PDA

צפייה בגרסה מלאה : אופל פרונטרה!!

Anonymous
16-10-03, 22:14
שלום !!
הבטחתם לתת תשובה עם חייוך לכל אחד , אז ככה:
השתחחרתי לא מזמן ורכשתי לי ג'פ מסוג אופל פרונטרה למרות ההיסתייגוייות שקיימות לאנשים מרכב זה. הרכב משנת 97 וקיימים בו כל הדברים שצריך ובמחיר סבבה יחסית!
השאלות שיש לי אליכם המומחים:
1.איפה אני יכול לטפל בג'יפ כלומר לא הרבה יודעים לטפל בו מה שמכריח אותי לגשת ליבואן וזה שוחט לי את הכיסץ
2.בבדיקת הרכב הוא יצא סך הכל בסדר חוץ מהעבודה שנאמרלי לי שקיימת נזילה מהדיפרנציאלץ
דבר שראיתי בעצמי - מה הסיפור לתקן דבר כזה ?
3 .אם כבר בדיפרנציאל עסקינן האם קיים לג'פ מסוג זה נעילת דיפרנציאל?
4.ואחרון חביב איזה טיפול מונע לישור קו אני צריך לעשות על מנת להייות רגוע?
לתשובתכם המחוייכת אודהץ
אורן

six 4 life
16-10-03, 22:33
דבר ראשון- תתחדש
ברוך הבא לעולם ה4X4

לדעתי האישית האופל הוא ג'יפ לא רע בכלל עם יכולות שטח ממוצעות ומעלה, עם פטפורמת שיפורים חביבה ביותר.

לשאלותיך-

1. לגביי מוסך אני לא ממש יודע איזה מוסך מתעסק עם רכב כמו שלך-
אבל נסה את הבאים-
ד"ר ג'יפ שנמצא בחולון מול משרד התחבורה
הנדסת חלומות- שכונת בורוכוב- ר"ג
ואני בטוח שיש עוד מקומות, חפש פירסומים באתרי 4X4.

2.נזילה מהדיפרנציאל- ממש לא סיפור גדול. 90% שהבעיה היא באטם של מכסה הדיפרנציאל עצמו- מה שגורם לנזילה. לא סיפור גדול
עבודה מקצועית של מוסך לא צריכה לעלות על סכום של 400-500 ש"ח-וגם זה הרבה.

3.נעילת דיפרנציאל לג'יפ שלך- קיימת גם קיימת. הבעיה היא למצוא כזאת.
בתחום הזה אינני יכול לעזור לך לצערי.

4.בדרך כלל הטיפול הכי מומלץ שכדאי לך לעשות לרכב משומש שקנית-
הוא טיפול 10,000 מקיף
שכולל החלפת שמנים במנוע, בגיר,בטרנספר, בדיפרנציאלים אם אתה רוצה (מומלץ אך לא חובה)
החלפת פילטרים (אויר, שמן, דלק), החלפת כל הפלאגים, החלפת רפידות הברקס אם מצבן גרוע, ובעיקרון לעבור על כל הג'יפ עם עין בוחנת ולבדוק איפה יש דברים שכדאי להחליף על מנת למנוע בעיות גדולות יותר בעתיד.

בהצלחה, עם חיוך :D ,

-ארז 8) -

UNIX
16-10-03, 22:48
אין לי מושג מאיפה הנזילה בדפרנציאל
אבל ממה שראיתי עד היום בג'יפים וכנ"ל אצלי הנזילה היא מהיציאה של היוק

Anonymous
16-10-03, 23:03
ארז סחתן על התשובה !!!
תודה על ההשקעה וההסבר הממצא !!!(וגם על החייוך....).
אין סיכוי שקיימת נעילת דיפרנציאל מקורית ברכב כלומר אוטומטית כי אין לי שום כפתור שיפעיל נעילה מתוך הרכב כמו במאגנום של אחי!!
:wink:

רכס חיים
17-10-03, 00:38
דבר ראשון קרא את ספר הרכב עד-תומו והחשוב יותר למד אותו. דבר שני עשה ממנו עותק וקח אותו איתך ברכב - לכל צרה. יתרה מזאת - לרכב שלך יש בוודאי ספרות באנגלית שניתן לרכוש באירופה בכמה שקלים - ואופל גרמניה יענו לך אם תשאל אותם על-כך. לידיעתך - כאחד שהחזיק הרבה מאוד רכבים גרמניים - כל מפעל משתדל להשתמש בחלקים זהים לרכבים שונים מתוצרתו ( המספרים הקטלוגיים מעט שונים) כך שחלקי חילוף רבים כולל לא מקוריים -זהים אצלך לרכבים אחרים של אופל.יתכן שיש לך מערכת אוטומטית להגבלת החלקה - ולכן אין לך כפתור או ידית נעילה. מכל מקום איחולי לרכב החדש - וספר כאן מה גילית עליו. : :lol: :lol: :lol: :lol: : :lol:

אדי
18-10-03, 21:18
כנראה שמורכב אצלך דפרנציאל מוגבל החלקה. יכול מאוד להיות שהסרן האחורי שלך הוא דנה 44 ... אבל אני לא בטוח בזה.
בכל מקרה, הרכב הוא לא מתוצרת אופל, אלא דגם של איסוזו (רודאו, אמיגו או משהו דומה...).

אדי

t_uri
19-10-03, 04:27
אורן שלום

ברוך הבא. אני רואה שנושבת בך רוח טובה. אתה רוצה לטפל הג'יפ לבד. זה יחסוך לך הרבה כסף ותרוויח מזה ערך מוסף בכך שתלמד באמת איך הרכב שלך בנוי. ביום מן הימים כשגם אתה תתקע בשטח, תוכל לתקן או לאלתר תיקון שיוציא אותך החוצה.

תגיד, האם הנזילה היא מהחלק הקידמי של הדיפ' או מהאחורי? אם יש לך מצלמה דיגיטאלית, תוכל לצלם ולצרף תמונות לאתר.

אורי טל.

זאביק
19-10-03, 07:58
ועוד רעיון למוסך מומלץ הוא ארז בן-שושן.
נמצא בשד' בן-צבי בת"א , מצד ימין, קצת לפני אבו כביר אם אתה בא מיפו.

האופל פרונטרה זהה לאיסוזו אמיגו.
תנסה לחפש ספר רכב בהיינס, ככה תוכל לטפל ברכב לבד 8)

Anonymous
19-10-03, 19:04
קודם כל תודה על העזרה לכולכם באמת לא ציפיתי לכזאת עזרה וכאלו עצות .המשיכו כך כי באמת הביטחון שלי עולה כי בהתחלה חששתי שאני נכנס לאין מוצא...
אז ככה הנזילות הן מהחלק האחורי של הדיפ' ויש לי מצלמה דיגיטלית בהזדמנות הרשאונה תיהיה תמונה - אז מה זה אומר ?
אם יש למשהו נתונים על הרכב אשמח לקבל כל נתון שיש יבוא על בברכה.
ומה זאת אומרת אולי אי ישיג ב"היינס" ?

אדי
19-10-03, 19:17
אם הנזילה היא מהחלק האחורי של הדיפרנציאל, כנראה שהנזילה היא מהמרווח בין מכסה הדיפרנציאל לסרן, אבל כדאי לבדוק שזאת באמת הבעיה. הפתרון פשוט ולא יקר, פירוק המכסה, ניקוי ושיוף האיזור והרכבתו עם אטם חדש ושמן מתאים (בדוק אם יש לך דיפרנציאל מוגבל החלקה-LSD, לדיפ' כזה יש שמן מיוחד).

Haynes היא חברה המוציאה לאור ספרי תחזוקה לרכב המפרטים שלבי פירוק והרכב, זיהוי תקלות וכו'.

אני אחפש קצת פרטים טכניים ואפרסם אותם.

אדי

Anonymous
28-10-03, 22:25
היי !
עשיתי חיפוש באינטרנט ואכן קיים ספר אחזקה של אופל פרונטרה שאלתי היא האם יש סיכוי לרכוש אתו בארץ מאחר ואין ברשותי כרטיס אשראי בינלאומי.

נמרוד
29-10-03, 08:56
היי !
עשיתי חיפוש באינטרנט ואכן קיים ספר אחזקה של אופל פרונטרה שאלתי היא האם יש סיכוי לרכוש אתו בארץ מאחר ואין ברשותי כרטיס אשראי בינלאומי.

אל תחשוש להזמין מחו"ל, בוודאי מאמזון (אני לקוח כבד שלהם). בטוח יש למישהו מההורים/אחים/דודים כרטיס אשראי בינלאומי? אם לא, הגיע הזמן...

Anonymous
29-10-03, 14:49
שלום,
בקשר לכרטיס אשראי, אין צורך בכרטיס אראי בין לאומי אלא מספיק כרטיס אשראי רגיל (ויזה לדוגמא) כדי לקנות באינטרנט, פשוט תנסה ותיווכח.
בהצלחה

אריק זמר
29-10-03, 17:12
ותצרף תמונה של הנזילה על מנת לדעת אם מדובר על אטם מכסה הדיפרנציאל או על מחזיר השמן (יותר הגיוני לדעתי).

-->