PDA

צפייה בגרסה מלאה : הנעה קשה

גיתאי נוה
11-06-06, 21:06
כשהאוטו קר לגמרי, מניע בנגיעה.
כשהאוטו חם, מניע קשה וארוך מאד.

משאבת דלק חדשה. הועלתה הסברה שהמזרקים או חלקם דולפים דלק באופן קבוע, לכן כאשר האוטו קר והוא זקוק לתערובת עשירה - אז הכל כבר מוכן בגלל הדליפה...ואילו כשהמנוע חם, הדלק שדלף מציף את הצילינדרים וההנעה קשה.

איך נשמע?

תודה,
גיתי

גיתאי נוה
18-06-06, 00:21
למישהו יש רעיון או נתקל בתופעה דומה?

איך ניתן לבדוק דליפה ממזרק? כמה עולה מזרק חדש?

תודה ושבוע טוב,
גיתי

kgal
21-06-06, 15:19
תנסה למצוא תשובה בספר רכב שנמצא באתר הבית.
עם אני לא טועה יש בו מיפרט דיי מסודר של תקלות מכל הסוגים וכיצד ניתן לפתור אותן.
בהצלחה.

קיד
21-06-06, 22:12
מחברים שעון לחץ בעל סקלה של 4-5 BAR, לסעפת ההזרקה, לאחר הוצאת השסתום הפנימי.

מניעים את הרכב ובודקים לחץ. צריך להיות 2.6-2.8BAR.
מכבים את הרכב, ובודקים את נפילת הלחץ.
במידה והלחץ נופל, יש 3 אפשרויות: דרך המשאבה, דרך קו חזרה, דרך מרססים.
כעת חוזרים על הבדיקה, ומיד לאחר הדימום סותמים את צינור החזרה ע"י צבת בעלת מכפתי פלסטיק, או ע"י קליבה יעודית לצינורות גומי. לאחר מכן מבצעים שוב על קו ההזנה. כך שוללים את 2 האפשרויות הראשונות.
במידה וקיימת נזילה דרך מרססים, שווה לבצע ניקוי (בדוק שירשור בנושא) עקב עלותם הגבוהה של המרססים,
בברכה,
קיד.

גיתאי נוה
22-06-06, 08:23
תודה קיד.

במידה ויש נזילה במרססים, האם ניקוי יפתור את הבעיה? על פניו נשמע שניקוי עוד עלול להרחיב את חור הדליפה...איפה אני טועה?

גיתי

חימושניק
22-06-06, 08:27
ניקוי אולי יעזור במקרה של דליפה אם היא נגרמה בגלל לכלוך שמפריע לטובלן (מחט) המזרק להתיישב במקומו ולהפסיק את זרימת הדלק.

סילוק הליכלוך יכול, במקרים מסויימים לפתור את הבעייה.

מזרקים של סופה מגיבים יפה מאוד לאינפוזיה (ניקוי בחומר יעודי תחת לחץ בזמן שהמנוע עובד).

גיתאי נוה
22-06-06, 08:39
תודה, יבוצע...

קוקי הגדול
24-07-06, 15:58
גיתי שלום ,האם הבעיה נפתרה ,יש לי את אותה תופעה כפי שתארת .

תן לנו תשובת ביניים מה עשית?

מעוז

גיתאי נוה
25-07-06, 12:17
מעוז,

למען האמת לא היה לי כלל זמן להתעסק בזה (חו"ל וכיו"ב), אבל כנראה מחר אגש לקרבוריסט שלי לטפל בבעיה. אני כן יכול לומר לך שהוחלף לא מזמן חיישן טמפ' ונוקה חיישן הצתה. כמו"כ הועלתה השערה של בעיית חיישן גל ארכובה, אבל כנראה שמחר אהיה חכם יותר.

עדכונים יבואו.
גיתי

קוקי הגדול
25-07-06, 12:43
תודה ,

אשמח לשמוע על התוצאה הסופית ,מה באמת עזר לפתרון הבעיה.

מעוז

אוחז ג'בקות
25-07-06, 17:01
קוקי שלום
אצלי בסופה שהניעה קשה הבעיה נפתרה ע"י הח' חיישן גל ארכובה.
החיישן מכיל בתוכו מגנט ושבבי מתכת נדבקים אליו מה שלא מאפשר קריאה נכונה ומקשה על ההנעה
מאיזו שהיא סיבה שאני לא מבין כשהרכב היה חם הוא היה מניע בקלות.
נ.ב תנסה לבדוק את התנגדות הכוהל (11-13 אום). ותנסה לנקות את מנוע הצעדים, אם הוא סתום אין זרימת אוויר מספקת כי המצערת סגורה וזה מקשה על ההנעה.

בהצלחה
ותעדכנו מה התוצאות

קוקי הגדול
26-07-06, 12:27
לאוחז הג'בקות .

זהו שהבעיה אצלי כשהמנוע חם ההנעה קשה , כפי שתיאר גיתי ,ממה שאני מבין ממך
אצלך לא היתה בעיה כשהאוטו חם.

מעוז

גיתאי נוה
26-07-06, 13:54
שוחחתי עם קרבוריסט שאני מכיר על העניין, וגם עם אסף, ולהלן סיכום הביניים (עדיין הכל תיאורטי):

כנראה לא בעיית מזרקים, אחרת הייתי מבחין בעשן שחור הנסיעה, המעיד על דלק עודף שאינו נשרף (חימושניק - אשמח לשמוע את דעתך, אתה העלית את האפשרות)
החשוד העיקרי - חיישן קרנק. אמנם אצלי הוא הוחלף לפני כחצי שנה, אבל מי יודע...אולי לא היה חדש? הומלץ לי להוציא אותו ולבדוק שבבים שיעידו על בעיה. אגב, עדיין לא הצלחתי למצוא את המיקום והגישה אליו, אשמח לקבל הסבר ממי שיודע
בנוסף, כדאי להוציא מנוע צעדים ולבדוק תקינות
אחרון - לבדוק לחץ הזרקה
מכיוון שהחיישן קרנק הוחלף אצלי לפני כחצי שנה, אני תוהה בקול האם יש לי זכות לדרוש אחריות. מה דעתכם?

תודה,
גיתי

גיתאי נוה
30-07-06, 16:06
עדכון:

מנוע צעדים הוצא ונוקה היטב, כמו גם בית המצערת - אין שינוי של ממש
לחץ הזרקת דלק נבדק - 31 בסרק ו-40 בטורים גבוהים, תקין
מה שנשאר זה החיישן קרנק. השאלה הגדולה היא האם יש דרך לבדוק אותו בלי להחליף חיישן ב-600 ש"ח?
כמו כן הועלתה האפשרות שזה מודול הצתה במפלג. אשמח לשמוע דעתכם בעניין ואם כן מה ניתן לעשות.

תודה,
גיתי

AvigdorAharon
30-07-06, 16:30
מה שנשאר זה החיישן קרנק. השאלה הגדולה היא האם יש דרך לבדוק אותו בלי להחליף חיישן ב-600 ש"ח?
תודה,
גיתי

אולי עם סופה תקינה של חבר?

אביגדור

גיתאי נוה
30-07-06, 17:57
תודה אביגדור, חשבתי שאולי יש משהו לפני כן...פתאום אני נזכר שאסף יעץ לי לבדוק שבבים על החיישן. יבוצע.

חימושניק
30-07-06, 18:29
אם אתה כבר מפרק את החיישן, חפש נזקי חום, כלומר:

פלסטיק ששינה את צבעו משחור לחום ו/או סדקים קטנים מאוד בפלסטיק.

אם אתה נתקל באחד מהנ"ל, קרוב לוודאי שגורלו של החיישן נחרץ (כמו גם גורלו של ארנקך...).

אלכס.

קיד
04-08-06, 11:11
פתרון הבעיה שלך ימשך לנצח משום שאתה יורה לכל הכיוונים ולא מבצע אפילו בדיקה אחת באופן רציני.

אתה מאשים 15 מערכות שונות בבעית תפקוד המנוע, במקום להתמקד במערכת אחת בכל פעם, ולשלול את אי-תקינותה.
כבר חיברת שעון לחץ דלק, אז למה לא ביצעת בדיקת נפילת לחץ הדלק של סעפת ההזרקה??

לגבי העשן השחור.....זה ממש לא רציני.
מזרקים נוזלים יגרמו לקשיי הנעה עקב תערובת עשירה לאחר דימום, אבל אין בנזילה כזו כמות דלק ממשית שתשפיע על מנוע של סופה המזרים 18 ליטר בנזין בשעה במהירות שיוט של 90 קמ"ש.

קיד.

גיתאי נוה
06-08-06, 11:18
פתרון הבעיה שלך ימשך לנצח משום שאתה יורה לכל הכיוונים ולא מבצע אפילו בדיקה אחת באופן רציני.

אתה מאשים 15 מערכות שונות בבעית תפקוד המנוע, במקום להתמקד במערכת אחת בכל פעם, ולשלול את אי-תקינותה.
כבר חיברת שעון לחץ דלק, אז למה לא ביצעת בדיקת נפילת לחץ הדלק של סעפת ההזרקה??

קיד, אני וודאי מנסה לבדוק את העניין במקצועיות המקסימלית לפי המידע וההכוונות שאני מקבל מהחבר'ה, וכן לפי מה שאני קורא בספר טיפולים של האוטו. לא הייתי מודע לסוג בדיקה שכזה ואשמח אם תוכל להסביר לי עליה קצת יותר על מנת שאבין את השפעתה האפשרית ואבצע בהתאם.

לגבי העשן השחור.....זה ממש לא רציני.
מזרקים נוזלים יגרמו לקשיי הנעה עקב תערובת עשירה לאחר דימום, אבל אין בנזילה כזו כמות דלק ממשית שתשפיע על מנוע של סופה המזרים 18 ליטר בנזין בשעה במהירות שיוט של 90 קמ"ש.

יבוצע וידווח.

קיד.

אגב, את החיישן קרנק לא הצלחתי לשחרר (2 הברגים), הגישה על הפנים. אם יש לכם טיפים איך לשחרר ומאיזו פוזיציה (מלמעלה/למטה) זה יגרום לי לאושר רב...

תודה,
גיתי

מוני אורבך
06-08-06, 11:46
לא אמורה להיות בעיה לפתוח את ברגי החישן.
אבל...
במידה והגישה קשה ואתה צריך מפתח יותר גדול כדי להפעיל קצת יותר כוח אתה יכול להוריד מעט את המנוע כדי לקבל גישה יותר טובה.
איך לעשות זאת ? פשוט, מפרקים גשר גיר ואז מורדים לאט לאט את הגיר. זהירות שהמאוורר לא יגע ברדיטור.
קצת עבודה שחורה אבל ממש לא מסובכת. לדעתי היא מיותרת כי יש מספיק גישה במקור.
תיזהר לא לגזור את הברגים !!!
תרסס הרבה wd40 לפני שאתה מנסה.

קוקי הגדול
28-08-06, 08:00
גיתי ,מה קורה האם יש חדש ???

מעוז

גיתאי נוה
28-08-06, 09:44
בינתיים בדקתי לחץ הזרקה - תקין (31 בסרק, 40 בוואקום). לא בדקתי לאחר דימום עדיין (כדי לוודא שאין דליפה במערכת).
מה שכן, בלי קשר עשיתי שיפוץ סטרטר שקצת שיפר את המצב, אבל עדיין ההנעה ארוכה יחסית ונדרשת עזרה ע"י לחיצה על דוושת הגז. ברגע שאוכל אבדוק לחץ לאחר דימום ובנוסף אני מתכוון להכניס תוסף K44 לפני שאני עובר לאינפוזיה לניקוי המזרקים. דיווחים יבואו.

גיתי

גיתאי נוה
03-09-06, 12:58
לא היה לי זמן עדיים להתעסק בעניין, אבל בינתיים שיפצתי את הסטרטר וההנעה השתפרה, גם אם לא מושלמת. בכל אופן בהמשך עוד אכנס יותר לעומק.

שאלתי - האם יכולה להיות השפעה לרעה על ביצועי הסטרטר כאשר המנוע חם?
גיתי

-->