PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעידות הגה - ג'ימיני

talweinberg
09-06-06, 13:19
שלום לכל הג'יפאים,
יש לי ג'ימיני 99, הרכב הוגבה וצמגיו רחבים. יש לי בעיה בלתי פתירה של רעידות הגה רציניות אשר מופיעות כאשר אני בולם את הרכב והוא מגיע למהירות של 60 קמ"ש. בנוסף, הרכב נמשך שמאלה בעת בלימה ואיננו יציב (ממש מסוכן בבלימת חירום). הייתי במוסכים רציניים ביותר של סוזוקי, בכיווני פרונט, בדקו לי בלמים, לטשו צלחות, החליפו ג'אנטים ועשו עוד הרבה בדיקות ועבודות שעלו לי הרבה מאוד כסף.
כאשר החלפתי צמיגים בעית הרעידות נפתרה, אך חזרה לאחר מס' חודשים...
קראתי שקיים "בולם הגה" אשר עשוי לפתור את הבעיה.
אשמח לקבל מידע על בולם ההגה, מה זה בכלל? איך זה עובד? האם זה יעיל? האם זה מתאים לדגם שלי? וכמו כן, מי יכול להתקין לי וכמה כסף?
אשמח לשמוע עצות חכמות בענין.

תודה,
טל

מורי
09-06-06, 16:53
אין קשר בין בעיות הבלימה שהזכרת לבין קיומו של בולם הגה.בלמים תקינים לא אמורים "למשוך" בעת בלימה,ובולם הגה לא בא לפתור בעיות מסוג זה.
אני הייתי בכל זאת מתמקד בבלמים עצמם.
יעזור אם תציין את מידת הצמיגים שהרכבת(215 ממש לא בעיה .....)
לא נתקלתי עדיין במישהו שהרכיב בולם הגה בג'ימני בארץ.(אולי תהיה הראשון... :-D )

talweinberg
11-06-06, 14:01
אכן, מידת הצמיגים 215.
אם הבעיה היא, כמו שאמרת, כנראה בבלמים, כיצד אתה מסביר את זה שבעיית הרעידות נפתרה עם החלפת הצמיגים?

asafk
11-06-06, 14:42
קודם כל- יש תקלה, והיא לא בצמיגים ולא בחסרונו של בולם ההגה. צמיגים גדולים יותר מגבירים את הסימפטומים של הבעיה, ומעבר לצמיגים קטנים (ומן הסתם פחות אגרסיביים) רק הקטינה את העברת הסימפטום- לא פתרה את הבעיה.
רעידות בבלימה- על פניו, יכול להיות שיש לך חופש בבוקסות של מוטות הרדיוס (תתחיל לבדוק בחיבור המוטות האחוריים לשלדה, תעבור לחיבור המוטות האחוריים לסרן, ואח"כ תבדוק את הקדמיים)- זו תקלה אופינית לרכב עם מתלים כמו בג'ימני. ההסבר הוא שכשהרכב בולם, המשקל עובר קדימה, והחופש בחיבורי מוטות הרדיוס נפתח, מה שגורם לסרן לזוז, ולתת "היגוי" לא רצוי- לכן אתה מרגיש משיכה חזקה. הרעידות הן בגלל שהצמיגים רוצים לנסוע בקו מסויים (קו התנועה של הרכב), אבל התנועה הזו של הסרן מאלצת אותם לנסוע בקו אחר- אז הצמיג מתעוות קצת ואז משתחרר, וזה קורה מהר מאוד- ולכן הרעידות. אחת הבעיות ב"מוסכים רציניים של סוזוקי" היא שהם לא מכירים רכבי שטח כמו מוסכים לא רציניים של ג'יפים.

אסף.

ישי.פ
11-06-06, 16:12
יש לי את אותה הבעיה בדיוק לפי התאור שלך. יש ברשותי סמוראי 98 אם מערכת מתלים כמעט זהה לשלך. הבעייה היתה צצה ב60 ק"מש בדיוק!! מה שפתר לי את הבעיה הוא הגדלת לחץ האוויר בצמיגים ל26 PSI ובכך הקטין את היכולת של הצמיג להיתעוות וליצור וויברציות. דבר נוסף שהבחנתי הוא שלחץ הניפוח לא היה שווה ביין צד ימין לשמאל. כיום לאחר השינויי הקטנטן והכביכול לא הכי משמעותי. התופעה המפחידה הזו לא חזרה לעצמה!! אם כי מדי פעם יש תחושה של התחלה של רעידות אבל מייד היא מרוסנות וכמעת לא מורגשות. דרך אגב יש לי צמיגי 215 גוודביפר'יץ :grin:

talweinberg
11-06-06, 16:13
אשמח לקבל המלצות על מוסכים מהסוג המדובר.

asafk
11-06-06, 16:34
אתה לא צריך מוסך. תבדוק לבד חופשים במוטות הרדיוס- שים את הרכב בניוטרל, בלי בלם חניה, על משטח ישר, ופשוט תבדוק. אחרי זה תבדוק חופשים בכל הבוקסות (גומיות) האחרות של המתלים.

אסף.

SHLOMOZV
24-06-06, 17:05
שלום למומחים\
רכשתי גרנד ויטרה חדשה וגילית שבמהירות של 80 ההגה נכנס לרעידות ובמהירות של 100 זה נעלם
הרכב בן יומיים בחברה אמרו לי לבוא לאיזון גלגלים
הייתכן ורכב חדש יוצא מהמפעל לא מכוון
תודה

ברוך
24-06-06, 17:14
ברשותי גימיני משנת 2005 יש לי רעידות בהגה בבלימה
בדקתי צלחות קדמיות הן בסדר החלפתי גלגלים אחוריים קדימה וההפך
יש שיפור אך לא לגמרי כמו כן עשיתי איזון גלגלים

אלון_ק
24-06-06, 17:22
חסר מידע. אתה רוצה לקבל אבחנה באינטרנט, אין לנו אפשרות לקחת את הרכב שלך לסיבוב. מה שלא תספר לנו, לא נדע.

מתי זה קורה? רק בבלימה? בהאצה? בסיבוב? במהירות מסויימת? מתי זה התחיל, אחרי איזו פעולה מסויימת או תאונה קלה בשטח?

הניחוש המתבקש לפי המידע שנתת עד עכשיו הוא צלחות דיסק שזקוקות לחריטה, כי זה קורה רק בבלימה.

yoav
24-06-06, 18:54
היתה לי בעיה דומה (סמו 96, צמיגי 215)- נפתרה ברובה אחרי איזון חוזר של הצמיגים בפנצ'ריה 0כנראה עפה משקולת איזון בטיול), והשתפר עוד יותר לאחר החלפת בוקסות מוט רדיוס (שאכן היו יבשות וקרועות).

-->