PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדרגות צד לויטארה ארוכה

nitzan10
19-06-06, 13:40
שלום לכולם.
הייתי מבקש לקבל עדכון לבניית מדרגות צד לויטארה ארוכה.
אני יודע כי קיימת כתבה המתייחסת לסמוראי ולכן על בסיס כתבה זו הייתי מעוניין לקבל הן מידות מתאימות והן חידושים עקב הפקת לקחים.

תודה מראש, ניצן.
:grin:

asafk
19-06-06, 13:47
מידות מתאימות.... למה לא תהיה אתה זה שמודד ומעדכן אותנו??

:) :)

אסף.

אלון_ק
19-06-06, 13:59
המדידות אכן על ראשך, ידידי. אחת מהן שאני מאוד רוצה לקבל כרגע היא אורך המדרגה עצמה (אם עוד לא החלטת, פשוט תמדוד עם מטר את המרחק בין הצמיג הקדמי לאחורי, מספיק קרוב בשביל מה שאני צריך לדעת).

על הבניה עצמה אני אגיב בערב (כשאני אהיה ליד SW), יעזור לי אם תהיה לי את המידה האחת הזו.

nitzan10
19-06-06, 14:21
קיבלתי, אני אצא יותר מאוחר למדוד. אני חושב שהמדידה שהעשה תהיה מהנקודה התחתונה של כנף קידמית לנקודה התחתונה בכנף האחרוית (מקווה שאני ברור). בכל מקרה תקבלו גם את המידה בין הגלגלים.
בפועל המידה הדרושה להבנתי היא כאורך מגן הפלסטיק המורכב על הקנט התחתון של הרכב.
קראתי קצת בפורום עכשיו וכתבתם שהמדרגות עלולות להגביל את גובה הרכב האם יש לשקול במקום המדרגות להתקין רוקר פאנל, אם זה אפשרי בויטארה?
ולשאלה האחרונה, נעילה אחורית, קראתי שהתקנה לא מקצועית יכולה לגרום לנזק, יש המלצות איפה או אצל מי או עם מי להרכיב ?
ניצן
:razz:

nitzan10
19-06-06, 19:05
מדדתי.
אורך 164.5 ס"מ, אבל הקנט לא ישר לקראת כנפי הגללים הוא מתרחק מהשסי כך שהמרחק בין השסי לקנט משתנה בין 38-35 ס"מ.

אלון_ק
19-06-06, 20:40
זו הצורה הכללית שמעניינת אותך:
http://img482.imageshack.us/img482/5834/vitaranerfd4gq.th.jpg (http://img482.imageshack.us/my.php?image=vitaranerfd4gq.jpg)

3 רגליים שמתחברות לפרופיל מלבני, צינור שיוצא ממנו עם לפחות 2 תמיכות באמצע הצינור (3, בתמונה). מה שאין בתמונה זה חיזוקים בצורת משולשים בין המוטות שיוצאות מהשאסי לפרופיל המלבני. אם תישאר עם 3 רגליים מהשאסי, המשולשים האלו יוכלו להיות קטנים יחסית (אורך ניצב כ10 ס"מ). אתה יכול כנראה להסתפק בשניים, אבל אני לא רואה סיבה.
זה המון עבודה. זה די אוברקיל, אבל זה יצא יפה מאוד ויעיל מאוד.

נקודות שצריך לשים אליהן לב:

1. תשתדל שהפורפיל המלבני יהיה החלק הנמוך ביותר. זה אומר שאתה המוטות מהשאסי לפרופיל אתה צריך להוריד בזווית, כמתואר בכתבה לסמוראי (סעיף 4).
2. גודל הדופן הניצבת לרצפה חייב להיות 40 מ"מ כדי שזה יצא יפה, אחרת זה פשוט נראה קטן ליד האוטו.
3. אם אתה הולך על פלטות חיבור של שתי נקודות, תציב אותן באלכסון לשאסי ותעגל את הפינה התחתונה. רווח נקי של כמה ס"מ מתחת לשאסי.
4. הפלטות על השלדה מתחברות לצינורות. אל תשכח לשים משולשי חיזוק מלמעלה.
5. בין הפרופיל המלבני לבודי חייב להיות רווח של 10 מ"מ לפחות, אלא אם אתה רוצה שזה יגע בהצלבות ובהרמה. בין זה ובין עובי הפרופיל אתה תפסיד 50 מ"מ גובה בטן, לכן אנשים אוהבים רוקר פאנלים שבמקרה שלך מסובכים לתכנון וייצור, כנראה מסובכים מדי בשביל שזה יהיה שווה לך.
6. עובי חומר לצינורות מהשאסי: 2.9-3.25 מ"מ. לצינור החיצוני והחיזוקים שלו: 2 מ"מ. הפרופיל המלבני גם צריך לנוע בסביבות ה3 מ"מ.

אתה יכול להסתפק בפחות. אפשר ללכת רק על פרופיל עגול או מלבני מתחת לקנט יחד עם 2 צינורות לשאסי וחיזוקי משולשים. תראה איך זה נראה, תשווה את שני הרעיונות ותחליט לבד. אני לא רואה סיבה לא ללכת על הכל כשעושים לבד.

חוקר
19-06-06, 20:58
אצלי בויטרה(ארוכה) אורך המדרגה הוא 163 ס'מ,פרופיל מרובע.
לצערי אין לי מושג איך לצרף תמונות :???: ,ניתן לראות את המדרגות בתמונות מטיול גמדים להדר ועידן.

ניצן,אני מאזור י-ם אתה מוזמן לבוא ,לראות ,למדוד ולצלם.

טל

nitzan10
19-06-06, 21:34
ראשית, תודה לאלון על ההסבר המפורט והמקצועי, אני צריך לעיין לעומק בנושא ולראות איך להתקדם בתהליך, וכן תודה לטל על ההזמנה.
אני יעדכן בהמשך.

:D

צחי גור
20-06-06, 09:28
בקשר לנעילות,ישנו בחור בשם מורי,הבנאדם מכונאי (גיפים בכלל וסוזוקים בפרט) בחסד עליון!!!!!!!!
ממליץ לך בחום לפנות אליו 0575335353
בהצלחה. :grin:

sherifon
20-06-06, 18:46
קח רעיון קצת יותר חכם -אם תשים לב בנוסף למיגון התחתון יש שם מוטות סף שמחוברים ....
שים לב לצורת החיבור לשלדה !!!!!!

אלון_ק
20-06-06, 18:58
מעניין, אבל אני לא אוהב.
1. מדרגות הצד מחוברת למגן התחתון. זה אומר שאין שום חיכוך רציני בינם ובין השלדה וזה אומר שבמכה הראשונה מלפנים או מאחור הן ילכו לבקר את הגלגל הנגדי. מה שמספיק כדי להחזיק פלטת החלקה מלנוע כשהיא מחליקה על סלע לאו דווקא יחזיק מדרגה כשהיא תפוסה על סלע.
2. איפה החיבור האחורי? אני רואה אחד מקדימה, איפה עוד אחד? הוא במקרה זהה למה שמוצע כסטנדרט?
3. אמרתי להוריד את מוטות הרוחב בזווית כלפי מטה ולא בכדי. בכל מצב אחר, במקום להחליק על סלע המדרגה נתפסת בסלע ואז ראה סעיף 1. נכון, זה יכול לא לקרות לעולם וזה יכול לקרות גם אם יש לך זוית כאמור, אבל הסיכוי שזה יקרה עם הזוית יורד. מאוד.
4. אם שלי היה אוברקיל, אז לזה כבר אין הגדרה. כמות החומר המיותר שם עצומה. זה עולה כסף, זה עולה משקל וזה עולה הרבה יותר ממדרגה כמו שאני הצעתי, כי כאן אתה חייב לשלם למישהו שיכופף לך פח.
5. תנחומי למסכן שצריך להחליף צלב בדרייבשאפט שזה מכסה או כל פעילות תחזוקתית אחרת באזור.

sherifon
20-06-06, 20:55
במענה שלי התכוונתי לפתרון המוצע לגבי התמיכה לשלדה -ולא הבאתי את זה כדוגמא לSKID PLATE חוץ מזה כל הרעיון היה לפתח את זה כל אחד לכיווון שלו !
לדעתי ניתן בקלות להפוך את הפתרון הראשון לאלגנטי והטוב ביותר !

מצ"ב פתרון נוסף לא מומלץ , אבל למי שיש הברגות מקוריות בשילדה(לי יש למיטב זיכרוני) -זו גם אפשרות - ושוב כל אחד והמעוף שלו - אני אישית לא רואה את היתרון בצורת החיבור של פלחים משני צידי הקורות ,
כפי שגם מודגמת פה

אלון_ק
20-06-06, 21:41
חיבור להברגות בשלדה יוצר מומנט גזירה על החורים; פלאחים שחובקים את השלדה יוצר גזירה בצורת פיתול על כל השלדה (בלי פאניקה, כל הצלבה עושה את זה. גזירה היא מונח, לא האסוציאציה שעולה לראש של מספרים שחותכים מתכת. זה לא אומר שהשלדה תגזר, רק שהיא תעבוד במאמץ מסוג גזירה). זו אחת הסיבות שלא מחברים כמו בתמונה הימנית שלך, העיקרית היא שזו השיטה הנוחה ביותר.

sherifon
20-06-06, 21:57
עכשיו אחרי שנרגעתי מההסבר על מומנט גזירה אני חושב שאפשר לסכם את הדיון הזה בכך שניתן לשכלל את הפתרון הראשון המוצע (זה עם ה SKID PLATEׂ) למדרגות סף ( ללאSKID PLATEׂ) כך שבשילוב נכון - נרוויח :
חוזק , עמידה בפני פיתול וחבטות מכל זוית ראלית, שמירה על קורות שלדה חלקות ביחס לקרקע - ע"י המנעות מיצירת "קרס עגינה " (אני מתכוון לפלטות הבולטות שחובקות את השלדה )
ובכלל ניתן להגיע לכדי פתרון אלגנטי

נ.ב
זקוק למנת חשק לקראת תקופה קשה ,
גם פנס לראות את האור שבקצה המנהרה לא יזיק !

בהצלחה גם לך אלון ידידי המלומד ( בשיא הרצינות )

אלון_ק
20-06-06, 22:44
סתם כי כבר עשיתי את זה, הנה הדגמה לא מדוייקת למה יקרה תחת עומס. המספרים לא חשובים (אני לא יכול באמת לחשב את זה, לא בתכנה הזו ובטח בלי מידע אמיתי על השלדה), אבל ההבדלים בין שתי שיטות החיבור יהיו ברורים מאוד. העקרונות של מה שיקרה במציאות זהים, אבל ההדמיה הזו נותנת פור ענק לשיטה של הברגים והם עדיין מפסידים.

חביקה עם פלטות:
http://img264.imageshack.us/img264/9096/vitaranerfd10wy.th.jpg (http://img264.imageshack.us/my.php?image=vitaranerfd10wy.jpg)

חביקה עם ברגים:
http://img424.imageshack.us/img424/2109/vitaranerfd24oo.th.jpg (http://img424.imageshack.us/my.php?image=vitaranerfd24oo.jpg)

קחו בחשבון שבגלל מגבלות התכנה והזמן בניתי את החבקים כחלק מהשלדה. הווה אומר, התמונות משקפות מאוד את מה שיקרה עם חבקים מלאים (עצם החיכוך הופך את החבק לחלק מהשלדה מבחינת המודל הזה) אבל במקרה השני, תארו לכם מה יקרה אם החבק לא יהיה חלק מהשלדה וכל העומס המתואר שם יופעל על הבורג בלבד. גם תחת ההדמיה הזו שהיא מאוד מקלה על התצורה שאני יוצא נגדה, עדיין יש הבדל של 32% בדפורמציה לרעת התצורה עם הברגים לשלדה.

-->