PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניתוק וחיבור מהיר לדריישאפט קידמי

רכס חיים
20-10-03, 05:38
החלטתי שבמקום לוקרים קידמיים שלא ניתן לעשות אצלי - להפריד ברוב הנסיעות בין הדיפרנציאל לדרייש' כך שהוא לא יסתובב במהירויות גבוהות בדרך לשטח ובחזרה ממנו ויגרור אחריו את תיבת ההיפוך שבניתי ובסך הכל יצרוך דלק ,יוסיף רעשים, יוסיף רעידות ויפחית מהירות. את החיבור בינהם אעשה מיד בירידה לשטח ואנתק כשאצא ממנו כך שכל המערכת תעבוד רק בזמן אמיתי ובמהירויות נמוכות. היות וכיום החיבור נעשה כרגיל עם שתי טבעות ו-6 ברגים זה סיפור רציני לנתק ולחבר .אני חושב על רעיון לחיבור וניתוק מהיר ולא מוצא פתרון. יש לדעתי שיטה שבוודאי פשוטה וסטנדרטית במכונות חקלאיות ושלי לא ידועה.למישהו בפורום יש נסיון או עצה איך עושים את זה?????????????????????

נמרוד
20-10-03, 09:18
חיים, האם שיטת החיבור היא כמו בג'יפים?
http://www.jeepolog.com/images/ujoint_check.jpg

שחר 9
21-10-03, 00:37
אכן קיים במכונות חקלאיות חיבור קרדני מהיר עבור כלים הרתומים בדר"כ ע"ג הטרקטור.
החיבור הוא חיבור מהיר ללא שימוש בשום כלי אלא בזוג ידיים ,
מהטרקטור יוצא ציר הנקרא PTO ואליו מתחבר הקרדן הטלסקופי שהוא למעשה מפרק בדיוק כמו מה שאנחנו מכירים מהג'יפ אבל עם עוד תוספת קטנה של שרוול שעולה על הPTO .

כלומר ציר (דיבשאפט) קרדן עם צלב כמו בג'יפ ושרוול שמתלבש על הPTO.

האבטחה שזה לא ישלף היא קפיצית ע"י שני פינים שנכנסים למגרעת הקיימת על הPTO.

כנס לכל מאגר כלים באיזה קיבוץ או מושב ותראה את זה על כלים שעומדים שם.

הרעיון נראה ישים למדי אבל פשוט מדי אחרת איך זה שמישהו לא חשב על זה עד היום ,
והשאלה מה מתפספס כאן?

בכל מקרה בהצלחה!
שחר

רכס חיים
21-10-03, 05:49
חיובי - הקרדנים רגילים כמו בכל ג'יפ וכמו בצילום.נראה לי שאם נמצא לזה פתרון טוב הרבה ג'יפאים יוסיפו לקרדן הקדמי חיבור מהיר שיחובר רק בכניסה לשטח וינותק ביציאה ממנו .זה חסכון גדול בדלק ובבלאי .

נמרוד
21-10-03, 10:35
אוקי.
זה משהו שאפשר לממש בכל מיני דרכים, הבעיות הן כאלו בגדול...
1. מה שלא תשים שם, אתה תאבד מהאורך של הדרייבשפט, והמשמעות הישירה היא שתגדיל את זויות העבודה של הצלבים. זה לא בעייה בכלי חקלאי שמתוכנן מראש, בג'יפ מוגבה זה משהו שצריך להלקח בחשבון. ברכב שלך אם אני לא טועה כבר הורדת מהאורך של הדרישפט לטובת תיבת ההיפוך... שים לב טוב טוב שאתה לא מתקרב למגבלות העבודה של הצלבים.
2. רעידות - כל סוג של חיבור צריך להיות סימטרי ומאוזן וצריך להבחן בפועל מבחינת המודים החדשים של רעידות שהוא עלול להכניס. אני חושב שדרישפט של ג'יפ מסתובב בטווח מהירויות, עומסים, וזויות גדול יותר מPTO של טרקטור, ולכן הבעיות בתחום הויברציה שאתה עלול להכניס, וההשפעה שלהם על מיסבי הפיניון והרטנספר, צריכות להבחן לעומק. מנסיון אישי - רעידה חדשה וחזקה למדי שנכנסה לי למערכת כתוצאה מעיקום גשר הגיר וחיכוך בדרישפט, גמרה לי את מיסב הפיניון הקדמי תוך כמה שעות!
3. הסיבה שלא חשבו על זה עד היום, שחר, היא כמובן שיש פתרון פשוט וידידותי למשתמש - לוקרים בטבורים. לפרק את הדרישפט, בשלג, בבוץ, אפילו שזה חיבור ניתוק מהיר... ממש לא לעניין. אפילו את הטבורים הידניים היצרנים מחליפים במערכות אוטומטיות כדי לחסוך לנהג את הירידה מהרכב. לחיים - אני חושב שייצור או התאמה של נועלי טבורים ידניים לסרן שלך יהיה יותר פרקטי ונכון מאשר לפרק דרישפט. תחשוב גם סכיוון של משהו פשוט, כמו לפרק את הכפות שמחברות את הטבור לצירייה (אני מניח שזה כמו בכל סרן צף אחר שאני מכיר), כולה כמה ברגים, ולייצר מכסים אטומים פשוטים שפשוט יחסו את הציריות וימנעו כניסת לכלוך.

חנן א.
21-10-03, 11:45
כמו לפרק את הכפות שמחברות את הטבור לצירייה (אני מניח שזה כמו בכל סרן צף אחר שאני מכיר),

נמרוד, מה גורם לך להניח שמדובר בציריה שמסתובבת בתוך ספיינדל שנושא עליו את הטבור, ולא במבנה דמוי סופה ששם הציריה היא המבנה של הטבור ולא ניתן להפריד אותה ממנו?

נמרוד
21-10-03, 11:48
רפיון-שכל (זמני אני מקווה).
:)

רכס חיים
22-10-03, 00:15
תתפלא ,אבל החלום הרטוב שלי זה להוסיף לוקרים - אבל לא ניתן לעשות זאת על סרנים של גלנדוואגן לדעת שני מקצוענים שראו את הטבור ותושבת הגלגל.

שחר 9
22-10-03, 01:10
נמרוד ,

אכן כתבתי

והשאלה מה מתפספס כאן?

כבר אמרו לי שהציניות שלי לפעמיים מסוכנת!!!

שחר

נמרוד
22-10-03, 09:57
נמרוד ,

אכן כתבתי

והשאלה מה מתפספס כאן?

כבר אמרו לי שהציניות שלי לפעמיים מסוכנת!!!

שחר

שמע שחר, אמנם אתה נוסע על הנאבות שלי לשעבר, אבל אנחנו לא מכירים כל כך טוב אז נתתי לך להנות מהספק... מעכשיו אתה נכנס לקטגורית ציניקן-מניאק-בכיר (יחד עם ארז, דרגה מתחת לניר_ל) :twisted:

שחר 9
23-10-03, 00:36
נמרוד ,

מבטיח להצדיק את התואר ולערער את מעמדו של ניר.
:D :D :D

אריק זמר
23-10-03, 02:15
נמרוד, אפרופו רפיון שכל, רעידות לא כלכך יהיו כאשר רובן באות לידי ביטוי בכביש מהיר...ובמקרה זה - הדרייבשאפט מנותק...ככה שנקודה 2 שציינת אינה רלוונטית...בדיוק כמו נקודה 3 עבור רכבים ללא אפליקציה קדמית ללוקרים.

נמרוד
23-10-03, 10:00
נמרוד, אפרופו רפיון שכל, רעידות לא כלכך יהיו כאשר רובן באות לידי ביטוי בכביש מהיר...ובמקרה זה - הדרייבשאפט מנותק...ככה שנקודה 2 שציינת אינה רלוונטית...בדיוק כמו נקודה 3 עבור רכבים ללא אפליקציה קדמית ללוקרים.

לא נכון. מה שכתבתי לגבי הויברציה שגמרה לי את הסרן הקדמי תוך כמה שעות - התרחש בשטח.

חנן א.
23-10-03, 11:06
נמרוד, אני לא מאמין שויברציות גמרו לך את הסרן בשטח. לא מאמין.
ייתכן שזה נגרם בגלל מנוף שנוצר עקב מגע אגרסיבי עם הגיר, או משהו בסגנון, לא מויברציות.

נמרוד
23-10-03, 11:10
אני קורא לזה ויברציות, אתה יכול לקרוא לזה מכות עם מנוף גדול - בקצב של סיבוב הדריבשפט. ויברציות עם אמפליטודה גדולה. זה היה אכזרי.

חנן א.
23-10-03, 11:42
נמרוד, יש הבדל אדיר בין נזק מויברציות ובין נזק ממכות, במיוחד בהקשר של הדיון הזה:

אם מויברציות במהירות שטח לא יכול להיגרם נזק, אז זה עונה למה שחיים רצה לדעת, ואם נזק יכול להיגרם רק ממכה, אז ויברציות כתוצאה ממפרק זה או אחר שלא לגמרי מיושר, לא מענינות.

רכס חיים
23-10-03, 18:29
הלילה הכנתי את השרטוטים של החלק שכרגיל איני יודע לסרוק אותם לשם הצגתם,אבל בשבוע הקרוב אצלם הרבה דברים והבן שלי יעביר כמה עשרות תמונות שאני רוצה מזמן להעבירן. החרט טוען שמאוד קשה ויקר לבצע חריצי אורך מעל 100 מ'מ בעוד אני זקוק לפחות ל-200 מ'מ. אין לי כל-כך חשק לקלקל את הקרדנים האורגינלי עבור החיבור המהיר כך שאני זקוק עכשו לזכר באורך מצטבר של 300 מ'מ ונקבה באורך רצוי ש 250 מ'מ . הקוטר צריך להיות כ-30 עד 40 מ'מ. איפה אני יכול לשים יד על חלק כזה?

נמרוד
23-10-03, 19:44
נמרוד, יש הבדל אדיר בין נזק מויברציות ובין נזק ממכות, במיוחד בהקשר של הדיון הזה:

אם מויברציות במהירות שטח לא יכול להיגרם נזק, אז זה עונה למה שחיים רצה לדעת, ואם נזק יכול להיגרם רק ממכה, אז ויברציות כתוצאה ממפרק זה או אחר שלא לגמרי מיושר, לא מענינות.

מכה זה משהו חד פעמי - הלם. מכות שבאות ברצף בקצב קבוע - זה ויברציות. ויברציות משמעותיות שיכנסו למערכת גם אם הם לא עונות להגדרה של "מכות" יקצרו בוודאות שת החיים של מיסבי הפיניון והטרנספר, שלא לדבר על הצלבים. המקרה הפרטי שלי הוא דוגמא קיצונית של ויברציות חזקות (או "מכות" בתדר קבוע אם תרצה) שגרמו לנזק מורגש תוך שעות ספורות של נסיעה. כל ויברציה משמעותית תקצר את החיים של המיסבים והצלבים, אני חושב שזה ברור מאליו אחרת למה אנחנו בכלל דואגים שהמערכות האלו יהיו מאוזנות? נכון שכל תופעה דינמית הופכת להיות חשובה במהירות גבוהה, אבל לא נראה לי שחיים רוצה לבנות מנגנון שהוא צריך לפרק ולהרכיב כל פעם שהוא על שביל "קצת מהיר". בוא נגיד שלא ריאלי לפרק ולהרכיב דרישפט יותר מפעם בטיול, ככה שאין מה להשוות את זה אפילו ללוקרים ידניים.

gluk
23-10-03, 22:43
חיים, יש לי ראיון בשבילך, לא יודע עד כמה יישים, אבל בכ"ז: הרי, בכל מיקרה הוספתה כבר תיבת הפיכת כיוון, נכון? למה, באופן תאורטי, לא להוסיף בתוך התיבה (כמובן, דרוש תכנון מחדש של כל המיכלול) מין מנגנון של "הקלאץ" עם ידית בתוך האוטו? וככה תוכל לנתק/לחבר את הסרן הקידמי מבלי לצאת מהטוטו בכלל! כמובן, אני מתאר לעצמי, שזה יהיה יקר באופן מחריד, ליבנות דבר כזה, כך שזה בעיקר ראיון, אבל נראה לי ראיון לא רע, נכון? :wink:

רכס חיים
25-10-03, 00:51
הרעיון שלך אפשרי טכנית למרות שהוא מחוץ ליידע שלי אך אתה מתעלם מגורם חשוב שכבר עכשו מדאיג אותי. ואני מתכוון לגודל התיבה. שני הגג'ש עם מעט מרווחים לתכולת שמן ביחד הם באורך של 200 מ'מ - וכול האורך הזה יושב מתחת לטרנספר - מה שמוריד את גובה הדרייבשאפט - כמעט לגובה הדיפ' - וזה מגביל מאוד את הנהיגה בשטח טכני כדי לא לפגוע בתיבה או בדרי'. הכנסת מכלולים נוספים תגדיל את התיבה ותכביד אותה - והכל יושב על הלאגר של הטרנספר. זו מערכת די מורכבת של שיקולים במיוחד לחובב . אבל תודה על הרעיון.

רכס חיים
26-12-03, 18:28
נתקעתי בתל-אביב וביקרתי בחנות של דרייבשאפטים ,צלבים . וגם חיבורים מהירים. את מה שחיפשתי חצי שנה ,מצאתי רובץ באדישות על מדף נידח ויש פתרון מדהים לחיבור מהיר שמבוסס על מכונות חקלאיות . להערכתי תוך חודש זה מורכב בג'יפ. אז תזכורת. כידוע בעת נסיעה מנהלתית הגלגלים הקדמיים מסובבים את הדיפרנציאל שמסובב את הדרייב' שמסובב את הטרנספר והכל על ריק.{ למי שאין לוקרים} הסיפור צורך דלק ,בלאי, הגה רועד לעיתים ומי יודע מה עוד. אם ליציאה של הטרנ' וליציאה של הדיפ' נרכיב גלגל שינני באורך של 8 ס'מ וניקח מוט טלסקופי משולש עם צלבים בכל צד של מכונה חקלאית שיש לו שתי נקבות עם סגר קפיצי - הרי בשתי דקות ניתן להרכיב או להסיר את הדרייב' ולנסוע מאות ק'מ לשטח חופשי ומאושר. אדווח לאחר ההתקנה.

רכס חיים
29-12-03, 02:47
אצל ריקמן בתל-אביב יש אוצרות שלמים של דרייבשאפטים ,צלבים בגרושים לכל הציוד שבעולם והיום התברר לי שהוא חוץ ממומחה בנושא - גם בן-אדם. קניתי אצלו חלקים לחיבור המהיר ולאחר מכן הוא מצא דרייבשאפט קצר של מניטו טלסקופי שהוספנו לו חיבור מהיר של מכונה חקלאית ויצא סט יפיפה וחזק באופן מתאים בדיוק למה שראיתי בדמיוני. אשתדל להכניס תמונה בגמר ההרכבה. מי שזקוק לצלבים במחירים מעולים ,הבחור הזה הוא הכתובת.

עירא
29-12-03, 03:06
לגבי צלבים, אני לא יודע מה זה מחירים מעולים, אבל למי שהדלק לת"א יוצא יקר, יש באשדוד בנמל חנות בשם גרינגראס שיש להם גם צלבים לכל דבר בעולם בערך ומחירים בסדר (4 צלבים ב-195 ש"ח)

-->