PDA

צפייה בגרסה מלאה : יחסי העברה 1:4.1

גיתאי נוה
06-06-06, 01:10
לאחר שטחנתי עד דק את כל שרשורי ה"33 עם 4.1" נשארו בכל זאת כמה שאלות שלא נסגרו מבחינתי. מכיוון שאחרי כ-300 ק"מ-כביש על צמיגי 33 יש לי הרגשה שהעצלנות של האוטו תטריף אותי (ולא, כמעט אף פעם לא עברתי את ה-95 קמ"ש), אשמח לקבל 'סגירת פינות' עבור הדברים הבאים:

האם העובדה שהסל"ד למהירות נתונה גבוה יותר ב-4.1 איננה יוצרת תחושת מאמץ, המקזזת את תחושת העצלות ב-3.54? מילים אחרות, האם ב-95 קמ"ש ארגיש שהאוטו מתגלגל בכיף כמו שהרגשתי עם צמיגי 31 ויחסים מקוריים?
מה ההשפעה על צריכת הדלק עם צמיגי 33: 3.54 מול 4.1?
האם היחסים 4.1 יוצרים נקודות כשל חדשות בשרשרת ההנעה (בנוסף לקורונה-פיניון החלשים יותר)?
הקיטים עצמם:

האם הפרש המחירים ארה"ב-ארה"ק גדול (כמו בנעילות, למשל)?
האם ניתן להשאיר את הנעילות הקיימות ללא שינוי (נו-סליפ מאחור, לוקרייט מלפנים)?
מה כוללים הקיטים (דנה 44 עם יוק של דנה 60 מאחור, דנה 30 עם ציריות מחוזקות מלפנים)?
הרכבה עצמית - זמן משוער, רמות סיבוך ופספוס?
תודה רבה,
גיתי

זאביק
06-06-06, 09:36
האם העובדה שהסל"ד למהירות נתונה גבוה יותר ב-4.1 איננה יוצרת תחושת מאמץ, המקזזת את תחושת העצלות ב-3.54? מילים אחרות, האם ב-95 קמ"ש ארגיש שהאוטו מתגלגל בכיף כמו שהרגשתי עם צמיגי 31 ויחסים מקוריים?
ההבדל ביחס בין 4.1 - 3.54 לבין 31 - 33 הוא 6%.
למהירות נתונה, עם 4.1 ו-33, הסלד שלך יעלה ב-6% לעומת 3.54 ו-31.
לא נראה לי משמעותי.,
גם בהתחשב בעובדה שסופה מקורית באה עם צמיגי 29, והיחס 29 - 33, זהה ליחס 3.54 - 4.1.

האם הפרש המחירים ארה"ב-ארה"ק גדול (כמו בנעילות, למשל)?

אני משער שכן.
לא יודע כמה עולה בארץ, אבל לפני 3 שנים, בארה"ב, סט קדמי + אחורי + קייס חדש לדנה 30 (מותאם ל-4.1) עלה 500-600$.

האם ניתן להשאיר את הנעילות הקיימות ללא שינוי (נו-סליפ מאחור, לוקרייט מלפנים)?
כן. אלו נעילות שבתוך ה-CASE, ולכן לא מושפעות מיחסי ההעברה.

אל תשכח שהקייס המקורי בדנה 30, לא מתאים ל-4.1.
הוא עבה מידי לקורונה (היא יותר עבה כי יש יותר שיניים).
התתרון הוא או לקנות קייס חדש (90$ - שווה לדעתי) או לחרוט את הקייס הישן (נראה לי פתרון פחות טוב - זה אלתור).

דרור ברלי
06-06-06, 10:56
נקודות הכשל האפשריות במעבר ל צמיג 33 על יחס העברה 4.10 הן פיניון קטן וחלש יותר (10 שיניים במקום 13), וכמובן הציריות הקדמיות המקוריות.

חריטה והתאמה של הקייס המקורי הן הפתרון המקובל בארץ. כפי אמר זאביק זהו אילתור, שמבצעים כתוצאה מהעלויות המטורפות של החלקים בישראל (מה שעולה בארה"ב 90$, מגיע כאן בישראל ל-900 שקל בלי בעייה)

לדעתי, תשקיע עוד 90$ בקייס מתאים ואל תתחיל עם אילתורים. כל נושא האילתורים הוא המקור לבעיות האמינות בג'יפים בכלל.

גיתאי נוה
06-06-06, 11:19
גם אני בדעה שקיצורי דרך כאלו עלולות להאריך את הדרך לאין ערוך. מכיוון שבקרוב מתוכננת לי נסיעה לארה"ב ודאי אשקיע 90$ בקייס מתאים.

לגבי נקודות כשל, מכיוון שכבר יש אצלי 2 ציריות עם צלבים 30 מ"מ ומכיוון שהתרשמתי שהקורונה-פיניון של 4.1 הן בהחלט בחוזק סביר ומקובל, אני מניח שלא צפויות בעיות מיוחדות out of the blue.

אשמח לקבל פרטים באשר לקיטים ולקייס עצמם: שמות/מק"טים/דגמים, וכן מה הם מכילים (בעיקר לצורך חישובי משקל ונפח לטובת הלוגיסטיקה האווירית...).

תודה,
גיתי

יובל מעגן
06-06-06, 11:29
קבל קישור יחס העברה לסל"ד
http://www.4lo.com/calc/geartable.htm

זאביק
06-06-06, 12:13
אשמח לקבל פרטים באשר לקיטים ולקייס עצמם: שמות/מק"טים/דגמים, וכן מה הם מכילים (בעיקר לצורך חישובי משקל ונפח לטובת הלוגיסטיקה האווירית...).

אני לא זוכר משקלים בע"פ.
הקייס הוא בצורת חרוט קטום (יענו, פירמידה עגולה עם שפיץ שטוח ;-) ). בסיס בקוטר של בערך 30 ס"מ, גובה של בערך 30 ס"מ, וקוטר עליון של 15 ס"מ (יכול להיות שהגדול קצת יותר קטן, בכל מקרה לא יותר גדול).
אם זה ממש קריטי, אני יכול למדוד לך מדוייק בבית בערב.

הרינג של הדנה60 (הגדול יותר) הוא בקוטר של בערך 40 ס"מ, עובי של בערך 5 ס"מ.
הפיניון הוא בערך באורך של 30 ס"מ.
של דנה30 זה קצת פחות.

בכל מקרה, אל תבנה על לסחוב אף חלק בתיק יד, לא בגלל משקל, אלא בגלל בטחון.
לא יתנו לך להעלות למטוס משהו שנראה כמו נבטו קצר ושוקל כמה ק"ג, או באופן כללי גוש ברזל במשקל כמה ק"ג (זה בדיוק מה שאמרו לאשתי).

גיתאי נוה
26-07-06, 17:56
רציתי להוסיף שאלה - בסופה שלי יש דנה 44 מאחור ולא דנה 60. האם אני צריך case גם לאחורי לטובת החלפת יחסי העברה (כמו בדנה 30 הקדמי)?

הערה: יש לי נו-סליפ מאחור.

תודה,
גיתי

גיתאי נוה
30-07-06, 11:14
מישהו יודע?...

נמרוד
30-07-06, 11:24
התשובה היא כן, גם בדנה 44 הקייסים שונים עבור יחס העברה 3.54 ו4.10.

-->