PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוזוקי ג'ימיני איזה שנה?

idan10
17-06-06, 11:43
שלום רב לכולם!

אני עומד בפני רכישת סוזוקי ג'ימיני גיר ידני! אני מחפש משנת 99 עד 2001 .
אמרו לי שכדאי לקנות משנת 2001 והלאה כי השנתיים הראשונות אלו השנים הראשונות של הדגם ואח"כ בוצעו בו שינויים החל משנת 2001 האם זה נכון? האם באמת יש הבדל?

נ.ב
יש לאבא שלי מפעל לברזל ואני יכול לעשות שם כמעט כל דבר עם ברזל אני רוצה לבנות מאלומיניום או נירוסטה טמבון קדמי לג'ימיני...האם למישהו יש מידות, שרטוטים, או קישורים לאתרים שאפשר להשיג שם את המידע הדרוש כדי לבנות טמבון כזה? (מצורפות תמונות לדוגמא)
אגב האם הרכבת טמבון כזה לא תפריע למנגנונים של כריות האוויר? קראתי איפשהו שבג'ימיני החיישנים של הכריות אוויר יושבים בטמבון למישהו יש מושג??

אלון_ק
17-06-06, 16:40
אני יודע בוודאות רק לגבי החלק האחרון, לכן אגיב רק על זה:
חיישני כריות האוויר אינם ממוקמים בפגוש. אלו חיישנים שעובדים על תאוטה (ההפך מתאוצה), ברגע שהרכב מאיט מעבר לקצב מסויים הכריות נפתחות. לכן פגושי פלדה לג'ימיני כן ישפיעו על פעולת החיישנים אך לא על האפקטיביות שלהם, שכן גם הנזק הנגרם לך מוגדר לפי תאוטה.

לגבי השרטוטים, אתה יכול להיות הראשון... :mrgreen:

idan10
18-06-06, 13:39
אני יודע בוודאות רק לגבי החלק האחרון, לכן אגיב רק על זה:
חיישני כריות האוויר אינם ממוקמים בפגוש. אלו חיישנים שעובדים על תאוטה (ההפך מתאוצה), ברגע שהרכב מאיט מעבר לקצב מסויים הכריות נפתחות. לכן פגושי פלדה לג'ימיני כן ישפיעו על פעולת החיישנים אך לא על האפקטיביות שלהם, שכן גם הנזק הנגרם לך מוגדר לפי תאוטה.

לגבי השרטוטים, אתה יכול להיות הראשון... :mrgreen:

תודה רבה לך אלון על התגובה, רק לא הבנתי למה התכוונת שפגוש מאלומיניום נניח, ישפיע על הפעולה אבל לא על האפקטיביות...כי לפי מה שהבנתי ממך שהחיישנים עובדים על ההאטה של הרכב אז איך הפגוש משפיע בעניין?

דרך אגב בקשר לבניית הפגוש נראה לי שבסופו של דבר אני יהיה הראשון שיספק את המידות כמו שאמרת... ;-)

אלון_ק
18-06-06, 23:55
קודם כל, אם אתה אכן מתכוון לבנות לבד ויש לך רצון לשתף - צור עימי קשר בה"פ, אני אסנג'ר אותך לעשות מזה כתבה.

לשאלתך:
אחד הדברים הכי מדהימים בהנדסת רכב זה איך הרכבים המודרניים קורסים. זה משול לביצה בקופסת מתכת, זרוק אותה והיא תתפוצץ אבל לקופסא לא יקרה כלום. עכשיו שים את אותה ביצה (שלמה, כן?) בקופסת ספוג באותו גודל וזרוק אותה שוב, הביצה כנראה תשרוד אבל הספוג יתעוות. האוטו הוא ספוג, אתה הביצה. בגלל זה מכוניות מודרניות מתעקמות מכל מכה קלה - הן סופגות אנרגיה במקומך, זה אולי נראה רע אבל זה מציל חיים.
מה הקשר לפגוש? הוא גם חלק מהמנגנון הזה שקורס. כמה הוא משפיע אני לא יודע, יש להניח שמעט מאוד בהתחשב בכך שאפילו יצרני הרכב הקשוחים ביותר לא מתעניינים בקריסה שלו (הם מאשרים פגושי פלדה מסויימים מתוצרות ידועות ודגמים מוכרים, אין להם שום יכולת קריסה בהשוואה למקור). מה זה אומר? זה אומר שהפגוש גם סופג קצת אנרגיית תנועה עבורך, או בפשטות - מהירות. זה אומר שאם אתה נכנס בקיר באותו רכב עם ובלי פגוש כזה אתה מאיט קצת יותר מהר עם פגוש הפלדה. לכן אתה תגיע לרגע בו הוגדר ע"י יצרן הכריות והרכב כתאוטה קריטית (התאוטה בה חייבים כריות אוויר כדי להגן עליך) טיפל'ה יותר מהר והכריות יפתחו שבריר שניה קודם.

משמעותי? אני סקפטי מאוד. קיים? בהחלט כן. מעניין אותך? לדעתי, בהחלט לא. יש להניח שהרווח שלך מנסיעה של 10 קמ"ש פחות יהיה גדול יותר מכל בחינה, החל ביכולתך להתחמק מהתאונה וכלה בכמות האנרגיה אותה תאלץ לספוג אם תקרה תאונה. מסקנה: קנית רכב שטח, נהג בו בהתאם (החל בשיפורים וכלה בסגנון נהיגה תואם).

idan10
19-06-06, 07:36
קודם כל, אם אתה אכן מתכוון לבנות לבד ויש לך רצון לשתף - צור עימי קשר בה"פ, אני אסנג'ר אותך לעשות מזה כתבה.

שוב תודה רבה לך אלון על ההשקעה בתשובה שלך!

אין לי שום בעיה לשתף את הפורום בבניה של טמבון כזה פשוט זה ייקח קצת זמן את שאני אמצא את הג'ימיני המיועד ואז אוכל לקחת מידות.
רציתי לשאול באיזה ברזל אתה ממליץ שעליי להשתמש לשם בניית טמבון כזה? אני חושב להשתמש באלומיניום 6 מ"מ בערך מה אתה אומר?
אגב אולי מישהו יודע על מידות לשאר המיגון באותו? כגון מגן גחון, מגן תיבת העברה או מגן מיכל דלק?

idan10
19-06-06, 07:39
אגב אולי מישהו יודע על מידות לשאר המיגון באותו? כגון מגן גחון, מגן תיבת העברה או מגן מיכל דלק?

הנה תמונות מצורפות:

eran4x4
19-06-06, 09:12
שלום רב לכולם!

אם אפשר - אתה מודע ליתרון של גיר אוטומטי בשטח? - רמז לתשובה - זחילת סלעים והגברת מומנט

אם כן ועדיין בחרתה בידני - מצוין, אם אתה לא מודע לנ"ל, מציע לך לבצע חיפוש על הנושא כאן (בהקשר של ג'ימיני) לקרוא ולבחור מחדש מה שמתאים לך.

idan10
19-06-06, 09:34
אם אפשר - אתה מודע ליתרון של גיר אוטומטי בשטח? - רמז לתשובה - זחילת סלעים והגברת מומנט

אם כן ועדיין בחרתה בידני - מצוין, אם אתה לא מודע לנ"ל, מציע לך לבצע חיפוש על הנושא כאן (בהקשר של ג'ימיני) לקרוא ולבחור מחדש מה שמתאים לך.

אני מודע לזה שהיו כאן דיונים על הנושא הזה בפורום אני בעצמי פתחתי שרשור בנושא...
נסעתי על גיר ידני ונסעתי על אוטומט, ויש הבדל גדול בין השניים לטובת הידני, לכן זו הבחירה שלי, מה גם שאוטומט משעמם. אני לא מבין מה הקשר בידיוק של זחילת סלעים והגברת המומנט!?
בכל אופן אני בחרתי בידני עכשיו נותר רק למצוא איזו בחורה עירונית ולשכנע אותה שתמכור לי את הג'ימיני שלה :grin: ;)

eran4x4
19-06-06, 10:04
אני מודע לזה שהיו כאן דיונים על הנושא הזה בפורום אני בעצמי פתחתי שרשור בנושא...
נסעתי על גיר ידני ונסעתי על אוטומט, ויש הבדל גדול בין השניים לטובת הידני, לכן זו הבחירה שלי, מה גם שאוטומט משעמם. אני לא מבין מה הקשר בידיוק של זחילת סלעים והגברת המומנט!?
בכל אופן אני בחרתי בידני עכשיו נותר רק למצוא איזו בחורה עירונית ולשכנע אותה שתמכור לי את הג'ימיני שלה :grin: ;)
המומנט של הג'ימיני בסרק אנמי ביותר, דבר שבגדול מונע ממך בגיר ידני לזחול ולטפס על סלעים ללא החלקת מצמד רצינית ובלאי מאוד מוחשי למצמד.... או הגעה במהירות והתרסקות על הסלעים....

ממיר המומנט של הגיר האוטומטי מאפשר לך טיפוס סלעים במהירות נמוכה משמעותית שאשר עם גיר ידני.

במשך כשנתיים טילתי עם ג'ימני ידני - ליסינג - הרכב סבל קשות, יצא לי גם לנהוג בשטח באוטומט - לאוטומט יתרון משמעותי בנקודה הספציפית (חסרון בבלימת מנוע בירידה-בגלל המשקל הקל של הרכב החסרון הזה לעניות דעתי מתגמד מול היתרון בזחילת סלעים-טיפוס)

idan10
19-06-06, 13:08
(חסרון בבלימת מנוע בירידה-בגלל המשקל הקל של הרכב החסרון הזה לעניות דעתי מתגמד מול היתרון בזחילת סלעים-טיפוס)

זו דעתך! לגבי העיניין הזה של זחילת סלעים וכל מה שקשור לשטח סלעי קשה אני נוטה להסכים איתך יש משהו במה שאתה אומר, אבל אך ורק בשטח זה ולא אחר!
מה גם שעדיף לסכן את הקלצ' בידני מאשר את כל הגיר באוטומט בגלל רתיחת השמן בגיר!
אני נסעתי בג'ימיני אוטומט וידני הייתי צריך לעלות על גבעה גבוהה, מידרון של כ75-80 מעלות והידני פשוט לא הרגיש אותה לעומת האוטומט שזעק וצווח.
מה גם שאני אסע ברכב הזה בכביש יותר מאשר בשטח ובכביש חשובה לי זריזות הרכב והחיסכון שלו בדלק וכבר בדקתי את זה ויש הבדל משמעותי במיוחד בזריזות.

אלון_ק
19-06-06, 13:51
לגבי הכתבה, אם תהיה, צור איתי קשר בהודעה פרטית כשזה יהיה רלוונטי. חבל להקפיץ את כל ההודעה ואת כל מי שהיא מעניינת אותו על זה.

רציתי לשאול באיזה ברזל אתה ממליץ שעליי להשתמש לשם בניית טמבון כזה? אני חושב להשתמש באלומיניום 6 מ"מ בערך מה אתה אומר?
אני חושב שזה בזבוז חומר וכסף נוראי. אם אתה רוצה ממש לדון בבניית פגושים לג'ימיני, עבור לפורום סוזוקי ופתח שם נושא חדש. אממהה, אם עוד אין לך רכב אפילו זה קצת מוקדם לדון בזה ממש.

תבחן את הצורך שלך במיגון טוב טוב לפני שאתה שם אחד. למיגון יש המון חסרונות ורק יתרון אחד: הוא מגן. אם הוא מגן על משהו שלא זקוק להגנה, אזי אתה נשאר רק עם החסרונות ביד. תבחן את הנושא בעצמך אם תרצה ותפתח שרשור חדש בנושא בפורום סוזוקי כשיהיו לך מסקנות. תבחן = לך תראה ג'ימיני, חפש את הנקודות הפגיעות ותנסה להבין לבד איזה מיגון יעזור איפה וכמה, אם בכלל. אני יכול גם פשוט לומר לך מה, איך ואיפה אבל את זה כולם יכולים, אתה צריך לבנות לעצמך כלים כדי להחליט האם ההמלצה שלי נכונה. זה מתחיל מצורך, אותו יהיה לך קל לבסס אם פשוט תתכופף מתחת לג'ימיני.

idan10
19-06-06, 15:23
לגבי הכתבה, אם תהיה, צור איתי קשר בהודעה פרטית כשזה יהיה רלוונטי. חבל להקפיץ את כל ההודעה ואת כל מי שהיא מעניינת אותו על זה.

אני חושב שזה בזבוז חומר וכסף נוראי. אם אתה רוצה ממש לדון בבניית פגושים לג'ימיני, עבור לפורום סוזוקי ופתח שם נושא חדש. אממהה, אם עוד אין לך רכב אפילו זה קצת מוקדם לדון בזה ממש.

תבחן את הצורך שלך במיגון טוב טוב לפני שאתה שם אחד. למיגון יש המון חסרונות ורק יתרון אחד: הוא מגן. אם הוא מגן על משהו שלא זקוק להגנה, אזי אתה נשאר רק עם החסרונות ביד. תבחן את הנושא בעצמך אם תרצה ותפתח שרשור חדש בנושא בפורום סוזוקי כשיהיו לך מסקנות. תבחן = לך תראה ג'ימיני, חפש את הנקודות הפגיעות ותנסה להבין לבד איזה מיגון יעזור איפה וכמה, אם בכלל. אני יכול גם פשוט לומר לך מה, איך ואיפה אבל את זה כולם יכולים, אתה צריך לבנות לעצמך כלים כדי להחליט האם ההמלצה שלי נכונה. זה מתחיל מצורך, אותו יהיה לך קל לבסס אם פשוט תתכופף מתחת לג'ימיני.

אלון אני מסכים איתך ב100 אחוז בכל מה שאמרת!
אבל הצורך שלי לבנות את הכלים עכשיו נובע מזה שיש לי את החומר ואת הציוד ואת הזמן עכשיו ואח"כ שאני יקנה כבר את הג'יפ בעזרת השם לא יהיה לי הזמן כי כרגע אני עובד עם אבי במפעל ואטוטו אני מקבל עבודה אחרת... אז זה בקצרה למה רציתי מידות עכשיו!

idan10
21-06-06, 07:44
שוב שלום לכם השרשור הזה היה מעניין מאוד למדתי ממנו אבל בעצם לא עניתם לי על השאלה הראשונה שלי שבגללה בעצם פתחתי את השרשור...

שלום רב לכולם!

אמרו לי שכדאי לקנות משנת 2001 והלאה כי השנתיים הראשונות אלו השנים הראשונות של הדגם ואח"כ בוצעו בו שינויים החל משנת 2001 האם זה נכון? האם באמת יש הבדל?

אודה לכם מאוד!

עידן - אין טעם בפתיחת שרשור חדש באותו נושא. המשכת אותו פה, וזו הדרך הנכונה.
השרשור הכפול נמחק.

asafa
14-08-06, 09:51
עידן שלום

ברשותי ג'ימני 2003 וברכב יש שרשרת טיימיניג ולא רצועה, הבנתי מהמוסך שברכבים הישנים יותר יש רצועת טיימינג. מעבר לכך אני לא מודע לשינויים נוספים.

אסף.

-->