PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בקשר לרדיאטור והמנוע

samorai
17-06-06, 17:06
שלום
רציתי לשאול אולי מישהו יודע מה הבעיה .
יש לי סמוראי 93 והיום בדקתי שמן ומים ברדיאטור(במיכל עיבוי שמימין לרדיאטור)
וראיתי שחסר בשתיהם
עכשיו בדקתי לפני כמה ימים ולא היה חסר בשניהם (היה חסר טיפה ברדיאטור)
רציתי לשאול אם יכול להיות שבגלל שהיה חסר מים ברדיאטור אז איכשהוא התעדה השמן במנוע
או להפך בגלל שלא היה שמן במנוע ''נעלמו'' לי המים מן הרדיאטור
כי אין לי שום נזילה מהרדיאטור ומהצינורות הקשורים אליו
(וגם לפני שבועים החלפתי את הצינור התחתון שמקשר בין הרדיאטור למנוע )

תודה רבה רבה רותם

אלעד ל.
17-06-06, 17:54
רותם . שתי המערכות נפרדות לחלוטין ( במצב תקין ...) השמן רץ במעברים שונים מהמעברים בהם המים זורמים ע"מ לקרר את המנוע . אין קשר בין חוסר מים לחוסר שמן . במצב לא תקין ( שנובע בד"כ משימוש בנוזל קירור לא תקני - מי ברז למשל ) , מתחילה קורוזיה במעברי המים במנוע שאוכלת את המעברים ואז "נעלמים" מים מהרדיאטור מבלי שתראה נזילה חיצונית . המים האלה למעשה נכנסים למנוע עצמו ומתערבבים בשמן - שם תוכל לראות אותם או שתראה שמן במים - יהיו קצת לבנבנים .
כמו כן יש סיבות נוספות להעלמות מים והן לפי סדר מהקל לכבד :
1. פקק רדיאטור או מיכל עיבוי לא סגור \ לא אטום - מים מתאדים .
2. נזילה ממיכל העיבוי או הצינורות .
3. נזילה מהרדיאטור .
4. כניסה של מים למנוע .- מה שצויין למעלה.

לגבי השמן שחסר :
לא אמרת כמה נסעת בין הבדיקות אבל אני מניח שביומיים לא תפרת את הארץ . השאלה היא אם שתי הבדיקות שעשית היו בתנאים זהים ( מנוע קר , רכב ישר וכו' ) . כמו כן לא פרטת אם הרכב מעשן מגמגם וכו .
חוסר שמן באופן כללי יכול להגרם מכמה סיבות הנפוצות :
1. נזילה כלשהי ( סדק בבלוק או אטם לא תקין או בורג ריקון לא מחוזק)- תסתכל מלמטה , יש נזילות שאפשר לחיות איתן .
2. רינגים שחוקים - שמן נכנס בין הבוכנה לצילינדר ונשרף בעת בעירה ( תראה עשן כחלחל או לבן יוצא מהאגזוז) .
3. גומיות שסתומים גמורות .
ובטח עוד כמה סיבות שבדרך..
אתה יכול להתחיל בלפרק את הפלאגים ולראות אם הם שרופים משמן - אם מגיע שמן לבית הבעירה והמנוע אוכל שמן .

בכל מקרה שים לב לשמן ולמים בכל נסיעה .. חוסר שמן + חוסר מים = מיידי למנוע ..

אלון_ק
17-06-06, 19:59
בנוסף, מים לא בודקים במיכל העיבוי. הוא נועד לעודפי מים, הוא המקום שאדי המים הולכים אליו כדי לא לייצר עודף לחץ במערכת כשהיא חמה. כשהמערכת מתקררת הם חוזרים לרדיאטור. לכן, אם מילית מים רק במיכל העיבוי והיה חסר ברדיאטור עצמו (אותו לא בדקת), הם פשוט נעלמו לתוך הרדיאטור, מקומם הטבעי. יתכן גם שמילית יותר מדי במיכל העיבוי ואז הם טיפטפו החוצה דרך צינור העודפים, שמיועד בדיוק למטרה זו.

מים בודקים ברדיאטור עצמו כשהוא קר ואז בלבד (לפתוח אותו כשהוא חם זה מסוכן, יש לחץ בפנים ואתה לא רוצה שפריץ של מים רותחים לפנים). גובה המים צריך להיות עד קצה פתח המילוי.

samorai
18-06-06, 00:42
הבנתי
תודה אלעד ואלון

-->