PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש פתרון לשעון/מדיד למיכל מים.

yscheiner
11-06-06, 21:14
בדומה לשעון רגיל למיכל דלק, חייב להיות פתרון מדף (או מדף ליד) למיכל מים.

בקצרה:
יש לי מיכל מים ואני מעוניין לחבר לו שעון אשר יציג את מצבו (ריק / מלא / חצי).
אני לא מעוניין לחבר צינורית שקופה חיצונית בין חלקו התחתון לחלקו העליון של המיכל.
יש צורך למקום את השעון שלא בצמוד למיכל (לכן מדידים אלו ואחרים אשר יושבים על פתח המילוי, או לידו, אינם רלוונטים).
הבעיה העקרונית שמונעת ממני להשתמש במערכת מצוף סטנדרטית של מיכל דלק היא הקורוזיה אשר תיווצר על הנגד במנגנון (אשר טבול בתוך המיכל).

האם קיימת מערכת זהה למערכת מיכל דלק אשר אטומה למים? והיכן אפשר לרכשה?
האם ישנו פתרון מדף אחר?
האם ישנו פתרון יצירתי/טכני אחר? (למעט בניית מערכת מוטות ומנופים למנגון מיכל דלק סטנדרטי והוצאת הנגד החוצה).

נמרוד
11-06-06, 21:20
שילוב של ראוסטט (אולי של מצוף הדלק) במנגנון הפלסטיק של ניאגרה, במקום השסתום, ואז הוא אטום או לפחות קל לאטום בפני המים? סתם רעיון...

חנן גולומבק
11-06-06, 21:21
הפתרון הכי פרימיטיבי והכי אמין, צינור חיצוני שקוף המחובר ב "טי" לנקודת יציאת המים , חוק כיילים שלובים וכ"ו ויש לך את גובהה המים כל הזמן.

יניב_ב
11-06-06, 22:52
ישנם פתרונות למדידת רמת המיים במיכלים, הצרה שמדים לינארים הם גם יקרים, אתה יכול להתעניין בחברות שמוכרות ציוד בקרה תעשייתי.

רעיון מעניין יכול להיות מצוף שנע על מוט בתוך המיכל שנמצא קרוב לדופן ומכיל בתוכו מגנט, על הדופן אפשר להציב מספר מפסקים מגנטים מהסוג שמשמש מערכות אזעקה בגבהים שונים אשר ידליקו שורת מנורות שתציין את גובה המיים במיכל.

yscheiner
11-06-06, 23:01
נימרוד - רעיון מעניין, אני קצת בערפל לגבי אופן הביצוע, מתחשק לך לפרט?

eilatmar - בדיוק הפתרון שציינתי בתחילה שלא בא בחשבון (מסיבות טכניות - המיכל מותקן בצורה לא נגישה).

יניב_ב - רעיון המגנטים מוצא חן בעיניי, אני אנסה להכין מודל קטן לפני הביצוע. בכל מיקרה, האם ידוע לך על חברות/חנויות העוסקות במכירת ציוד בקרה?

itay-rover
11-06-06, 23:16
יובל תעבור בבקשה אצל אבא שלי וקח ממנו מקל לניקוי אוזניים,ניראה שאתה זקוק לו בדחיפות....

מכשירי מדידה:
מנורז,קונולוג,בקרה גבע,חיפוש מהיר בדפי זהב ואתה שם.

יניב_ב,מצא חן מאוד בעיני הרעיון של המגנטים והלדים!!!סחתיין!

נמרוד,אומרים"great mind think alike"......זה בדיוק הכיוון שהצעתי אתמול לאיש.....למרות שאני חושב שזה קצת מסובך מידי והוא ביקש ללא מנופים וכו'.ממש נידלקתי על הרעיון של המגנטים!

eran4x4
12-06-06, 10:09
אני רוצה לשכלל (לטובת הפשטות) טיפה את הרעיון של יניב

צינורית כמו שהציע eilatmar, בצינורית מצוף עם מגנט, ומגעי הזעקה צמודים לצינורית
כמובן שצריך מעגל כלשהוא שזוכר מה המגע האחרון שנסגר.

יניב_ב
12-06-06, 19:41
כמובן שצריך מעגל כלשהוא שזוכר מה המגע האחרון שנסגר.

אפשרי כמובן, או מגנט מספיק ארוך שיחפוף בין לפחות 2 גששים וכך לא יווצר מצב של נורית כבויה.

אני לא זוכר איזה חברה ספציפית מוכרת גששי גובה, אבל החברות שצויינו הם בהחלט מקום טוב לחפש.

-->