PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה דעתכם על ואנדורה 4X4 ?

לירן סברוב
07-06-06, 20:52
נתקלתי בואנדורה 4X4 בנזין שנת 93 במצב מכאני טוב.
יש לה כננת שאני לא יודע עם היא עובדת, דנה 60 מקדימה ו 70 אחורה (או גיאמ 14 ברגים).

המחיר הראשוני המבוקש הוא 30000 ש"ח :?: :?: :?:

מה המחיר הראלי לרכב כזה ??
אך רכבים כאלה בטיולים בשטח ?

אשמח לדעתכם ...

לירן

AvigdorAharon
07-06-06, 22:02
לירן, הרשה לי לתקן אותך:

הרכב הוא GMC RALLY, זו האחות הגדולה (מאוד) של הוואנדורה.
לדעתי, זו יכולה להיות הרפתקאה מעניינת, אך לא לשכוח שזו הרפתקאה. דרושה השקעה אישית לא קטנה, והמון טיפול אוהב בהמשך.

אם אתה לא מעוניין, אז אולי אני...

אביגדור

arnonshoshani
09-06-06, 19:50
רכב מעניין ביותר לא נראה לי המידות סרנים
זהו רכב וואנדורה ארוך שעבר הסבה של סדנת QUIGLY ןהסרנים הם GM14 הקטן מאחור ודנה 44 קדימה מה שמאד מעניין זה הגיר TH400 והטרנספר NP205 חלקים כמעט לכל החיים.
רכב טוב מאד ודי אמין.

לבטח יוצא חברת חשמל או צה"ל

ארנון

אמנון
09-06-06, 19:55
חיפשתי תירוץ להעלות את התמונה הזו.

לירן סברוב
09-06-06, 20:53
תודה.
מה לגבי מחיר סביר לרכב זה או תצרוכת דלק ?

לגבי הסרן הקידמי, אני בטוח שהוא יותר גדול מדנה 44.

LAREDO
09-06-06, 22:05
יש כאלה של שתי סדנאות אמריקאיות:פת'פיינבדר וקוויגלי.
רן קדמי דנה 44 סרן אחורי GM14.
טרנספר יש כמה דגמים החל מבורג וורנר וכלה ב-NP205.
רכב חמוד בטיולים, מלא מקום. הייתה לי כזו.
עבירות מדהימה. למי שמכיר את מעלה הספסלים בחורשן, האוטו עלה אותו.

קיד
09-06-06, 23:26
תודה.
מה לגבי מחיר סביר לרכב זה או תצרוכת דלק ?
כאשר הם היו חדשים מהניילון בצה"ל הם עשו 1:3 בכביש במנהלה במהירות 100 קמ"ש (מדובר היה על רכב של PATHFINEDR בעל גג מוגבה.

לגבי הסרן הקידמי, אני בטוח שהוא יותר גדול מדנה 44.
הייחוד של הסרן הקדמי הוא ה"נאקלים" המצויינים.

קיד.

asafk
09-06-06, 23:50
זה יכול להיות משהו כמו צמיגים 255/85R16 או קצת יותר קטנים- 265/75R16, הגבהה קטנה (אבל ממש קטנה, רק בשביל הצמיגים), שתי נעילות. בתוך האוטו, מאחורה- שורת מושבים אחת, ומאחוריה מיטה זוגית. מתחת למיטה מיכלי מים ומגירות לציוד. רכב טיולים עם פוטנציאל- לא עבירות בשמיים, אבל בהחלט מספקת. אם מדובר בגג גבוה- אפשר אפילו לעמוד בתוך האוטו ולבשל, אם תשים מטבחון קטן... בקיצור- רכב בסיס לקמפר 4X4.

לגבי הסרנים, החל משנתון מסויים, הסרן הקדמי הפך לדנה 60 (אבל רק בדיזלים, למיטב ידיעתי, למרות שיכול להיות שהתגנבו כמה סרנים כאלה מתחת לבנזינים- זה הרי לא רכב בייצור סדרתי, אלא הסבה בסדנא).

אסף.

tayrie
09-06-06, 23:58
http://www.quigley4x4.com/pages/index.cfm?upID=63

אמיר חסידים
10-06-06, 14:37
רגע ,הבנתי נכון ?
כל רכבי הוואדורה / סוואנה / אקונוליין שמגיעים בתצורת 4X4 הם יוצאי סדנאות שיפורים והתקנות למיניהן ?
הרכבים שבצבא לא יצאו ממפעלי GMC ופורד as is ?

או כמו שספיבק שואל : "רגע זה נכון ?" (בדיחה פנימית של לומדי הנדסה במרכז ...)

אם זה נכון , זה גורם לי לחשוב אחרת על הרכבים הללו ועל ההשקעה של צה"ל ...

asafk
10-06-06, 14:41
קוויגלי ופאת'פיינדר הם סדנאות שעושות הסבות עבור GM ופורד. עדיין לא מדובר בייצור המוני כמו של פורד וGM, אלא בהזמנה מיוחדת. היום רק קוויגלי בשוק- זה מלמד אותך כמה השוק הזה קטן בארה"ב.
(טויוטה, לשם השוואה, מייצרת הייאס 4X4 בייצור המוני- גם זה מלמד אותך על שוק הוואנים בחלק ההוא של העולם)

אסף.

ofervan
11-06-06, 16:26
יש עוד סדנאות בארה"ב שעושות את ההסבות האלו, אבל פאת'פיינדר וקוויגלי היו היחידות שעשו זאת תחת אישור רישמי של היצרנים. אתה נכנס לסוכן של ג'י.אם או של פורד, מזמין ואן חדש 4X4 לפי מפרט שמתאים לך ומקבל אותו אצל הסוכן. כך אגב זה גם בארץ - אם אתה רוצה סוואנה 4X4 אתה מזמין אותה ב-UMI (והם אולי יביאו...).
פאת'פיינדר פשטו רגל כבר ב-1992 וזו כמובן שנת המודל האחרונה שאפשר להשיג ואנים בהסבה שלהם (אבל עדיין אפשר להשיג חלקים חדשים לכל המכלולים ששימשו להסבה).
בווואנדורות ההסבה כללה סרן חי מקדימה (דנה 44) עם קפיצי עלים, תיבת העברה, גל הינע קדמי ושינויים מתבקשים במערכת ההגה. מאחור נשאר הסרן המקורי, ג'י.אם 14 בולט קטן (קורונה 9 וחצי). עד כמה שידוע לי יחס ההעברה בכל הסרנים שהגיעו לארץ הוא 4.1, למרות שבמקור אפשר להזמין עם יחסי ההעברה גבוהים/נמוכים יותר.
יש מספר מצומצם של ואנדורות שהגיעו במפרט heavy duty, שהסרן הקידמי הוא דנה 60.
בסאוונות כבר יש דנה 60 מקדימה כסטנדרט, 14 בולט גדול מאחור.
בשנת 2005 קוויגלי החלו להציע כאופציה הסבה עם מתלה נפרד מקדימה (IFS) - עוד לא ראיתי כאלה בארץ.

GodsFather
16-06-06, 21:51
תנו מבט על הסרט הזה...מישהו אמר מדבר יהודה ?

http://www.quigley4x4.com/video/100k/moab.wmv

לדעתי , רכב כזה הוא פוטנציאל לטיולים ואפילו טכניים , ברם , יש לזכור מדובר ברכב גבוה מאד (קרי, סכנת התהפכות כפולה ומכופלת בשפ"צים) וכבד מאד שכוחו הרב מזמין שבירות רבות לנהג הלא מלומד ותקיעות לא נעימות.

אני לא מכיר את פותח השרשור אך אני רואה לנכון להזהיר.

סיפור קטן... בתחרות טרופי הראשונה שהייתה לפני שנתיים אם אני לא טועה, למיקי (יוחאי) החליקה הוואנדורה (לא הוא נהג) וגמרה על הצד ולא היה פשוט להרים אותה חזרה , מעבר לכך , בנסיון לעלות קטע קטן אך עם זאת חלקלק טיפה (קטע שטראקן לא מדוגם עבר בצ'יק), מעידה קטנה על סלעון הביאה להפרדות הדרייבשאפט.

אי לכך יש לקחת בחשבון שאכן מדובר בהרפתקה, אופי נהיגה שונה ומיומנות נהיגה לא סטנדרטים (נהיגה בחורף, נהיגה בתנאים לא רגילים) אך עם זאת מדובר בבית 4X4 , כלומר אפשר באמת לחיות איתו במדבר כמה ימים טובים , כולל מקלחת , חדר שינה , ארונות ומגירות לכלי עבודה או כלים בכלל וכל זה עוד לפני שהעמסנו משהו על הגג...

לגבי המחיר...השאלה היא מה מצב הרכב (בל נשכח , הם נדירים בארצנו ומחירון לוי יצחק לא תקף על דברים כאלה כזכור לי)? האם בדק אותו מישהו מבין עניין (קרי, מכונאי או בעל רקע במכונאות ובמיוחד מכונאות ברכבים אמריקאים ולא משוחד מצד המוכר אלא אם כבר מצדך)?
30K יקנו לך מגוון ג'יפים ובמצב טוב, השאלה גם כמה יש לך להשקיע אח"כ ? אבל כאן אני כבר נכנס לשיקולים פילוסופים אישיים שלך ולכיסך וסוטה מהשרשור המקורי.

PAUL
17-06-06, 00:36
תראו מה עשיתם, עכשיו אני רוצה ונדורה 4X4.
סתם האמת שמשהו בפרופרוציות שלהן עושה אותי חרמן.

אבל אני לא זוכר שראיתי בארץ קצרה כמו זאתי בסרטון ממואב.
אני טועה?

אבו שפם
24-01-07, 11:45
חיפשתי תירוץ להעלות את התמונה הזו.

בוקר טוב
הונדורה הזו בתמונה הייתה למכירה... מישהו יודע האם עדיין מוצאת למכירה ומי הבעלים שלה???

תודה מראש

אבו שפם
24-01-07, 11:47
סליחה התמונה לא עלתה

eran4x4
24-01-07, 13:06
שאול

בדקתה עם ארז?

אבו שפם
24-01-07, 13:39
ערן תודה אבל ארז לא יודע כלום

אולי מישהו אחר יודע???