PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת נהיגה-בחול עמוק

רונן וסרמן
16-10-03, 10:04
נסיוני בנהיגת ג'יפים בשטח מסתכמת עד כה ב400 ק"מ מקסימום!!(רגע,רגע עברתי מטרקטורון) בנסיעות בחולות עד עכשיו נסעתי בlow הילוך שלישי ורביעי בד"כ (כמובן לאחר הורדת אויר) האם ניתן לנסוע גם ב high ??? מה עדיף מבחינת מאמצים למנוע ולגיר?
תודה רבה
רונן
אגב מה עושים עם כל החול שנכנס לתחתונים???

AvigdorAharon
16-10-03, 10:45
בדיונות רק HIGH!
תיזכר בגמל (ספינת המדבר) ובכף הרגל שלו (גדולה מאוד) ובצורה בה רחפת מתקדמת במים (מרחפת).
לכן בדיונות כמה שפחות כח (לכן HIGH) כאילו לרחף, והורדת אויר כדי להגדיל את שטח הפנים של הצמיג.

זהו ההסבר על רגל אחת! הסברים נוספים אצלי במילואים!

אביגדור

זאביק
16-10-03, 10:51
רונן,
אני לא חושב שיש הבדל מבחינת המנוע והגיר אם אתה נוסע בשלישי-רביעי L או ראשון-שני H.
אתה נוסע למעשה באותה מהירות ובאותו סל"ד בערך.

אני דווקא חושב שעדיף לנסוע ב-L, כי יש לך יותר משחק עם ההילוכים. בחול עדיף להישאר בסל"ד גבוה יחסית, כי דווקא בחול עמוק (דיונות וכו') כוח ומהירות זה מה שיעביר אותך.
אתה רואה עלייה מולך, אתה צריך מהירות לעבור. אין פה סלעים או משהו לא חלק שאתה יכול לגרום נזק לרכב, אם תבוא מהר מידי.
אם אתה ב-L מאוד קל לך להשיג כוח מתפרץ כדי להגביר מהירות עד העלייה ובמהלכה, ע"י הורדת הילוך. המרחק בין ההילוכים מאוד קטן.

חנן א.
16-10-03, 10:57
כמו בכל שטח:
אם אתה מתכוון לנסוע במהירויות שבLOW לא ניתן להגיע אליהן, 40 קמ"ש וצפונה אז כמובן HIGH.
אם לא, אז LOW כדי להנות ממבחר גדול יותר של הילוכים.

UNIX
16-10-03, 12:15
לדעתי בחול עמוק עמוק עדיף low הילוך 2 או 3
במיוחד אם אתה בעליית חול עמוק ואז כשתגיע לקצה העליה
הרכב יאבד את הכוח ויחנק (הקרבורטור) אם תנסה כמובן ב high
ב low זה לא יקרה ויהיה לך הרבה יותר כח
חוץ מזה שלדעתי high שורף את הקלאץ בהתחלת נסיעה

asafk
18-10-03, 15:47
אתמול למדתי משהו..
אין לי נסיון משהו עם הסופה בדיונות- עד היום פגשתי בדיונות רק כשנהגתי בכלים אוטומטיים עם מנועי דיזל גדולים.
לכן אתמול, כשניסיתי לעלות דיונה די קטלנית, ניסיתי כמו שלימדו אותי פעם- בH- הילוך שני. אחרי כמה נסיונות ארז איבד את הסבלנות ואמר לי- שלישי L. עליתי כמו גדול.
אז אולי זה נראה מרחוק אותו דבר- אבל בשורה התחתונה- המנוע היה על בערך 5000, וזה מה שנתן את הדחיפה שהייתי צריך.

אסף.

סוזי המשתוללת
20-10-03, 02:09
אסף
בתשובה שלך תמונה הבעייה
2hi קצת "גבוה "
ואני לא מכיר הרבה דיונות שעוצרות סופה בראשון hi עם 10psi
יותר מכך עם לחץ נמוך תוכל להסתפק בהנעה אחורית ברוב המקומות בhi כמובן
תנסה ותהנה

-->