PDA

צפייה בגרסה מלאה : בלייזר או CJ

תומר.
22-06-06, 14:52
יש בפני אפשרות לרכישת אחד מהרכבים הנ"ל, שניהם מאמצע שנות השמונים ובתקציב דומה,
אני מתלבט מי מהשניים עדיף בהנחה שמדובר ברכב שני לטיולים ולא לשימוש יום יומי.
אנא התייחסותכם לחלק הטכני ולא למראה החיצוני של הרכבים.
אני מקווה שהשאלה לא כללית מדי
תודה תומר

ניר ל
22-06-06, 16:08
בגדול,

הבלייזר הוא סגור, כבד, מנוע חזק יחסית, עם מזגן טוב הוא רכב לא רע על הכביש- הנסיעה המנהלתית תהיה הרבה יותר מהנה. אתה תשלם על זה בצריכת דלק הכי גבוהה שיש (גם עם מנוע דיזל) ובהוצאות אחזקה יותר גבוהות עקב מכלולים חלשים יותר ביחס למשקל ולכוח המנוע, נטייה גבוהה לסדקים בשלדה ובמרכב, זמינות נמוכה יותר של חלפים.
הסיקס מאוזן יותר ונשבר פחות, חלפים זמינים וזולים יותר, מנוע עייף, גיר ידני, כושר עבירות גבוה יותר בגלל מימדים משקל וגמישות. שניהם יושבים על קפיצי עלים ואינם נוחים, סיקס פתוח - ראש אחר לגמרי.
אם אתה מכוון לרכב פתוח - סיקס, אם לרכב סגור - לא סיקס.

kuju
22-06-06, 20:34
***אל תצטטו תגובות שנמצאות ישר מעליכם, זה חסר טעם ומעצבן את העיניים-הערת המע' ***

הרוב נכון , בנוגע לבליזר מנוע 6.2 דיזל - המנוע חלש להחריד (140 סוסים ביום טוב כשיצא מהמפעל ) אך מספק מומנט זמין ונעים לעבודה ה 5.7 בנזין סחב אפילו את הסברבן הגדולה בכבוד עד שמת , לא נסעתי הרבה זמן בסיקס כדי להשוות אבל הבליזר לא נעים לחלוטין לנסיעה בכביש החל מההיגוי וכלה במתלים ( הסברבן עדיפה ) , אני לא בטוח לחלוטין כי בשנתונים האלו הבליזר יותר נוטה להישבר מהסיקס ונטיה לסדקים בשילדה יש לשניהם (ולעוד כמה דגמים יפנים שנחשבים לטאבו של אמינות ) וברוב הבליזרים שאני ראיתי הנושא של חיבור טיבת ההגה בא על פתרונו . ולבסוף אני באופן אישי לא נתקלתי בכל בעיה שהיא של זמינות חלקים ומלבד חלקי מנוע ל 6.2 דיזל (לגבי ה 5.7 בכלל אין בעיה ) החלקים אף זולים מאד בין אם זה מפרוקיות ובין אם זה מספקים מקבילים ל UMI
לגבי העבירות - הבליזר מחזיק בחולשה אחת גדולה והיא הנסיעה על עיורון מוחלט וגודלו הכביר אין ספק כי הסיקס יעבור במקומות בהם הבליזר הסטנדרטי על צמיגים 31 יתקע
צריך לאהוב אותו כדי לנהוג בו ואני בוכה כל יום מגעגועים לטיולים היפים שעשינו יחד
אם הבחירה שלך היא בין השניים תעשה מאמץ לסוע בהם אפילו בשטח לפני הקניה ואל תתקרב למוסכים

shmil
23-06-06, 00:53
לא נסעתי הרבה זמן בסיקס כדי להשוות אבל הבליזר לא נעים לחלוטין לנסיעה בכביש החל מההיגוי וכלה במתלים ( הסברבן עדיפה ) - טעות, בלייזר מתוחזק היטב, ללא חופשים במערכות ההגה נוא תענוג אמיתי בכביש, ורני אומר את זה אחרי שהגעתי עם בלייזר גם למהירו של 170 קמ"ש, ונהגתי על בלייזרים סדר גודל של 100,000 ק"מ לפחות.

אני לא בטוח לחלוטין כי בשנתונים האלו הבליזר יותר נוטה להישבר מהסיקס ונטיה לסדקים בשילדה יש לשניהם (ולעוד כמה דגמים יפנים שנחשבים לטאבו של אמינות ) - שוב טעות. ל-CJ אין נטייה לסדקים בשלה ולבלייזר יש.

לגבי העבירות - הבליזר מחזיק בחולשה אחת גדולה והיא הנסיעה על עיורון מוחלט וגודלו הכביר - נכון, קשה לראות מה קורה לפני החרטום, הרבה יותר קשה מסיקס.

kuju
23-06-06, 18:56
שמיל שלום
1. ציטוט : "טעות, בלייזר מתוחזק היטב, ללא חופשים במערכות ההגה נוא תענוג אמיתי בכביש, ורני אומר את זה אחרי שהגעתי עם בלייזר גם למהירו של 170 קמ"ש, ונהגתי על בלייזרים סדר גודל של 100,000 ק"מ לפחות." - כוונתי היתה בהשוואה לרכב מודרני בנסיעות ארוכות , יכול להיות שברכב במצב תחזוקה טוב משלי הסיפור יותר טוב אך עדין קיים רעש עצום בתוך הרכב בהשוואה לבידוד ברכב מודרני , קפיצי העלים קשיחים ופחות נעימים מדיסקברי נניח שניתן לרכוש בערך באותם סכומים וההגה האמריקאי בהגדרתו מעורפל ולא נותן פידבק נכון במהירויות בין ערוניות על אחת כמה וכמה ברכבים מוגבהים ומשופרים , מדבריך ניתן להבין שישי להשוות בליזר בתענוג הנסיעה הבין עירוני בו לרינג' רובר ולא כך הם פני הדברים
2. ציטוט : " שוב טעות. ל-CJ אין נטייה לסדקים בשלה ולבלייזר יש."
אני אביא ציטוט מתוך כתבה מהאתר העוסקת בבדיקת CJ לפני קניה , מכיוון ולי אין כל נסיון עם CJ זהו אחד ממקורות הידע האמונים עלי אם אתה טוען כי ל CJ אין סדקים בשילדות אתה בטח יודע יותר טוב
ציטוט : " סדקים בשילדה: יש לעבור על כל השלדה, ולשים לב במיוחד לאזורים רגישים כמו תושבות הבולמים, תושבות הקפיצים ו תושבת תיבת ההגה. אלו אזורים בהם מועברים כוחות גדולים לקורות השלדה ולסדקים יש נטייה להתפתח בהם. בתמונות הבאות הקווים האדומים מסמנים מקומות אופייניים להיווצרות סדקים. "

אלו אותם מקומות בהם גם הבליזר שהיתה לי וגם הסברבן עברו חיזוקים ובנוסף הצבא מחזק את שתי השילדות הן של הCJ והן של הבליזר

Bulldog
24-06-06, 09:12
כרכב שני הייתי מעדיף את הבלייזר.
1. מגוון רחב של שיפורים שהם BOLT ON למנוע (במידה וזה 5700 בנזין) סרנים יותר חזקים שמתאימים לרכב ומאפשרים צמיגים יותר גדולים.
ובנוסף, הרכב כבר מגיע עם SPOA (קפיץ מעל הסרן) ושאקל רוורס בסרן הקידמי, מצויין לגירוד סלעים.

עומר

תומר.
24-06-06, 11:19
תודה לכולם, אבל כנראה שמצאתי סיקס, אם כלום לא ישתבש, אני מקווה לרכוש אותו בשבוע הבא.
בכל אופן, תודה, תומר

shmil
24-06-06, 12:58
...מדבריך ניתן להבין שישי להשוות בליזר בתענוג הנסיעה הבין עירוני בו לרינג' רובר ולא כך הם פני הדברים
ההשוואה בשרשור זה אינה בין בלייזר לריינג'רובר, אלא בין בלייזר לסיקס.

אלו אותם מקומות בהם גם הבליזר שהיתה לי וגם הסברבן עברו חיזוקים ובנוסף הצבא מחזק את שתי השילדות הן של הCJ והן של הבליזר
שלדות כל הבלייזרים הצבאיים חוזקו, והם בכלל שימשו מפקדים, כלךומר - מרבית הנסיעות על הכביש.
שלדות סיקס חוזקו רק לכאלו ששימשו יחידות מאד מיוחדות לפעילות מיוחדת, כלומר רכבי שטח טהור, רכב שלא ראה כביש, ולא נדבר כאן על יעודם של סיקסים אלו.
כך ששוב, אין כל מקום להשוואה.

ניר ל
25-06-06, 11:42
במדריך לקניית CJ אכן מצויינות נקודות התורפה, אבל אין זה מעיד על כך שיש נטייה לפתח סדקים.
מאמצע שנות השמונים קצה השלדה הקדמי קיבל חיזוק מהמפעל, אני לא מדבר על החיזוק לכל האורך שקיבלו כלים צבאיים שנועדו לשאת משקל רב. אצלי השלדה ללא שום חיזוק ולא התפתח בה שום סדק. דווקא בסופות שהן קשיחות יותר מתפתח סדק באיזור תיבת ההגה, השתחררות של הברגים שם תורמת לזה כנראה, בסיקס מה שנסדק זו התושבת עצמה.
יש לבדוק את מצב השלדה בסיקס הייטב מהסיבה שמדובר ברכב ישן, לעיתים סבל התעללות ע"י נסיעה בחוף הים ולא נשטף אח"כ - מה שמתבטא ברקבונות והתפוררות של השלדה והמרכב, קל לזהות את זה ורצוי להתרחק.

-->