PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפור צריכת הדלק בבאפלו ע"י הרכבת לוקרים

alfa
09-06-06, 10:11
שלום לכולם

לפני כחודש קניתי מיצובישי באפלו שנת 97' הרכב נועל צמגי 31'.
ברכב הנ"ל יש טרנספר 3 מצבים (ללא ניוטרל) ובו מתבצעת ההפרדה היחידה בין 2x4 ל 4x4.
צריכת הדלק כיום עומדת על 1:8 בנסיעה משולבת עיר ובחוץ, שאלותי הם:
בכמה להערכתכם תשתפר צריכת הדלק לאחר הרכבת לורקים והקטנת ה"ביזבוז" וה"הפסדים" הנובעים מהמערכת הקידמית (צריות דיפ' וגל הינע)?

בשבוע שעבר החלפתי את המיסבים של צלחת הברקס ונוכחתי לדעת שאילו מיסבים של פג'ארו האם זה יכול לרמז שלוקר של פג'רו יתאים אצלי ? (ניתן למצוא משומש)

מבדיקה ראשונית אצל הנפלד לוקר של WARN נע בסביבות 1600 ש"ח, במידה וישנם המלצות על לוקרים של חברה אחרת אשמח אם תמליצו.

תודה.

מוטי ג.
10-06-06, 12:45
שלום!

הלוקר זהה לפאג'רו+בופאלו+מאגנום+גאלופר.
תקבל ירידה בצריכת הדלק, אבל לא בצורה קריטית.
לדעתי, כבעליו בעבר, של בופאלו עם לוקרים, אני הרגשתי הבדלים בהאצה ובבלימה, נוחות הנסיעה תעלה,
ההגה יהיה יותר קל-בעיקר בסיבובים בנסיעה מהירה, וזה יותר זול מלאזן גל הינע קדמי כל פעם מחדש...
תבדוק אצל הנפלד לגבי נועל מחברה הנקראת AVM .
לפני שנתיים הם יבאו כאלו-זה מה שהיה מורכב אצלי, צריך להיות יותר זול מ WARN .
מוטי.

אולי יגיב פה הבעלים הנוכחי של הרכב ויגיד לך מה דעתו.

מוטי ג.
10-06-06, 12:55
עוד משהו:

תקבל ירידה בבלאי המכלולים הקדמיים:דיפרנציאל, ציריות.

וכן תקבל אופציה של נסיעה 2X4 LOW .
אני אהבתי את זה כי כך אין התנגדות בהגה כמו ב 4X4

מוטי.

אלון_ק
10-06-06, 13:57
לומר שהבלאי על מערכת ההינע הקדמית שלך ירד זה שקול ללומר שעוד 10 ק"ג על הרכב שלך מקשים עליו להתקדם. לכולם ברור שזה נכון, אבל כשאתה מגיע תכ'לס למדוד כמה זה משפיע אתה מגלה שזה לא משהו ששמים אליו לב בכלל, לא שווה להתייחס לזה.

אני אופתע מאוד אם צריכת הדלק שלך תשתנה במידה מורגשת. השאלה האחת שהתשובה עליה תשפיע על צריכת הדלק שלך היא כמה אנרגיה אתה משקיע כדי לסובב רק את הציריות ואני חושש שבהשוואה לכמות האנרגיה שנדרשת להניע את כל הרכב זה די כלום.

זהר
10-06-06, 22:36
קודם כל מזל טוב, אחלה רכב.
מסכים עם מוטי, (אהלן מוטי! ) לדעתי כדאי להתקין ולא כ"כ בגלל צריכת דלק אלא בגלל בלאי נמוך יותר של מכלולי ההנעה הקדמית.
הציריות יסתובבו פחות והדיפרנציאל הקדמי יעבוד פחות ועל הצלבים של גל ההנע הקדמי יפעל פחות עומס כך שלאורך זמן הבלאי יהיה קטן יותר.
יכול להיות שבמצב של הרכב שלך, 9 שנים על הכביש שהמכלולים האלו עבדו כל הזמן ההבדל כבר לא יהיה משמעותי.

אלון_ק
10-06-06, 22:52
הציריות יסתובבו פחות והדיפרנציאל הקדמי יעבוד פחות ועל הצלבים של גל ההנע הקדמי יפעל פחות עומס
אין עומס, הם מסובבים רק משקל עצמי (תשווה את זה למשקל שהם מתוכננים לעבוד בו באופן רציף - כל משקל הרכב). בגלל זה אני משווה את זה לטענה של הוספת 10 ק"ג למשקל הרכב.

ללוקרים ידניים יש חסרון גם בהשוואה לטבור קבוע: אמינות. טבור קבוע לא מתקלקל (אין מה שיתקלקל), לוקר ידני כן, אוטומטי על אחת כמה וכמה.

alfa
12-06-06, 01:02
מתכוון להרכיב לוקרים בתקופה הקרובה , אשוב ואדווח אילו שינויים חלו הן בתגובות הרכב והן בצריכת הדלק.

תודה לכל המגיבים.

נמרוד
12-06-06, 09:19
לומר שהבלאי על מערכת ההינע הקדמית שלך ירד זה שקול ללומר שעוד 10 ק"ג על הרכב שלך מקשים עליו להתקדם. לכולם ברור שזה נכון, אבל כשאתה מגיע תכ'לס למדוד כמה זה משפיע אתה מגלה שזה לא משהו ששמים אליו לב בכלל, לא שווה להתייחס לזה.

אלון, אתה חוטא באותו חטא שאתה מאשים אחרים. למה אתה כותב שזה כמו עוד 10 ק"ג? אולי 5? אולי 50 או 100?

לוקרים משפיעים, אחרת לא היו ממציאים אותם וחברת וורן לא היתה מה שהיא היום. ואם הם לא היו חשובים, ייצרני הרכב לא היו משתמשים בהם. הם משפיעים על צריכת הדלק -בקצת - הם כן מקטינים את הרעשים והרעידות ברכב - בקצת - והם חוסכים באורך החיים של מכלולי ההינע הקדמיים - בקצת. למעט ברכב תחרותי או רכב קרבי שבו הם מיותרים ועלולים אפילו להפריע בנסיבות מסוימות, אין סיבה לא להשתמש בלוקרים, ורוב הג'יפים שלנו מצוידים בלוקרים. השאלה היא האם ברכב שהייצרן החליט שאין צורך בלוקרים, יש טעם להוסיף אותם, כשהעלות לא מבוטלת ביחס לשווי של הרכב, או לדברים אחרים שאפשר לעשות ב1500 שקלים? זו שאלה טובה, אני אישית לא חושב שהייתי טורח. זה 1500 שקלים שיורדים מחשבון הבנק עכשיו בלי שאתה מקבל עליהם "רווח" אמיתי.

רכב ישן גם ככה רועד ורועש ומקרקש.
השיפור בצריכת הדלק זניח ונבלע בתוך משתנים אחרים - שוב, בגלל שזה רכב ישן.
הבלאי גם לא משמעותי. צירייה או קורונה פיניון הולכים בגלל שבירות אם אתה עושה עבירות.

איציק - 4X6ZH
12-06-06, 09:53
מצד שני רכב ישן שמצבו הכללי טוב
בעל הרכב משתמש ברכב לנסיעות רגילות .
הרכב נוסע הרבה במהירות ( עד לשטח לטיול \ עד לעבודה כל בוקר )
אין תקציב ואין רצון ואין הצדקה להחליף את הרכב .
אז בהשקעה קטנה יחסית אפשר לשדרג את הרכב .
אני מאד ממליץ על התקנת לוקרים .
כשאני שוכח לשחרר את הלוקרים והרכב עולה למהירות מיד מרגישים .
איציק

אלון_ק
12-06-06, 11:30
לגבי המספרים אתה צודק לגמרי, MY BAD.

לגבי הבלאי, צריכת הדלק וכן הלאה אני לא מסכים איתך. בנוגע לבלאי, משום שהעומסים המופעלים הם לא "קצת" יותר אלא כלום מבחינה מעשית (את זה אתה לימדת אותי, ידידי). כמה יהיה העומס המופעל בהנעה לא משולבת לעומת העומס המופעל בהנעה משולבת? אין לי מספרים, נכון, אבל זה חייב להיות זניח לגמרי. המומנט הנדרש רק כדי לסובב את המערכות לעומת המומנט הנדרש כדי להניע את הרכב קדימה מכל גלגל חייב להיות קטן עד כדי גיחוך, משהו שלא שווה להתייחס אליו.
לגבי צריכת הדלק, עשיתי את הניסוי הזה על הסמוראי שלי (משהו כמו חודש לפני שנשברתי). זה מורגש שהלוקר נעול, אבל לומר שזה השפיע לי על צריכת הדלק קשה לי. יתכן שהייתה ירידה של 0.2 ליטר לק"מ במהלך החודש שבחנתי את זה, וייתכן גם שהירידה הייתה תוצאה של מיליון דברים אחרים (כמות הפעמים שנסעתי בגשם בחודש ההוא, לדוגמא, הייתה גדולה יותר בממוצע משאר השנה). בהחלט לא מספיק משמעותי כדי לקבוע חד משמעית מבחינתי.

ללוקרים יש יתרון אחד גדול שאני מאוד אוהב: אתה יכול לשבור ציריה וזה לא מונע ממך להמשיך לנסוע. מבחינתי, זו ההצדקה הקיומית שלהם.

למה יצרני הרכב/חברת וורן הולכים על זה? אולי כי אתה צודק וההשפעה אכן לא זניחה לגמרי, אבל אולי פשוט כי הם יכולים? זה עוד חלקים למכור, זה עוד משהו שמתקלקל והדבר שהכי קל למכור ללקוח זה שזה מוריד לו את הבלאי וצריכת הדלק. אין לקוח שלא יאהב את הצימוד הזה. קצת תיאוריית קונספירציה, אני יודע, אבל אני לא מוצא צידוק פיזיקלי לזה. הפרשי המשקלים והמומנטים כתוצאה הם פשוט גדולים מדי.

נמרוד
12-06-06, 11:35
הסיבה שהם מוכרים לוקרים היא הסיבה שאיציק כתב, וגם אתה הודית שאתה מרגיש כשהלוקר לא משולב (לא יודע איך אתה שם לב בתוך הקקופוניה שאתה קורא לה רכב...) - יש פחות רעשים, פחות רעידות. מבחינת בלאי - אל תחשוב על שבר, תחשוב על משהו דבילי כמו מחזיר שמן של צירייה שמתבלה עקב סיבוב של הצירייה, גם אם המומנטים שעוברים בה קטנים או גדולים.

מוטי ג.
16-06-06, 11:20
שלום לכולם, ובעיקר לאלון:
אני כבר לא זוכר מספרים...אולי זהר יוכל לחדד.
אבל "עליתי" מ 8 ק"מ לליטר ל 9 .
כך בחשבון שהמנוע הזה לא גיבור גדול...
תוסיף צמיג 31/10.5 MT שהוא "מעט" גדול מהמידה המקורית (205/75/15 או 215 אם אינני טועה)...
גל הינע קדמי שראה מקרוב לא מעט...

==הרגשה כללית שהאוטו נוסע אחרת, ועל זה אני לא חושב שיש מי שיגיד אחרת!!! כפי שאיציק כתב.

נכון שמספרית, זה לא החיסכון המיוחל, אבל זה חוסך מיסבים שלא מסתובבים כשלא צריך אותם!
ציריות שלא עובדות כשלא צריך! ולטווח הרחוק אני חושב שההשקעה מוחזרת, (גם אם מוכרים את האוטו כמה חודשים אחרי).

ההבדל היה מורגש מספיק, כך שחבר שנסע על האוטו שלי, רץ להזמין והרכיב גם כן.
והוא גם היה מרוצה.

איני מוכר אותם, ואין לי מהם שום דבר וכבר מזמן שאיני מביא לחם הביתה מתחום ה 4X4.
אבל אני חושב שהמוצר מחזיר את ערכו.

מוטי.

אלון_ק
16-06-06, 14:01
מוטי, מדידת צריכת דלק ממוצעת לא מתקבלת בשבועיים, דיוק סביר יהיה מטיפול 10K אחד למשנהו. לגבי העומס על הרכב אני לא חושב שזה ממש משנה (צמיגי 31 ומנוע עייף) כל עוד אתה לא משנה אותו לאורך הניסוי (לפני ואחרי הרכבת הלוקרים), מבחינה אנרגטית אתה מוריד את אותה כמות אנרגיה מזו הנדרשת כדי להניע את הרכב קדימה. כדי שמה שאמרתי יהיה נכון לגמרי צריך להוכיח שצריכת הדלק פרופורציונלית באופן לינארי לשינוי באנרגיה הנדרשת וזה כבר קצת גדול עלי, אבל אני חושב שבכזה שינוי קטן אפשר להניח שגם אם היא לא זה מספיק קרוב כדי שזה לא ישנה.

העיקר שאתה מבסוט. באמת. לאור תוצאות הניסויים שלי אני בטוח שהמעבר לא מצדיק עצמו כלכלית, אבל זה כרגע בגדר דעה. מאחר וזה לא כזה נושא קריטי העיקר הוא שאתה מרוצה מהשינוי, בכל מקרה זה לא ישבור שום כיס לכאן או לשם.

rikmik
06-12-06, 23:46
שלום לכולם, ובעיקר לאלון:
אני כבר לא זוכר מספרים...אולי זהר יוכל לחדד.
אבל "עליתי" מ 8 ק"מ לליטר ל 9 .
כך בחשבון שהמנוע הזה לא גיבור גדול...
תוסיף צמיג 31/10.5 MT שהוא "מעט" גדול מהמידה המקורית (205/75/15 או 215 אם אינני טועה)...
גל הינע קדמי שראה מקרוב לא מעט...

==הרגשה כללית שהאוטו נוסע אחרת, ועל זה אני לא חושב שיש מי שיגיד אחרת!!! כפי שאיציק כתב.

נכון שמספרית, זה לא החיסכון המיוחל, אבל זה חוסך מיסבים שלא מסתובבים כשלא צריך אותם!
ציריות שלא עובדות כשלא צריך! ולטווח הרחוק אני חושב שההשקעה מוחזרת, (גם אם מוכרים את האוטו כמה חודשים אחרי).

ההבדל היה מורגש מספיק, כך שחבר שנסע על האוטו שלי, רץ להזמין והרכיב גם כן.
והוא גם היה מרוצה.

איני מוכר אותם, ואין לי מהם שום דבר וכבר מזמן שאיני מביא לחם הביתה מתחום ה 4X4.
אבל אני חושב שהמוצר מחזיר את ערכו.

מוטי.
אהלן.
גם לי רכב כזה.
לומר לך ...גם אני "נועל " 31' ולומר לך : בלי שום שינוי של לוקרים.....
בלי שום טיפולים מיוחדים...פילטר אוויר פתוח ,שמן חצי קג' treatment כל 10000 קמ'
44k כל 10000 קמ' ,כל טיפול 10000 שמן חצי סינטטי,,,ואני בממוצע חוץ\עיר 9 קמ' לליטר.
בחוץ מדוד 90 קמ'ש 9.5 לבין 10 קמ' לליטר
בעיר ,מזגן או לא ,תלוי בלחיצה...8.5-9 קמ ' לליטר.
אז מבלי לזלזל במה שעשיתה......לא יודע אם בסך הכל ...זה כל כך שווא!!!
בכל מיקרא ...מזל טוב מברוק ...האוטו הזה אני חולה עליו !!!!!!

מיקי

-->