PDA

צפייה בגרסה מלאה : ריתוך ברזל "רגיל" ליציקת ברזל ( מנוע )

kd2
09-06-06, 16:18
אפשרי ב ARC?
אם כן באיזה אלקטרודה להשתמש?

אני צריך להאריך סעפת למנוע מסויים ובעייתי מאוד לעשות זאת ע"י חיבור פלאג' עם ברגים.
זה בטח נשמע מוזר אבל אני בסך הכל צריך שהריתוך יחזיק חלק מאוד קל ויאטום את המרווח ,אחר כך אני מחבר בצורה המסורתית.
החלק לא נושא שום עומס אז חוזק הריתוך לא ממש חשוב.

תודה רבה
שבת שלום

אמנון
09-06-06, 18:35
קשה, אבל אפשרי.
יש טכניקות ריתוך ספציפיות ליציקה (Cast Iron), אלון אולי יוכל לפרט אותן במדוייק.
הנה קישור להסבר מדוייק, על ריתוך ליציקה עם אלק'.
http://www.lincolnelectric.com/knowledge/articles/content/castironpreheat.asp
כתוב שם הרבה, עברתי על זה. אם יש לך אפשרות לחמם את החומר, מה טוב. אם לא, יש גם לזה פתרון.
אלקטרודות לריתוך ביציקה - http://www.lincolnelectric.com/knowledge/articles/content/castironelectrodes.asp
הם ממליצים על אלק' ניקל.

אם אתה לא מחמם את החומר קדם לריתוך, יש לשמור על קור יחסי של החומר. לא לעשות ריתוכים ארוכים,
הם ממליצים לא לעבור את האינצ', אני הייתי מרתך פחות מזה, 2 ס"מ כל פעם. לתת לחומר להתקרר אחרי כן, לא עם מים או לחץ אוויר!

בכלל, אתר מצויין - http://www.lincolnelectric.com/knowledge/

t_uri
09-06-06, 18:39
מה שאני יודע זה:

* יש צורך באלקטרודות בעלות אחוז גבוהה של ניקל. אתה יכול להשיג כאלה ב"א.א. חומרי ריתוך" שם אני קניתי בפעם האחרונה. http://d.co.il/4002670/47160/ .

* יש צורך לחמם את היצירה כי היא לא מתמודדת טוב עם השוק הטרמי והריתוך לא חודר ונדבק כמו שצריך.

* אתה צריך רתכת חזקה יחסית בשביל האלקטרודות האלו. בשביל אלקטרודות 3.25 ממ"ר אתה צריך רתכת של 180 אמפר או יותר.

בהצלחה.
אורי טל.

אלון_ק
10-06-06, 00:09
מעבר להסבר של לינקולן (הקישור של אמנון) אפשר לתת רקע מנקודת מבט של הנדסת חומרים ולהסביר למה צריך לרתך כך, יותר ממה שכתוב שם על שיטת הריתוך אין לי מה להוסיף.

לגבי דילמת החימום או ה"קירור", אני דווקא הייתי מנסה ללכת על ה"קירור" (לא ממש קירור, זה יותר שמירה על טמפ' נמוכה יחסית לריתוכים) כי זה יותר ישים. תשאיר חלק כזה בשמש של יום חם שעה, הוא יגיע לטמפ' טובה לריתוך בשיטה "קרה".

ספציפית לחלק שלך, יווצרו לך סדקים קטנים ליד הריתוך. כמה זה משנה לך כשזו סעפת פליטה אני לא יודע, אולי נמרוד ידע לומר מה תהיה השפעה של סדק קטן כל כך על זרימת אוויר.

eran4x4
10-06-06, 10:18
אם אפשר להניע את המנוע זה מספיק לחימום?

אלון_ק
10-06-06, 13:00
לפי הכתבה של לינקולן כן, זה אחד הדברים המומלצים אבל רק אם עובדים בשיטה של חום נמוך יחסית וקבוע. זה לא חימום אמיתי (נדמה לי שזה מגיע יותר לכיוון של 590 מעלות).

kd2
11-06-06, 17:10
תודה רבה חברים !
אני בטוח שגם לזיקה יש אלקטרודות מתאימות לריתוך יציקה , אני יקפוץ למסגר לבדוק מה יש לו להציע.
אני אלך על השיטה הקרה , לא בריא להניע מנוע 2 פעימות בלי אגזוז כמה דקות גם לו וגם לאוזן.
אני רואה שלא חייבים ניקל, אבל האמת שכל דבר יהיה בסדר סה"כ אני מילא לא יכול לחדור עמוק לחומר מחשש לעיוות בתוך הצינור ( שישפיע פי כמה מסדק קטן ).
בנושא הסדקים בלינק הראשון מדברים שם על מצב של בריחה של מים דרך הסדק , אני מדבר על גזים מתפשטים לכל עבר :shock: .
אבל כמו שניתן לקרוא אפשר להשתמש באלקטרודה ה- 3 בלינק ה-2 , לקוות שהיא תתאחד עם הברזל הרגיל יותר טוב מאלקטרודות הניקל וניתן לחלודה לטפל בסדקים.... אין לי בעיה :p
מה אתם אומרים?

תודה רבה

kd2
19-06-06, 19:24
אחרי התלבטויות מספר ריתכתי עם 6013.( גם בגלל העובדה שיש אלקטרודת ברזל ליציקה.... )
עובד, אבל ( ! ) רק אם מוציאים ריתוכים טובים אחידים ועמוקים אבל מצד שני צריך לעבוד בעדינות כדי לא לחרוץ את היציקה.
כמובן שהריתוך הזה לא עומד בהמון מאמצים אבל זה מחזיק ומספיק למטרה זאת.

עכשיו לשאלה החשובה
ריתכתי בהתאם לכללים של ריתוך "קר" לפי הלינק למעלה.
לקח לי איזה שעה וקצת לכמה פסים קצרים של ריתוך.
הריתוך ממש קרוב למנוע ( משהו כמו 3 ס"מ ).
אני חושב שיש עיוות בצילינדר בגלל אותו ריתוך ( לפני זה היה בסדר ).
הגיוני?
לי קשה להאמין כי הריתוכים התקררו כל פעם והכל הלך בסדר.

תודה רבה

אלון_ק
19-06-06, 21:09
לי מאוד קל להאמין שיש עיוות. חיממת יותר מדי בזמן הריתוך, זה הכל.

אגב, אלקטרודה 6013 איננה ליציקות, אבל מי סופר.

kd2
19-06-06, 22:18
אני יודע אבל היא "עושה את העבודה" במקרה הזה.
מחר אני אפתח את המנוע, לפחות זה רק מנוע עליון.
אם החלק שעליו ריתכתי הוא בבלוק המנוע אין סיכוי שהגיע מספיק חום כדי לעוות גם את הראש נכון?

אלון_ק
19-06-06, 22:55
זה רק תלוי כמה חיממת...

יותר מדאיג זה משהו שיקרה לפני העיוות לבלוק (אם הוא עובר טיפולים טרמים בתהליך היצור): הרפיה. אם יש ברגים בסביבה המיידית של אזור הריתוך, אתה רוצה לחזק אותם לפי המומנט עכשיו שהוא התקרר (זה שייך לזחילה, לא להרפיה, אבל לא רלוונטי לבלוק אלא רק לברגים בסביבה המיידית).

אם זה היה כל כך בעייתי מבחינת מיקום למה לא הלכת לגידי מאוברלנד או לרתך של מורי? שניהם רתכים בחסד, המחיר אולי היה יותר גבוה אבל העבודה ברמה אחרת (את גידי ראיתי עובד, את הרתך של מורי לא אבל ראיתי עבודות). עדיין לא מאוחר לקפוץ אליהם לחו"ד ואולי תיקון על התיקון שלך, אם הם רואים צורך.

kd2
19-06-06, 23:38
אלון זה כבר לא משנה הנזק כבר נעשה.
אני בטוח ב100% שריתכתי בסדר , לא עברתי 3 ס"מ בפס אחד וחיכיתי עד שיכולתי ממש לגעת באזור כדי להמשיך את העבודה.
כמו שאמרתי לקח לי שעה ומשהו לעשות ריתוך סביב פרופיל עגול שקוטרו 3 ס"מ.
חשבתי שזה מעל ומעבר וזה צריך להספיק אבל כנראה שלא.
אם הייתי יודע שזה מה שיצא מזה הייתי מרתך פס בשעה אם היה צורך אבל זה נראה לי מיותר לגמרי באותו זמן.
בכל מקרה אין ברגים באזור והמנוע הוא 2 פעימות קירור אויר לכן מה שנפגע לדעתי הוא רק הצילינדר.
אני מתנחם בעובדה שאני צריך לקנות רק בוכנה וצילינדר ולא מנוע חדש.
מחר אני מפרק אותו ונראה מה קרה , אולי בכלל זה לא בגלל הריתוך למרות שאני לא רואה תסריט כזה באופק...

ronenlev
20-06-06, 00:50
מה המרחק בין אזור הריתוך לצילינדר?
מאיזה חומר הבלוק והראש עשויים?

kd2
20-06-06, 15:12
3 ס"מ הוא המרחק כבר כתבתי.
הבלוק והראש מיציקת ברזל.
אני פותח אותו היום , מקווה שזה משהו פחות רציני.

kd2
20-06-06, 17:42
המנוע פורק ונמצאה הבעיה( לא הצילינדר ).
הצילינדר בסדר גמור.

-->