PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות לגבי לחץ אוויר, והגבהה של סמוראי

תומריקו
06-06-06, 16:16
סמוראי עם צמיגי MT, 215. מה לחץ האוויר הממולץ לנהיגה בכביש ובשטח?

אתמול הייתי אצל המתלם, שעירגל לי את הקפיצים והחליף את כל הגומיות שם. כתוצאה מכך הרכב הוגבה בכ-4 ס"מ.
2 שאלות -
1. החלק הקידמי של האוטו נראה יותר גבוהה מהחלק האחורי. (כאילו האוטו קצת בעלייה). זה בסדר?
2. כתוצאה מההגבהה ההגה לא נמצא במרכז אלה פונה ימינה (כאילו אני בפניה ימינה). איתי מהמתלם אמר לי שזה כתוצאה מההגבהה, ושאפשר לפרק את ההגה ולסדר אותו שיהיה ישר.
מישהו יודע איך עושים את זה? ניסיתי להוריד את הפלסטיק שבמרכז ההגה, איפה שהצופר, אך לא הצלחתי. אשמח לעזרה.

GodsFather
06-06-06, 16:50

אתמול הייתי אצל המתלם, שעירגל לי את הקפיצים והחליף את כל הגומיות שם. כתוצאה מכך הרכב הוגבה בכ-4 ס"מ.
2 שאלות -
1. החלק הקידמי של האוטו נראה יותר גבוהה מהחלק האחורי. (כאילו האוטו קצת בעלייה). זה בסדר?
2. כתוצאה מההגבהה ההגה לא נמצא במרכז אלה פונה ימינה (כאילו אני בפניה ימינה). איתי מהמתלם אמר לי שזה כתוצאה מההגבהה, ושאפשר לפרק את ההגה ולסדר אותו שיהיה ישר.
מישהו יודע איך עושים את זה? ניסיתי להוריד את הפלסטיק שבמרכז ההגה, איפה שהצופר, אך לא הצלחתי. אשמח לעזרה.

לחץ אויר מומלץ הוא 20 בנסיעה רגילה ו23 עם מעמסה. יש הממליצים על פחות בגודל צמיג כמו שלך, אם אני טועה, כבר יתקנו אותי. מה גם שיש מליון שרשורים בנושא, פעם הבאה תבצע חיפוש בבקשה.

לגבי גובה הרכב בחלקו הקדמי לעומת אחורי - א. למה לא שאלת את המתלם לפני שיצאת ממנו ? ב. בל נשכח שהמנוע מקדימה ובלימה מפעילה לחץ גדול על הקדמיים ולכן אני יכול לשער (כשם שאמרו לי כשלי הייתה את הבעיה הזו) שחוסר האיזון הזה נעשה במכוון.

בנושא ההגה - מהיכן אתה בארץ? סה"כ הפירוק הוא מאד קל אך שחרור הבורג המרכזי לא בהכרח ומכאן גם עלול להיגרם לך (כשולף ההגה) נזק מאד רציני באיזור הפרצוף משליפה חזקה מידי (מנסיון). אם אתה מאיזור המרכז ורוצה עזרה , דבר איתי , אני מרמת-גן , אשמח לפגוש אותך וניישר את ההגה שלך. שאלה בנושא - האם ההגה מושך לאיזה כיוון או רק עקום ויזואלית ?

תומריקו
06-06-06, 18:33
אני מת"א. אני אשמח מאוד להיפגש ושתסביר לי איך עושים זאת.

ההגה לא מושך, רק עקום ויזואלית.

אלון_ק
06-06-06, 21:03
1. לא, אלא אם זה מצב זמני. אל תדאג, המתלם לא זורק אנשים לזבל אחרי שהם קנו ממנו, להפך. יהיה לך למי לפנות אם המצב לא יעבור לנורמה. אני הייתי מחכה קצת, אולי המתלם יודע משהו על הקפיצים שלך שאנחנו לא (סביר להניח...), הוא לא מהסוג שיעשו עבודה סוג ב' ככלל.

2. איתי צודק, אבל לא כדאי לך. מה שקורה הוא שהדראג-לינק התקצר על הציר האופקי כי בציר האנכי הוא עלה, אז עכשיו יש לך לא רק הגה לא ממורכז אלא גם יותר יכולת סיבוב שמאלה מימינה. אם תיישר רק את ההגה אתה תקבל הגה ממורכז אבל את יכולת הסיבוב לא תשנה.
בעיה נוספת שתיווצר לך - אם כי בגובה כזה זה די זניח ואתה עוד הולך לשקוע קצת עם הזמן - היא באמפ-סטיר. יש שרשור בשם "בעיות היגוי כתוצאה מהגבהה", תעבור עליו.

מתלם
11-06-06, 09:24
תומר שלום,

אתה מוזמן לשוב אלינו אנסדר את כוון ההגה
באותה הזדמנות נבדוק את נושא הגובה ואם יש בעיה נסדר

שעיה כליף
11-06-06, 20:24

אומנם היצרן ממליץ על לחץ של 20PSI
מנסיון = תמלא 24 בנסיעה על כביש, הרכב יגיב טוב יותר
ויסע מהר יותר, צריכת הדלק תרד קצת.

בשטח כללי = ממליץ על 13 PSI, זה ירכך קפיצות ויתן אחיזה טובה.

-->