PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות אלטרנטור דלקו-רמי.

polar bear
18-10-03, 20:39
נתחיל:
מה גורם לטעינה חלשה? סלד סרק - קצת מעל 10V , סלד באיזור 1000+ עובר את ה12V בקצת, סלד מעל 2000 - פחות מ 13.5 בקצת.שורה תחתונה - מנוע עובד רבע שעה בסל"ד בינוני-נמוך והמצבר לא ניטען.כאשר בעבר עבודה של 5 דקות היתה מספיקה למצבר כמעט מת.
איפה באלטרנטור התקלה?

רעשים בסיבוב הציר - מאיפה התקלה? מיסבים?

בתמונה מופיעים שני בתי אלטרנטור - ניתן לשים לב שלאחד יש קבל {?} ולשני אין. מה זה עושה ולמה לאחד מהם אין? ואם מישהו יכול להגיד לי מה זה מה באלטנטור לפי התמונה אני אשמח מאד.
http://imgsrv.pic4u.co.il/625688152370f7ab8e4ca3a5a5a62a40030000.a spx

דבר נוסף - ניסיתי לבדוק טעינה כאשר האלטרנטור מנותק מהרכב - סיבבתי אותו עם מקדחה, נראה לי מספיק מהר, אבל לא קיבלתי שום קריאה.אולי לא מדדתי נכון. מישהו יודע איפה צריך למדוד?

תודה.

חנן א.
18-10-03, 21:35
רעשים בסיבוב הציר - מאיפה התקלה? מיסבים?

כן, מיסבים.

דבר נוסף - ניסיתי לבדוק טעינה כאשר האלטרנטור מנותק מהרכב - סיבבתי אותו עם מקדחה, נראה לי מספיק מהר, אבל לא קיבלתי שום קריאה.אולי לא מדדתי נכון. מישהו יודע איפה צריך למדוד?

אלטרנטור צריך זרם עירור כדי לעבוד, אתה צריך לחבר אותו למצבר כדי לבצע בדיקה. בנוסף אתה צריך לקצר בין בורג יציאת הפלוס ובין הדק העירור ובין הפלוס של המצבר. בדוק את המתח על המצבר.

gluk
24-10-03, 23:25
גם לך יש את החרא הזה... תגיד, חשבתה פעם להחליף לאלטרנטור נורמלי יותר? אני חשבתי, אבל היה לי מיקרה חירום- נישרף לי והייתי צריך ת'אוטו דחוף, אז בינתיים הסתפקתי ברגיל משופץ, ולא עשיתי "עבודת מחקר" בנושא. אבל הייתי מאד שמח, לו הייתי יכול להחליף למשהו אמין יותר, ובאותה ההיזדמנות חזק יותר!

polar bear
25-10-03, 18:40
לא יודע, לחבר שלי יש אוטו כבר 4 שנים עם כזה אלטרנטור - וטפו טפו.

מה שעוד מענין זה שעל אחד מהאלטנטורים מצוין 37 אמפר ועל השני 57..........מוזר.

אגב, אם כבר הנושא הועלה, אז , חנן , אם תאה יכול לענות לשאר השאלות שלי זה יעזור לי.

או שלא.

עמיקם
25-10-03, 19:03
עניין האמפר נכון בהחלט ,אני החלפתי מיסבים ובבדיקה האלטרנטור הראה 35 אמפר היה בחנות אחד אחר שבבדיקה הראה 55 אמפר כך שאני מניח שיש 2 סוגים.

חנן א.
25-10-03, 21:58
דובי, עניתי על מה שידעתי. מה שאני לא יודע, אני לא עונה.

gluk
28-10-03, 20:12
כמה אמפר???? לדעתי, אמור להיות משהו כמו 72 מינימום!!! 37??? 57?? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: 37 לא מספיק לזבוב, 57 זה ממוצע של פרייבט! לי לא מספיק 72 - בשביל זה אמרתי, שהייתי רוצה להחליף למשהו חזק יותר!

חנן א.
28-10-03, 20:56
37 לא מספיק לזבוב?
ממש לא מדויק. בחמש השנים האחרונות היה לי בגיפ אלטרנטור של 37 אמפר. ולא נתקלתי בשום בעייה, למרות העובדה שהכננת עבדה בכל השנים האלה קשה.
עכשיו יש לי 51 אמפר, לא בגלל שהיתה בעייה באלטרנטור הקודם אלא בגלל שקיבלתי אלטרנטור חזק יותר.

איציק - 4X6ZH
29-10-03, 11:34
בוקר טוב

האלטרנטור הזה הוא 3 פזות ואתה יכול להיות במצב שיש לך פזה אחת או יותר שרופות
( אפילו 2 ) והאלטרנטור עדיין עובד בהספק נמוך . צריך לבדוק מול סקופ למי שיש או להסתפק בבדיקת זרם שהאלטרנטור מוציא לפי המפרט שלו . לא מוציא את הזרם הדרוש
או וסת טעינה ( מובנה פנימי בדרך כלל ) או שיש לך דיודות שרופות .
אפשרות אחרת היא לפרק את האלטרנטור לבדיקת דיודות ( קצר / נתק ) אבל בבדיקה כזאת חובה לנתק השדה אחרת אתה תמיד בבדיקה יהיה קצר .
איציק

polar bear
29-10-03, 19:57
תודה.

חנן - לא זו היתה הכוונה שלי.{אבל זה לא פורום פילוסופיה אז נעזוב זה }

בקשר לאמפראז' - ע"פ מיטב הבנתי מדובר בשיא הספק שהאלטרנטור מסוגל לספק. לא ניראה לי שיש צורך ביותר מכך לרכב כמו שלי שכל החשמל שלו זה רדיו+אורות+פלאגים.

איציק - לנתק איזה שדה?

איציק - 4X6ZH
01-11-03, 13:50
בתמונה שלך בחלק השמאלי התחתון רואים בפרוש את גוף הקרור של הדיידות והם מותקנים על גוף קרור כאשר שלושת השדות ( 3 פאזות ) מחוברים על גוף הקרור . את החיבורים האלה יש לנתק . לצורך בדיקה ב אום מטר אחרת הסלילים מקצרים .
איציק

gluk
02-11-03, 08:37
וואללה לא יודע, אצלי בפורדים שלי יש אלטרנטורים של 50 אמפר לדעתי... וחנן, בג'יפ שלך אין כמעט שום צרכן חשמל, כננת נחשבת פחות בגלל שאתה הרי לא מפעיל אותה כל הזמן, אלא לפרקי זמן מוגבלים, ובזמן הזה היא "אוכלת" מצברים בטירוף, ואלטרנטור הוא כמעט ולא פונקציה, אבל לאחר מכן אתה לא מדומם את המנוע, ברור שאלטרנטור מטעין את המצברים, הכל עניין של זמן... אבל קח אוטו, שיש לו נניח מחשב בקרה, מזגן, רדיו טייפ עם כמה מגברים, נניח, תאורה נוספת, בקיצור, דברים שעובדים כל הזמן - ואתה בבעיה - זרם טעינה שלך יהיה פחות מצריכה הכוללת של ציוד החשמל שלך! ואז באיזשהו שלב אתה נתקע בלי מצבר, ולא מבין, מאיפה זה בא לך - הרי האלטרנטור תקין! ויותר מזה - גם האלטרנטור יחיה פחות - הרי הוא כל הזמן עובד במקסימום! וזה בדיוק מה שקורה ל"חוכמולוגים", שמרכיבים מערכות סטריאו "עצבניות", ולא בודקים אם מערכת החשמל שלהם מספיקה לזה!

לעניינינו - לי לא נראה, שהיה מספיק לי אלטרנטור של 37 אמפר, זה בטוח - הרי יש לי לפחות מחשב בקרה אחד, מזגן, ועוד כמה דברים... אבל אולי לעודד זה באמת מספיק - אין לך מחשב, נכון? אבל מזגן יש לך, לא?

חנן א.
02-11-03, 10:01
מזגן היה לי, עד שהוא הפך לקומפרסור לפני חצי שנה, מערכת סטריאו פושטית גם.
מחשב ניהול מנוע לא, היה כמובן מודול הצתה, אני לא מאמין שההפרש כ"כ גדול. היו אורות ערפל.
המצבר החזיק יופי והאלטרנטור לא עשה כל בעייה אפילו פעם אחת.

polar bear
02-11-03, 21:01
איציק - תודה.

בקשר לאמפראז' - מה שעולה מהדיון הזה בנוסף למידע שיש לי - בפונטיאק שהיתה לי היה אלטרנטור 70 אמפר. מה משתמע מכך?
שיצרן רכב שמיעד את רכבו לרכב פוזה { שלא לומר - קהל יעד - ערס מצוי }, יודע שהלקוח יוסיף אי אילו מערכות חשמל על המקורי.
באוטו שלי - 79 - שנבנה ספרטנית - לאו"ם - כניראה לא תוכננו כאלה דברים.
אצל ג'יימס המפורק - היה אלטרנטור 57 - כי אצלו כבר היה מזגן מקורי, מחשב בקרת זיהום אויר וקידום הצתה, ומקדם פוזה גבוה יותר.

סתם מענין. { אולי זה כן פורום פילוסופיה? }.

eran4x4
04-11-03, 10:26
רכב אום שאמור לעבוד עם מכשירי קשר ולפעמים אפילו ללא מנוע עובד צריך אלטרנטור חזק

polar bear
04-11-03, 23:22
גם אני חשבתי כך, אלא ששני דברים:

1. בד"כ מכשירי קשר עובדים בכלל על 24V.
2.זה האלטרנטור - 37 - שהיה באוטו.

עמיקם
17-11-03, 00:15
ביום שישי שעבר קניתי אלטרנטור שמוציא 110 אמפר ,אני לא יודע של איזה אוטו אבל מוטבע עליו דלקו רמי.מה שיותר מפתיע זה שהוא טיפה יותר קטן מהאלטרנטור שהיה לי באוטו.

-->