PDA

צפייה בגרסה מלאה : wrangler מול סופה קצרה (מקורית)

alon_na
18-10-03, 14:56
טוב,
קראתי את כמעט כל הפורום.
והצלחתי להבין שהסופה הארוכה היא "שפיצור" של ה-YJ המקורית.
אבל,
האם נכון לומר כי הסופה הקצרה ופתוחה, היא העתק מדוייק של ה-YJ.
(פרט לגימור כמובן)

אם לא, אשמח אם תוכלו לציין את ההבדלים,
אני רוצה לקנות סופה פתוחה קצרה אוטומטית (מה לעשות, אני נוסע בהמון פקקים) ואני רוצה לדעת אם יש תאימות בינה לבין ה-YJ מבחינת חלקים/שיפצורים....

המלצות ותגובות יתקבלו בברכה,

תודה,

אלון

אדי
18-10-03, 19:59
ההבדל היחיד בין סופה קצרה (מקורית או מקוצרת) לסופה ארוכה הוא האורך אחרי הסרן האחורי.

מספר הבדלים בין סופה לYJ: בסיס גלגלים ארוך ב10" בסופה, סרן אחורי בסופה דנה 60 (או 44, די נדיר) בYJ בדרך כלל מדובר בדנה 35, בYJ מערכת ניתוק ציריה בסרן הקדמי-בסופה אין וזה לא חסרון יחסית למערכת של הYJ. רמת גימור, חזיתות(תלוי בשנה) וכל מיני דברים קטנים גם שונים.

האם החלקים מתאימים? רובם כן, לפעמים יש צורך בשינויי קטנים. על איזה חלקים אתה מדבר? ככה נוכל להיות יותר ספציפיים.

אדי

alon_na
18-10-03, 23:45
אדי,
קודם כל תודה על התגובה המהירה...

אז ככה, קודםןכל קצת רקע....
אני חייל, בקריה. ואני גר בהרצליה.
נכון להיות יש לי סובארו אימפרזה WRX אבל אני מוכר אותה בגלל שאני לא יודע לשלות בעצמי על הכביש ואני לא רוצה לבקר בבית לבינשטיין בזמן הקרוב ולהגיד "למה"...

אני מחפש ג'יפ סופה (וזה באמת חלום) משהו אוטומטי (אני נוסע הרבה בפקקים).
אני רוצה אותו פתוח וקצר (לא אוהב את הארוך).

אני לא מתבייש לומר שאני לא מבין בהבדלרים בין DANA 44/40/35 אבל אני מאד רוצה ללמוד.

אני יותר רוצה את הג'יפ לפוזה ובכדי להגביל את עצמי.

אני מתכנן את התוספות / שיפצורים הבאים:
גג פיבר.
גג ברזנט.
דלתות צינור.
להזיז את המראות.
הגבהה. שמעתי דברים טובים על רנצ'ו 9000
צביעה מופרעת (חשבתי בכיון צבעי הסוואה של לבן כחול ואפור)
זיפות הרכב מלמטה
יש איזשהו קונסול לרדיו של טפי, כי אני רוצה שאני יוכל לזרוק את האוטו על המדרכה, כשהו פתוח ולא לדאוג.
ומיגון כמובן

אני גם רוצה לקנות ג'ט סקי באיזשהו שלב אז אני מניח שצריך וו-גרירה.

אני רוצה שהכל יהיה חוקי, כמובן כי גם ככה תמיד היו לי בעיות עם שוטרים.

שוב תודה על הכל!

אלון

אדי
19-10-03, 00:32
עם סופה תצטרך גם לשלוט על עצמך ... אמנם הביצועים הם לא כמו של האימפרזה טורבו אבל עדיין קל לעשות שטויות וקצת יותר קשה לצאת מהן ... סופה היא לא הרכב הכי בטיחותי שיש.

בעיקרון, ככל שהמספר גדול יותר הסרן חזק יותר. אם אתה לא מתכוון לסוע בשטח בצורה רצינית או לשפר את הרכב מעל רמה מסוימת זה גם לא אמור להשפיע יותר מדי.

גג פיבר וברזנט של רנגלר לא מתאים לסופה, המידות שונות לחלוטין. אך לפעמים ניתן להתאים גג ברזנט של ג'יפים אחרים לסופה. וזה לא פשוט. בנוסף, יש גם בעית רישוי כיוון שברשיון הרכב מצויין האם הוא פתוח או סגור ... ואם אתה מתכוון לסגור/לפתוח אותו לעתים קרובות יכולה להיות בעיה. (מעניין מה באמת אומר החוק על נסיעה ללא סגירת פיברגלס ברכב כמו רנגלר שהגג שלו מתפרק...).
דלתות צינור ... לא צריכה להיות בעיה בשימוש בדלתות של רנגלר (תלוי איזה בודי יש לסופה - גבוה/נמוך).
הזזת מראות, צביעה, זיפות, קונסולה, וו גרירה ... לא קשור לדגם הרכב ולא בעייתי.
ראנצ'ו 9000 הם בולמי זעזועים, ויש טובים מהם, בולמי זעזועים לא מגביהים את הרכב. על מנת להגביה את הרכב כמו שצריך יש להחליף את הקפיצים ... יש הרבה אפשרויות ומבחינה זאת ניתן להשתמש גם בחלק מקיטי ההגבהה המיוצרים עבור ה-YJ עם התאמות קטנות.

רוצה רכב חוקי? קצת בעייתי בג'יפים בארץ, הרבה שינויים מוגדרים כשינוי מבנה ויכולים לגרור הורדה מהכביש.

אדי

t_uri
19-10-03, 04:12
שלום אלון.

בגדול חוץ מהפאסון, מבחינתך אין הרבה הבדלים בין הרכבים.
למרות שאין לי ניסיון על ג'יפ רנגלר, אני נוטה להאמין שהוא יותר נוח לנסיעה על הכביש (מה שאתה רוצה, לא?) מכיוון שהוא נתמך ע"י 4 קפיצי סליל ולא עלים כמו בסופה.
הסופה נחשבת לרכב לא נוח בכביש (אם לא נעשה שינוי במתלים).
הרנגלר יהיה כנראה גם קצת יותר זריז בכביש כי הוא יותר קל. לא שהסופה זה אוטו עצל אבל יש הפרש המשקל בין השניים.
הרנגלר יהיה כנראה יותר מפנק לנהיגה בגלל שהוא מגיע ברמת איבזור והרכבה יותר גבוהה.

חוץ מהסרנים, שניהם מגיעים אם אותם מכלולי הנעה, רק שלרנגלר יש יותר כח סוס (אם אני לא טועה זה בעיקר כיווני מחשב שונים).

עם שני הרכבים אפשר להגיע לרמה גבוהה מאד מבחינת היכולות שלהם בשטח.

אני לא יודע אם אתה מכיר את הפורום של ג'יפטריפ ( www.jeeptrip.co.il ), אבל אני חושב שאתה יכול לשאול את אותה שאלה גם שם ולשמוע עוד דעות על הרכבים האלו (בעיקר לשימושים שלך.... :wink: ).

בכל אופן, אם כל החלטה שלא תעשה, שני הרכבים מהירים מאד ומסוכנים הרבה יותר מהאימפרזה בגלל שהם רכבים גבוהים, לא יציבים ובעלה היגוי "חסר" משמעותי לעומת האימפרזה. מה לעשות, ג'יפים לא נועדו ליסוע מהר. אני מאמין שבמהירויות שיוט (100-130) הרכבים האלה עדין מתנהגים למופת.

בהצלחה.

אורי טל.

אורי טל.

זאביק
19-10-03, 08:05
בתור ג'יפ דאווין (ואני לא אומר את זה בזלזול, כל אחד והשימושים שלו), שלא יורד לשטח קשה אלא אולי לים מידי פעם, הרנגלר עדיף לחלוטין על סופה.
לרנגלר יש שתי גרסאות, הישנה - YJ (פנסים מרובעים), והחדשה - TJ (פנסים עגולים).
ה-TJ עדיף, כי הוא יותר נוח (שימוש בקפיצי סליל ב-TJ לעומת קפיצי עלים ב-YJ).

סופה היא רכב עבודה, עם גימור גרוע (עד לא קיים :twisted: ).
נראה לי שאתה תתבאס כל פעם שתיכנס לסופה..

לרנגלר גימור אמריקאי מפנק, יפה, מעוצב, והוא מתאים לכל השיפורים שציינת (גם סופה מתאימה).

חסרונו של הרנגלר הוא העובדה שהוא קצר מאוד. אם יש בו ספסל אחורי, אין כמעט תא מטען.
אם לא מטייילים יותר מיום בשטח, החסרון הזה די חסר משמעות.

asafk
19-10-03, 10:40
לסופה, מ96 יש גימור פנימי של רנגלר.
חוץ מזה, סופה היא גרסת HEAVY DUTY של רנגלר, כמובן עם בסיס גלגלים ארוך יותר, ובעיקר מכללים חזקים יותר (דגש על סרנים, אבל גם תיבת העברה בחלק מהסופות (כמו שלי..).

לדעתי, גם כרכב דאוין, וגם כגרר לאופנוע ים, הסופה עדיפה- יש מקום ל4 + ציוד בסיסי. ברנגלר אין.
אם אין מצב, בכלל, של יותר משני אנשים + ציוד- רנגלר עדיף.

אסף.

זאביק
19-10-03, 11:19
אסף,
גימור זה לא רק צורת השעונים, לוח שעונים ודש-בורד.
זה החומר שמשתמשים ממנו לבנות את הדש-בורד, איך הוא נראה, מרגיש, מחזיק מעמד.
זה הצבע, צורת הצביעה,
בקיצור הכל נראה ומרגיש יותר טוב.

מעצם העובדה שרוב הרנגלרים לא מסתובבים הרבה בשטח, הם גם נשמרים חיצונית יותר טוב.

רפי
19-10-03, 17:49
לפני כמה זמן, מישהו שאל את השאלה הזו איפשהו...
היה אחד, שענה על כך קצר וקולע, ואני מצטט את תשובתו:

"אם יש לך את הכסף לרנגלר - אין מה להשוות
אם אין לך את הכסף לרנגלר - גם אין מה להשוות..."

:wink:

לכביש, לים ולפוזה, הייתי לוקח את הרנגלר, לא את הסופה.
גם בשל עוד סיבות הייתי בוחר ברנגלר, אבל קודמיי נתנו לך תשובות מספקות.

רפי

נמרוד
19-10-03, 18:33
אני חולק על רוב קודמי. גם מהסתכלות שלא דרך החור של הגרוש, אני מעדיף סופה על רנגלר. אותו יתרון מיסטי של הרנגלר ,"רמת גימור אמריקאית גבוהה" מעניין את הת** שלי, הוא לא רלוונטי באף רכב אחרי כמה שנים ובוודאי ברכב שטח פתוח שגם ככה אני תולש מתוכו את כל מה שאפשר...

יש בין סופה לרנגלר שני הבדלים מכניים, שניהם לטובת הסופה - סרן דנה 60 מאחורה, ובסיס גלגלים ארוך של 104 במקום 97 אינץ' - יתרון בכל היבט טכני, חסרון בהיבט האסטטי וזה כבר עניין של טעם וריח. למה בסיס הגלגלים של הסופה עדיף (או לא?) אפשר לקרוא בדיון הזה:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=105

זאביק
19-10-03, 19:47
נמרוד, אתה צודק וטועה כאחד, לדעתי.
גם את הת*** שלי לא מעניין הגימור, אבל יש אנשים שנוסעים על רכבים כאלו בשביל ההרגשה, הכיף והפוזה בכביש.
דנה, שמנה, לא מעניין, ונעילות זה מאוד חשוב כי הכי נוח זה לנעול את הדלתות עם כפתור . . .
רכבים אלו נשמרים מצויין, הם לא יורדים לשטח, ורמת הגימור הגבוהה שלהם נשמרת.

זה עניין של השקפה ודעה אישית, בדיוק כמו לבחור ג'יפ מול דיפנדר.

alon_na
20-10-03, 17:24
פשששש....
כמה תגובות!
רק שאלתי אם מבחינת חלקים / איבזורים אפשר להתאים את כל האביזרים של ה-YJ לסופה הקצרה....

אבל באמת תודה לכולכם!!!

גימור זה לא מה שחשוב לי כי אני רוצה לאפשר לעצמי לעשות מהאוטו מיזבל'ה....

שאלה נוספת נשאלת... או בגדר המלצות...
איזה בומים מומלצים?!
איזה מערכת הגבהה מומלצת?!
צמיגים אני כבר יודע איזה אני רוצה (BF ALL TERRAIN A/T)
אה... ואם מישהו יודע אם אפשר להלביש גזית של רנגלר TJ?!

זאביק
20-10-03, 19:11
אז בגדול לגבי חלקים, לא הכל תואם, צריך לבחון כל דבר לגופו.
אני לא יודע אם ניתן לשים חזית של רנגלר TJ (פנסים עגולים) על סופה, אבל חזית של YJ (פנסים מרובעים) זה סטנדרט בסופות לא צבאיות משנת 96 ומעלה.
בכל מקרה בסופות משנת 94 ומעלה, ניתן להתקין חזית של YJ (לדוגמא, אצלי, סופה 95 מורכבת חזית כזו).

מבחינת מערכת מתלים, אצלי יש קפיצים של פרוקומפ, שאני ממש לא מרוצה מהם, הם קשית מידי. מבולמי הרנ'צו אני די מרוצה. . . .

אדי
20-10-03, 19:18
אצלי מורכב קיט של רוביקון אקספרס (4.5" XD) עם בולמי זעזועים doetsch-tech סדרה 8000, אני מרוצה. אני נוסע בסופה קצרה פתוחה שרוב הזמן גם לא כל כך עמוסה, אבל גם בטיולים עם 3 אנשים וציוד תפקוד הרכב לא משתנה אבל החלק האחורי שוקע ב2 ס"מ מהעומס (הרכב עדיין נשאר מאוזן). אם אתה מתכוון להרכיב סגירת פיברגלס יכול להיות שהקפיצים האלה לא יתאימו לך, כדאי לבדוק עם מישהו שהסט-אפ הזה מורכב אצלו.

חזית של רנגלר TJ? כדאי לבדוק בפורומים אמריקאיים אם מישהו החליף חזיתות בין YJ לTJ ולראות האם זה אפשרי.

נמרוד
20-10-03, 19:23
על סמך מה החלטת על הצמיגים ( הם טובים אבל יקרים)?

חזית TJ?! קשה להאמין שתמצא משהו במחיר סביר, TJ נדירים בארץ. אם אתה שואל האם יש קיטים של חזיתות TJ לYJ, אני לא מכיר. אני מנחש שאיפשהו באזשהו חור באוקלהומה יש, כי יש באמריקה הכל, אבל זה ממש לא הסבה פופולרית. חבל על הזמן שלך. אפשר להלביש חזית של CJ על סופה, וזה כבר יפה ואפילו מצווה של החזרת עטרה ליושנה, אבל הבחור שאנחנו מכירים שעשה את זה נענש משום מה בעונש האכזרי ביותר שניתן לדמיין... הסופה נגנבה לבלי שוב... אני מדבר על איוב2.

alon_na
20-10-03, 20:03
שמעתי דברים ממש ממש טובים אליהם.... (הצמיגים)
בקשר לבולמים, זה בא בתור קיט בל הגבהה + בולמים של רנצ'ו 9000, וזה גם כולל את השליטה מהרכב?!

מה הקשר בין גג לבולמים?!
זה בעיה להלביש חזיר של CJ?! זה דבר שקל יחיסית להשיג?!

זאביק, שאתה אומר שזה סטנדרט בסופות לא צבאיות אתה מתכוון לגריל עם המלא ריבועים או של YJ באמת (עם החריצים)?!

דרך אגב אני רוצה באיזשהו שלב כן לצאת לטיולי שטח.... רק שיהיה ברור....

LAREDO
20-10-03, 20:13
מלבד בסיס הגלגלים והסרן האחורי ההבדל המכני ביון הרנגלר לסופה
הוא מיקום תושבות הקפיצים שמשפיע מאוד על התנהגות הרכב.

אדי
20-10-03, 20:19
BF היא באמת אחת מחברות הצמיגים הטובות ... אבל למי שמתכוון לסוע בשטח עדיף להרכיב צמיגי שטח מלא (MT), צמיגים כאלה יש גם לBF, וצמיגים טובים לא פחות ומעט יותר זולים אם אני לא טועה הם הגודייר MTR.

החלפה לחזית של CJ לא אמורה להיות בעייתית במיוחד, לא הרבה יותר מהחלפה לחזית רנגלר. אין בעיה להשיג והמחירים זולים ממחירי חזית רנגלר.

אני חושב שאתה מבלבל בין כמה דברים. בולמים לא מגביהים את הרכב.
כדי להגביה את הרכב אתה מחליף את הקפיצים (או ערגול/שאקלים ארוכים ועוד פתרונות שהנכון מביניהם בסופה עם קפיצים מקוריים הוא החלפת הקפיצים, לדעתי) .
אחד מהפרמטרים המתארים קפיץ הוא קבוע הקפיץ (קפיץ רך, קשה וכו'), קבוע הקפיץ מותאם לסוג הרכב/משקל/שימוש ברכב. רוב הקפיצים המורכבים בסופות לא מיוצרים עבור סופות אלא עבור רנגלר YJ שמשקלו קטן מהסופה, במידה ומוסיפים גג לסופה פתוחה וברכב מורכבים קפיצים רכים יחסית יכולה להיות בעיה של שקיעת החלק האחורי של הג'יפ.

זאביק
21-10-03, 07:46
אלון,
כן אני מתכון לחזית רנגלר מלאה, כולל הגריל עם השבע פסים.
זה סטנדרטי בסופות לא צבאיות משנת 96 ומעלה
בסופה שלי, שנת 95, מישהו החליף את זה לבדו.
http://www.jeeptrip.com/albums/nthdosmy-2.jpg

http://www.jeeptrip.com/albums/9db310e6-2.jpg

סופה שנת 96
http://www.jeepolog.com/images/iftah%20storm1.JPG

alon_na
21-10-03, 22:35
זאביק,
אני מחפש סופה שנראת בערך כמו שלך,
לפי מה שראיתי יש לך בולמים של רוביקון?!
רק את הפגוש צנורות היתה צריך לעשות כסוף....
איזה צביעה משוגעת ככה והיא מסודרת....

זאביק
22-10-03, 08:06
אלון, יש כאן שתי סופות שונות :o

הסופה הסגורה הכסופה היא של יפתח, ועליה מורכבים קפיצי רוביקון ובולמי ראנצ'ו.
אצלי (הסופה הפתוחה) מורכבים קפיצי פרוקומפ ובולמי ראנצ'ו.

ניר ל
26-10-03, 17:35
בשכונת תל ברוך חונה סופה 99 שהיה עליה שלט למכירה עד לא מזמן, היא בטח לא זולה אבל אתה חייב לראות אותה.
אם אתה מגיע מאיילון מצפון, יורד שמאלה בקק"ל, זה הרמזור הראשון שמאלה אחרי נתיבי אילון. אם אין שלט למכירה (אולי הוא התייאש) תשאיר פתק על החלון.

alon_na
26-10-03, 20:06
טוב,
לפני שני קונה סופה אני צריך להיפתר מהWRX.
מישהוא מכיר משהוא שמחפש?!
http://www.geocities.com/alon_na

אריק זמר
26-10-03, 22:40
לקח לו זמן, אך איוב2 הגיע...
איזה שאלות נשארו עדיין לא פתורות ?
לפי זכרוני, זה הולך ככה:
1. או גג פיבר - הווה אומר מרכב סגור או גג ברזנט - הווה אומר פתוח. כאשר אתה משנה את הכתוב ברשיון על דעת עצמך - שווה ערך להורדה מהכביש. (שינוי מבנה)
2. בולמים אינם מגביהים את הרכב כמו שאדי רשם. התאמתם ושינויים ייעשה תמיד עפ"י קפיצי העלים.
3. לסופה משנת 92-3 ניתן להחליף את החזית לחזית רנגלר בדיוק כמו לסופה 94-95.
4. סופה 96 ואילך מגיעה עם חזית רנגלר.
5. ניתן למצוא את הנושא בפורום ע"י חיפוש, אולם קיימים שני קיטי הגבהה שונים של חברת פרוקומפ המיובאים לארץ ע"י שני יבואנים שונים. יש הבדל ב"רכות" הקפיץ.
6. עם סופה ניתן "להשתולל" ברמות שלא יתוארו ואם ירדת מאימפרזה...אתה עלול למצוא את עצמך עדיים משתולל ומסכן אותך אותי ואת כולנו (סוג של הטפת מוסר...)
7. רוב כמעט מוחלט של אביזרי שיפור ניתן להתאמה על סופה (כל מה שקשור למנוע גיר טרנספר, הצתה יניקה פליטה וכן הלאה)
8. להבנתי, רכב "פוזה" יפסיק להיות רכב פוזה עם ירידה למטרות טיול...הכחול אפור לבן הזה ישרט לך...לא חבל ?
9. צריכת הדלק בגיר אוטומט גבוהה יותר מאשר בגיר רגיל...ובסופה בכלל, רגל כבדה מתפרשת מיידית ל=>דלק.
10. לזאביק, כמו שהוא רשם, יש בולמי רנצ'ו...המותאמים להגבהה של 4" בהתאם לקפיצים כמובן.
11. קיטי הגבהה לסופה מיוצרים עפ"י דרישה בארץ של המתלם, מיובאים ע"י משפרי הרכב קפיצים של פרוקומפ, רנצ'ו, בלק דיאמונד, רוביקון אקספרס ועוד...
12. קץ ההשקעה ברכב זה לכל כוון שתבחר הינו עד קץ הכיס.

אריק.

ארז
27-10-03, 20:43
תרשה לי להדביק לך סטיגמות....
אם יש לך אימפרזה טורבו אז גם יש לך כסף...אל תחשוב בכלל על סופה או YJ במיוחד לאור העובדה שאתה מצהיר שהרכב לכביש ולפוזה
לך על הTJ (רנגלר חדש)מראש,קפיצים ספיראלים יתנו לך נוחות טובה בהרבהההה מהסופה
הרכב נראה מצוין ומתישב טוב עם צמיגי 31(סופה נראת סטנדרטית עם כאלו)
רוב הTJ בשוק הם אוטומטית-יתרון ורובם המוחלט לא ראה שטח!

LAREDO
27-10-03, 22:00
כל הכבוד ארז !!!!

אני לא מבין איך דווקא אתה עלית על זה ולא אני , אבל אתה צודק 100%.

כמה זה כואב לי להגיד את זה... :lol:

asafk
28-10-03, 22:42
באמת, ארז... אין סופות עם פוזה?
הבחור יקנה סופה (את שלי, אם הוא חפץ בפוזה, כולל גובה, חזית וניקלים), וישאר לו כסף לתיקוני פחחות (אין סופה שלא צריכה), הצביעה שהוא רוצה ודלק לאופנוע ים. 8)

אסף.

ארז
28-10-03, 22:52
אהה...נקודה כואבת....אין ספק אסף ששלך בהחלט משפריצה פוזה(כבר אמרתי לך שאתה סוג של בחורה... :lol: ),
אבל עדיין הTJ יפה יותר,נוח יותר,חדש יותר וכנראה גם אמין יותר

זאביק
29-10-03, 20:47
זה היה אמור להשתמע גם מהתשובות שלי,

אלון, הבחירה הטובה ביותר בשבילך הוא רנגלר TJ.

alon_na
30-10-03, 07:38
שוב תודה על כל התגובות,
אבל אני בטוח רוצה סופה, חוצמזה להבנתי אם ממירים את העלים לבולמי גז הנסיעה משמעותית יותר נוחה.
לא אכפת לי מהגימור כי כמו שאמרתי אני רוצה אוטו מזבל'ה.

לכל אלא שנכנסים לכיס שלי, אני רוצה סופה בבערך 40 אלף לשפר לשפצר ב 15-10 אלף
ולהשאיר לי כסף לג'ט סקי וכל מיני שגעונות אחרים.....

מישהו שמע על קיט הגבהה 5.5 אינץ'?!

זאביק
30-10-03, 08:56
אלון,
תבדיל בין קפיצים (עלים, סלילים) לבולמים (גז, שמן, וכו').
שני דברים שונים.
תפשפש קצת פה
http://www.jeeolog.com
תקרא כתבות טכניות, תבין מה מתחבר למה, יעשה לך הרבה סדר בראש . . . .

asafk
30-10-03, 13:56
תסתכל בלוח מודעות...

אסף.

ארז
30-10-03, 20:44
טוב אז אני אהיה קצת יותר אגרסיבי
הסופה לא תהיה נוחה אף פעם,מקסימום נסבלת.

ואם אתה הולך על סופה אז לASAFK יש סופה מעולה לצרכים שלך
מערכת מתלים מצוינת,בולמי ראנצו(אני חושב),נעילה אחורית(למקרה שתשקע בחול עם האונוע ים...),נראת מצוין כולל גאנטים וכל השטויות שבעלי סופה אוהבים(איכס :twisted: )

בקיצור לדעתי הרכב 90 אחוז כבר מוכן בשבילך הטלפון שלו 056626759

alon_na
30-10-03, 23:08
אסף אני אשמח לקחת לך אותה
יש רק בעיה אחת...
אני צריך למכור את האימפרזה....
http://www.geocitites.com/alon_na

חוצמזה כמה אתה רוצה עליה?!

alon_na
06-11-03, 21:27
שוב שלום,
רציתי רק לעלות עוד נושא קטן.
מה בנוגע לסופה סגורה?!
האם הפתיחה שלה פשוטה (עניין של כמה ברגים).
ומה לגבי רישוי?!
מה עושים כל האנשים עם סגירת פיבר שהם רוצים לפתוח אותה?!

האם יש אפשרות לפתוח ולסגור סופה (סגירת מתכת לא פיבר) כעניין של כמה ברגים ואומים?!

כל דבר קטן עלול לעזור,
תודה!

נמרוד
06-11-03, 21:34
שוב שלום,
רציתי רק לעלות עוד נושא קטן.
מה בנוגע לסופה סגורה?!
האם הפתיחה שלה פשוטה (עניין של כמה ברגים).
ומה לגבי רישוי?!
מה עושים כל האנשים עם סגירת פיבר שהם רוצים לפתוח אותה?!

האם יש אפשרות לפתוח ולסגור סופה (סגירת מתכת לא פיבר) כעניין של כמה ברגים ואומים?!

כל דבר קטן עלול לעזור,
תודה!

אפשר לפתוח את הסגירה, זה יותר מכמה ברגים, אבל זה בהחלט בגדר האפשרי. פיבר יותר קל לפרק מהסיבה הפשוטה ששני חברה יכולים בקלות להרים את הגג ולשים בצד, גג מתכת שוקל הרבה יותר. בסגירת מתכת יש גם עניין של חלודה שעלולה לסבך את הסיפור... בג'יפים עם גג פיבר מקובל לפרק את הגג בתחילת הקיץ ולאכסן אותו עד החורף. זה בהחלט יתרון חשוב.

UNIX
06-11-03, 23:52
קח בחשבון שכן אתה צריך שברישיון רכב יהיה רשום לך "פתוח או סגור"
אחרת אפשר לחטוף הורדה מהכביש
כנ"ל עם גג פיבר .

alon_na
07-11-03, 10:50
UNIX זאת בדיוק השאלה,
אין עניין של רשיון "קבריולט" או משהו בסגנון?!
זה לא נראה לי הגיוני (סליחה שכחתי שאנחנו בארץ אין הגיון בשום מקום במיוחד בצבא :D )
מישהו יודע קצת מחירים של גג פיבר (להבנתי אי-אפשר להביא גג פיבר של YJ ולהלביש)

מצאתי סופה בובה!!!
96 אוטומטית
74000 ק"מ
יד 5
קצרה סגורה וכל הידים פרטיות!!!
כולל כננת, יש שם איזה הגבהה משהו אבל אני לא יודע איזה ואיתוראן
מישהו יכול להמליץ על מחיר?!

Anybody want my WRX?!

נמרוד
07-11-03, 11:21
אין רשיון קבריולט.

אי אפשר ליפות את הדברים, אז כדאי שתדע מראש - ג'יפים וג'יפאים חיים בתחום האפור ביחסיהם עם משרד הרישוי.

ברשיון יהיה כתוב לך "פרטי רכב שדה פתוח" או "פרטי רכב שדה סגור" , או , אולי, "פרטי רכב שדה"... במקרה השלישי, שיחקת אותה. במקרה השני, כשרשום שהרכב סגור ואתה נוסע בלי הגג, לא צריכה להיות בעיה לדעתי לשכנע את השוטר אם וכאשר יתחשק לו להציק לך, שאתה "בדיוק ביום ראשון הולך למשרד הרישוי אדוני השוטר" או בלא בלא אחר. במקרה הראשון כנ"ל, שחק אותה סם... :wink:

אתה יכול להעזר במעאכר לשינוי הרישום ברשיון ל"פרטי רכב שדה" - אפשר לעשות כל דבר, רק עניין של כסף.

UNIX
07-11-03, 18:24
נמרוד שוטר שיתעקש איתך על למה אתה נוסע במצב ]תוח כשרשום לך סגור או להיפך
ממש לא יוותר לך נכון אין הרבה כאלה שיבדקו לך את העניין אבל יש מנאייקים
שמחפשים לדפוק את הגיפים ולמה כי הם חושבים שיש לנו כסף!!!
אני ראיתי בעצמי מישהו בבור שקיבל הורדה מהכביש בגלל שהיה קיץ
והוא החליט לנסוע בלי הגג פיבר שלו וברשיון רשום לו סגור.

ארז
08-11-03, 13:36
חבר אל תשלה את עצמך שאתה הולך להוריד את הפיבר בקיץ ולהחזיר אותו בחורף...קנה או סופה פתוח או סגורה,מנסיון עם הרבה חברים ,אף אחד לא מוריד את הפיבר...כן כולם מדברים שיעשו א זה,אבל תחלס,אף אחד

ליום,יום הייתי הולך על סופה סגורה,קצרה וכמו שכבר אמרתי לך ,אם הייתי מחפש סופה ,הייתי הולך על זו של אסף,היא למעשה מוכנה לגמרי.

LAREDO
08-11-03, 21:12
ארז אני הורדתי ושמתי את הפיבר המון פעמים לא רק חורף קיץ.
אבל זה היה YJ והגג קל ונוח...

סוזי המשתוללת
09-11-03, 15:14
ןהיה לך איפה לשים את הגג ושאר החלקים

LAREDO
09-11-03, 21:59
סוזי הגג הוא חתיכה אחת והיה לי איפה לשים אותו. שאר החלקים? אתה מתכוון ל8 ברגים ואומים? אפילו בסוזוקי שלך יש מקום בשבילם...

אייל
10-11-03, 09:49
בו נחלק את התשובה לשניים:
1. חשוב לך שהרכב שאתה קונה יהיה במצב סביר (להלן "מיושר"), שלא תסבול כבר מהתחלה מסופה מתפרקת - ורובן כאלו.
2. אתה רוצה "מראה" מיוחד.
בקיצור, תקנה את הסופה של אסף - פלטפורמה משופרת וכוללת את כל "מה שצריך" (עונה על הסעיף הראשון).
קח את האוטו לנתן פליישר שיבנה לך מרכב פיבר מלא. תקבל אוטו שכולם יסובבו את הראש אחריך ואולי אפילו ישאר לך קצת עודף מהסובארו וגם את סעיף 2 הרגנו...

בהצלחה
אייל.

-->