PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרנספר דנה 300 4:1

נמרוד
23-01-03, 20:28
חשבתי שהקיט של Terralow הוא היחיד, אבל נתקלתי במשהו חדש מבחינתי, Lomax300 של JBconversions :
http://www.tellico4x4.com/images/lomaxsm.jpg

פרטים על הקיט:
http://www.jbconversions.com/pages/lomax/

דעות?
חוץ מזה, יש למישהו נסיון עם קיט 4:1 לדנה 300? זה ככל הנראה השיפור הגדול הבא לג'יפ שלי, הקיץ. עכשיו כבר יש לי ברירה בין שתי אפשרויות, הטרה-לו והלומקס, שניהם בערך באותו מחיר...

RINCEWIND
23-01-03, 20:51
יש יחסית הרבה תגובות שליליות לקיט של טרהפלקס (אמינות/חוזק)
הרבה ממליצים לקחת גם את האוברול קיט (עוד 160$)
בלי להכנס לך לכיס, אבל אם אפשר... לא עדיף לחסוך עוד
וללכת על אטלס

נמרוד
23-01-03, 20:59
שאלה טובה שאלת הכיס... הייתי אומר שהאטלס לא בא בחשבון כי הוא לא נכנס למזוודה וקיט גלגלי שינים כן, אבל במקרה זו לא הבעייה - ה1000$ הנוספים שהיו יכולים לקדם אותי לכיוון האטלס, אמורים להתקדם יותר לכיוון של סט צמיגי 33 חדשים.
האמת שאני לא אגיע בשנים הקרובות לגלגלים הרבה יותר גדולים או מנוע חזק יותר, אז האטלס באמת יהיה נזם זהב באף חזיר - פשוט מבוזבז על הגרוטאה הירוקה שלי.

LAREDO
24-01-03, 03:06
נמרוד -
למה לא זחל?
ועזוב לרגע שאני מוכר אותם, למה לא זחל ביחס של נגיד 1:2?
ותן לי סיבות כמו שאנחנו אוהבים להגיד "עם מספרים"?
לרדו

t_uri
24-01-03, 03:22
נמרוד.

אחרונה מתבשלת אצלי טוב טוב ההחלטה להרכיב גיר T-18A במקום ה T-176. אני מניח שאתה יודע שעם הגיר הזה מקבלים יחס בראשון של 1:6.32 והוא מגיע במקור עם T-20 ביחס נמוך של 1:2.03. ביחד הם נותנים שיפור של 41.83% לעומת הסט הקיים. אתה גם מרוויח חוזק מכני עצום לעומת ה T-176 שלמיטב הבנתי מוגדר כמידיום-דיוטי. אם חישבת את היחס שמקבלים עם 1:4 בדנה 300 גילית שיפור של 53.84% שזה אמנם טוב יותר אבל המהירות המירבית שלך ב-LOW הופכת, ביננו, לבלתי נסבלת.

מבחינת עלות, תהיה בטוח שאתה מסכם את ההחלפה בפחות, אם כי אני לא שולל את האפשרות שקשה לבדוק את תקינות הגיר לפני שקונים והוא עלול לגזול ממך עוד סכום לא מבוטל עם הוא יתקלקל ותצטרך להעביר אותו אוברול כללי.

http://cayjay.jeepz.com/main.htm

http://www.jeeptech.com/convtrans/ford/fordt18id.html

http://www.offroaders.com/info/tech-corner/project-cj7/project-cj7-t-18-rebuild.htm

http://www.jeepfan.com/t18_swap.htm

http://www.jeeptech.com/convtrans/cjt18/

תחשוב על זה.

אורי טל.

t_uri
24-01-03, 03:25
נ.ב. לא לקחתי בחשבון את מחיר גלי ההינע החדשים שאולי תצטרך לקנות (כי אני לא יודע את אורך הסט החדש) אבל לדעתי גם אם גלי הינע חדשים אתה יוצא בפחות.

אורי טל.

חנן-ג'יפולוג
24-01-03, 09:36
"בלתי נסבלת", אורי?
בוא נראה. הג'יפים שלנו נוסעים ברביעי במאה קמ"ש ב2200 סל"ד. עם קיט 1:4 הם יסעו באותו סל"ד בLOW במהירות של 25 קמ"ש. אם תעלה ל3500 סל"ד במקרה הצורך תגיע ל39.8 קמ"ש.
אני, אגב, לא פוסל את הרעיון שלך בכלל.
אמיר, מבחינה טכנולוגית טהורה, אני בטוח שהפתרון שלך עדיף, אבל המחיר...
עם הטרה-לאוו, 700 דולר ואתה אחרי זה, ללא שום תוספת נלווית, חוץ מאולי קצת סיליקון.

נמרוד
24-01-03, 10:09
המספרים הם קודם כל מחיר: קיט 4:1 יגמר לא ב700$ אלא יותר קרוב ל900$, אבל יגמר בזה, ובשבת של עבודה. נקודה.
זחל יעלה למיטב ידיעתי, לפחות 1500$, למוצר הישראלי, ו2000$ למוצר האמריקאי. עבודה על תושבת לטרנספר תדרש כנראה (אלא אם אתה תולה את הזחל +הטרנספר בלי תושבת?) שני דרישפטים חדשים צריך, בוא נגיד שזה לא יגמר בפחות מ1000 ש"ח לזוג. עוד קצת עבודות התאמה (קצת לחתוך ברצפה וכולי). מחיר כולל יהיה בערך פי 2. הדרישפט האחורי הקצר יותר עלול לעורר שדים שבג'יפ שלי בינתיים ישנים ולחייב אותי לפתור עוד בעיות בעתיד.

בנושא אמינות ועמידות, אני מצטער לומר, אבל המוצר שלך לא מוכר ולא מוכח, ואני בתור ג'יפאי פשוט וצרכן קטן, מפחד להיות בקבוצת הנסיון....פשוט כך.

עד כאן לגבי מספרי הכסף שבסופו של דבר הם החשובים באמת. כמו שאמרתי, פפה זקוק בין היתר גם לצמיגים חדשים.

לגבי המספרים עצמם - טרנספר 4:1 ינחית את היחס הסופי שלי ב50% וזה בדיוק רמת השינוי שהיא מאד משמעותית ותהיה מורגשת ללא ספק, אבל לא שינוי כל כך חזק עד כדי יצירת בעיות חדשות. בזחל אני אקבל הנחתה של 200%, האם זה יהיה בכלל שימושי? תזכור שאני בונה על צמיג 33" , וסרנים 30/44 לא יותר.

גיא162
24-01-03, 10:30
לאמיר
כמה צריך לעלות הזחל המדובר
והאם הוא מחובר בין הגיר לטרנספר
גיא

t_uri
25-01-03, 12:36
בנוסף, מצאתי ברשת מתאם בין T-18 לדנה 300 שלנו (לא של סקוט). ביחד הם יתנו לך לחס חם של 1:16.55 (יעני 79.54% שיפור).

אפשר גם לשים קיט של 1:2.46 לT-20 ולקבל שיפור של 68.58%.

http://www.tmcom.com/~rockhard/rock1.htm

אורי טל.

LAREDO
25-01-03, 13:11
גיא -
הזחל מתחבר בין הגיר לטרנספר ועולה 9500 ש"ח.
נמרוד, כשדברנו על הזחל שנשאר לי (מביטול הזמנה) נתתי לך מחיר זול מאוד, לגבי האמינות המוכחת, אני לא מתווכח, אבל אני חושב שיהיה לך יותר קל לקבל אחריות ממני בארץ מאשר כל חברה אחרת בחו"ל.
ותחשבו על זה....
לרדו

סוזי המשתוללת
25-01-03, 19:22
לדעתי רעיון הזחל טוב אבל טומן בחובו בעייה גדולה
הטרנספר מקבל את כל הכח שמכפיל הזחל והוא אינו בנוי להתמודד עם העומס הזה אולי בסרק של המנוע
כך שהאמינות לא חייבת להיות של הזחל אלא של כל הגישפט
אגב חיסרון גדול של טרנספר 1:4 הוא חילוץ לאחור במצב loלמשל בבוץ או חול עמוק בהם hi גבוה מדי וlo נמוך מדי

LAREDO
25-01-03, 21:48
שמוליק אתה צודק וטועה בו זמנית.
בשילוב של הזחל ושיא מומנט מנוע, כמעט כל טרנספר יישבר.
אבל, וזה אבל גדול, אין צורך ללחוץ על הגז בכלל בשביל לטפס עם הזחל.
לדוגמא תיקח את המדרגה הגדולה בחורשן שעליתי בסרק, או את המדרגה שהכרת לי ביערות מנשה (זאת עם העץ....) שגם שם טיפסתי כמעט בסרק. כאשר רוצים לתת בגז, נוסעים בLOW רגיל, כי גם אם תתן בגז עם הזחל, השינוי המהירות יהיה ממש מינורי.
אגב, בסוזוקי לא צריך לשנות דרייבשפטים בכלל.
לגבי החסרון של 1:4 בבוץ וחול - זהו בדיוק היתרון של הזחל. יש לך שני יחסי העברה נפרדים, או יחס אחד משולב (מכפלה של שני היחסים). בנוסף קיימת האפשרות לנסוע ב-2LOW.
לרדו

סוזי המשתוללת
26-01-03, 02:00
אמיר
קיט 1:4 לסמוראי בטרנספר ניתן היום הכל כולל הכל על האוטו בפחות מ3500 ש"ח
וזה אחד שיובא מארה"ב וללא זיכוי על הקונטרא גיר (שניתן להחזיר ולקבל זיכוי 500 ש"ח )וכולל הרכבה
הלוואי והייתי יכול להנות מכל העולמות כי אני מודע ליתרונות ולחסרונות אבל אי אפשר בתקציב הזה לקנות זחל ואני את הבחירה שלי כבר עשיתי
החל מאתמול שוכן בטרנספר שלי קיט של קלמיני ולפחות על הסמוראי התוצאה אדירה
היום עם שואלים אותי הייתי מתקין אותו לפני הנעילות
משפר את הבטיחות האקטיבית של הרכב גם על הכביש (שיפור בתאוצות )וגם בשטח
סוף סןף בלימת מנוע ראויה לשמה ויכול זחילה מרשימה ששומרת את כל הגלגלים על הקרקע ללא צורך בwillie שמוריד את הלב לתחתונים
ובמקרה של הסמוראי גם הריווח של ההילוכים משתפר כך שמרויחים פעמיים
ראשון סופר קצר ושני שמעט יותר ארוך מהראשון המקורי למקרים שבהם בכל זאת זקוקים לתאוצה

LAREDO
26-01-03, 07:37
מזל טוב.
מה ההשפעה של הקיט על תחום ה-HI?
כשאתה אומר הכול כולל הכול אתה מתכוון לעבודה עצמית שלך לא?
לרדו

סוזי המשתוללת
26-01-03, 10:22
קודם כל תודה
ההשפעה על הhi היא 12 % מבורכים ואני היום מתלבט עם להגדיל את הצמיגים ל235 ולאבד את אותם 12% או להישאר 215 ולהנות מאקסטרא כח בhi
התשובה היא לא עם עבודה עצמית זה יותר זול אני כבר לקחתי בחשבון עבודה יכול להיות שהעסק יהיה מעט יותר יקר (או זול )מכיוון שעד שלא פותחים טרנספר לא יודעים מה מצב כל המייסבים (למזלי עד כמה שזה ישמע מוזר הטרנספר במצב מדהים)
חשבתי מעט על החיסרון של הזחל של העברת כל המומנט לטרנספר ויש פיתרון גם לכך
זחל של 1:2 וטרנספר של1:4 וכך העומסים הגדולים ייקרו רק לקראת סוף מערכת ההינע ולא באמצעה כשלדעתי סוף המערכת ממילא אמור לקלוט את מירב המומנט ולכן יוכל להתמודד הכי טוב עם העומס הנוסף

נמרוד
26-01-03, 10:55
אורי,
החלפה לגיר T18 היא מחשבה שעלתה בדעתי בעבר, אבל ירדה מהפרק. למה? כי אם אני מחליף גיר, זה בשביל גיר אוטומטי. לא עושה עבודה פעמיים. לעומת זאת, טרנספר דנה 300 משודרג ל4:1, זה טרנספר בין הטובים ביותר שקיימים וימשיך לשרת אותי גם בעתיד עם גיר אוטומטי ואולי בכלל מנוע אחר?
ובנושא הזחל - מבחינתי לא אופציה בגלל השיקולים הכספיים. אני לא מעוניין גם לקחת במחיר מיוחד אמיר, למרות שאני מודה לך על ההצעה. אני אשמח מאד לכתוב פה על הזחל שלך, אבל אם אני ארכיב אותו בג'יפ האישי שלי במחיר מיוחד, הערך של דברי ירד, לפחות בעיני.

LAREDO
26-01-03, 11:32
שמוליק,
דווקא זחל ביחס דומה לטרנספר והשארת הטרנספר מקורי, יקטינו עומסים על הדיפים, דרייבשפטים וציריות מצד אחד ומצד שני יתנו יחס הפחתה מדהים (זחלXטרנספר).
את הזחל של 1:4 בדקתי בלא מעט מצבים ותמאי שטח והוא מיותר מאוד (אלא עם אתה עם צמיגי ענק - 36 ומעלה), לדעתי היחס הנכון הוא 1:2 או 1:2.72.
וכן, הטרנספר שלך במצב חדש - זה אכן מדהים. (וזה מוכיח שרכב שטח צריך להיות בשטח)
נמרוד,
מסיר אני את הכובע בפנייך, על היושר האישי והיושרה כלפי האתר ובאיו. המשך ככה.
לרדו

polar bear
26-01-03, 13:11
משיהו מכם חשב על דאבל טרנפר ל CJ?
למשל - 203+205? או לבדוק אם אפשר לעשות דנה 300+205.

ושלא תעיזו להגיד לי שאין מקום! כל ההבדל בין האוטו שלי לשלכם זה 7 ס"מ בבסיס גלגלים. ולמיטב ידיעתי - הגיר שלכם יותר קצר. { לא? }

ולמה 205? כי היא תעמוד כמעט בכל מה שיש לכם להעמיס עליה.

סתם חומר למחשבה.

t_uri
26-01-03, 16:31
עודד. מה שאתה אומר יכול לעניין אותי.

1. כמה צריך לעלות טרנספר כזה?

2. האם הוא בולט און?

3. אם זה כל כך פשוט, למה לדעתך אין לזה איזכור באינטרנט?

אם התשובה לשאלה השניה היא "לא" אז מה כבר ההבדל בין התעסקות עם דבל טרנספר להתקנת זחל? צריך לקחת בחשבון ייצור מתאמים לגיר T-176. זה כבר עלול להסתכם באותו כסף, רק שאם זחל אתה חוסך כאב ראש של לייצר מתאם.

נ.ב. מאילו רכבים יורדים הטרנספרים האלה?

אורי טל.

polar bear
26-01-03, 19:13
1. תלוי מאיפה אתה מביא, ומה מצבו.

2. לא יודע , אבל לדעתי , מאחר שיש גם כלעם של דודג' עם כאלו טרנספרים אז ניתן לארגן משהו.

3. כי זה לא פשוט, זה הרבה מחשבה, זה הרבה התאמות אבל אם אתם עושים את הרוב לבד אז העלויות יורדות מאד, ואיזכורים יש ויש , אבל באתרים של פולסייז בעיקר, כי האמריקאים משתמשים במתאמים שתופסים אורך, ואז הסנטים או שבע עושים את ההבדל. זו דעתי.
ההבדל בין זה לזחל - בעיקר עלות, אבל על הזחל כבר "מישהו" עבד והוא יעשה לך את ההתאמות, רק שזה עולה כייסף.
אז אם יש לך כסף או שאין לך מושג איך לעשות את זה לבד - הכן כ 10K ש"ח ושלם אותם ל"מישהו", אם אתה לא עצלן ויש לך את הידע לעשות את זה לבד - התוצאה הסופית יותר נראת לי.

מהרבה רכבים, גם דודג'ים וגם GM.

אני אישית אתפנה לפרויקט כזה אחרי שאגמור עם פגושים וכו'.

LAREDO
27-01-03, 02:47
לא כל-כך נכון.
היתרון הכי גדול של הזחל שלי, הוא האורך הבלתי שפוי בעליל של 17 ס"מ בלבד.
ללא מתאמים, וללא התאמות של הגיר/טרנספר. הקלון דורש מתאם כמעט בכל תצורה.
ובמקרה כזה, האורך כן קובע.
לגבי 203+205, מיותר לגמרי מהרבה סיבות - משקל,אורך,OVERKILL.
לדעתי זחל+300 זה חזק מאוד, בייחוד לאפליקציות של עד 35'.
לרדו

polar bear
27-01-03, 17:38
אמיר - זה שעדיף מערכת שתוכננה בדיוק לכך ולא להסב קופסת-הפחתה של טרנספר לצורך זה - זה ברור.

רק מה?
יש אנשים { מוהנדסים :) } שרוצים לעשות לבד, או לפחות לנסות, העלות? מבחינת כסף הרבה פחות, אבל מי שזמנו באמת שווה כסף - שיקנה זחל.מי שרוצה שיפור מידי - שיקנה זחל. מי שרוצה שתהיה לו אוזן קשבת, שאיננה שלו, במיקרה תקלות - שיקנה זחל.

זה שזה אובר קיל? יופי! כבד? הצחקת אותי!

אורך - זו הבעיה היחידה. א-ב-ל אם אני זוכר נכון אין הרבה הבדל בין ה 208 שלי 205+203 יציאת CV.

נמרוד
28-01-03, 14:58
הדאבל טרנספר באמת לא נפוץ בג'יפים, ולכן אורי, לא קראת עליו...קבל ציון לשבח, אתה לא מתפתה לאתרים של "דבר אחר"! :lol: בפולסייז זה קיים, ובמיוחד בטויוטה.

האם באמת יש טעם בטרנספר נוסף, או לחלופין זחל? (הזחל הוא בעקרון אותו דבר, יחידת הפחתה נוספת בדרך, רק מנוקה מחלקים מיותרים - אלגנטי ללא ספק) . אני מסתכל ורואה על רכבי רוק קרולינג בדר"כ יחסי העברה קצרים בסרנים, 4.56:1 לפחות, טרנספר 4:1 או 4.3:1 - אטלס או דנה 300, מנוע בינוני-חזק. יחס סופי 70-80-גג 100 לאחד. לעומתם, התפלצות עם יחסי העברה של 200:1 ויותר הן בדרך כלל יותר מכונות ראווה ולא מכונות עם קבלות, אז נשאלת פה שאלה - האם באמת צריך את זה? אני מרגיש שבג'יפ שלי, אם במקום 32:1 בערך שיש עכשיו יהיה פי 2 , 64:1, זה סוף הדרך. יותר מזה ממש, ממש לא צריך. אז מה יחס ההעברה הסופי האופטימלי שבאמת ראוי שיהיה לג'יפ, לצורך העניין Trail Rig, עם נטייה לסלעים? התחושה שלי אומרת ש60 עד 80 לאחד, עם מנוע 6 צילינדר, גיר ידני, וצמיג 35 - אידיאלי!
דעות?

LAREDO
28-01-03, 15:07
נמרוד,
אני חושב שנושא "כבד" כמו יחס אידיאלי מספיק חשוב כדי לקבל שרשור חדש.
תכין שרשור, אני מכין תשובה....

נמרוד
28-01-03, 20:27
לבקשתך הצודקת אמיר, הדיון החדש: http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?p=1567#1567

אני מבקש להחזיר את השרשור הזה לדיון בהסבת טרנספר רגיל ל4:1, מי עשה ולמי יש דעה, והאם יש למישהו מידע על הLOMAX300 ?

סוזי המשתוללת
30-01-03, 01:58
נמרוד
הסבה בסמוראי נחשבת?
או שאתה מחפש חוו"ד ספציצית לסיקס ?

נמרוד
30-01-03, 10:19
סוזי - מעניין גם מעניין, וראוי לדעתי ליותר מאזכור בשרשור חולף...

סוזי המשתוללת
30-01-03, 21:45
נמרוד
קודם כל עוד לא יצא לי לעשות טיול רציני כדי לבחון את העסק אבל ממשחקים ליד הביית ההתרשמות מצויינת ומומלצת לכל בעל סמוראי לדעתי אפילו חובה פשוט כי הרכב הופך להיות הרבה יותר בטוח מכיוון שהכל קורה הרבה יותר לאט ותחת שליטה
זמינות הכח משתפרת גם בhi וגם בlo מה שמשפר את הבטיחות האקטיבית בכביש
לדעתי החיסרון הגדול של קיט מהסוג הנ"ל הוא שיש מצבים בייחוד בעת חילוץ לאחור בבוץ וחול שרוורס hi ארוך מדי ורוורס lo קצר מדי עם כל שאר ההילוכים אין בעייה נהפוך הוא בגלל שהקיט לא מפחית בדיוק ב100 אחוז אלא "רק" ב84 אחוז ההילוכים "הסתדרו" יותר טוב למשל לזחילה אמיתית יש ראשון סופר קצר ואילו שני קצר מעט יותר ארוך מהראשון קצר "הישן" וכך הלאה
שמי שנהג על סמוראי בעבר יודע את המשמעות שבשטח טכני כמעט ואין מקום לשימוש בהילוך שני קצר ואילו עכשיו ההילוך העיקרי הוא שני שלישי קצר ואילו הראשון קצר רק לשימושים מאד ספציפיים
גם בhi יש שיפור משמעותי בביצועים "כולה" 12.2 אחוז הפחתה אבל איזה הבדל
המנוע מנצל הרבה יותר טוב את רצועת הכח של המנוע ומכיוון שרוב הנסיעות בבוץ וחול עם הסמוראי מתבצעות בhi תוספת הכח גם בhi מבורכת מאד אפילו עם על חשבון מעט צריכת דלק גבוהה יותר (תיאורתית)מה שלא חייב לקרות מכיוון שעל מנוע קטן כזה ניצול טוב יותר של מעט הכח של המנוע עשוי דווקא להיות חסכוני בטח בעיר שם ההאצות לוקחות פחות זמן כדי להגיע לשיוט
בלימת המנוע היא עוד תופעה ברוכה שמתלווה לטרנספר ואשר משרה שקט נפשי בירידות או בחילוצים לאחור מטיפוסים שנכשלו
בקיצור להמשך הדיון למעט בסמוראי בו היחס זחילה של כמעט 1:60 מתאים מאד לדעתי בשאר הרכבים יחס של 1:45 יותר מתאים ולראייה זהו היחס הסטנדרטי בדיפנדר (כנראה שהאנגלים בכל זאת מבינים במשהו)

RINCEWIND
11-01-05, 23:31
המספרים הם קודם כל מחיר: קיט 4:1 יגמר לא ב700$ אלא יותר קרוב ל900$, אבל יגמר בזה, ובשבת של עבודה. נקודה.

וואו, לקח לי שנתיים, אבל סוף סוף הגיע.
קיט לטרנספר + ערכת אוברול + HD output shaft (בערך 850$)
מי הרכיב? מי מכיר?
נמרוד, אתה עדיין בדעה שזה שבת של עבודה?
האם למכונאי החובב ונטול הנסיון

תומר א.
11-01-05, 23:48
שנתיים???זה הגיע ספיישל עם חמור?
הטרנספר לוקח בערך יום,אם אתה לבד ובלי ג'ינג'י עם פטיש זה יקח קצת יותר.

RINCEWIND
12-01-05, 17:22
לא הגיע על חמור אבל לקח לי שנתיים להבין ש:

לא עדיף לחסוך עוד וללכת על אטלס

שבעוד 1000$ אני מוסיף יחסי העברה קדימה, אחורה + נעילה קידמית + אחורית

ולענין, משהו התקין את זה

haimmiri
12-01-05, 17:40
התקנתי את הקיט לא מזמן (לא אני המוסכניק שלי) אבל יש כמה דברים כלליים שכדאי לדאוג להם

מאוד חשוב לדאוג לחופשים לפי הספר ולראות שכל המכלולים של הטרנספר אינם אכולים או פגומים.

חוץ מזה שתסיים תזכיר לי להביא לך מדבקה של John Deer וספריי ירוק. זה פשוט מדהים שהגיפ נוסע כל כך לאט.

ksj
14-01-05, 21:07
לפני כ4 שנים הכרבתי קיט טרה לטרנספר ואני יוכל לציין אותו כמצויין , חשוב מאוד לחזק את הצלבים וכמובן לשם לב לסרן הקידמי , תלוי מאוד ביחד עם איזה מנוע וסרנים רוצים להרכיב , אצלי ההרכבה היתה על 44 קדימה ואחורה השיפור הוא אדיר בכל קנה מידה אבל חשוב לשם לב למי מתקין את הקיט וכי שציינתי כמובן הסרנים , מנוע וצלבים

RINCEWIND
17-01-05, 12:25
לפני כ4 שנים הכרבתי

מי הרכיב?

ניר ל
17-01-05, 14:48
נמרוד, אתה עדיין בדעה שזה שבת של עבודה?
האם למכונאי החובב ונטול הנסיון

תעבוד לפי הספר ותעשה את זה לבד, אם יש לך קיט שיפוץ אז בכלל אין בעיה, תן לי קצת זמן לקרוא ברשת את פרוצדורת ההתקנה ואני אנסה לאתר נקודות בעיתיות.

-->