PDA

צפייה בגרסה מלאה : CO גבוה - כישלון בטסט - מה עושים ?

skhaikin
16-06-06, 12:44
שלום

אני זוכר שהנושא עלה לא פעם, אבל לא הצלחתי למצוא את השרשור...

הרכב נכשל על בדיקת זיהום אוויר - Lambda תקין אבל CO גבוה מהמותר - 0.46 לעומת 0.3 בסלד" גבוה (תקין בסרק כי בסרק הרף המותר גבוה יותר - 0.5).

המליצו לי לשים K44 ונלסוע כ 200 ק"מ - אבל זה לא עזר (האמת התוצאה החמירה מעט).

יש הצעות איך לסדר את זה ? ניקוי בית המצערת בספריי קרבורטור אמור לעזור, או שזה לא מספיק רציני בשביל לפתור את הבעיה ?

תודה !

shmil
16-06-06, 13:00
קבל:

המליצו לי לשים K44 ונלסוע כ 200 ק"מ - אבל זה לא עזר (האמת התוצאה החמירה מעט).

זו טעות, כתוסף מהול בתוך טנק הדלק, הריכוז של ה-K44 יורד והוא מאבד מיעילותו. ראה בקישור הראשון איך עושים זאת.
שים לב לאופציית פירוק וניקוי סעפת היניקה מבפנים, אבל אל תעשה זאת לפני שניסית ללא פירוק.
אני ניקיתי הסעפת מבפנים כי היא היתה כבר מפורקת ממילא.

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=13045

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=12408&page=2&pp=20

בהצלחה, עדכן בהמשך לקישור הראשון.

LAREDO
16-06-06, 18:23
הבעייה עם בדיקת הרישוי היא שהן בודקים רק את מה שמעניין אותם.
על מנת לדעת מאיפה הבעייה יש צורך בבדיקת 4 גזים מלאה, כוללת סל"ד ורצוי גם בדיקת וואקום של המנוע.

חימושניק
16-06-06, 19:39
איזה מודל הרכב?

אם מודל 95 ומעלה, חלות עליו התקנות החדשות, ואין שום סיכוי בעולם שסופה עוברת אותם ללא הוספת חיישן חמצן וממיר קטליטי.

skhaikin
16-06-06, 20:43
איזה מודל הרכב?

אם מודל 95 ומעלה, חלות עליו התקנות החדשות, ואין שום סיכוי בעולם שסופה עוברת אותם ללא הוספת חיישן חמצן וממיר קטליטי.

יש לי סופה 1998, יש גם חיישן חמצן וגם ממיר קטליטי. לטענת הבוחן, הסיבה ש LAMBDA תקינה היא שחיישן חמצן תקין (למרות שאולי זה לא נכון - לא יודע).

עוד הצעות ממישהו שעבר טסט עם סופה לאחרונה ?

גיל123
16-06-06, 21:52
ברוך אתה ה' בורא המאעכרים.

קיד
17-06-06, 23:03
סרגיי שלום,

בן כמה שנים / כמה אלפי ק"מ יש לממיר הקטליטי?
זו שאלת מיליון הדולר. ממיר ישן אינו עוזר!

מעבר לכך, יש לי המלצה מצויינת לניקוי סעפת יניקה ע"י חומר של חברת QUICKSILVER שנועד לנקות בתי מצערת של מנועי שתי פעימות. החומר יוצר לפני התקנות שאסרו שימוש באמוניה.
בברכה,
קיד.

skhaikin
18-06-06, 17:47
שלום קיד,

האוטו, כפי שציינתי, מודל 1998 - אני מניח שהממיר הקטליטי הוא זה שהגיע מקורי עם הרכב (הרכב היה במגב - אולי הוחלף שם במהלך השירות, אבל קשה להאמין). יש 260K קילומטר.

אשמח לקבל הוראות מדויקות לניקוי סעפת היניקה - מספייק לרסס חומר פנימה דרך החור כשנפתח אחרי פירוק בית המצערת, או שצריך לפרק את הסעפת (לא נעים...) ? אני ממש בבעיה, אני למעשה כבר מכרתי את הרכב, והטסט תוקע אותי - חייב לעבור אותי...

תודה,
-סרגיי

asafk
18-06-06, 17:53
אם הממיר הוא המקורי של הרכב- כמעט 100% שהוא כבר לא מתפקד. בממיר קטליטי, מספיק למלא פעם אחת דלק עם עופרת, והממיר יפסיק לעבוד. במג"ב וצה"ל הבנזין הוא עם עופרת. תעשה לבד 1+1...

אסף.

חנן-ג'יפולוג
18-06-06, 17:56
יכול להיות שההגיון שלי שגוי, או ההגיון של צה"ל שגוי, אבל אם בצה"ל אין דלק נטול עופרת, אז למה שמישהו ירכיב ממירים לסופות שהולכות לצה"ל? ואם זה המצב, אז אולי הממיר בסופה של סרגיי הוא מהתקופה הפוסט צה"לית של הסופה שלו?

asafk
18-06-06, 18:50
הסופות בצה"ל נטולות ממיר או חיישן חמצן. הסופות של מג"ב הן סופות אזרחיות רגילות, ולכן עם ממיר וחיישן. אבל הדלק שהן ממלאות... זה כבר סיפור אחר.

אסף.

קיד
18-06-06, 22:38
שלום קיד,

אשמח לקבל הוראות מדויקות לניקוי סעפת היניקה - מספייק לרסס חומר פנימה דרך החור כשנפתח אחרי פירוק בית המצערת, או שצריך לפרק את הסעפת (לא נעים...) ?
לרסס לאט לתוך הלוע של הסעפת כאשר המנוע פועל.
סרגיי, אין מנוס מהתקנת ממיר קטליט חדש.
קיד.

zeepeedee
19-06-06, 00:07
סתם לידיעה...
סופה 97 האישית שלי עברה לפני כחודש טסט במכון טסטים באזור שלי ללא שום מאעכר ועברה!!!
הבוחן אמר לי שאין סיכוי שאני אעבור בגלל התקנות החדשות והעביר אותי ככה...
נכשלתי דווקא על וינקר ועוד משהו טיפשי
דווקא זיהום ומשולשים עברו בלי בעיה!

LAREDO
19-06-06, 19:54
קודם תשים שמן נחשים לפילטר מזגן.

אולי קודם תבדוק לעומק ורק אח"כ תחליף חלקים/תשים תוספים?

skhaikin
21-06-06, 08:33

אתם יודעים, ברגע שפורסמה התגובה הנ"ל היא הרגיזה אותי משהו - חשבתי לעצמי - מה הקישקוש הסתמי הזה באמצע הדיון הטכני. אבל רק עברתי סדנא בין תרבותית לקראת הנסיעה לארה"ב איפה שלימדו אותי להיות נחמד, אז לא הגבתי.

עכשיו מה מסתבר בפן הטכני - ניקוי הסעפת יניקה, בית מצערת, מנוע צעדים שהיה מפוצץ בפיח - כל אלה לא עזרו בגרוש, ה CO נשאר כפי שהיה. נהיה ברור שהצעד הבא - ממיר קטליטי. אבל אז נזכרתי בהודעה של גיל. ההמשך - המבין יבין.....

shmil
21-06-06, 11:30
סרגיי

האם ניסית את הזרקת התוסף באופן שרשמתי?

skhaikin
21-06-06, 16:54
סרגיי

האם ניסית את הזרקת התוסף באופן שרשמתי?

לא, לא הגעתי לזה. אז לצערי לא אוכל לעדכן אם זה היה עוזר, אבל קשה לי להאמין - כל הניקיונות שעשיתי (והתאמצתי הרבה) שיפרו את ה CO מרמה 0.46 לרמה 0.43 - רחוק שנות אור מ 0.3 המיוחל. לכן נראה לי שקיד צודק - רק החלפת הממיר הייתה פותרת את הבעיה ללא קומבינות.

msmiron
21-06-06, 20:26
לא, לא הגעתי לזה. אז לצערי לא אוכל לעדכן אם זה היה עוזר, אבל קשה לי להאמין - כל הניקיונות שעשיתי (והתאמצתי הרבה) שיפרו את ה CO מרמה 0.46 לרמה 0.43 - רחוק שנות אור מ 0.3 המיוחל. לכן נראה לי שקיד צודק - רק החלפת הממיר הייתה פותרת את הבעיה ללא קומבינות.

סרגיי
עדכן אותנו איך הסיפור הזה נגמר בסוף לרבות נתונים, גם אני לפני טסט עם סופה דומה לשלך...
תודה
מירון

עמרי2
21-06-06, 20:32
סרגיי
עדכן אותנו איך הסיפור הזה נגמר בסוף לרבות נתונים, גם אני לפני טסט עם סופה דומה לשלך...
תודה
מירון

shmil
22-06-06, 00:21
שים לב לערכים בשרשור הראשון שציינתי:

רמת ה-CO היתה בסרק 0.31% (מותר 0.5%), וב-2500 סל"ד 0.38% (מותר 0.3%).

לפני הטסט החוזר - פחית של K44 הוזרקה למנוע בזמן עבודה (יחד עם הבנזין) דרך פתח יניקה ליד הפרפר (יציאת ואקום), בזמן שהמנוע עובד בסרק, עם שתי מכות גז (סה"כ כ-10 דקות עד שהפחית נגמרה)
לאחר מכן, ביצעתי את הטיפול, במסגרתו הוחלפו פלאגים, טיימינג, מסנני שמן ואויר, ושמנים. במסגרת הטיפול פורקה סעפת היניקה, ונוקתה היטב (ה-ל44 אמור לנקות את הסעפת, אבל זו שלי היתה מ א ד , מ א ד, מלוכלכת).

והנה היום טסט חוזר - רמת CO בסרק - 0.05%, וב-2500 סל"ד - 0.03%.

לא נגעתי בממיר הקטליטי, על אף שחששתי שאצטרך.

חגי
22-06-06, 07:50
שים לב לערכים בשרשור הראשון שציינתי:

לא נגעתי בממיר הקטליטי, על אף שחששתי שאצטרך.

"פחית של K44 הוזרקה למנוע בזמן עבודה (יחד עם הבנזין) דרך פתח יניקה ליד הפרפר (יציאת ואקום),"

היכן זה "הפרפר" הזה ?

ומה זאת אומרת "יחד עם בנזין" , האם הכונה ליש לערבב את הפחית עם בנזין או שהבנזין מגיע רגיל ממיכל הדלק ?

yossivarman
22-06-06, 08:40
http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=44

LAREDO
22-06-06, 11:19
CO הוא תוצר של בעירה לקויה.
כדי לשפר את פליטת ה-CO, יש לשפר את הבעירה.
אם אתם מתחילים עם השטויות של התוספים כשיטה ולא כחומר עזר בלבד, תנתקו שני צילנדרים ותראו איך יורדת פליטת ה-CO.

shmil
22-06-06, 11:55
"פחית של K44 הוזרקה למנוע בזמן עבודה (יחד עם הבנזין) דרך פתח יניקה ליד הפרפר (יציאת ואקום),"

היכן זה "הפרפר" הזה ? פרפר המצערת, כפי שמצויין בקישור ששם יוסי.

ומה זאת אומרת "יחד עם בנזין" , האם הכונה ליש לערבב את הפחית עם בנזין או שהבנזין מגיע רגיל ממיכל הדלק ? הבנזין ממשיך להגיע מהמערכת הרגילה.

shlomi71
24-06-06, 20:11
בהנחה שהכל תקין ויש חיישן חמצן, מה אמורה להיות רמת ה- CO ללא ממיר?

תודה,
שלומי

-->