PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבקש עזרה בבניית קארט קטן (הכותרת נערכה, כמובן)

ORAN19990
16-06-06, 17:25
אני מעוניין לבנות קארטינג קטן כזה שיסע על 30 קמ"ש אולי יותר אולי טיפה פחות חשבתי לעשות את זה: מנוע של חרמש,שלדה רק מברזלים וקרש להתקין את הגז עליו,לקחת קורקינט רגיל להוציא ממנו את המערכת היגוי שלו לרתח לו צינור עם גלגלים ואת כל זה לרתח לשלדה,לקחת גלגלי שיניים+שרשרת של אופניים,צמיגים של קורקינט,כסא , הגה.. . השאלה שלי אם זה יעבוד.
תגבות והמלצות תתנו לי כי אני חדש בזה.
הרעיון של זה לנסוע בפארק לידי שהוא ענק+שיש לידו מסלול ריצה שאף אחד לא נמצא שם והוא בצורת עיגול.

OFF-RoaD
16-06-06, 18:06
שלדב רק מברזלים-יש לך גישה למכשירים הדרושים לעבודה עם ברזל? ניסיון בעסודה עם ברזל? אתה תצטרך לכופף לחתוך ולרתך רתכת. זה לא עם דבק מגע וסכין יפני.

קרש לשים את הגז עליו-אה?

מערכת ההיגוי-אתה רוצה לקחת כידון, ולרתך לו "סרן" בצורת צינור ברזל? אתה צריך פה עוד חלקים כדי לאפשר לכל גלגל להסתובב בנפרד. הרי לא כל הציר מסתובב ביחד. אתה לא תגיע לשום מקום ככה.

בקשר לכיסא זה סתם נשמע לא נוח בעליל, מערכת ההנעה עם השרשרת והגג"ש אמורה לעבוד [אבל שוב, אמור זה שם של דג], בקשר לצמיגים של קורקינט-לדעתי לא יחזיקו את הכלי. אני חושב שהם פשוט יחפרו לעצמם חריצים בקרקע עם משקל כזה.

המנוע אין לי מושג כמה כוח יספק.

וכל זה בהנחה שאתה לא בונה על קורקינט רייזור קטן מתקפל מאלומיניום אלא על קורקינט "אולד סקול" עם צמיגים מתנפחים והכל.

ORAN19990
16-06-06, 18:32
יש לי גישה לברזלים ומישהו שיעשה לי את הכל ולפניך סקיצה של מה שאני מתכוון

OFF-RoaD
16-06-06, 18:58
אני רואה כמה בעיות בתכנון שלך:
1. לא רואה איך מערכת ההיגוי הזו תפעל. סרן שכולו מסתובב? לא פונקציונלי בעליל.
2. המנוע צריך להיות יותר מלפנים, אל תשכח שצריך מרחק לשרשרת בין המנוע לציר האחורי.
3. בממדים כאלה זה בטח לא יקרה, אבל תזהר לא לצאת עם 80% מהמשקלמאחור ויהיה לך מכונית דראג שעושה ווילי.

אהף וחסר לי פה משהו........אולי בלמים? כן זהו, בלמים.

ORAN19990
16-06-06, 19:58
אני רואה כמה בעיות בתכנון שלך:
1. לא רואה איך מערכת ההיגוי הזו תפעל. סרן שכולו מסתובב? לא פונקציונלי בעליל.
2. המנוע צריך להיות יותר מלפנים, אל תשכח שצריך מרחק לשרשרת בין המנוע לציר האחורי.
3. בממדים כאלה זה בטח לא יקרה, אבל תזהר לא לצאת עם 80% מהמשקלמאחור ויהיה לך מכונית דראג שעושה ווילי.

אהף וחסר לי פה משהו........אולי בלמים? כן זהו, בלמים.

חחח (***** "חחח" היא עוד מילה - נניח שזו מילה - שהשימוש בה אסור בפורום הבונים, מעכשיו - המערכת ****) כן אני דייי חדש בזה תנסה לא לרדת עלי כל כך הרבה. אם תוכל לעזור לי לפי רעיון שלך אין לבנות את זה אני ישמח כי אני רואה שאתה די מבין בכל זה. אשמח לקבל את עזרתך :grin:

trance_master
16-06-06, 21:36
שמעע מנוע של חרמש לא יחזיק על זה וגם הקלאץ' שלו לא ישרוד- הקלאץ' בקושי סורד על הקורקינט, אלא עם תשיג חרמש מפלצתי של איזור ה50 סמ"ק .
מנוע של מכסחאת הוא וורטיקלי ותצטרך גיר של 90 מעלות .
עדיף איזה מנוע של קטנוע ומה שראיתי הרבה השאלה אם זה כדאי זה לשים את הגלגל האחורי של הקטנוע קומפלט עם הווריאטור ואז פתרת את "רכבת הכוח", ומשמה שלדה מערכת היגוי ויש לך קארטינג .
בקשר לגלגלים הקדמיים כל גלגל צריך להיות מחובר דרך לאגר לשלדה אחרת הוא לא יסתובב...
אם אתה עושה עם הקטנוע כמו שאמרתי אתה תעשה מהירות יפה מאוד בד"כ- תלוי בסוג הקטנוע ומצבו וגם בד"כ יש לך בגלגל האחורי ברקס תוף שאני מאמין שיספיק אם השלדה תשקול פחות מקטנוע, מפה אתה יכול רק לשפר כמו לשים ברקס דיסק בגלגל האחורי ו/או בקדמיים .
תשתמש בחיפוש יש כבר כמה נושאים על זה בזמן האחרון .

ORAN19990
16-06-06, 22:19
שמעע מנוע של חרמש לא יחזיק על זה וגם הקלאץ' שלו לא ישרוד- הקלאץ' בקושי סורד על הקורקינט, אלא עם תשיג חרמש מפלצתי של איזור ה50 סמ"ק .
מנוע של מכסחאת הוא וורטיקלי ותצטרך גיר של 90 מעלות .
עדיף איזה מנוע של קטנוע ומה שראיתי הרבה השאלה אם זה כדאי זה לשים את הגלגל האחורי של הקטנוע קומפלט עם הווריאטור ואז פתרת את "רכבת הכוח", ומשמה שלדה מערכת היגוי ויש לך קארטינג .
בקשר לגלגלים הקדמיים כל גלגל צריך להיות מחובר דרך לאגר לשלדה אחרת הוא לא יסתובב...
אם אתה עושה עם הקטנוע כמו שאמרתי אתה תעשה מהירות יפה מאוד בד"כ- תלוי בסוג הקטנוע ומצבו וגם בד"כ יש לך בגלגל האחורי ברקס תוף שאני מאמין שיספיק אם השלדה תשקול פחות מקטנוע, מפה אתה יכול רק לשפר כמו לשים ברקס דיסק בגלגל האחורי ו/או בקדמיים .
תשתמש בחיפוש יש כבר כמה נושאים על זה בזמן האחרון .

אי אפשר לשים מנוע של מכסחת דשא?

ORAN19990
16-06-06, 22:22
אי אפשר לשים מנוע של מכסחת דשא?
נראה לי שלא הבנת את כוונתי כל כך אני רוצה קרטינג כזה בקטנה יפםה כזה 30 קמ"ש
עם ברקס גז הגה נורמלי מנוע זהו לא יותר מזה רק לנסוע איתה בפארק להעביר את הזמן כמשעמם לי, לא התכוונתי לא לשטח,לא לחולות ולא לכלום אחרי שאני יראה שהיא פועלת טוב אני יעשה בה שיפורים וכאשר יהיה לי את התקציב הנכון בשביל זה

OFF-RoaD
17-06-06, 01:21
בוא נתחיל ככה:
מה התקציב שלך לכל העניין בכלל?

עכשיו, כמו שאני רואה את זה, כלי רכב מתבסס על מספר מכלולים עיקריים:
רכבת הכח-מנוע, גיר, והעברת הכח לגלגלים. מבחינתך: מנוע של קטנוע 50 סמ"ק עם התת שלדה שלו ושרשרת לסרן אחורי.

מערכת היגוי-תריץ פה בפורום חיפוש תמצא את מערכת ההיגוי של הבאגי הסגול של חנן נדמה לי, זו המערכת הפשוטה והטובה ביותר לכלי כזה.

שלדה-אחרי שיהיה את כל הפרטים תתכנן לך שלדה עם קשת התהפכות רואיה לפחות.

וזהו בערך, מפה זה דברים קטנים: בלמים, דוושות, גלגלים וזהו אני חושב.

אה, ואני לא מנסה לרדת עליך, ואם זה נראה ככה אז מצטער.

trance_master
17-06-06, 13:17
עם גלגלים של קורקינט(12") ומנוע חרמש, אם תצליח להשיג יחס של 13:1 אז תסע 30 קמ"ש אבל שוב הקלאץ' של המנועים האלה מאוד מאוד חלש ולא עומד בעומסים כאלה הוא רק יחליק לך וילך תוך שבוע...
בשביל מכונה כזאת קטנה כמו שהצעתי בהודעה הקודמת עם המערכת של הקטנוע גם תיסע טוב ואם אתה לא תצטרך לשלם לבעלי מקצוע אתה תסיים אותה עד 1000 שקל... לא בעיה למצוא קטנועים ב500 600 שקל עם מנוע עובד .
אני הצעתי שתשים את המערכת קומפלט עם הגלגל האחורי ותרתך אותה לשלדה כי ככה גם פתרת על הדרך את הסיפור של הציר האחורי שצריך לחרוט ועולה כסף.. הרבה...
אם אתה עושה אותה לכביש ותעשה אותה מספיק נמוכה ולא בגובה ובפרופורציות הגיוניות לא תהיה חייב לשים כלוב .

אלון_ק
17-06-06, 16:35
חבר'ה, תעצרו.

אתם עוברים על נושא שנדון כאן פעמים רבות בעבר. אני לא אתן קישורים לכל אחד ואחד מהנושאים שהעלתם כי העלתם המון, אבל בנתיים העלתם אך ורק נושאים שהתשובות עליהן נמצאות כאן, בפורום הזה.

קחו נשימה עמוקה, תאזרו כח ותצללו לתוך מנוע החיפוש שלנו. אנחנו מקפידים על כותרות אינפורמטיביות, על ריכוז מידע ועל רמת הדיונים בדיוק בשביל שבמקום להתקשקש בעוד שרשור, תוכלו למצוא את התשובות שלכם בקלות יחסית. לעת עתה, אתם טוחנים מים ואני לא בטוח שכל העצות כאן ניתנות לפי הנורמות המקובלות באתר (שאם אינכם יודעים אותן, אולי קצת מוקדם להתחיל לתת תשובות לאנשים כאן?).

ברור לי שיותר נח פשוט לשאול מלחפש. נח זו מילה חביבה, אבל היא לא מתקשרת עם שום פרט בבניה ובתכנון רכב; זו עבודה רצינית שדורשת השקעה, אין קיצורי דרך - אפילו לא כאן, בפורום.

אם נתקלתם בנושא ספציפי שאין עליו תשובה (ושימו לב שלנושא כמו המנוע הנדון יש תשובות, גם אם לא דובר על המנוע הזה ספציפית), המשיכו כאן. אחרת, המשיכו בשרשורים בהם מצאתם את החומר הרלוונטי לשאלתכם כדי שמי שיבוא אחריכם יוכל גם הוא למצוא את המידע הרלוונטי בקלות.

תעצרו. תחפשו. תלמדו מנסיונם של אנשים כאן, נסיון שכבר כתוב בדפים הוירטואליים של הפורום. אחר כך, אם הצורך עוד קיים, תמשיכו.

OFF-RoaD
17-06-06, 19:51
אתם טוחנים מים ואני לא בטוח שכל העצות כאן ניתנות לפי הנורמות המקובלות באתר (שאם אינכם יודעים אותן, אולי קצת מוקדם להתחיל לתת תשובות לאנשים כאן?).

ואני אישית אשמח מאוד אם תתקן את העצות השגויות שלי :wink:

asafk
17-06-06, 22:01
נתחיל בזה שאין שום מניעה להשתמש בסרן שההיגוי שלו הוא דרגת חופש אחת בלבד (כל הסרן מסתובב). יש הרבה כלי רכב שנוסעים ככה. ואני לא מתכוון להמשיך את הדיון בנושא של התגובה הקודמת.

ואני נועל את הדיון הזה מייד עם התגובה הראשונה שיש לה תשובה בדיון אחר בפורום, או לא קשורה באופן ישיר לנושא הדיון.

אסף.

-->