PDA

צפייה בגרסה מלאה : תגובה ל"דיעה אישית"של אסף והצעה לרעיון

itay-rover
07-06-06, 11:08
מקריאת "מועדון המטיילים החופשיים" (http://www.jeepolog.com/177.html) מיותר לציין שאני מסכים עם כל מילה ואני מניח שכך גם כל חברי האתר,חשבתי על רעיון לתשומת לב מנהלי האתר.

ברוח הדברים ואכן אני מניח שכולנו מסכימים שהמצב בשטח מתחיל להיות בלתי ניסבל ויתכן שאף יחריף,אני מציע שההרשמה לאתר זה תחייב כל משתמש חדש לקרוא מסמך שיקרא משהוא בסגנון"כללי התנהגות בשטח" ובו הסברים ברוח האתר על "קוד ההתנהגות" שאסף מדבר עליו.

אני נוטה להאמין (מקוה לפחות)כי רוב אותם מטיילים שמלכלכים והורסים וכו' אינם עושים זאת בכוונה תחילה וניתן לשנות את התנהגותם,לא שאני מקל ראש בעיניינם ופוטר אותם מאחריות למעשיהם,למעשה אני לא כל כך מבין למה אדם שיש לו את האינטילגנציה הבסיסית של נהיגה ברכב מתקשה לחשוב לבד על הסביבה בלי שיאירו את עיניו אבל זה כבר גולש לנושאים שלא מעיניננו....

בקיצור אני חושב שהבעיה היא בעיקר של מודעות על אף שלנו היא ניראית טריוויאלית כל כך.....

והמינימום שאנחנו יכולים לעשות זה "להדליק את הפנס" עבור אותם אלה שמתקשים....

Bulldog
07-06-06, 20:45
איך רשם קציר, שילמתי אז מגיע לי, או משהו בסגנון.

אתה לא מאמין כמה זה נכון, אני נתקל בהרבה אנשים כאלה בעבודה שלי, היה עדיף "לנו" ל"מטיילים" אם אי אפשר היה לקנות רכבי שטח בליסינג או לחילופין דרך נכויות שונות.
אז נכון הכללתי פה, אבל מה לעשות, זה רוב מכריע של "אנשים לא סימפטיים" בלשון המעטה.

AvigdorAharon
07-06-06, 21:18
מקריאת "מועדון המטיילים החופשיים" (http://www.jeepolog.com/177.html) מיותר לציין שאני מסכים עם כל מילה ואני מניח שכך גם כל חברי האתר,חשבתי על רעיון לתשומת לב מנהלי האתר.

ברוח הדברים ואכן אני מניח שכולנו מסכימים שהמצב בשטח מתחיל להיות בלתי ניסבל ויתכן שאף יחריף,אני מציע שההרשמה לאתר זה תחייב כל משתמש חדש לקרוא מסמך שיקרא משהוא בסגנון"כללי התנהגות בשטח" ובו הסברים ברוח האתר על "קוד ההתנהגות" שאסף מדבר עליו.

האם אתה קורא את כל התנאים כאשר אתה נרשם לאתרים? אני בכל אופן (ולדעתי רוב האנשים) מסמן באופן אוטומטי "מסכים" וממשיך הלאה.
לדעתי, חינוך היא מילת הקסם. כמו שהצליחו לחנך את מירב האזרחים לא לתקוף פרחים מוגנים, ניתן לחנך אנשים לתת כבוד בכביש, ולא לזרוק אשפה בשטח. המון הסברה, חינוך מגיל צעיר, שקיות ופחים גדולים ברוב במקומות המתויירים והמצב ישתפר.

אביגדור

yogibear
07-06-06, 22:13
כעמיתי הכותבים, דומני כי הבעייה אינה בקרב חברי גיפולוג , הבעייה מתחילה בכל אותם אנשים המנסים להרשים את סביבתם, הן בכספם והן ברושם שהם מותירים על הסובבים אותם. את הקרובים לי חינכתי שאין לדרוך ואין לקטוף על פרחים, זבל אוספים בשקית ולוקחים הביתה או עד הצפרדע הקרוב ... אך לאחר כמה עימותים מילוליים, שהיו יכולים להסתיים גם אחרת, החלטתי שאני לא מעיר יותר.
רעיון נחמד, לנסות להזמין את כל אותם "אַנשי המגיע לי " לטיול משותף בו אנו נקנה להם ערכי שמירת טבע. אולי יהיה ניתן לשפר דרכם של אחרים, אחרים לא הייתי רוצה לראות בקרבתי. גסים וולגריים וחושבים שרכב שטח מקנה להם קניין כלשהו על הקרקע, כנגד אלו הייתי נוקט ביד קשה.

אביגדור, מה לדעתך רואה בנם הצעיר של אלו האחרונים, אבא תמיד משיג את מה שהוא רוצה - בכוח כמובן (מעשיו מלווים לרוב באמירת : "למה מי יגיד לי מה לעשות, למה מי אתה שתגיד לי, יאללה יאללה לך תתחפף יא מיז*** " ), לאבא יש כסף, לאבא נותנים כבוד בשכונה. שהוא יקח את הזבל הביתה ? קשה עד בלתי אפשרי לחנך את אלו האחרונים. לצערי בגלל כאלו אנשים אנו כקבוצה מוכתמים.

יתר על כן, באזור מגורי קיים יער קטנטן - יער עזריקם, מקום מסתור לחיות ובעלי כנף לצערי , המקום הפך למעיין מזבלה בקריצה ובעצימת עין מלאה של הרשויות, הן המועצה והן קק"ל . אני נוסע ביער לפחות 4 פעמים בשבוע בדרכי לעבודה , ורואה בשברון לב את ערמות הפסולת נערמות מיום ליום ... פניתי לרשויות המוזכרות מס' פעמים ... ענו לי שהעניין בטיפול - :( . כשהערתי למישהו על זריקת פסולת חשבתי שלא אצא משם ... כך שהבעייה אינה רק האנשים, הבעייה קיימת גם ברשויות האכיפה. הצעתי מס' הצעות שאף אחת מהן לא התקבלה ולא יושמה אף על פי שבידי מכתב מהמועצה ומקק"ל שההמלצות ייושמו. על מי נותר לי להלין ? כואב לי הלב על פינת החמד הזו הנהרסת מידי שבוע....

ובנוגע לחתימה, אתה באמת סבור שזה יעזור?
חינוך + הסברה + אכיפה במקרים קיצוניים ... כשהדגש על הראשון ....

AvigdorAharon
07-06-06, 22:36
ובנוגע לחתימה, אתה באמת סבור שזה יעזור? חינוך + הסברה + אכיפה במקרים קיצוניים ... כשהדגש על הראשון ....

כן, אני מאמין,
אביגדור

נחום
07-06-06, 22:57
איך רשם קציר, שילמתי אז מגיע לי, או משהו בסגנון.

אתה לא מאמין כמה זה נכון, אני נתקל בהרבה אנשים כאלה בעבודה שלי, היה עדיף "לנו" ל"מטיילים" אם אי אפשר היה לקנות רכבי שטח בליסינג או לחילופין דרך נכויות שונות.
אז נכון הכללתי פה, אבל מה לעשות, זה רוב מכריע של "אנשים לא סימפטיים" בלשון המעטה.

תגובה מכוערת. הכללה מטופשת. מה המסקנה ? לא מתאים לך לחיות בתוך העם הזה ? סע לשוייץ.
זה מה יש. רוצה לחנך, לשפר ? תעשה עם זה משהו. הדיבור הזה לא לעניין.

נחום.

אלון_ק
07-06-06, 23:26
כעמיתי הכותבים, דומני כי הבעייה אינה בקרב חברי גיפולוג ,
אני לעומתך חושב שזה מתחיל מאנשים שאומרים "זה לא אני והקבוצה שלי, זה הם". רשומים לאתר 3000 גולשים, הכללה כזו היא מאוד לא מדוייקת.

אני גם חושב שזה שרשור צהוב, אבל הי - בואו נשב ונדבר על זה עוד קצת, אולי שוב לא יקרה שום דבר. הכתבה של אסף נאה, היא מעבירה את המסר מצויין למי שהוא לא טבוע בו גם כך (שזה בעיקר גולשים ואנשי שטח מתחילים. זה נקרא לעשות, לדעתי). אני לא רואה סיבה לטחינת המים הזו, באמת שלא.

זו דעתי האישית בלבד, זה לא מסר מהמערכת או משהו.

נחום
07-06-06, 23:43
אני לעומתך חושב שזה מתחיל מאנשים שאומרים "זה לא אני והקבוצה שלי, זה הם". רשומים לאתר 3000 גולשים, הכללה כזו היא מאוד לא מדוייקת.

אני גם חושב שזה שרשור צהוב, אבל הי - בואו נשב ונדבר על זה עוד קצת, אולי שוב לא יקרה שום דבר. הכתבה של אסף נאה, היא מעבירה את המסר מצויין למי שהוא לא טבוע בו גם כך (שזה בעיקר גולשים ואנשי שטח מתחילים. זה נקרא לעשות, לדעתי). אני לא רואה סיבה לטחינת המים הזו, באמת שלא.

מסכים עם כל מילה. זה שירשור צהוב תרתי משמע. כאילו נלקח ישירות מהאתר הצהוב.

נמרוד
07-06-06, 23:53
את הצבע של השרשור אנחנו צובעים, כל אחד בתגובה שלו, ויש כאלו עם נטייה טבעית לשפוך פנימה חצי ליטר צהוב, ואז לנבוח :smile: טוב שיש את אלון ששופך ליטר אפור-מט על כל דיון.

אני חושב שאסף כתב דברים נכונים, במקום הנכון - אם לא כאן, אז איפה? קוראים את האתר המון אנשים שלא חברים בפורום, מחפשים משהו שקשור לג'יפים בגוגל ונוחתים בג'יפולוג - טוב שזה כתוב, ואני חושב שזה "המעשה" שצריך להעשות. לגבי חתימות וכולי... לא מתפקידנו לחייב לקרוא או לדרוש חתימה וגם לא לחנך. מי שרוצה - יקרא, יסכים לגמרי או חלקית או בכלל לא.

Bulldog
08-06-06, 06:11
תגובה מכוערת. הכללה מטופשת. מה המסקנה ? לא מתאים לך לחיות בתוך העם הזה ? סע לשוייץ.
זה מה יש. רוצה לחנך, לשפר ? תעשה עם זה משהו. הדיבור הזה לא לעניין.

נחום.

זה מה יש, אני אומר לך מה שאני רואה כאדם שעובד בעיקר, אבל בעיקר מול כל אותם האנשים שקנו רכב שטח כחלק מתרבות המותגים והאופנה.
לא רוצה לחנך ולשפר אותם, כן רוצה לעזוב את הארץ.

בסדר נחום?

השאיפה שלי היא אומנם לא שויץ, אבל אין לי מה לחפש פה.

yogibear
08-06-06, 06:30

אני לא רואה סיבה לטחינת המים הזו, באמת שלא.

מהיכרות אישית עם חלק זעום מכותבי ג'יפולוג הסקתי מהפרט אל הכלל, אולי שגיתי, סבורני שבמרבית המקרים לא. יכול להבטיחך שאינני נמנה על קבוצת המזהמים , נהפוך הוא.

זו אינה טחינת מים, בפרוש לא ! תראה את מצע הירוקים, ונסה להבין למה קמה קבוצה שסימנה אותנו "כקבוצה עויינת" , אולי תשיב לי שהכלבים נובחים והשיירה עוברת, אך ראה מה קרה עם הגמלאים. ממשהו זניח הפכו לכוח משמעותי. נבואה ניתנה בידי שוטים, מי יערוב לנו לבחירות הבאות ?

למה על כל צעד ושעל נסגרים שערים ונמתחות גדרות ? למה למישהו חשוב למנוע בעדנו כניסה ? למה חקלאים מסויימים עויינים אותנו כבעלי 4*4 ? (אני גר בישוב חקלאי בו אם תעיז לעלות על שדה נטוע תכנס ב 4*4 ותצא אישית על 4 ;-) ). נסה להגיע לחוף הים עם ג'יפ, למה חוקק החוק ? לכן, הדיון רלוונטי ועוד איך. מי שלא רוצה שלא יגיב והשרשור ישקע .

הצהוב, תכניו, על שלל מריבותיו , אינו מעניין אותי !!! בכל הקשור לתרבות 4*4 מעניין אותי האתר הזה ואתר מועדון CJ.

מאיר רוטברג
08-06-06, 09:41
ראשית , דיון שמוגדר כ צהוב" הינו כזה שאנו הופכים אותו ל מרושע ,רכילותי ,תעמולתי ,

מתלהם וכו'

ניתן לדון על כל נושא גם אם הוא הכי לא נוח לנו והכי לא נעים לנו בנעימות ,
גם שמתעסקים בחרא לא חייבים שהרייח ידבק בנו ,

בואו נאמר את האמת ,

בתוך עמינו אנו חיים
יתכן ואני מקווה כך כי מכירי הינם מאוספי הזבל, אבל בואו לא ניתמם ולא נשקר לפחות את עצמינו,

בטיולים שאני עורך עם חברי אנו תמיד אוספים את כל הזבל אבל הכל כולל לא שלנו
תמיד יש מצטרף שלא מבין למה כל האיסוף הזה וזה הזמן "לחנך" אותו

צהוב זה איך שאנו רוצים

זבל זה דבר רציני

דרור ברלי
08-06-06, 15:48
לצערנו דווקא יש הרבה מאוד במה שעומר כתב. תקראו לזה הכללה או לא, אבל זו האמת.

נכון, אנחנו אוספים הרבה מאוד זבל של אחרים, אבל זו רק טיפה בים האשפה.
הפתרונות הם רק בחינוך וזה כמובן יקח המון זמן - אם יתחילו לחנך כבר עכשיו, אולי עוד 10 שנים נתחיל לראות תוצאות. אין פתרונות של זבנג וגמרנו. אתה לא יכול לקחת אלפי ילדים ש"מתחנכים" על ידי מערכת חינוך קלוקלת ובבת אחת לדרוש מהם להתנהג כבני אדם, אחרי שבמשך שנים על שנים הפנימו בבית ובבית הספר ערכים של ג'ונגל, של אלימות מילולית ופיזית כדרך לגיטימית להשיג כל דבר, של סגידה לכסף, למותגים, לטלנובלות, להערצת דוגמניות סתומות, לצעקות בפלאפונים. ילדים שגדלים על פי קודי התנהגות שמוכתבים על ידי אבא ערס-מגורמט ואמא פרחה-מחומצנת, שחיים לפי קודים של "למה מה" ו"מגיע לי". ילדים שלא מדברים - רק צועקים. ילדים שעוקפים תור בלי בושה ושולפים סכין כשאתה מעיר להם. ילדים שאחרי שהם מתבגרים גם נושאים בגדול ובגאווה את נס ההשתמטות מכל דבר - מצה"ל, מתשלום מיסים, ממילואים וכו' וכו'.

איך אפשר לצפות מהם שאחרי שקנו SUV פלצני בחצי מיליון שקל ונסעו "לטייל" בשטח - שגם יאספו את הזבל שלהם? או שלא ירדו משבילים סתם כי על איזה שלט נידח במדבר כתוב שזה אסור, או שלא יסעו בלילה בשמורה כי חס וחלילה עלולה להידרס איזה חיה מוגנת. יאללה, למה מה? מי מת?

אז נכון, הכי קל להאשים את המדינה, אבל זו האמת! ברור שאין בזה שום הצדקה לאי-איסוף אשפה בשטח, אבל בפרספקטיבה הרחבה - זו רק המדינה שאשמה! אשמה באזלת היד, בהפקרת הבטחון האישי של תושביה, בקוצר הראות, בזילזול והזנחה של חינוך הדורות הבאים, בהתנערות הרשמית מערכי אהבת הארץ, בזריקת האידיאלים הישנים של פעם לפח בשם כל מיני אינטרסים פוליטיים, בזילזול הגורף שלה עצמה בכיבוד חוקיה היא, ביד המלטפת, המתחשבת והרכה שלה בטיפול בעבריינים מכל סוג!!! - רק היא זו שדחפה ונתנה לדורות שלמים ללכת ככה לאיבוד. עכשיו אנחנו מקבלים את זה בחזרה לפנים כמו בומרנג.

מאיר רוטברג
08-06-06, 16:03
לצערנו דווקא יש הרבה מאוד במה שעומר כתב. תקראו לזה הכללה או לא, אבל זו האמת.

נכון, אנחנו אוספים הרבה מאוד זבל של אחרים, אבל זו רק טיפה בים האשפה.
הפתרונות הם רק בחינוך וזה כמובן יקח המון זמן - אם יתחילו לחנך כבר עכשיו, אולי עוד 10 שנים נתחיל לראות תוצאות. אין פתרונות של זבנג וגמרנו. אתה לא יכול לקחת אלפי ילדים ש"מתחנכים" על ידי מערכת חינוך קלוקלת ובבת אחת לדרוש מהם להתנהג כבני אדם, אחרי שבמשך שנים על שנים הפנימו בבית ובבית הספר ערכים של ג'ונגל, של אלימות מילולית ופיזית כדרך לגיטימית להשיג כל דבר, של סגידה לכסף, למותגים, לטלנובלות, להערצת דוגמניות סתומות, לצעקות בפלאפונים. ילדים שגדלים על פי קודי התנהגות שמוכתבים על ידי אבא ערס-מגורמט ואמא פרחה-מחומצנת, שחיים לפי קודים של "למה מה" ו"מגיע לי". ילדים שלא מדברים - רק צועקים. ילדים שעוקפים תור בלי בושה ושולפים סכין כשאתה מעיר להם. ילדים שאחרי שהם מתבגרים גם נושאים בגדול ובגאווה את נס ההשתמטות מכל דבר - מצה"ל, מתשלום מיסים, ממילואים וכו' וכו'.

איך אפשר לצפות מהם שאחרי שקנו SUV פלצני בחצי מיליון שקל ונסעו "לטייל" בשטח - שגם יאספו את הזבל שלהם? או שלא ירדו משבילים סתם כי על איזה שלט נידח במדבר כתוב שזה אסור, או שלא יסעו בלילה בשמורה כי חס וחלילה עלולה להידרס איזה חיה מוגנת. יאללה, למה מה? מי מת?

אז נכון, הכי קל להאשים את המדינה, אבל זו האמת! ברור שאין בזה שום הצדקה לאי-איסוף אשפה בשטח, אבל בפרספקטיבה הרחבה - זו רק המדינה שאשמה! אשמה באזלת היד, בהפקרת הבטחון האישי של תושביה, בקוצר הראות, בזילזול והזנחה של חינוך הדורות הבאים, בהתנערות הרשמית מערכי אהבת הארץ, בזריקת האידיאלים הישנים של פעם לפח בשם כל מיני אינטרסים פוליטיים, בזילזול הגורף שלה עצמה בכיבוד חוקיה היא, ביד המלטפת, המתחשבת והרכה שלה בטיפול בעבריינים מכל סוג!!! - רק היא זו שדחפה ונתנה לדורות שלמים ללכת ככה לאיבוד. עכשיו אנחנו מקבלים את זה בחזרה לפנים כמו בומרנג.

אחד הדברים שאני מת עליהם אצלך זו היכולת להתנסח,

אלא מה דרור ידידי , נשב אבלים ,נלבש שק,ראשינו בעפר כי חרבה ירושליים???

ילד תתעורר!!!!!!!

הכל מתחיל ונגמר בחינוך ,
אחד הדוגמאות הכי טובות היה ועודו הפרסום והחינוך לפרחי בר מוגנים

החל מגיל הגן
ואכן התופעה ירדה דרסטית בשנים האחרונות

הכל ניתן לבצע, הכללללללללל

נכון גם הבת שלי הקטנה בת החמש אוהבת לומר לאבא שלה " אבא תן בגז"

אוכלת סטייקים מידיום רייר, דגים חריף
ממש לא "פוליטיקלי קורקט" ז"א טופו וכו'

והיא אומרת גם "צריך לשמור על הטבע , למה אנשים מלכלכים זה ממש לא נעים לי"

לירן אילון
08-06-06, 16:54
אני מסכים עם הכתבה של אסף. ומסכים עוד יותר עם הטענה של דרור שהמדינה אשמה בחלק גדול מהשחתת הטבע בצורה קיצונית ולא מרוסנת.
במדינה שבה כל פיסת חול ליד הים נמחקת בשם הבורגנות והנוף לים מהמרפסת של אילו הנוהגים בטוארגים או קאיינים למיניהם,למה שהאזרחים ישמרו על הטבע?
איפה המדינה שמתירה להעביר את כביש 6 דרך רמות מנשה,במקום לכרות מנהרה תת-קרקעית?
העניין הוא שאם אנחנו יודעים,שהמדינה לא מייחסת חשיבות לטבע והאדמה, שיקרים לנו למענינו ולמען הדורות הממשיכים אותנו בטיולים ואהבת הארץ עלינו לעשות משהו.וכן גם אני תמיד אוסף את הזבל שלי ושל אחרים.
אבל מה אנו יכולים לעשות ברמה יותר גורפת ומשפיעה? זוהי השאלה המתבקשת לדעתי.

מאיר רוטברג
08-06-06, 17:09
לירן ,

מה זאת המדינה???????????????????

המידנה זה לא גוף ערטילאי

המדינה זה אנחנו!

אנחנו נקבע אם הדורות הבאים יהיו כמו הזבלנים בכל חור
כל אחד מאיתנו יעשה מאמץ עליון בעניין ויהיה שיפור
אם נניח ל"מדינה" לעשות זאת כלום
אבל כלום לא יקרה.

אלון_ק
08-06-06, 18:44
יוגי, תראה לי בבקשה תגובה אחת בשרשור הזה שמציעה עזר לפתרון הבעיה, פיסת מידע אחת רלוונטית שאיננה בכתבה, משהו שיקדם את המטרה.

אם תו"כ חיפוש תבין שכולם כאן רק מסכימים על אותו דבר ואף אחד לא משיג כלום מהשרשור הזה, תבין למה הוא צהוב לדעתי. העזר לפתרון הוא הכתבה של אסף, זו טחינת מים.

asafk
08-06-06, 19:27
הדברים נכתבו כי אני פוחד. אשכרה פוחד שבעוד זמן לא רב לא נוכל לטייל. זה לא רק זבל ואיסופו או אי איסופו. זה לא רק ירידה משבילים (מסומנים? קיימים? נעזוב). לא. זה הכל- האתיקה של המטיילים בשטח שהשתנתה פלאים בשנים האחרונות. הסיבה פשוטה- וכמו שדרור כתב מעלי- כואבת- התרבות הישראלית המכוערת הגיעה גם לפינה שאנחנו מכירים ואוהבים. אני מסכים עם דרור בהרבה ממה שכתב- כן, זו מדינה מחורבנת- אלימה, מזלזלת, חסרת כבוד ועוד.. והתרבות שלנו נראית ככה, וככה האנשים מתנהגים. אבל אנחנו צריכים גם לעשות משהו בעניין- להתחיל בקטן- ואולי לאט לאט זה יחלחל... להתחיל בדרך בה אנחנו מתייחסים לעצמנו - בתור מטיילים אחראיים בשטח, לא צרכנים. להבין שאנחנו הם אלו ששייכים לאדמה- לא להיפך. אחרי זה- כל אחד ימצא את הדרך להעביר את המסר הלאה- אבל הקריאה שלי היא בראש ובראשונה לשנות את איך שאנחנו מתייחסים לעצמנו- בתור אורחים בשטח, ולא אדוני השטח.
יש בחו"ל דרכים שונות להתמודדות- שלא מתאימות לארץ. לדוגמה- במדינות רבות מקובל תשלום של אישור שהייה בשמורה (PERMIT)- האישור, בתשלום סמלי- מקנה זכות לשהות בשמורה בשעות הלילה. התשלום הוא סמלי, ובתמורה לו לא ניתן שום שירות למטייל באופן ישיר. הבעיה היא שאם יגבו בארץ דמי שהיה, המטיילים ידרשו מייד שירות- ירגישו שמותר להם להשאיר אשפה, ירגישו שיש מישהו שחייב לחלץ אותם אם הם נתקעים. גם הרשויות ירגישו מייד חובה לספק שירות בתמורה לתשלום- ויציבו ביתני שירותים, מזנון של זכיין, ולידו מכולת אשפה... ואחרי כן יסללו דרך לפרייבטים, בשביל שהזכיין של המזנון ירוויח עןד כמה שקלים, ואם יש דרך סלולה, יאסרו את הנסיעה בדרכים הלא סלולות, ואז יהיה עומס על השמורה וייבנו מרכז מידע ועוד ועוד ועוד... זו רק דוגמה אחת לדבר שיכול לקרות אם לא יהיה שינוי, ומהר.
אני גם מסכים עם מי שכתב שאין מה לעשות עם אנשים מסויימים- זה נכון, יש כאלה שמגיעים לשטח פעם אחת בלבד, ואז מגלים שזה לא בשבילם, וה4X4 ממשיך לשמש לפוזה בלבד, או לפיקניקים בחורשה ליד הבית. בפעם הבודדת שלהם בשטח הם גורמים נזקים שלא ייאמנו. אלו הם גם מי שכנראה גורם לנו את הנזק התדמיתי הכי גדול, כיוון שהם באמת לא מעוניינים בדברים שיש לנו לומר. צר לי, אבל עם אלו אין לי שום רעיון כיצד להתמודד. וכשלא יהיה להם 4X4, הם יגיעו לחורשה שליד הבית ויטנפו אותה גם עם הפרייבט. אלו לא מטיילים- אלו בהמות גסות.
מה שכתבתי מכוון לכולנו- הגולשים הוותיקים שכבר יודעים במה מדובר כשמדברים על האתיקה של הטיול בשטח, כמו גם לאלו שאולי צריכים מדי פעם "רענון", וכמובן לגולשים החדשים שזה מקרוב באו. כן, אני אומר במפורש- מי שיודע על מה אני מדבר- אנחנו חייבים לעצמנו להעביר את הידע הלאה. לא במובן של "חינוך", אלא יותר במובן של "תורה שבע"פ" שעוברת על ידי דוגמה אישית. "חינוך" נשמע לי קצת מתנשא. דוגמה אישית שדרכה עובר המסר- פחות. מאיר נתן דוגמה יפה לכוונה-
תמיד יש מצטרף שלא מבין למה כל האיסוף הזה וזה הזמן "לחנך" אותו ולא משנה איך קוראים לזה.
שורה תחתונה? אין לי. אני משתמש בבמה הזו כדי לקרוא קריאה. אני מקווה שהקריאה שלי תזיז משהו למישהו- וזה כבר טוב. תעבירו גם אתם את המסר- ואולי יצמח משהו טוב.
(ו...אלון- גם דיבורים זה בסדר. כל עוד יוצאים מהם מעשים בסוף)

אסף.

tzurlis
08-06-06, 20:01
להקים, במסגרת ג'יפולוג, את "מטיילים ירוק". מי שמצטרף חותם על קוד ההתנהגות בשטח, ומקבל הבייתה מדבקה לרכב וכמה פלאיירים לחלוקה, המדברים על זה. מחזיקים פלאיירים קבוע בג'יפ ונותנים למי שרואים מלכלך. אני מוכן לממן ולהדפיס את המדבקות והחומר. למי שיש אנרגיות- ניתן לשאוב לעניין כל מיני גופי תקשורת, ראלי וכו'. זו טיפת החינוך הקטנה שכן ניתן לעשות.

רכס חיים
09-06-06, 12:00
יש לי הצעה לכולכם ואני גם מוכן לארגן אותה עבור עשרות חברים בג'יפולוג. בואו תפסיקו לדבר ,לכתוב ולהתרגז בלבד ותתחילו גם לעשות.אני "נאמן נקיון" מטעם המשרד לאיכות הסביבה ,ואחד התענוגות הגדולים שלי זה ללכוד את אותן משאיות אשפה של חוליגנים ששופכות אשפה בשטחים ציבוריים.רק שתבינו - זה קנס של 4000 שקל לפעם ראשונה ו-8000 שקל לפעם שניה. פעם שלישית כבר לא תהיה.אני אפילו לא מדבר עם הנהג. לפעמים מצלם לפעמים רק ממלא את הרפורט - והשאר אוטומטי וגם מגיע אלי דיווח חוזר מה נעשה עם מי.תרשמו עכשו כאן בפורום וברגע שיש 30 נרשמים אני מארגן לכם קורס של ערב אחד אצלי במפעל - הכל עלי כולל עוגיות שוקולד - ואתם יוצאים מוסמכים לנקות את הארץ ולהינות מזה. אז הנה יש לכם אפשרות להפסיק לקטר.

GodsFather
09-06-06, 12:27
TZURLIS , הצעתך מכוונת לטוב אבל אתה שוכח פרט קטן , מי שמלכלך , לא אכפת לו ולכן גם ישליך את הפלייאר שתתן לו ואז יהיה לכלוך עם השם שלך על הארץ...המדבקה זה כבר משהו אחר שלדעתי יכול להגביר את המודעות ולו במעט.

מר רכס , הצעתך, לדעתי , נדיבה וראה אותי כרשום להדרכה. ברם, אני מסיק ממך שהדבר נוגע למשאיות אשפה ולפעולות זיהום גדולות. אנחנו מדברים גם על זה וגם על אותם "עלק-ג'יפאים" שמזהמים את השבילים בהם אנו מטיילים (או בכלל יוצרים שבילים חדשים וכנגד זה דרושה הדרכה אחרת לגמרי) ולדעתי עליהם המשרד לאיכות הסביבה לא יבזבז את המשאבים...אני טועה ?

בכל מקרה , ולו רק בשביל למנוע מעוד משאית אשפה להשליך זבל במקום לא לה, רשום אותי להדרכה.

elad000
09-06-06, 14:22
כמו רובנו אני מכיר את הבעיה. וכמו רובנו אני לא מעוניין להכנס לעימותים עם אנשים שאני לא מכיר, ושאיני מסוגל לצפות את רמת האלימות שיפגינו כלפי מי שמעיר להם, גם אם זה נעשה (או מנסה להעשות)בצורה נעימה ולא פוגעת.
הבעייה שאנחנו מדברים עליה לא תיפתר עד ש"מישהו" יצא בקמפיין בעניין, בדומה לקמפיין הפרחים המוגנים. לדעתי רבים מאלה שמשאירים את הזבל בשטח לא קוטפים את הכלניות שהוא נערם על ידן.
לגבי אותו "מישהו"- יש לנו שר שלם לנושאי איכות הסביבה. מר גדעון עזרא. די פשוט להשיג אותו בימינו. המייל שלו הוא [email protected] . קדימה להתחיל להתלונן.

עד אז עומדות בפנינו כמה אפשרויות:
1- תאספו. נכון שזה לא תפקידנו, אבל מי שמגיע לשטח נקי יכול לחשוב פעמיים אם הדבר הנכון הוא להשאיר שם את הזבל שלו.
2- הצטרפו למערך "נאמני הנקיון" של המשרד לאיכות הסביבה. להיות נאמן נקיון לא דורש התעמתות עם הזבלנים. אתם מקבלים את הזכות לפגוע בכיסו של המזבל. הקנסות מתחילים (אם אני לא טועה)ב-700 ש"ח, ובד"כ זה מה שמקבל מי שאתם מדווחים עליו. המגרעת העיקרית- חייבים לראות את משליך הזבל בפעולה, ולראות את מספר הרכב לצורך הזהוי.
בקישור- אתר המשרד לאיכות הסביבה. אם נארגן מספיק אנשים הם יכולים לארגן לנו קורס "נאמני נקיון". הקורס עורך מספר שעות, ובסופו מקבלים דפי דווח ותעודת נאמן נקיון. העניין עובד מצויין.
http://www.sviva.gov.il/
בתמונה- הדיפנדר עמוס בזבל שנאסף בשטח בפסח האחרון.

elad000
09-06-06, 14:27
GodsFather זה נחמד מדי פעם לגשת למישהו שמרוקן על הכביש את המאפרה מתוך ה BMW החדשה שלו, לפתוח את החלון, ולהסביר לו שאת הקנס הוא קיבל ממך...:-)
זה עובד על כולם, לא רק על המזבלים הגדולים. כל מי שאתה יכול לזהות, כלומר מזהם מתוך רכב, יקבל את הקנס אם תדווח עליו.

מאיר רוטברג
09-06-06, 21:39
חיים תרשום אותי

mixael
09-06-06, 22:09
בכל הנושא הנידון, אתם מפספסים נקודה קטנה, והיא שהכל בעולמנו קשור אחד לשני. טיפול נקודתי הוא בעל יעילות נמוכה מאוד. יחסם של האנשים לטבע הוא רק חלק קטן מגישה אגואיסטית הרווחת במדינה הזאת, ובעולם בכלל, והמצב רק הולך ומתדרדר, אני מאמין ששמתם לב. קיימת רק דרך אחת, אבל בטוחה 100% לשפר את המצב. קצת קשה לשפוך כאן את כל המידע במס' שורות, הוא מוסבר היטב באתר הבא
http://www.kabbalah.info/hebkab/index.php
לא, אני לא דתי, ולא מדובר בדת, אלא במדע אוניברסלי

קיד
09-06-06, 22:18
דרך אגב אסף יש פתרון,
אני משוכנע שכבר הסברתי איך לכופף מסמר 120מ"מ. רק צריך לעצור לרגע ליד ה"אבא ערס-מגורמט ואמא פרחה-מחומצנת" ותוך כדי תנועת יד זריזה לשחרר 3 יחידות של "מסמר נינג'ה" מייצור אישי.

מיקי,
כאשר אתה מעיר ל"אבא ערס-מגורמט ואמא פרחה-מחומצנת" כדאי שתהיה מצוייד במוט פלדה באורך 50 ס"מ ובקוטר של 20 מ"מ או שווה ערך גדול יותר (תזכיר לי ביום א' להראות לך אגזמלפר). דרך אגב יש למוט הזה גם דור ב' חלול. דבר ידוע הוא כי דור ב' החלול, יודע לרדוף אחרי אנשים, לנשוך אותם בתחת, וזם לגרום לזיהום עופרת בפצע הנשיכה:lol: .

אני מאחל לכולנו שלל עימותים אלימים עם "אבא ערס-מגורמט ואמא פרחה-מחומצנת" עד שנציל את המדינה.

,במקום לכרות מנהרה תת-קרקעית?הרגת אותי מצחוק,
קיד.

eran4x4
10-06-06, 10:16
חיים נרשמתי

יש דרך, תראו ארגון בשם טבענקי, הוקם לפני כשנתיים ויש לו יד בשינוי הגישה של קק"ל והרשות, בחלוקת שקיות זבל למטיילים ועוד, אם יש עניין אפשר לארגן איתם פגישה ולראות איך מגלגלים דברים (ההצעות של צור ועוד).

כאשר נפנה למישהו בשטח וניתן לו מדבקה, פלייר ושקיות עבות יש סיכוי....

yscheiner
10-06-06, 12:45
ישבתי, קראתי, חיכיתי, התרשמתי, למדתי ועכשיו...

אם יש פתרון אז אני בפנים.
חיים, תרשום גם אותי למאבק.

(סוף סוף מצאתי פתרון להיילקס בצבע ירוק קק"ל שקניתי - עכשיו אני גם אוכל לחלק קנסות ולא רק להפחיד מטיילים חוליגנים עם מבטים מאיימים של דו"חות).

יוני5
10-06-06, 14:25
במדינה שבה כל פיסת חול ליד הים נמחקת בשם הבורגנות והנוף לים מהמרפסת של אילו הנוהגים בטוארגים או קאיינים למיניהם,למה שהאזרחים ישמרו על הטבע?

תראו איך עניין אחר לחלוטין, שמרגיז את כולנו, מחלחל גם אלינו.
ואני מתכוון לנטיה לראות בכל בעל 4X4 (גם אם מדובר בסמוראי ישן או CJ חבוט) נובוריש, חלאה, שכל מה שמעניין אותו זה להרוס את השטח...
ובכלל, צריך לאסור עליהם את הנסיעה בשטח...
להחרים להם את הג'יפים...

למי זה לא מזכיר את המצע של הירוקים?

לא נראה לכם? אז אני אפרש:
SUV בחצי מליון שקל בשפתכם = לנדרובר דיסקברי או פאג'רו שנת 98 בשפת ההמון
טוארגים וקאיינים למניהם = כל מיני ג'יפים שאני, שנוסע במזדה 323 שנת 99 שלי לא יכול לחלום עליהם - קרי: דיסקברי, פאג'רו...

שלא לדבר על האלה עם הטנדרים, כל האינסטלטורים וקבלני השיפוצים שהם חלאות ידועות, ובכלל היה צריך להתיר להם ליסוע רק מהמכלאה למקום העבודה וחזרה...

יוני5

grand
10-06-06, 19:24
אני עם יוני.

דרור ידידי...
חסרים ערסים + גורמטים כמו שאתה אוהב + זוג מחומצנות מאחור עם סופות , או סיקסים, או סמוראים?
מספיק לבלות יום שישי אחד בבור בכדי לראות אותם. אז מה? הם קדושים בגלל הרכב שלהם?
חולרות יש בכל סוג רכב ובכל שכבה סוציאלית.
אני לא בטוח שסוג החולרות שנוסע בטוארג שונה ביחסו לזבל מאלו שנוסעים על סופה.

regev
11-06-06, 01:56
אני עם רמי ויוני.

מי שחרא חרא, ובחיי שראיתי אנשים חסרי אמצעים או דלי אמצעים שגם היו חארות.

חינוך זה טוב ואני בעד, אבל למי שעבר את גיל החינוך, או פשוט אדם מקולקל, אז בעיטה בראש (בומבה לכיס) יכולה לשמש כתחליף נסבל לחינוך מהגיל הרך שלא בוצע.

אז כמו בפרסומת שאני הכי אוהב, גם וגם.

עלו והצליחו נאמני הנקיון, ועלו והגשימו מחנכי הדורות הבאים (מקווה להצטרף גם)

ולכל השאר, אנא זכרו לתרגם תחושותיכם להצבעה למפלגה המתאימה (הכי שאפשר...)
כשזמן הבחירות מגיע. הרי יותר טוב מלהצביע כל פעם לחרא מוכר (100% חרא) זה להצביע בכל פעם למשהו לא מוכר (כי אולי לא יהיה חרא).

בברכת "כבד את אביך ואת אימך" (ואת עמיך)
וגם- "עין תחת עין שן תחת שן יד תחת יד רגל תחת רגל. כויה תחת כויה פצע תחת פצע חבורה תחת חבורה." שמות כא' כד-כה

ד ו ר ו ן
11-06-06, 08:29
חיים ,
תרשום גם אותי.

איציק - 4X6ZH
11-06-06, 08:46
על מה אתם מדברים ?
על מי שהוא שזרק בדל סיגריה :lol:
על מי שהיא שזרקה את שקית הבמבה :roll:
וזה שאת שכונת רמת אפעל סוגרים על מנעול ובריח וכל התושבים מקבלים זאת !
כמה פעמים גנבו לכם מה שהוא בשנה האחרונה ?
4 רעולי פנים תקפו שוטרים בצומת רעננה ( שטויות את מי זה מענין ) ...
העובד לא מקבל שכר ( זה לא אני מה אתה רוצה ממני )
אמא של השכן לא מקבלת תרופות ( מה באמת לא ידעתי :roll: )
הילדים לא יוצאים לטיול שנתי ( כן כן הילדים שלנו )
אתמול שמעתי שבטיול האחרון מי שהוא עישן סמים ( לא יכול להיות בבית הספר שלנו )

אתה צודקים אני דופק דוח למניק שזרק סיגריה :twisted:
איציק ( שכבר על גבול היאוש )

דרור ברלי
11-06-06, 09:58
על מה אתם מדברים ?
על מי שהוא שזרק בדל סיגריה :lol:
על מי שהיא שזרקה את שקית הבמבה :roll:
וזה שאת שכונת רמת אפעל סוגרים על מנעול ובריח וכל התושבים מקבלים זאת !
כמה פעמים גנבו לכם מה שהוא בשנה האחרונה ?
4 רעולי פנים תקפו שוטרים בצומת רעננה ( שטויות את מי זה מענין ) ...
העובד לא מקבל שכר ( זה לא אני מה אתה רוצה ממני )
אמא של השכן לא מקבלת תרופות ( מה באמת לא ידעתי :roll: )
הילדים לא יוצאים לטיול שנתי ( כן כן הילדים שלנו )
אתמול שמעתי שבטיול האחרון מי שהוא עישן סמים ( לא יכול להיות בבית הספר שלנו )

אתה צודקים אני דופק דוח למניק שזרק סיגריה :twisted:
איציק ( שכבר על גבול היאוש )

לזה התכוונתי, ולא היה לי כבר כוח לענות לכם. תודה איציק...:wink:

היוזמה של חיים רכס מבורכת, תרשום גם אותי.
אבל מה יצא מזה? עוד כמה עשרות נאמני ניקיון עם פנקס דו"חות ביד? זה בדיוק כמו מתנדבי המשטרה - יוצאים למשמרת, דופקים דו"חות לעברייני התנועה, אבל זה טוב רק להרגיע את האגרסיות הרגעיות, זה לא עוזר ולא יעזור ולא ימנע תאונות. למה? כי הערב-רב בכביש ובשטח שמתנהג כבהמות פשוט לא מחונך מלכתחילה. הקנס שמקבל זה שרוקן את המאפרה מהחלון לא ישנה את התנהגותו כשהוא יידחף בתור בתחנת דלק, בסופר, בקולנוע, בדואר, בבנק. זה שמקלל ומאיים כשמעירים לו, זה שפותח ג'ורה גדולה על המורה של הילד שלו ומרים יד על שכן שיש לו ויכוח איתו.
ובהקבלה אלינו בשטח - זה שיורד משבילים במודע ובכוונה, נוסע בשמורה בלילה, מצפצף על איסור תנועה בשביל מסוים, מפעיל מוסיקה בקולי קולות בחניון לילה.

אז מה הפתרון?

"נאמני רעש"?
"נאמני קללות"?
"נאמני איומים"?
"נאמני שמירה על עמידה בתור"?
"נאמני בריונות באופן כללי"?
להמשיך?

למה אתם רוצים להגיע? למצב שבכל פינה ימתין לך מישהו שהוסמך לרשום לך תלונה וקנס על כל גרעפס? אחד, ג'ורג' אורוול, כתב פעם ספר שעוסק במצב דומה לזה...
זה פשוט לא הגיוני. אלה תגובות מהמותן. דברים כאלה נפתרים רק בחינוך מגיל צעיר, וכן - התוצאות לא מיידיות אלא מגיעות לאחר זמן.
וכן, בשביל זה אנחנו משלמים מסים ובוחרים מנהיגים פעם בארבע שנים, כדי שהמדינה הזו תתנהל כמו מדינה מסודרת. מה שכרגע לא כל כך קורה.

AvigdorAharon
11-06-06, 10:22
לזה התכוונתי, ולא היה לי כבר כוח לענות לכם. תודה איציק...:wink:
וכן, בשביל זה אנחנו משלמים מסים ובוחרים מנהיגים פעם בארבע שנים, כדי שהמדינה הזו תתנהל כמו מדינה מסודרת. מה שכרגע לא כל כך קורה.

כל מילה בסלע!!!

אמר פעם מישהו: מדינה זמנית, לא?

אביגדור

mixael
11-06-06, 13:05
אמר פעם מישהו: מדינה זמנית, לא?

אביגדור

וכן, אם נמשיך לפעול באותן דרכים שהשתמשו בהן עד עכשיו, והראו עצמן כמעטות תועלת, קריא אכיפה/כח או חינוך נקודתי, המצב אכן ימשיך במגמת ההדרדרות שלו.

רכס חיים
11-06-06, 13:05
הסבר נוסף. אין כל עימות בינך לבין המלכלך. אתה רושם דו'ח עם מספר הרכב ומספר פרטים נוספים והקנס בדרך אם לא טעית במשהו. הדוח'ות ניתנים רק לבעלי רכב שיש להם זהות ללא צורך בהזדהות ,בדיוק בכדי למנוע עימותים פיזיים. הקנסות בפירוש לא רק לנהגי משאיות - כבר נתתי דוחו'ת על השלכת סיגריה בוערת מרכב נוסע, או השלכת נייר מחלון הרכב. (250 שקל קנס).תזרזו את הרישום העקרוני - כשיהיו 30 איש אבקש יותר פרטים לצורך בנית הקורס.

-->