PDA

צפייה בגרסה מלאה : צינור עם מעיכה בקצה, הכיצד?

moshe 426
10-06-06, 20:07
אני רוצה לשרטט בסוליד חלקים לאגד וקשת (כמו של חממה בערך) מצינורות.
הבעיה היחידה שנתקלתי בה היא- אני רוצה לשרטט מעיכה (וחור במרכזה, אבל זה ניחא) ולא הצלחתי עד כה.
שימוש בטוטוריאל המקוון העלה חרס.

כך שאם מישהו יוכל להנחות אותי בקצרה אודה לו.

חוץ מזה, אחלה פורום יש לכם פה.

תודה.

משה.

נמרוד
11-06-06, 00:34
מעיכה של צינור היא משהו שנוצר במציאות בצורה לא מוגדרת מתמטית, ולכן לא קל להתמודד איתה בתוכנה. מבחינה הנדסית, אין בעייה, כי המעיכה לא באמת מעניינת אותך - תייצר צינור עגול, תוסיף אקסטרוד מלבני בעובי של פעמיים עובי הצינור בכל קצה, חור בתוכו, ויש לך את החלק מבחינה פונקציונאלית ואתה יכול לתכנן את המסבך שלך בלי בעיות. אם אתה רוצה להוסיף אסטטיקה, אז תוסיף fillet כזה או אחר ש"יעגל" את הפינה וזהו.

אם תתעקש שהחלק יראה מאד מציאותי, זה אפשרי אבל מסובך.

אלון_ק
11-06-06, 00:52
תבנה את הקשת כרגיל, ז"א שרטוט ועליו WELDMENT או SWEEP, תחתוך את הקטע שאתה רוצה למעוך ובנה שם EXTRUDED BOSS/BASE בצורה הרצויה (אפשר לעצב אותו שיהיה עגול עם REVOLVED CUT). הקדיחה כמו כל קדח אחר, CUT EXTRUDE או HOLE WIZRD. יש עוד אפשרויות, זו נראית לי הפשוטה מכולן (תוספת של רק עוד 2 פעולות מעבר למינימום ההכרחי ממילא לבנית החלק).

אם תשים שרטוט עקרוני ביד אפשר לשרטט לך את זה עקרונית ולהעלות את זה לכאן שלב-שלב.

nirzi3
11-06-06, 01:36
אני הצלחתי לעשות משהו כזה בערך, עם LOFT, עשיתי כמה מישורים מקבילים, על כולם ציירתי עיגולים עם אותו קוטר ורק באחרון עשיתי מלבן עם צלעות מעוגלות, ואז עשיתי ביניהם LOFT וזה יצא די טוב רק שהצינור לא חלול את זה לא הצלחתי לעשות, מישהו יודע איך?

ודרך אגב יש LOFT CUT ? זה יעזור מאוד

נמרוד
11-06-06, 01:39
יש cut loft, ויש פיצ'ר נוסף שימושי במקרה זה - shell. אתה בוחר face אחד או יותר, וקובע עובי, והshell "חופר" ומוציא את כל התוכן מהחלק ומשאיר אותו חלול בעובי שקבעת, כשהfaces שסומנו הם הפתחים.

חשוב לי להדגיש שוב דבר עקרוני - כל השיטות האלו יוצרות את מה שהתבקש מבחינה ויזואלית, אבל הם אינם מדמות לחיצה אמיתית! את זה התוכנה ברמה שאנחנו מדברים עליה, לא יודעת לעשות.

moshe 426
11-06-06, 03:45
תודה לכולם.
מחר אשב על הסוליד ואנסה את שהצעתם, אין חובה שהחלק יהיה בדיוק כמו במציאות, חשוב רק שויזואלית יהיה דומה.

תודה רבה רבה.

אעדכן.

משה.

שחר
13-06-06, 18:12
ע"י שימוש בLOFT:

נמרוד: אולי תאפשרו להעלות גם קבצי סוליד כדוגמאות?

נמרוד
13-06-06, 22:06
אני אבדוק את העניין שחר. בכל מקרה תהיה בעייה כי אתה למשל משתמש ב2006 ואני מניח שהרוב משתמשים ב2004-2005 ולא יוכלו לפתוח את הקובץ.

moshe 426
13-06-06, 22:45
עבד, עובד, הסתדרתי בעזרתכם. אמנם השתפשפתי קצת אבל העזרה שלכם הכווינה אותי עד לתוצאה המוגמרת.

שוב תודה!

משה.

-->