PDA

צפייה בגרסה מלאה : >>> מבחן דרכים למשאית החדשה של צה"ל - ATC 6X6 <<<

נמרוד
11-06-06, 22:40
מבחן דרכים של אסף לטטרה/ATC החדשה (http://www.jeepolog.com/189.html) , המשאית שאין לה מנוף והילדים והנכדים שלכם יפרקו ממנה תחמושת כמו כלבים בדיוק כמו מריאו, רק שהנהג המניאק יישב במזגן כמו מלך :-D

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=test_tatra_6X6/atc%206x6%20010.jpg

מאיר רוטברג
11-06-06, 23:00
כתבה מיקצועית ,ברמה גבוהה

חימושניק
11-06-06, 23:07
ה-צ' של המשאית הזאת מוכר לי מאוד... פירקנו אותה לחתיכות פעמיים, הרכבנו בחזרה והיא עדיין נוסעת!

ויש גם דגם עם מנוף!

tal_96
11-06-06, 23:40
ומה שרואים בתמונה זה ממש בקטנה ראיתי אותה מתפסת של גזע עץ עבה בגובהה של מטר מהמקום פשוט לחיצת גז קטנה ורק הגלגל שבעץ והמקביל אילו בהצלבה במגע אם הקרקע
פשוט מדהים

אלון_ק
11-06-06, 23:51
אני לעולם לא אסלח לך, אסף, שלא הרמת טלפון ואמרת לי שאתם שם עם טטרה. מנמרוד לא ציפיתי ליותר, אבל אחרי ההסברים על האושקוש אתה אמור לדעת שהייתי מוכן לרוץ אחריכם באבק עם מצלמה רק כדי לראות את הנבלה הזו נוסעת.

אחלה כתבה, רוצים עוד פירוט על המתלה האחורי והשוואה ל 8X8.

asafk
11-06-06, 23:57
רוצים עוד פירוט על המתלה האחורי

קבל שרטוט עקרוני של המתלה האחורי, אלון. שים לב לתצורת הSWING AXLE- ולמיקום של הקפיצים (כריות אוויר עם סלילים).

אסף.

tzagi
12-06-06, 08:32
Quote:
קאמינס ISM400, 6 צילינדרים, טורבו דיזל עם מצנן ביניים, 400 כ"ס בין 1500 ל1800 סל"ד, 1966 ניוטון-מטר ב1200 סל"ד

Wow,
Thats a first,
Talk about over kill
those things are used in over the road semi's
they go 90 mph all day long loaded(20-35 TONS
)

הצפרדע
12-06-06, 09:59
נראה שיש לה מהלכי מתלה זערוריים, במיוחד מקדימה, כפי שניתן לראות בבירור מן התמונה למעלה.

זה די תמוה, לא?

asafk
12-06-06, 12:13
כמו שכתבתי- מהלך המתלה מקדימה קטן מאוד ביחס למשאיות אחרות. גם האחורי לא גדול- בגלל שמדובר במתלה נפרד. זה חיסרון ידוע של תצורת המתלים הזו, והפתרון של טטרה וATC- נעילות.

אסף.

הצפרדע
12-06-06, 12:48
מה? מצאת עבודה??

asafk
12-06-06, 15:26
עוד לא... אבל זה לא קשור לדיון הזה, נכון?

אסף.

ronenlev
13-06-06, 22:41
הטטרה עדיפה על האושקוש?

לפחות לי נראה שלא...

asafk
13-06-06, 23:00
שאלה מעניינת... אבל לא נענה עליה כרגע. ההשוואה גם לא במקומה- משאית של 32 טון קשה להשוות למשאית של 26 טון. לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות (ותצטרך להאמין לי שאני מכיר את שתיהן מספיק טוב)- אבל ההשוואה, כמו שאמרתי, בעייתית, כיוון שהן משמשות לייעוד שונה.

אסף.

ronenlev
14-06-06, 01:15
מהכרותי עם המערכת הצהלית בשנים האחרונות, ראיתי כיצד האושקושים מחליפים את הריאו כמעט בכל תחום.

יהיה נחמד אם תוכל לפרט מהם יתרונות הטטרה על האושקוש, ובאילו תפקידים היא עדיפה.

נ.ב.
מגיע כל הכבוד לחברת "רכב משימתי מיוחד",
הראש היהודי הגאוני - חברה ישראלית המוכרת לצבא הישראלי ציוד דרך כספי הסיוע האמריקאי...

asafk
14-06-06, 01:29
רונן, למרות שאני יכול לפרט, אני לא אעשה את זה... אבל אני יכול להתייחס לעובדות (אותן אני מכיר, כמובן, מתוך קריאה בעיתונות ובאינטרנט, כמו כולם)- הHEMTT מחליפות משאיות ריאו בשני תחומים עיקריים- תחמושת ארטילרית, ודלק- תחומים שבאופן מובהק נדרש בהם רכב כבד, עם יכולת נשיאה של 10 טון נטו. הATC 6X6 מיועדת למשקלים קטנים יותר, ולכן תראה אותה כ"תחילף ריאו" ביחידות הסדירות שבהן לא נדרשת אותה יכולת נשיאה של 10 טון.
לטעמי, שתיהן משאיות מצויינות, אבל שונות אחת מהשנייה בהמון דברים, כולל בתפיסה הבסיסית של בניית הרכב. אנחנו כאן, בג'יפולוג, לא עוסקים במדיניות הרכש של צה"ל, אלא רק בבחינה טכנית של רכבי שטח. זה שרכב מסויים יכול להיות רכב מצויין, עדיין לא אומר שהוא הרכב המתאים לצה"ל לצורך משימה מסויימת, ולהיפך.

אסף.

אייל
14-06-06, 11:35
אסף, תן קצת הבדלים ביניהם (במסגרת האפשר, שלא תצטרך להרוג את כולנו אח"כ) סוג המתלים, מנוע, מע' העברה וכו'.

asafk
14-06-06, 12:15
בHEMTT יש שלדת סולם, 4 סרנים רגילים, בשני האחוריים נעילות רוחביות אוטומטיות. מנוע DDC דיזל 2 פעימות עם 450 כ"ס, גיר 4 הילוכים אוטומטי של אליסון, ותיבת העברה PART TIME עם מצבי HI וLO. יש גם נעילות אורכיות (בין שני הסרנים הקדמיים יש דיפ' ובין שני הסרנים האחוריים יש דיפ'). המתלים הם עם קפיצי עלים, מתלי טנדם מורכבים וכבדים מאוד- זה מוריד באופן ניכר מהניידות של המשאית (היא לא יכולה לנסוע מהר בשטח), למרות שהורדת לחץ אוויר מרכך אותה משמעותית. הדור החדש כולל מתלים נפרדים ושם זה כבר סיפור אחר- אבל אלו לא המשאיות שיש בצה"ל. עוד דבר שמוריד מנוחות הנסיעה הוא מיקום הקבינה- קבינה קדמית נחוצה כדי שהרכב יהיה נמוך (בשביל להיכנס ל"קרנף" יש גובה מקסימלי), אבל החסרון הוא שהנהג תלוי על מטוטלת, שני מטר לפני מרכז המתלה הקדמי, והוא קופץ בגלל זה..... זה ממש בגדול.

אסף.

חימושניק
14-06-06, 13:43
וחוץ מזה, ב-HEMTT יש קבינה עם הנדסת אנוש זוועתית כפי שאפשר למצוא רק בכלי צבאי, וברוב הכלים הללו אין מזגן.

רחמנות על הנהג...

asafk
14-06-06, 13:51
...אבל זה לא נושא הדיון, ולא נושא המבחן, אז בבקשה- הבה נסגור כאן את עניין ההשוואות.

אסף.

סולי
14-06-06, 15:19
שאלה בנוגע לאושקוש,
כולם מצויידים בחלון המצחיק מתחת לרגלי הנהג?
חלון בדיקת גובה מים..

asafk
14-06-06, 17:14
אוף, אורי.... למה אתה מחזיר את הדיון למשאית שלא היא הנושא? וכן... לכולם יש את החלון ברצפה לראות את הפרייבטים בזמן שמטפסים עליהם ברמזור...

אסף.

אביב
15-06-06, 00:06
המבנה של הסרן הוא מאוד מעניין - יש קורונה ופיניון לכל חצי סרן, כך שכל חצי סרן מתנהג באופן עצמאי - זו התחושה של המתלים הנפרדים.

-->