PDA

צפייה בגרסה מלאה : קפיצי סליל על סופה

ארז
15-06-06, 10:06
יש לנו אפשרות בסדנה לבנות קיט הסבה לסופות למערכת מתלים על קפיצי סליל.
המערכת תהיה חוקית ותעבור בדיקת טכניון ומשרד תחבורה, עלות המערכת תהיה גבוה, (מעל ל20K בעיקר בגלל המרכיב של האישורים והבדיקות), הייתי רוצה לדעת כמה ממכם היו שוקלים הסבה כזו ,(בקיצור אני רוצה לרחרח אם שווה לי להכנס להשקעה של הבדיקות...)

זאביק
15-06-06, 10:57
עלות המערכת תהיה גבוה, (מעל ל20K בעיקר בגלל המרכיב של האישורים והבדיקות)

איזה קפיצים ובולמים תכיל מערכת בסכום כזה ?
לאו דווקא דגם מדוייק, אבח יש הבדל מאוד גדול בין מערכת שמכילה 4 בולמי מירוץ עם מיכל חיצוני לבין מערכת כזו עם בולמי שמן ארוכים.

פשוט כדי לקבל פרופורציה לסכום הזה.
(ואני חושב שזה רעיון מצויין. אני מאוד מקווה שיהיה לו יישום).

חגי
15-06-06, 11:30
נשמע רעיון מצויין ואם יהיה חוקי זה יהיה סוף הדרך.
לדעתי יהיה לזה ביקוש בשוק ,למרות המחיר.
אני אישית לא הייתי קונה קיט כזה ,אבל אני לא דוגמה . יש לי קיט טוב מאוד ואני מרוצה ממנו.

חגי.

נמרוד
15-06-06, 13:05
אם אתה מסדיר את זה בצורה חוקית ארז, אתה על הסוס. 20K שקל להסבה איכותית לסלילים, עם חוקיות מלאה, זה מחיר הגיוני וסביר בעיני. זה פותח פתאום אפשרויות חדשות להמון אנשים - לדוגמא, נצא מהנחה שלבדיקה אתה לוקח אבטיפוס שהוא כבר על גלגלי 33 או מה שאתה לא חושב שהם הגלגלים הנכונים, עם מערכת הבלימה הנכונה, וכולי, ואז על סמך זה אתה מציע ללקוחות שלך בעצם מכונית חדשה לגמרי - "סופת אוברלנד" מוכנה, שונה לגמרי מהמקורי, וחוקית. המחיר של הרכב "התורם" שאתה מביא ממכרז הוא שולי בסיפור הזה. זה משהו שבאנגליה, אוסטרליה ודרא"פ הרי עושים מזה שנים - בונים מכוניות חדשות, עם שמות מותג חדשים, על בסיס לנדרובר - Bowler לדוגמא.

מאיר רוטברג
16-06-06, 08:09
אם אתה מסדיר את זה בצורה חוקית ארז, אתה על הסוס. 20K שקל להסבה איכותית לסלילים, עם חוקיות מלאה, זה מחיר הגיוני וסביר בעיני. זה פותח פתאום אפשרויות חדשות להמון אנשים - לדוגמא, נצא מהנחה שלבדיקה אתה לוקח אבטיפוס שהוא כבר על גלגלי 33 או מה שאתה לא חושב שהם הגלגלים הנכונים, עם מערכת הבלימה הנכונה, וכולי, ואז על סמך זה אתה מציע ללקוחות שלך בעצם מכונית חדשה לגמרי - "סופת אוברלנד" מוכנה, שונה לגמרי מהמקורי, וחוקית. המחיר של הרכב "התורם" שאתה מביא ממכרז הוא שולי בסיפור הזה. זה משהו שבאנגליה, אוסטרליה ודרא"פ הרי עושים מזה שנים - בונים מכוניות חדשות, עם שמות מותג חדשים, על בסיס לנדרובר - Bowler לדוגמא.

מילים בסלע,
צריך רק 33 או 35 מערכת בלימה תואמת בעל רכב משוגע והכל תקין

במקרה מוכר לי אחד כזה:-D :-D

מורי
16-06-06, 08:41
לפי דעתי השוק בארץ קטן מדי לקיט מסוג כזה.
נניח ויהיו 10-15 משוגעים לדבר,האם זה יצדיק את העלויות שלך בפיתוח,יצור ואישור הקיט? אני בספק.

GodsFather
16-06-06, 10:32
מהיכרותי עם תחום התחרויות בארץ ותחום הרכבים המשופרים בארץ (כוונתי לאלה שרואים בתחרות ורוצים גם על הרכב שלהם), רבים ירצו לקנות את הקיט , אם כי במחיר של 20K , רק הרציניים באמת יקנו , השאר ינסו לאלתר או לחכות שירד המחיר.

ניקח בחשבון שאתה בעצם פותח כאן אופצית דרופ-קיט חצי חוקית (הרי קפיצי הסליל יהיו חוקיים, את הדרופ-קיט יזהו רק מי שבאמת יחפשו אותו...) ומעבר לשיפורים , אתה פותח כאן דלת לסופה מעולם אחר - אני שומע מתחרה לרנגלר המוכר ?

בכל מקרה, אני יודע אישית שכאשר אני ארצה לשדרג מהסמוראי שלי לג'יפ גדול , שיקול מאד גדול יהיה נושא הסלילים מול העלים ואם תהיה סופה חוקית עם סלילים אני אעדיף לשים עליה עוד כמה ג'ובות. מה גם שזה יוריד את מחירי הסופות הסטנדרטיות (לא מדבר על אנשים שגובים מחיר לא קשור לרכב, אלא על מחיר שוק מוכר)

זה השיקול שלי...

השיקול של אלה האחרים שציינתי מעלה יהיה שיקולי פוזה ועבירויות קיצוניות ומכאן שגם כאן יש מקום להשקעה הזו - אנשים משפרים היום סמוראיים כמו משוגעים רק בשביל לנסוע ביום שישי לבור או לפלמחים ולפתוח מהלכי מתלה...תחשוב על אותו מאפיין עם סופה וקיט ספירלי...(אלטרנטיבה יותר טובה מרבולברים שאותם גם מזהים מרחוק והם גם מעוותים שילדה...)

בקיצור - שיהיה בהצלחה , אני באמת מקווה שזה יצליח.

זאבי
17-06-06, 09:37
מה השיפורים המתקבלים מהחלפת עלים לקפיצי סליל (ללא "דרופ קיט" שאינו רלוונטי כרגע) מעבר לשיפור "רכות" הנסיעה והקפיציות של הרכב ?

האם ניתן לקבל אישור חוקי ל"ריבולברים" שמאפשרים הגדלת מהלך עם "כאב ראש וכיס" קטן יותר ?

האם המיצב הקדמי ממילא מקטין את האפקט הצפוי בהתקנת קפיצי סליל במתלה הקדמי ?

kgal
17-06-06, 22:08
המערכת תהיה חוקית ותעבור בדיקת טכניון ומשרד תחבורה, עלות המערכת תהיה גבוה, (מעל ל20K בעיקר בגלל המרכיב של האישורים והבדיקות)
כיום בשוק הישראלי קיט קפיצי הסליל היחיד שמוצא לסופה הוא הקיט של פרו קומפ. הקיט הזה כמו שידוע אינו מתאים לסופה אינו חוקי והעלויות שלו לא רחוקות מהעלויות שציינתה.
עלויות קיט פרוקומפ הם 12 אלף על הקיט ועוד 3 על התקנה סך הכל 15 (חשוב לציין הנתונים אינם מונפצים והם נכונים ללפני 3 חודשים כשביררתי על העניין בכדי להתקין בגיפ שלי)
מכך משתמע שעם אתה תציע קיט ש:
1. מתאים ומתוכנן לסופה.
2. חוקי מבחינת הרשויות.
3. לא יקר בהרבה מהקיטים המיובאים מחו"ל.
הרבה בעלי סופה שמעוניינים לשפר את נוחות הנסיעה ואת ביצועי המתלים של רכבם יגיעו להתקין אצלך.
וכשיהיה כבר תוצר סופי תוסיף אותי לרשימת הקונים :twisted:

דרור ברלי
17-06-06, 23:47
גם אני בעד קיט כזה, אבל בואו ונישאר בגבולות ההגיון. כולם יודעים להתלהב עד רגע האמת - שליפת הארנק.

על מקצועיות ואיכות העבודה אין ויכוח. המחיר סביר והגיוני לגמרי, במיוחד אם מדובר בשינוי מבנה חוקי לחלוטין. אבל כמה בעלי סופות באמת ישקיעו סכום כזה במתלים?
כמה רוכשי סופות יסכימו לשלם מחיר הרבה יותר גבוה שנדרש (ובצדק) עבור סופה שמשופרת בקיט הזה?

נמרוד
17-06-06, 23:51
דרור, אם זה אכן יהיה חוקי, אז בעבודת שיווק נכונה, השוק הוא בכלל אותם בעלי סופות של היום. מדובר על תחרות ישיירה לדיפנדרים, שוק שארז מכיר היטב, יש בו כסף ויש ביקוש אבל יש בעייה של היצע. סופות על סלילים וצמיגים גדולים, חוקיות... זה משהו אחר לגמרי.

LAREDO
18-06-06, 00:10
בעוונותי, החזקתי פעם רנגלר...

רציתי לעבור לסלילים, לא הסכימו למכור לי.
התחננתי אצל הנפלד - לא רצה. תאמת - הוא צדק. למה לו להכניס ראש בריא...
ינוביץ גם לא הסכים את הקיט של פרוקומפ.

בסוף הזמנתי פרוקומפ מארה"ב. חרא של קיט.

אין לי ספק שהייתי היום בונה בעצמי, או מזמין אצל מישהו כזה "לפי מידה..."

ותקציב של 30-20K הוא ריאלי בהחלט.

דרור ברלי
18-06-06, 08:03
יש בו כסף ויש ביקוש אבל יש בעייה של היצע. סופות על סלילים וצמיגים גדולים, חוקיות... זה משהו אחר לגמרי.

ביקוש? תמיד היה.

כסף?.... אההמ. גם יש. לך ותוציא אותו מהאנשים...

ותראה מה קרה עם קיט העלים של מתלם. פלא שאיתי לא מייצר אותו? הקיט מעולה, אבל אנשים לא מיהרו לשלוף ת'ארנקים ולהזמין, כי זה היה קצת יותר יקר מקיט מוכן מיובא של פרוקומפ או דומה.

היתרון כאן הוא באמת נושא החוקיות. הייתי רוצה לראות איך דבר כזה מתבצע הן בסעיף המתלים והן בסעיף הצמיגים, על דגם מסוים של רכב שמוגדר מראש כמטרה להתעללות עבור הרשויות.

מאיר רוטברג
22-06-06, 09:07
ביקוש? תמיד היה.

כסף?.... אההמ. גם יש. לך ותוציא אותו מהאנשים...

ותראה מה קרה עם קיט העלים של מתלם. פלא שאיתי לא מייצר אותו? הקיט מעולה, אבל אנשים לא מיהרו לשלוף ת'ארנקים ולהזמין, כי זה היה קצת יותר יקר מקיט מוכן מיובא של פרוקומפ או דומה.

היתרון כאן הוא באמת נושא החוקיות. הייתי רוצה לראות איך דבר כזה מתבצע הן בסעיף המתלים והן בסעיף הצמיגים, על דגם מסוים של רכב שמוגדר מראש כמטרה להתעללות עבור הרשויות.

דרור
הבעיה עם המתלם לדעתי שיווקית ולא להייפך,
עובדה שאני דיברתי עם איתי 5 או שש פעמים
וכבר ,אוטוטו מגיעות הפלדות מארה"ב

shlomi71
22-06-06, 19:43
גם אני דיברתי עם המתלם מספר פעמים, התשובה הקבועה, אין לי את אותו החומר שיש בסופה של דרור...

שלומי

דרור ברלי
25-06-06, 02:32
ברור שיש לו גם בעיה שיווקית, אלא שבסופו של דבר לדעתי הוא התמהמה יותר מדי (הקיט שיש לי על הרכב מושלם כבר שנתיים ויותר והוא מעולה) ופיספס שוק לא קטן.
חלק מבעלי הסופות החליפו רכב. אחרים השקיעו בקיטים מיובאים ברמות איכות שונות (מפרוקומפ-זבל, שאלה הרוב, ועד רוביקון המצוין אך יקר ולא ממש מתאים).

היום, בשביל 2 או 3 קיטים, לא מביאים כמויות של חומר. אפשר להבין את איתי, ואני מפחד מהיום שבו יישבר אצלי עלה או משהו, ועם כל הרצון הטוב שלו (ויש לו המון, תאמינו לי) לא יהיה לו חומר כדי לתקן את זה...

-->