PDA

צפייה בגרסה מלאה : מפסק סירות ל 2 מצברים והשפעה על האלטרנטור

shachar
07-06-06, 12:59
בכתבה על שני מצברים של נמרוד הוזכר מפסק המיועד לחיבור או אפשרות לבחירה בין 2 מצברים.

קיימים מפסקים כאלו שעוברים ממצב (1) ל (1+2) ל (2)

האם במהלך המעבר ולמרות שלכאורה עוברים תמיד דרך מצבר אחד לפחות יכול להיווצר מצב שבו אין ואפילו לשבריר שניה מצבר מחובר?

אם התשובה היא כן. האם מצב כזה יכול לדפוק את הרגולטור של האלטרנטור? (יחידה אלקטרונית ויקרה).

כמובן שאם המנוע כבוי לא יקרה כלום........... אבל כל החוכמה להניע עם מצבר אחד (המלא) ולעבור לטעון את הריק.

שחר

eran4x4
07-06-06, 19:22
שחר

מי שיכול לתת לך תשובה של 100% זה יצרן\ספק המפםק,

בכל מקרה המטרה של מפסק זה להשאיר מצבר מחובר 100% מהזמו במעבר מ A ל A+B ל B

הצפרדע
08-06-06, 13:15
שחר
מי שיכול לתת לך תשובה של 100% זה יצרן\ספק המפםק,

נכון, וזה מה שעשיתי - צלצלתי ליצרן ההולנדי(אני קניתי את הבורר היקר יותר), ושאלתי אותו את השאלה הזאת וכן אם הבורר יכול לשמש גם כמפסק זרם ראשי.
התשובה היתה שאין בעיה בהעברת הבורר בין שלושת המצבים הנ"ל, גם כאשר המנוע פועל, אבל אסור בשום פנים להעביר למצב מנותק בזמן שהמנוע עובד.
רק לאחר כיבוי מנוע, ניתן להעביר למצב מנותק, ולכן הבורר איננו יכול לשמש מפסק זרם ראשי.

shachar
08-06-06, 13:25
ברוך תודה

אתה יכול לציין איזה מספק/יצרן קנית ולאיזה זרם הוא מתוכנן קבוע/שיא ?

כמובן שגם כתובת חנות תתקבל בברכה

שחר

אייל
08-06-06, 13:49
שחר,

את המספק שקניתי בדקתי עם רב מודד. ניסיתי לעבור מאוד לאט על כל מ"מ של העיגול. הרב מוודד צפצף לאורך כל התהליך. לדעתי הם לא מנתקים כלל (זה בטח הרבה יותר קריטי ביאכטה מבג'יפ).

eran4x4
08-06-06, 14:39
נכון, וזה מה שעשיתי - צלצלתי ליצרן ההולנדי(אני קניתי את הבורר היקר יותר), ושאלתי אותו את השאלה הזאת וכן אם הבורר יכול לשמש גם כמפסק זרם ראשי.
התשובה היתה שאין בעיה בהעברת הבורר בין שלושת המצבים הנ"ל, גם כאשר המנוע פועל, אבל אסור בשום פנים להעביר למצב מנותק בזמן שהמנוע עובד.
רק לאחר כיבוי מנוע, ניתן להעביר למצב מנותק, ולכן הבורר איננו יכול לשמש מפסק זרם ראשי.

מפסק זרם ראשי צריך לנתק גם את האלטרנטור מהרכב ולא רק את המצבר, או יותר טוב את הפיקוד של האלטרנטור כך שהוא יפסיק ליצר חשמל, מעניין באמת מה עושים ברכבי מרוץ?

הצפרדע
08-06-06, 15:30
ברוך תודה

אתה יכול לציין איזה מספק/יצרן קנית ולאיזה זרם הוא מתוכנן קבוע/שיא ?

כמובן שגם כתובת חנות תתקבל בברכה

שחר

1. לא זוכר את שם היצרן כרגע - כשאהיה בחולון, אבדוק וארשום.

2. ככל שזכור לי מדובר על 180 אמפר, אבל אני לא בטוח. אבדוק גם ענין זה.

3. החנות - "ימית סחר" במרינה בתל-אביב, טלפון - 03-5271777.

4. הם מחזיקים שני דגמים - איטלקי זול שגם נראה הרבה פחות טוב ולא ממש מקצועי בחצי המחיר בערך, וזה ההולנדי שהוא מאסיבי ורציני, עם אמפראז' יותר גבוה, שעולה אי שם בסביבת ה - 400 ש"ח.
דרך אגב, מותר וגם רצוי להתמקח - תקבל בין 5% ל - 10%, תלוי בכשרונך;)

-->