PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה אתם אומרים על תוסף (נגיד STP) לשמן???

t_uri
19-12-02, 16:56
מדובר במנוע 258 אחרי אוברול כללי שעומד להיות משומן בשמן חצי סינטטי. אני יודע שיש טענות רבות בעד ונגד (אף פעם זה לא עניין אותי עד עכשיו) אבל יש לי מיכל של תוסף חדש (בין חודש) של STP בבית ואני לא יודע אם כדאי לי להוסיף אותו לשמן של מנוע שעומד להניע עכשיו בפעם הראשונה אחרי שיפוץ (אם הוא יניע :wink: .

:!: מה שידוע לי הוא שהתוסף למעשה מעבה את השמן ולכן תוספים מתאימים יותר למנועים סופניים שבהם תוספת הצמיגות הזו גם מעלה את לחץ השמן (הוא יותר סמיך). ונותנים עוד כמה חודשים/ שנים של חיי מנוע.

במקרה שלי, אני לא בטוח שזה יתן משהו. אני גם נוטה להאמין שיצרני השמן יודעים מה הם עושים.

מה אתם אומרים?

אורי טל.

ניר ל
19-12-02, 17:08
למנוע הקודם הייתי שופך את הדבש הזה כי זה היה בא חינם עם השמן ב 30 ש"ח של אוטודיפו. לא יודע מה זה הזבל הזה (הפרסום אומר שזה נדבק לחלקי המנוע וכו'), אני אישית לא מתכוון להשתמש בשום תוסף או פלאש למנוע הנוכחי, זה לא מועיל וספק אם זה לא מזיק. שמן מינראלי שנמכר ב 29.90 ומוחלף כל 5000 ק"מ מספיק טוב למנוע שלי.

t_uri
19-12-02, 17:12
ניר. את האמת, אני מחפש תשובה עניינית ל"למה כן או לא". משהו כמו תיאור של שחיקה שאמורה להאיץ את עצמה אם השימוש בתוסף הנ"ל או איזה שיפור כלשהו אחר.

האם אתה יודע שזה הזיק למנוע שלך? או רק לא הועיל?

אורי טל.

ניר ל
19-12-02, 17:40
אורי, שמן סמיך זורם פחות טוב, התוסף הזה מעלה את צמיגות השמן ולדעתי בעיקר כאשר המנוע קר השמן לא יזרום כמו שצריך ולא יגיע לאן שצריך.
קשה לכמת את זה כיוון שמדובר בבלאי לאורך זמן, כשהמנוע עייף ואין מה להפסיד - אז שיהיה, כאשר הלאגרים שחוקים הדבש סותם את המרווחים ולחץ השמן עולה, אבל במנוע חדש אני לא רואה תועלת וחושש מנזק.

אגב ראית את שמן המנוע שלי בעצמך, אני מתכוון לערבב אותו עם חצץ ולסתום את החורים באספלט של הגראז' עם זה.... וזה אחרי שני מיכלי STP ....

t_uri
19-12-02, 17:54
עללה יוסתור.

כפי שנאמר "טוב שמן טוב מהשמן שהיה אצלך שמנוע".

צריך לראות כדי להאמין.

אורי טל.

Moogi
24-12-02, 02:29
אם אין לך בעיה במנוע אז למה לתת לו תרופה.
רוב התוספים לא מוסיפים כלום וחלקם הגדול גם עלול להזיק.
אני מכיר רק תוסף אחד שממש מומלץ (ולא אין לי אינטרס בתוסף הזה או כל אחד אחר), תוסף זה הוא ה"מוליקוט" שמשווק ע"י סונול ומגיע בפחיות של 125 מ"ל.
מטרתו היא להגן על חלקי המנוע במצבים בהם שיכבת הסיכוך נפגעת (סל"ד גבוה מאוד, חום מנוע גבוה מאוד וכו').
תוסף זה הציל לי הרבה מנועים! כן, בזכות התוסף! - הוא לא משנה את צמיגות השמן או את תכונותיו, הוא פשוט משפר את יכולת ההגנה על המנוע (דבר שבמקור אמור להעשות ע"י האבץ שנמצא בשמן).
אין לשים תוסף זה במנועים עם מגדשי טורבו מכיוון שהוא עלול להתייבש על המייסבים של הטורבו עקב החום הרב שסורר שם בשילוב עם שכבת שמן דקה ביותר - התייבשות כזאת לא יכולה לקרות בשום מקום אחר במנוע.
את המוליקוט ניתן להוסיף גם לכל הממסרות, שוב כדי לספק הגנה טובה יותר לחלקי המתכת.
תוסף נוסף שלא עושה בעיות (אך ספק עד כמה הוא יעיל) הוא המוטור-אפ - עושה רושם שגם הוא מגן במקצת על המנוע ולא משפיע על הצמיגות.

-->