PDA

צפייה בגרסה מלאה : התחממות בהילקס 95

עופר נחשוני
06-06-06, 17:04
בימים חמים אלה קימת תופעת התחממות .
הרכב מתחמם רק כאשר הוא במצב עמידה עם מזגן פועל או עליות ארוכות בכביש בלבד.
יש לצין שאני חי עים זה כ-4 שנים מיום רכישת הרכב. הוחלפו רדיאטור טרמוסטט משאבת מים וצינורות חדשים (לא בגלל התחממות היתר) כתוצאה מבלאי טבעי.כמו כן אף פעם לא התחמם
המנוע בנסיעת שטח קשה.
בפעם הראשונה שזה קרה התקשרתי לחבר והוא טוען שאין מה להילחץ "תמשיך לנסוע לא קורה
כלום "כך טוען החבר ואכן הוא צודק לעת עתה.
יש לצין שמד החום אינו מגיע לקו האדום המחוג מגיע ל-80 אחוז מהסקלה.
במקרה כזה כאשר פותחים מכסה מנוע הטמפ מתיצבת לחצי הסקלה.
האים יש למישהו ניסיון בנושא?
האים משהו ניתקל בתופעה דומה?
חשוב לציין שהמנוע מקורי לא צורך שמן ולא מים. המנוע במצב מצוין ואף פעם לא איכזב.
אשמח לקבל תשובה בנושא.

eran4x4
06-06-06, 19:05
מה מצב הפאן קלאצ'?

עופר נחשוני
06-06-06, 22:51
מה מצב הפאן קלאצ'?
שלום ערן
האמת אין לי מושג לגבי הפאן קלאצ וגם כיצד אפשר לבדוק אותו?
באופן כללי המדחף מסתובב האם יש שיטה לבדוק יעילות פאן קלאצ?
אשמח לקבל מידע
תודה

שחר 9
06-06-06, 23:37
התופעה מוכרת גם אצלי קיימת ואני חי איתה בשלום כנראה נובע מפאן קלאצ' חלש ואולי מנוע קצת עייף ,אצלי זה קורה במצבים קיצוניים של עליות ארוכות שאני לוחץ או עולה עמוס מאד, בעמידה לא קרה לי .

לדעתי אם זה לא מגיע למצב קיצוני של עליה לאדום תמשיך לחיות עם זה .

בהצלחה ,שחר

eran4x4
07-06-06, 11:37
שלום ערן
האמת אין לי מושג לגבי הפאן קלאצ וגם כיצד אפשר לבדוק אותו?
באופן כללי המדחף מסתובב האם יש שיטה לבדוק יעילות פאן קלאצ?
אשמח לקבל מידע
תודה

תתחיל מתגובה 4 כאן
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=14&item=439399

תאורתית יש אופציה לבדיקת אופטית של הסל"ד של המניפה כפונקציה של חום המנוע והסל"ד של המנוע, לטובת הבדיקה צריך - מד סל"ד אופטי (יורה קרן אל המניפה וסופר החזרות מכתם צבע שסומן על המניפה)
לטובת שימוש בנ"ל צריך מישהוא שיש לו את המד ונתונים של פאן קלאצ תקין, אני לא מכיר מישהוא כזה...

חנן-ג'יפולוג
07-06-06, 12:03
אני גם חושב שאין לך מה להילחץ ולעשות פעולות מיוחדות. רק להישאר במעקב, לראות שזה לא מחמיר.

איציק - 4X6ZH
07-06-06, 12:19
לדעתי אתה בבעיה כללית של ירידת יעילות כללית של כל מערכות הרכב .( רדיאטור \ טרמוסטט משאבת מים \ צינורות \ ועוד ועוד ..... )
כל עוד זה בתחום הסביר אין מה לנהל בדיקות ובמיוחד שאתה לא בטוח יודע מה אתה הולך לבדוק .
ועוד יותר מסוכן לבצע בדיקות מסוכנות _ בדיקת מצמד מאורר היא בדיקה מסוכנת )
מנסיוני אני יכול להמליץ לך להחליף את טרמוסטט המנוע לחדש .
רצוי טרמוסטט בתחום 70 מעלות צלזיוס בניגוד למקורי שהוא בתחום 80 מעלות .
טרמוסטט שיעשה לך את השינוי הוא טרמוסטט של הונדה סיויק ;-)
וכך טרמוסטט איכותי ולא כל זבל שמסתובב ב 20 שקל :cry:
איציק

עופר נחשוני
07-06-06, 20:23
לדעתי אתה בבעיה כללית של ירידת יעילות כללית של כל מערכות הרכב .( רדיאטור \ טרמוסטט משאבת מים \ צינורות \ ועוד ועוד ..... )
כל עוד זה בתחום הסביר אין מה לנהל בדיקות ובמיוחד שאתה לא בטוח יודע מה אתה הולך לבדוק .
ועוד יותר מסוכן לבצע בדיקות מסוכנות _ בדיקת מצמד מאורר היא בדיקה מסוכנת )
מנסיוני אני יכול להמליץ לך להחליף את טרמוסטט המנוע לחדש .
רצוי טרמוסטט בתחום 70 מעלות צלזיוס בניגוד למקורי שהוא בתחום 80 מעלות .
טרמוסטט שיעשה לך את השינוי הוא טרמוסטט של הונדה סיויק ;-)
וכך טרמוסטט איכותי ולא כל זבל שמסתובב ב 20 שקל :cry:
איציק
שלום איציק
יש לצין שהוחלף טרמוסטט לפני פחות משנה שניקנה ממחסן חלפים של טויוטה מקורי לחלוטין
כמו כן הרדיאטור "עבד" כ20000 ק"מ אין בעיה של מחסור בנוזל הקירור לפחות בשנה האחרונה.
יש לציין שהתופעה קימת מהיום הראשון שהרכב ניקנה.
האים יש מצב להתקין וונטה חשמלית ?
תודה עופר

עופר נחשוני
07-06-06, 20:26
אני גם חושב שאין לך מה להילחץ ולעשות פעולות מיוחדות. רק להישאר במעקב, לראות שזה לא מחמיר.
שלום חנן

האים יש מצב להתקנת וונטה חשמלית ע"מ לתת גיבוי למע הקרור?
תודה עופר

חנן-ג'יפולוג
07-06-06, 21:29
כן, יש. ליוני5 יש מאוורר חשמלי לפני המצננים, למיטב ידיעתי.

אבל לדעתי, אם אתה לא מקבל כאן את הדיעות שאומרות לך שתמשיך לחיות עם זה ככה, אז תתקן קודם את מה שלא לגמרי פיקס במערכת ולא תנסה לעקוף בעייה על ידי אלתור. יכול להיות שזה אומר לעשות בדיקה לפאן-קלאץ' , כמו שאיציק כתב בקישור שערן הכניס, או לעשות מדידה של סל"ד המאוורר באמצעים אלקטרוניים.

ההימור שלי הוא שהרכיב שהוא לא פיקס אצלך, זה הפאן-קלאץ' , כי אתה אומר שהמצנן, הטרמוסטט והמשאבה הם חדשים, אז זה מה שנשאר.

דודי
09-06-06, 15:41
תוספת מאורר חשמלי עוזרת רק בעמידה ממושכתעם מזגן ולא בעליות(מנסיון)

ערן שני
12-06-06, 00:10
לילה טוב,
גם אצלי מופיעות תופעות התחממות כנ"ל.
גם אני טיפלתי בכל מה שניתן.
יש לי מד סלד אופטי, איך בודקים, באיזו טמפ'.
מי שמעוניין למדוד ולבנות סטטיסטיקה מוזמן.
ערן

עופר נחשוני
25-06-06, 21:55
לילה טוב,
גם אצלי מופיעות תופעות התחממות כנ"ל.
גם אני טיפלתי בכל מה שניתן.
יש לי מד סלד אופטי, איך בודקים, באיזו טמפ'.
מי שמעוניין למדוד ולבנות סטטיסטיקה מוזמן.
ערן
שלום ערן
בשבת האחרונה יצאתי לטיול בצפון המדינה והופיעו לי תופעות התחממות.
לא למצב קיצוני כלומר כ-80 אחוז משעון החום לא עשיתי שום פעולה ע"מ להקל על ההתחממות
והמצב היה יציב .
אבל ברגע שעצרתי את רכב לזמן ממושך פתחתי מכסה מנוע והטמפ ירדה למצב נורמלי (50 אחוז).
ניראה לי שאפשר לחיות עם זהלמרות שלי מאד קשה עם זה (נפשית) אבל בימים אלה אני בודק אפשרות התקנת ונטה חשמלית של אופנוע.
אם יהיו התפתחויות אני אעדכן אותך
עופר

דודי
25-06-06, 23:06
אני חייתי עם מצב כזה עד שלפני כמה ימים, נכנסתי למוסך שבלול ,החליפו לפולי מוקטן, טרמוסטט הונדה סיוויק וניקוי רדיאטורץ היום האוטו לא עובר חצי בשום אופןץ אם אתה רוצה סט של שני מאוררים עם כל מה שקשור( חיווט, ממסרים ומפסקים) פנה אלי בפרטי. אבל תדע שזה עוזר רק במצב עמידה ולא בעליות קשות.

דודי
25-06-06, 23:07
אגב מצב נורמלי זה רבע

asafk
26-06-06, 00:00
אני חייתי עם מצב כזה עד שלפני כמה ימים, נכנסתי למוסך שבלול ,החליפו לפולי מוקטן, טרמוסטט הונדה סיוויק וניקוי רדיאטורץ היום האוטו לא עובר חצי בשום אופןץ אם אתה רוצה סט של שני מאוררים עם כל מה שקשור( חיווט, ממסרים ומפסקים) פנה אלי בפרטי. אבל תדע שזה עוזר רק במצב עמידה ולא בעליות קשות.

ויכול מאוד להיות שניקוי הרדיאטור כשלעצמו היה משיג אותה תוצאה בדיוק. גם את עניין התרמוסטט של ה70 מעלות אני מוכן לקבל. אבל לדעתי אין שום סיבה בעולם לשלם על פולי מוקטן. אם הרדיאטור סתום והתרמוסטט לא תקין (מצב רגיל ברכב ישן)- צריך לסדר אותם. הקטנת פולי זו דרך נפלאה של המוסך למכור לך משהו שאתה לא צריך.

אסף.

דודי
26-06-06, 22:05
ויכול מאוד להיות שניקוי הרדיאטור כשלעצמו היה משיג אותה תוצאה בדיוק. גם את עניין התרמוסטט של ה70 מעלות אני מוכן לקבל. אבל לדעתי אין שום סיבה בעולם לשלם על פולי מוקטן. אם הרדיאטור סתום והתרמוסטט לא תקין (מצב רגיל ברכב ישן)- צריך לסדר אותם. הקטנת פולי זו דרך נפלאה של המוסך למכור לך משהו שאתה לא צריך.

אסף.ניקוי רדיאטור וטרמוסטט מקורי ניסיתי לפני שנה לא עזר בהרבה .לדעתי אפשר היה להסתפק בהקטנת הפולי, אך רציתי עבודה כללית .לפני הזמנת רדיאטור מוגדל שעלול להפגע מתנועת המנוע בנסיעות קשות

סטובצקי
17-07-06, 21:19
בגיפ טריפ יש התייחסות נרחבת לנושא
אצלי החלפתי רדיאטור למוגדל (לא זוכר יש סיטי ויש עוד משהו עם 4 שורות, והזזנו את החיבורים שלו לאחור כדי שלא יגע במאוורר
החלפתי מאוורר ופאן קלאץ (בדיקה פשוטה לפאן קלאץ- סובב אותו כאשר הרכב כבוי כמובן במהירות כלשהיא תרגיש התנגדות מסויימת לסיבוב במידה והפאן לא תקין תרגיש כאילו אין התנגדות ללחץ שלך , אצלי זה היה בחצי סיבוב)
החלפתי לפולי מוקטן
ולמדתי לנהוג במנוע דיזל מיושן בעליות (ותאמינו צריך לדעת לנהוג)
מאז המנוע רק שאני ממש מגזים מתחמם קמעא.
(לדוגמא בימים חמים אלו, באזור עמק יזראל בעליה בהילוך לא נכון , הרכב מגיע לחצי סקלה)
ואני נוסע עם הרכב יום יום כ-250 ק"מ.\

עופר נחשוני
17-07-06, 22:21
בגיפ טריפ יש התייחסות נרחבת לנושא
אצלי החלפתי רדיאטור למוגדל (לא זוכר יש סיטי ויש עוד משהו עם 4 שורות, והזזנו את החיבורים שלו לאחור כדי שלא יגע במאוורר
החלפתי מאוורר ופאן קלאץ (בדיקה פשוטה לפאן קלאץ- סובב אותו כאשר הרכב כבוי כמובן במהירות כלשהיא תרגיש התנגדות מסויימת לסיבוב במידה והפאן לא תקין תרגיש כאילו אין התנגדות ללחץ שלך , אצלי זה היה בחצי סיבוב)
החלפתי לפולי מוקטן
ולמדתי לנהוג במנוע דיזל מיושן בעליות (ותאמינו צריך לדעת לנהוג)
מאז המנוע רק שאני ממש מגזים מתחמם קמעא.
(לדוגמא בימים חמים אלו, באזור עמק יזראל בעליה בהילוך לא נכון , הרכב מגיע לחצי סקלה)
ואני נוסע עם הרכב יום יום כ-250 ק"מ.\
שלום סטוביצקי.
האם החלפת פאן קלאץ חדש ? מה מחירו ? מה מחיר המאוורר?
תודה עופר

סטובצקי
21-07-06, 00:02
החלפתי משומש מפירוקים (של הייס)באיזור 300 שח כל פריט

ד ו ר ו ן
21-07-06, 08:18
שלום סטוביצקי.
האם החלפת פאן קלאץ חדש ? מה מחירו ? מה מחיר המאוורר?
תודה עופר
אם אתה מחליף את הפאן-קלאצ' אז אז צריך גם את המאוורר, המאוורר המקורי של ההיילקס מתאים רק לפאן-קלאצ' המקורי.
אתה מרוויח מההחלפה הזו כי למשופר-שיש גם בדגמי היילקס משנתונים מתקדמים יותר יש יותר להבים במאוורר.

-->