרכב (ברגע שהוא יצא מהמוסך)
והלואי שהייתי יודע לטפל בו לבד אז אם יש לך כלי עזר אני ישמח אם תשלח לי...

שלום איתי..
המשתמשים בפורום הם כלי העזר הכי טוב שאתה יכול לבקש
בנוסף תוכל למצוא המון מידע וספרות רכב בקישור הFAQ הנמצא באחד מהשירשורים הנעוצים בפורום סוזוקי.
בהצלחה

אלון_ק
06-06-06, 20:43
רק כי שאלת, אני לא חושב שעשית עסקה טובה. לקנות רכב עם בעיות זו שגיאה אלא אם אתה יודע למה אתה נכנס, תן לעצמך כמה חודשים ואתה תבין מצויין למה אני מתכוון. דברים קטנים לא יפסיקו להתקלקל, דברים גדולים יתקלקלו גם. עזוב את זה כרגע, זה גם כבר לא משנה ולא פחות חשוב, יש סיכוי שלך זה לא יקרה.

לגבי התיקונים עצמם, אנחנו דוגלים בעבודה עצמית. כולנו התחלנו עם בדיוק אותה כמות ידע כשלך או פחות מזה, אין לך ממה לפחד. תוריד את ספר הרכב מהFAQ, תדפיס אותו, תקנה סט כלים טוב ותחסוך המון כסף - שלא לומר כאב ראש - בטיפולים עצמיים.

יש לו בעיות היגוי (הרכב שט בנסיעה)
ההגדרה שלך כללית מדי. תקרא את זה (http://jeepolog.com/151.html) , תעשה את הבדיקות שרשומות שם למערכת ההיגוי שלך ותחזיר לנו תשובה. בנוסף, תמדוד גם את המרחק בין בורג לבורג בנדנדות הקדמיות שלך (ממרכז למרכז), גם לזה יש השפעה לא קטנה בנושא.

מנוע שורף שמן
זה בדר"כ סימן למנוע גמור. כמה שמן הוא אוכל? תן ייחוס של ק"ג שמן לכמות ק"מ.

ובעיה בגיר הוא עושה רעשים בנסיעה
כללי מדי. איזה רעשים, מתי הם מופיעים, מתי הם נעלמים?
תעשה חיפוש על הצירוף "טרנספר שורק", תקרא את השרשורים בנושא.

איך הכלי סה"כ הוא עושה בעיות
זו מכונה, ידידי. היא עושה בעיות כמו כל מכונה אחרת אם לא מטפלים בה. יחסית לרכבים אחרים הרכב בנוי מאוד טוב, רמת החלקים והתכנון לא נמוכה, אם הכל עובד כמו שצריך זה ימשיך כך. במצב שלך, לא הייתי בונה על אמינות כרגע.

אם יש לך כלי עזר אני ישמח אם תשלח לי
יש לך, הפורום הזה. בין ספרות הרכב לנכונות העזרה כאן, אין שום סיבה שלא תצליח לעשות הכל לבד אבל אתה חייב להתחיל מהגדרת בעיות באופן הכי פרטני שיש. תבין, אתה מנסה לקבל אבחנה דרך האינטרנט על רכב, מידע שלא תתן לנו לא יהיה לנו. אתה חודש בבעיה ולא יודע איך לבדוק אותה? תעשה חיפוש בנושא, לא מצאת פתח שרשור. כן, גם לשאול איך בודקים זה בסדר.

-->