PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדידת הספק אלטרנטור...

גיל123
10-06-06, 12:01
עקב גילו המופלג של הג'יפ ומכלוליו,אני לא מצליח לזהות פרטים כלשהם על האלטרנטור. אני יודע שהגיעו כמה דגמים בשנות ה ZJ .
האם יש אפשרות בעזרת רב מודד,לבדוק את "הספק" האלטרנטור?ואם כן,איך??
תודה!

נמרוד
11-06-06, 02:25
לדעתי לא. נתון האמפר המקסימאלי של האלטנטור, שהוא מה שאתה מחפש, אתה יכול למדוד רק אם תייצר עומס מקסימאלי מאד גדול, ואני לא יודע איך אתה עושה את בצורה פרקטית ובלי להסתכן בגרימת נזק. מה גם שמדידת הזרם ברב-מודד רגילים מוגבלת למשהו כמו 10 אמפר.

רפי47
11-06-06, 03:39
מדידת זרם הטעינה המכסימלי של האלטרנטור מתבצעת ע"י מד זרם השראתי, כשמנוע הרכב פועל בכ 2000 סל"ד ומכשיר לבדיקת מצברים צחובר על המצבר.
לוחצים, רגעית, על כפתור העומס במכשיר המצברים וכך מעמיסים המצבר ומאלצים האלטרנטור לייצר את מלוא תפוקת הזרם שלו.
רצוי לבצע זאת כשמנוע הרכב עדיין לא חם ממש כי כשחום האלטרנטור עולה, הספקו החשמלי קצת יורד.
בברכה - רפי לין

גיל123
11-06-06, 10:02
מדידת זרם הטעינה המכסימלי של האלטרנטור מתבצעת ע"י מד זרם השראתי, כשמנוע הרכב פועל בכ 2000 סל"ד ומכשיר לבדיקת מצברים צחובר על המצבר.
לוחצים, רגעית, על כפתור העומס במכשיר המצברים וכך מעמיסים המצבר ומאלצים האלטרנטור לייצר את מלוא תפוקת הזרם שלו.
רצוי לבצע זאת כשמנוע הרכב עדיין לא חם ממש כי כשחום האלטרנטור עולה, הספקו החשמלי קצת יורד.
בברכה - רפי לין

כפתור עומס??
יש כזה ברב מודד?או רק ב"מכשיר בדיקת מצברים" שנמצא במוסך...?

חנן-ג'יפולוג
11-06-06, 10:23
רק במכשיר שיש אצל חשמלאי, וגם אין לך מדידת זרם השראותית לזרמים ברמות כאלה.

איציק - 4X6ZH
11-06-06, 10:24
קיים כלי עבודה מאד מאד פשוט . מז זרם השראתי .
זה מד זרם שיש לו סליל בחלקו האחורי ( בתוך השעון עצמו ) את השעון מצמידים לכל חוט שרוצים למדוד
כמה זרם עובר דרכו .
לכלי יש שני חריצים בחלקו האחורי חריץ אחד מיועד לזרם נמוך 10-40 אמפר
והחריץ השני מיועד לזרם גבוה 100-600 אמפר ויותר .
הכלי פשוט מאד להפעלה ומשמש חשמלאים לבדיקת שדה מהירה .
הכלי מאד רגיש להשראות מגנטית לכן יש לקחת בחשבון למה מצמידים את השעון .
הכלי מאפשר גם מדידת זרם התנעה של סטרטר . ( מאד שימושי בסטרטרים גדולים הפועלים על 24 וולט)
למעשה ניתן למדוד זרם בכל חוט ללא כל חיבור חשמלי פיזי בין הכלי לחוט .
הכלי מיועד לשימוש במערכות חשמל העובדות על זרם ישר ( DC )
איציק

איציק - 4X6ZH
11-06-06, 10:38
זה הכלי המדובר
http://www.tools-plus.com/mils1230.html
איציק

גיל123
11-06-06, 11:33
תודה.
איזה אתר...גם משלוחים בינ"ל... :grin:

-->