PDA

צפייה בגרסה מלאה : בקשת עזרה - צריך מקום לעבוד על רכב

חימושניק
11-06-06, 12:02
שלום לכולם!

אחותי נוסעת על דייהטסו סיריון. אוטו מאוד נחמד, אבל זקוק לאוברול בגלל שהוא אוכל יותר שמן מדלק ומעשן בטירוף. כמובן שגם אין לו סיכוי לעבור טסט במצב הזה.

כידוע לכם, יש לי אלרגיה קשה למוסכים ולכן אני מתכנן לבצע את העבודה בעצמי.

הבעיה היא שעבודה כזו דורשת השבתה של הרכב לפחות לכמה ימים ומקום עבודה שלא יפריע יותר מדי לשכנים, ו/או ימשוך מבטים מגורמים שיסתקרנו יותר מדי מרכב שעומד על בוקים מספר ימים.

כאן מגיעה הבקשה שלי לעזרה: אני צריך מקום שקט לעבוד בו על הרכב בתנאים סבירים באיזור המרכז. אודה מאוד למי שיוכל לסייע בדבר החל משבוע הבא!

אתם יכולים לענות לי בשרשור הזה או בהודעה פרטית, איך שנוח לכם.

בתודה מראש,

אלכס.

דרור ברלי
11-06-06, 12:47
אלכס, סתם עצה.
ברוב המקרים, חבל להשקיע זמן, אנרגיה וכסף בשיפוץ מנועי האלומיניום האלה.
גם אחרי שיפוץ, יש מקום לחשש שהמנוע כבר אכול קורוזיה מבפנים ברמה כזו שהוא עוד יעשה לכם הרבה הפתעות לא נעימות בהמשך (בעיקר התחממות, בגלל חסימת מעברי מים בחתיכות אלומיניום אכולות קורוזיה), וזה גם מה שסיפר לי בזמנו מנהל אחד המוסכים המורשים של דייהטסו, שמשתדל להימנע משיפוץ ומעדיף להרכיב מנועים מיבוא. כדי להמחיש למה הוא מתכוון הוא הראה לי איך הוא שובר באצבע (!!!) את הדופן בכמה בלוקי מנוע לא ממש ישנים של אפלאוז ושרייד ששכבו בפינה במוסך ולא ראויים יותר לשימוש בגלל קורוזיה - עד כדי כך הקורוזיה הרסנית במנועי דייהטסו.
תקנה מנוע משומש עם אחריות מייבוא, ותשתול אותו ברכב. יום-יומיים עבודה בחצר, והאוטו נוסע כחדש.

חנן-ג'יפולוג
11-06-06, 12:52
אתה יכול לעשות את זה אצלי, בעופרים. זה ליד המדרכה, לא בחצר שלי, כי אין לי אפשרות להכניס רכבים לחצר, אבל השכנים רגילים לראות שם מכוניות מפורקות, ואני משאיר חופשי מכלולים כבדים ליד הרכב. כלים אני מכניס לאוטו אם מדובר ביותר מכמה שעות ללא השגחה. כל עוד לא תעשה רעש מוגזם צפונית ל2100 או בשבת בצהריים, לא תהיה בעייה. הצל מוגבל לעץ לא מאוד מפותח. יש חשמל.

חימושניק
11-06-06, 13:36
דרור, תודה רבה על העצה. נושא הקורוזיה במנועי דייהטסו מוכר וידוע.

לדעתי במנויע הספציפי הזה לא מדובר בקורוזיה, בגלל שהוא טופל בנוזל קירור מקורי כמעט כל חייו.
המנוע גם לא התחמם בצורה חריגה אף פעם.

הסיבה שאני עושה אובראול היא עישון כבד הנגרם (ככל הנראה) מרינגים תפוסים.

בכל מקרה אני אחכים אחרי שאני אפתח את המנוע ואז אני אדע אם כדאי להשקיע בו או במנוע מיבוא.

חנן, תודה על ההצעה, אני רושם אותה ברשימת האופציות! היא בוודאי יותר טובה ממה שיש לי עד עכשיו.

איציק - 4X6ZH
11-06-06, 13:40
את דגם המנוע הזה אני לא מכיר
אבל במנועים אחרים לא פעם עישון כבד נגמר בגומיות שסתומים .
כדאי לנסות לברר במוסך שמכיר את המנועים האלה לעומק .
איציק

חימושניק
11-06-06, 15:04
גם אני קיוויתי שהעניין יפתר ע"י החלפת גומיות שסתומים, אך לא כך היה. החלפתי את הגומיות לפני 3 חודשים אך העישון נמשך ואף החמיר, במקביל לעלייה משמעותית בצריכת השמן.

barak4*4
11-06-06, 17:58
אלכס, אתה מראשון לציון לא? אני 5 דקות דרומה.
אתה מוזמן אלי, מחסן סגור, רצפת בטון מוחלקת (אדומה, כמו במוסך ;) ).
בדיוק עכשיו הסתיים אצלי (לא אני ולא שלי) שיפוץ של פיאט 500 רודסטר, כך שיש מקום.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=18696&highlight=%E5%E9%F0%E9

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=55875&highlight=%E5%E9%F0%E9

חימושניק
11-06-06, 21:45
רבותיי, אני חושב שיש לנו זוכה במכרז!:grin:

ברק, שלחתי לך ה"פ.

תודה רבה לכל מי שהציע את עזרתו.

-->