PDA

צפייה בגרסה מלאה : חופש סרן אחורי

ישי.פ
11-06-06, 15:49
בתחילת נסיעה או בהחלפת הילוכים, ברגע שאני לא "עדין" מספיק עם הקלא'צ. יש מעיין דפיקה קלה מאזור הסרן האחורי והדיפרנציאל. ירדתי מתחת לרכב בדקתי חופשים, והכול נראה תקין. חוץ מדבר אחד . לגל ההנעה האחורי יש יכולת של שתי מעלות ימינה ושמאלה עם כיוון התנועה שלו. כלומר התנועה חלקה אבל האם צריך להיות חופש כזה או שהוא אמור להיות יציב ולא לזוז מילימטר.
(בקיצור ניסיתי לסובב את גל ההנע בעמידה והוא נע קצת לכל צד)

אלון_ק
11-06-06, 15:57
זה בסדר, אבל מה שאתה צריך לבדוק ביתר שאת זה את החופשים בצלבים, גם בגל ההינע המרכזי.

ישי.פ
11-06-06, 16:19
אין שום חופש בצלבים. :-D
* אבל מישהו יודע למה יש את החופש הזה גם אם הוא תקין ונורמלי?
*והאם יש צורך לנהוג בצורה יותר זהירה עם המכות האלה כדי לא להרוס את הדיפרנציאל

yossivarman
11-06-06, 17:09
זה יכול להיות בוקסות של מוטות רדיוס קרועות/סדוקות/יבשות
סביר להניח שאם הרכב עבר 100K - זה מצריך החלפה

yossivarman
11-06-06, 17:55
תעשה חיפוש בפורום סוזוקי למילה כתום

כתום - זה היצרן/יבואן מקומי של בוקסות כאלו

ישי.פ
11-06-06, 19:41
תעשה חיפוש בפורום סוזוקי למילה כתום

כתום - זה היצרן/יבואן מקומי של בוקסות כאלו

איך אני בודק אם הם שחוקות. ומה הקשר בניהים וביין הגל הנע?

yossivarman
11-06-06, 23:56
הבוקסות
זה החלקים האדומים מאחור

ישי.פ
12-06-06, 09:56
הבוקסות
זה החלקים האדומים מאחור
אוקי תמונה יפה (דרך אגב מה ניסיתה לייצר שמה?)
השאלה היא לא לגביי תזוזה של הסרן ממקומו. אלא גל ההנעה בלבד(נראה לי שגם אצרף תמונה מאוחר יותר כדי שיהיה ברור)

אלון_ק
12-06-06, 10:04
אם הגומיות שחוקות וכל הסרן יכול להסתובב על הציר שלו קצת, אז אתה תרגיש גם את המכה שאתה מרגיש. יוסי חושב שזה גם יגרור תנועה של כמה מ"מ מעלה מטה בגל ההינע בבדיקה סטטית (הוא כנראה צודק), לי זה נשמע כאילו שאתה מדבר על היכולת של הדרייבשאפט להסתובב קצת על צירו. אם דיברת על מה שנדמה לי, זה נורמלי לגמרי אם זה תנועה קטנה מאוד. יש חופשים קטנים לאורך כל מערכת ההינע, כל עוד זה לא בא מהצלבים או מהסליפ-יוק אתה בסדר.
למה בכ"ז יש לך מכה? בדוק גומיות, לא מן הנמנע שיש לך יותר מבעיה אחת.

combina347
12-06-06, 17:16
אני לא רוצה לזרוק דברים שלא קשורים אבל קרה ולא פעם אחת שהבורג
שמחזק את הפיניון השתחרר אצלי וראיתי את זה בעוד רכב אל תשאלו אותי על היגיון אבל ראיתי העיניים שלי והדבר גורם למכות כאלו בנסיעה

אלון_ק
12-06-06, 19:43
אתה צודק, קובי. ההבדל היחיד הוא שאז זה מלווה בשריקה עמומה אבל ברורה מאוד בהאצה בהילוכים 2-3-4 לפחות.

ישי.פ
12-06-06, 22:26
תודה אלון על ההסבר המדויק והמעמיק!! אני רץ לבדוק את הגומיות של המוטות רדיוס. לגבי החופש של הדריישפט נראה כמה שתיארתה תקין :p

-->