PDA

צפייה בגרסה מלאה : ריתוך 2 ג'נטים.

arm123
21-06-06, 22:17
הרעיון הוא לקחת 2 ג'נטים 175*75*R13 ולרתך אותם גב אל בטן, זאת אומרת שרק
הג'אנט החיצוני יבלוט, כמובן שלחתוך לו את כל המתכת מבפנים (אין בה צורך ומפריע לפירוק הברגים)
מכיוון שהריתוך מתבצע על היקף הג'אנט וגם יקל על המשקל.

זה מיועד לבאגי לכן לא משנה שזה לא חוקי, השאלה אם זה ביצועי והאם זה יעבוד ?

התמונה לא ממש משקפת את המצב בפועל אבל לאחר הריתוך זה יראה כך.

נמרוד
21-06-06, 23:03
מה אתה רוצה לעשות? באגי דאבל ג'אנט? אופנוע מוזר כמו בתמונה? למה? הריתוך עצמו יעבוד אם זה מה שאתה שואל, אבל תהיה לך בעייה להרכיב ולפרק את הצמיגים ככשני הגלגלים מרותכים אחד לשני... תסתכל פעם על איך מפרקים ומרכיבים צמיג על חישוק, נדרשת גישה משני הצדדים. אולי אפשר להמציא שיטות לעקוף את זה, אבל אני חושב שלפני זה אתה צריך לחשוב על סיבה מספיק טובה.

arm123
21-06-06, 23:23
זה מיועד לבאגי, יהיה קשה קצת לפרק, אבל אפשר את החלק השני בצמיג להוציא עם לום, זו לא בעיה גדולה, הרעיון הוא בסוף יצא לי כמו צמיג 350*65*R13.

לא רק שלא מצאתי חיה כזו, גם אם יש היא תעלה הרבה ויש לי 4 ג'אנטים של Ibiza, שאין לי בהם שימוש.

השאלה היא לא רק אם זה יחזיק אלא גם אם הסרנים/נאבות יחזיקו, אני מתכוון לנסוע בשטח ועל סלעים מה שאומר שמכה בקצה הגלגל החיצוני תפעיל מומנט הרבה יותר גדול על הסרנים/נאבות, מכיוון שיש תוספת אורך, וממש לא בא לי לאבד גלגל ב 40 קמ"ש + בשטח.

אז אשמח לשמוע את חוות דעתכם על הנושא .

נ.ב בתמונה הגלגל מורכב מ 2 צמיגים וככה הגלגל שלי בערך יראה.

נמרוד
21-06-06, 23:26
ומה בדיוק גורם לך לרצות צמיג במידה 350/65/13 ??? אני לא עוקב בכלל אחרי חוט המחשבה שלך, אם זה משנה.

הגלגל שאתה מדבר עליו לא יראה דומה בכלל לגלגל האופנוע שבתמונה. אתה יודע מה כל המספרים האלו אומרים, לא?

arm123
22-06-06, 02:10
אני יודע שזה לא יראה כמו הצמיג בתמונה, אבל התמונה היא לא העניין הבאתי אותה רק בתור דוגמא כללית לרעיון.

כמובן שאני מבין את משמעות המספרים, הרעיון שלי זה ליצור גלגל רחב מאוד לשטח תוך כדי שמירה על יחס גודל (גובה) הצמיג הנוחכי, כדי לא לשנות יחסי תמסורת.

והשאלה העיקרית היא האם הסרן/הנאבה יחזיקו מעמד תחת העומס ?

נמרוד
22-06-06, 12:20
טוב, לא אמרת מהו הסרן או הנאבה... אני בטוח שדנה 70 יחזיק את הקומבינה הזאת בלי בעיות :grin:

אבל אני מנסה לשאול אותך שוב, מה גורם לך לחשוב שזוג צמיגים כל כך קטנים ורחבים טוב בשטח, או טוב בכלל? תנסה להבין מה חשוב בצמיגים בשטח (תשובה חלקית אסף כתב כאן (http://www.jeepolog.com/145.html)). ואני אתן לך עוד רמז - יש הרבה משאיות "דאבל ג'אנט". במשאיות שטח, אין דאבל ג'אנט.

arm123
22-06-06, 17:55
כבר קראתי את כול 4 המאמרים של הבאגי הזו בעבר.

אני בונה את הבאגי מפיאסטה (כל החלקים), מנוע 1117 סמ"ק 53 כ"ס, משקל שילדה (שאני בונה) מוערך 400 ק"ג ללא נוסעים.

אני לא רוצה לקנות הרבה חלקים ולהשתמש בקיים, אני יודע שגלגלי טרקטורון יהיו מעולים אבל הם עולים 500-700 לגלגל כולל ג'אנט. חבל על הכסף, זה הבאגי הראשון שאני בונה ורוצה להישאר בתקציב נמוך.

באגי צריך הרבה כוח לטיפוס ולי יש מנוע די חלש לכן אני לא יכול להגדיל הרבה את הקוטר, כמו כן אני נוסע הרבה בשבילי כורכר ולכן צריך אחיזת שטח/כביש טובה.

השאלה היא אם זה יתן מענה לבעיה והאם זה יחזיק על חלקי הפיאסטה ?

tayrie
22-06-06, 20:12
http://www.pirate4x4.com/albums/fernley03/acn.jpg
http://www.pirate4x4.com/albums/fernley03/aad.jpg

נמרוד
22-06-06, 20:14
כבר קראתי את כול 4 המאמרים של הבאגי הזו בעבר.

אני בונה את הבאגי מפיאסטה (כל החלקים), מנוע 1117 סמ"ק 53 כ"ס, משקל שילדה (שאני בונה) מוערך 400 ק"ג ללא נוסעים.

אני לא רוצה לקנות הרבה חלקים ולהשתמש בקיים, אני יודע שגלגלי טרקטורון יהיו מעולים אבל הם עולים 500-700 לגלגל כולל ג'אנט. חבל על הכסף, זה הבאגי הראשון שאני בונה ורוצה להישאר בתקציב נמוך.

באגי צריך הרבה כוח לטיפוס ולי יש מנוע די חלש לכן אני לא יכול להגדיל הרבה את הקוטר, כמו כן אני נוסע הרבה בשבילי כורכר ולכן צריך אחיזת שטח/כביש טובה.

השאלה היא אם זה יתן מענה לבעיה והאם זה יחזיק על חלקי הפיאסטה ?

כתבת מפרט דרישות לא רע. לפיו, ולפי זה שאין תקציב, אתה צריך להשתמש בגלגלים המקוריים של הפיאסטה, או כל דבר אחר שתשיג בחינם.

המשפט האחרון שלך מקלקל - מה הבעייה שחישוק כפול אמור לענות עליה? הוא יכול רק ליצור בעיות לדעתי.

arm123
22-06-06, 20:39
עד כמה שאני יודע, צמיג רחב יותר = יותר חיכוך = אחיזה טובה יותר.

הגדלת קוטר גלגל = הגדלת מהירות (TOP) לכל הילוך = פחות כוח בהילוך - ולהפך

גלגל בעל קוטר גדול - מגביע את הרכב - ולהפך.

מכיוון שאני מרתך את הג'אנטים צמודים אני יוצר כמו גלגל אחד רחב מאוד, עם שטח ללא צמיג בעמצע - מה שיכול לתת אחיזה טובה יותר בשטח.

תקנו אותי אם אני טועה

tomer s
23-06-06, 08:10
אם אתה בונה על בסיס פיאסטה זה אומר שיש לך הנעה קידמית, ככה שזה לא ניראה לי פרקטי לא להיגוי ולא לציריות כזה רוחב של צמיג....
ובשביל הגלגלים האחוריים לדעתי זה סתם מיותר (חוץ מאחיזה וגם זה בערבון מוגבל, לא נראה לי שום יתרון נוסף)

arm123
23-06-06, 13:41
נראה לי שאני פשוט יחליף את הגלגלים מ רוחב 135 לרוחב 175 שאר הנתונים זהים, יש לי 4 כאלה בבית.

מה אתם אומרים ?

נמרוד
23-06-06, 13:45
טוב שירדת מהרעיון של חיבור שני ג'אנטים, לפני שמישהו היה צריך להעליב אותך ממש :grin:

שמע, תשתמש בצמיגים שיש לך, אם יש צמיגים ברוחב 175 - אחלה. צמיגים יהיו הצרה האחרונה שלך בבאגי-פיאסטה הזאת.

arm123
23-06-06, 15:32
אני מקווה שהם יהיו עיקר הצרות..., אני מתחיל לבנות עוד שבועיים.

אני יעלה תמונות תוך כדי העבודה.

-->