PDA

צפייה בגרסה מלאה : עלייה לכרכום ברכב? + בורות לוץ

idanw
08-06-06, 11:18
שלום..

עד כמה שאני מבין מהמפה ומכיר.. ההר מצוקי יחסית והעלייה אפשרית רק ברגל..
האם יש דרך שאפשר לעלות עם הרכב להר?
או לחילופין.. עד כמה בטוח ואיפה מומלץ להשאיר את הרכב למטה?
עוד שאלה: בבורות לוץ יש מים בעונה זאת?
עידן

נמרוד
08-06-06, 11:37
אין מצב לעלייה ברכב להר כרכום, וגם אין מה לחפש, זה בדיוק דוגמא למקום שבו צודק מי שאומר שאת הג'יפ צריך להשאיר למטה. ההר עמוס בארכאולוגיה שאנחנו המטיילים בחלקה הגדול אפילו לא נדע לזהות. המקום להשאיר את הרכב הוא בחניון הרשמי בצד המערבי, ממנו גם יוצאים מסלולי ההליכה המסומנים. וכן, כדאי להשאיר שומר על הרכבים.

idanw
08-06-06, 11:46
אחלה.. לא לכעוס.. זה כל מה שרציתי לדעת..

נמרוד
08-06-06, 11:54
חס וחלילה לא היה שום כעס :D

שעיה כליף
08-06-06, 13:22
בטח שיש כעס, אולי לא עליך עידן,
אבל אנחנו מטיילים לא מעט ובכל מקום שבו הג'יפאי יכול להתקדם עוד מטר הוא עושה את זה גם על חשבון הטבע והשמורה, אין לי שום עניין להתיפייף כאן, אבל תזכרו שחווית הטיול אם או בלי ג'יפ תלויה במקום אליו אנחנו הולכים וביכולת שלנו לשמר אותו או לא לפגוע בו

חלק גדול מהחוויה בכרכום היא העליה הרגלית לשם (רצוי לפני הזריחה)
אם לא תהנה מההליכה (אין מה לעשות) לפחות תהנה מהמקום כמו שהוא בצורה הראשונית ללא קוליסים וללא נזילות שמן ובשקט של ההר.
והמקום .... סוף הדרך.

yoav
08-06-06, 16:17
ואם כבר...אז חם שם ולכן:

1. לקום מוקדם ולעלות לפני השמש- מומלץ בחום. ובאמת מוקדם- רצוי לפני הזריחה- גם כי יפה לראותה מלמעלה וגם כי כשמטפסים- אפילו טיפת שמש יכולה להיות מאוד מציקה בחודשי הקיץ...
2. זה טיול של ממש לעלות למעלה- מה שאומר שצריך להצטייד בהתאם- מים, מים, מים ומים. וגם קצת אוכל, כובע, מסנן קרינה, ומצלמה.
3. אצלנו נשארו שומרים על הרכבים בחניון ולמזלם הגדול (תודה מני) היתה להם ציליה. אין שם צל בחניון- והשומר יתחרפן בלי מקום מוצל לרבוץ בו.

תהנו:-)

idanw
08-06-06, 17:22
תודה רבה על התגובות..
לא היתה לנו שום כוונה להיתקדם למקום שאסור בנסיעה ברכב! השאלה הייתה אם מותר לעלות להר עם הרכב.. אם אסור לא נעלה!
עקב החום, האם יש מקורות מים לרחצה באיזור? לטובת אחרי הירידה??
עידן

שעיה כליף
08-06-06, 17:53
אני קינחתי את הירידה ברחצה עם בקבוק עין גדי וחפיפה.

נדמה לי שהמקום הכי קרוב עם מים זה עין המערה,
רק שלא בטוח שגובה המים נשאר בגובה הנכון :

עין המערה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=12592&page=5&pp=20)

idanw
08-06-06, 20:57
עוד שאלה
יש איזה שהיא הגבלה על כניסה לכביש הגבול עם מיצרים שמוביל להר כרכום ?
אם כן יש דרך אחרת להגיע ?
עידן

נמרוד
09-06-06, 00:34
בכביש הגבול נוסעים רק באור יום על פי הוראות הצבא. אני חושב שגם חייבים לסוע בשיירה של יותר מכלי אחד ושיהיה נשק ברכב (זה בכלל גאוני), אבל מה שחשוב הוא לא לסוע בחושך בשביל לא לשגע את החיילים שלנו.

קיד
09-06-06, 12:05
נדמה לי שהמקום הכי קרוב עם מים זה עין המערה,
רק שלא בטוח שגובה המים נשאר בגובה הנכון :

עין המערה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=12592&page=5&pp=20)
המעין סגור עם סורגים עקב מקרה טביעה.
קיד.

נעם (מצפה רמון)
09-06-06, 18:24
האם מישהו יודע 1. כמה זמן לוקח להגיע מהחניון שממערב להר כרכום לקניון הלבן? 2. כמה זמן לוקח מהקניון הלבן חזרה לכביש הגבול? 3. מה מצב העבירות של השבילים שם?

eran4x4
09-06-06, 19:14
המעין סגור עם סורגים עקב מקרה טביעה.
קיד.
נכון למתי?

tooshey
10-06-06, 23:45
האם מישהו יודע 1. כמה זמן לוקח להגיע מהחניון שממערב להר כרכום לקניון הלבן? 2. כמה זמן לוקח מהקניון הלבן חזרה לכביש הגבול? 3. מה מצב העבירות של השבילים שם?

1 בערך שעה
2 חצי שעה עד 40 דקות
3 עבירות קלה

בברכה,טושי

Gilad
10-06-06, 23:56
אפשר לקבל עוד קצת פרטים על עין מערה?

נמרוד
11-06-06, 01:20
עין המערה נמצא בערך בנ.צ. 980500/106700, מסומן במפה. אי אפשר לפספס, כמה מטרים ליד כביש הגבול, יש שם מעין רחבת חנייה ולמיטב זכרוני גם שילוט.

הכניסה ל'עין המערה' היא דרך מה שנראה מבחוץ כשלולית – מקווה מים קטן, שדרכו נכנס בדוחק רב אדם אחד. על הנכנס לצעוד בתוך מעבר צר, שבחורף הוא מלא כולו במים – עד מעל לראש – מרחק של כשמונה מטרים, עד לחלל המערה, שם הקרקעית קצת גבוהה יותר וניתן לנשום. אלא שההליכה במים נעשית בחשכה מוחלטת בגלל עכירות המים. מדובר במעבר קשה מאוד, המצריך מיומנות והכרה מוקדמת. הדבר המכשיל את קורבנות המערה הוא העובדה שההליכה בתוכה היא בחשיכה מוחלטת, עם פניות לכיוונים שונים.

מתוך מוות נוסף בעין המערה (http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-1816448,00.html) (07/04/2002, YNET)

Gilad
11-06-06, 13:46
גם בקיץ המעבר הוא בצלילה בכניסה או אפשר לנשום רגיל?

גלעד

נעם (מצפה רמון)
07-07-06, 01:22
גם בקיץ המעבר הוא בצלילה בכניסה או אפשר לנשום רגיל?

גלעד

גם בקיץ צריך לצלול
הייתי שם לפני שבועיים והמפלס לא השתנה מאז החורף

ד ו ר ו ן
07-07-06, 12:24
לא חבל?
אולי קצת ציני אבל תחשבו גם על ההשלכות למקרה טביעה-אז יצאתם אדיוטים וטבעתם, ניחא,בעיה שלכם.

מה על שאר המשתמשים במעיין?
חיות\מבריחים\מטיילים וכו'?
למה הם צריכים את כל מה שישתחרר לכם מהגוף אחרי טביעה במעיין הקטן הזה?

מי שחושב שזה מוגזם שיברר פעם בכמה זמן מוציאים מהמעיין גופה של עוד מי שנכנס בלי ציוד מתאים ובלי הכשרה\נסיון בצלילת מערות+חושך.

-->