PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית סטרטר בוויליס cj 2a 1948

Amit_k
24-06-06, 17:14
לאחר שהתקלקל לי המנוע המקורי ,השתלתי בג'יפ מנוע של וויליס 1942 , (התאמה קלה בקלאץ')לכאורה הכל התאים בדיוק ,נראה טוב ועובד מצויין ,למעט הסטרטר....

לאחר כל כמה הנעות הבנדיקס פשוט נשבר או נשחק, התעייפתי מלהחליף בנדיקסים , זה לא ממש זול וקל להשגה...
הגלגל תנופה נראה תקין, כמו כן כל המערכת כבר מוסבת ל 12v .

האם למישהו יש רעיון???

תודה
עמית

איציק - 4X6ZH
24-06-06, 17:36
עד כמה שאני זוכר את המנועים האלה חוץ מזה שהם היו 6 וולט
השילוב של הבנדקיס היה ברגל . לחיצה בקובניציה של סטרטר ודוושת דלק עם רגל ימין .
אתה אומר שעשיתה שינוי ל 12 וולט זה אומר שהסטרטר שלך הוא עם בנדיקס אוטומטי .
כללית זוית שילוב השיניים שונה בין סטרטר רגלי לסטרטר אוטומטי .
בנוסף עומק השילוב קריטי .וכמובן מספר השיניים והזוית בין השיניים לגלגל התנופה כך שלאחר ההתנעה
הסטרטר ישחרר את עצמו תוך כדי סיבוב ולא יגביר את הסיבוב של עצמו .
איציק

itay-rover
24-06-06, 17:41
אכן כפי שכבר כתבתי בעבר הסטרטר במנוע הוויליס הינו העקב אכילס שלו הסיבה היא בעיקר שבמקור מערכת החשמל מתוכננת ל6 וולט וכך גם הסטרטר ובמערכת זו השילוב של גגש הסטרטר לגלגל התנופה אינו כל כך קטלני ומספיק מנגנון בנדיקס צנטריפוגלי כמו במקור.

תישמע,אני לא יודע מה מצבו של הג'יפ שלך ומהו קוו המחשבה שלך כלומר האם אתה "נעול" על מקוריות בכל מחיר או שאתה מוכן להתפשר קצת על מנת להנות מהג'יפ,ויש הרבה להנות!!

בדיוק השבוע סיימנו פרויקט של הסבת הסטרטר בוויליס מתצורתו המקורית כמו אצלך(כי פשוט נימאס לי להחזיק מלאיי של סטרטר תקין על הג'יפ ועוד שניים בכוננות...),לתצורה של "סטרטר מודרני" היינו מנוע חשמלי קטן של פרייווט כלשהוא ומנגנון אלקטרומגנטי לשילוב הסטרטר.

יצא יופי של דבר אבל המערכת לא מקורית.לי אין שום בעיה עם זה,אני לא מקובע בקטע של האספנות.לשיקול דעתך,אם זה מעניין אותך,אשמח לעזור.

RONI
24-06-06, 18:44
שלום.
אצלי בCJ3A המערכת היא של 12 V ,הסטרטר לא מקורי.
הוא שופץ לאחרונה לאחר החלקות חוזרות של הבנדיקס.כמובן הוחלף גם הזר מניע שהיה גמור.והקלץ וכו אבל זה לסיפור אחר.
כרגע עובד טוב,מספר השיניים בזר מניע שלי הוא129.
ישנו שירשור שלי על הנושא.
חוץ מזה לחדש יותר אין לי.בהצלחה.
טלפון לשאלות 0506578077 רוני או הפ.

Amit_k
24-06-06, 18:47
מה שמרגיז הוא שבמנוע 48 המקורי , הסטרטר עבד מצויין וכמובן שהוא לא מקורי .
יש לי המקורי 6v עם המערכת ההפעלה הידנית (אבל הוא לא תקין) כל המידות נראות זהות ,גודל הגג"ש ומרחק המגע שלו עם גלגל התנופה, כל הבעיה (נראה כך) לסטרטר 12v זה החזרה לאחור לאחר ההנעה , פשוט נשמע כל פעם רעש מכה חזק ולאחר מס' פעמים הוא פשוט נשחק או נשבר....

עמית.

yaronp
24-06-06, 20:50
לגיפים הישנים ישנם מספר רב של וריאציות של פעמוני גיר.
הבעיות מתחילות בדר"כ עם טיפול חובבני והחלפת חלקים שאינם מתאימים.

החלפת סטרטר 6V בסטרטר 12V של CJ-5 מצריכה החלפת פעמון גיר ו....זר שיניים של גלגל התנופה - הזרים בין סטרטר 6 ו-12 אינם זהים.

אני נוסעי שנים על סטרטר 6V ללא כל בעייה - כמו גם על סטרטר 12V (ב-CJ-5ׂ).

אכן יש בעייה בהשגת (למי שלא אסף ) סטרטרים 6V וגם/או חלקים לתיקון הסטרטר.

הפיתרון הכי מתאים הוא החלפת כל המערכת ל-12V (מגיפ CJ-5) - משמע, זר פעמון גיר + זר גלגל תנופה + סטרטר.

המערכת תעבוד היטב ו..שנים רבות.

איציק - 4X6ZH
24-06-06, 21:07
לזר בגלגל התנופה יש אלכסון על אחד הצדדים של השינים שתפקידו לאפשר שילוב הבנדיקס האוטומטי
( הוא משתלב תוך כדי התקדמות וסיבוב )
בסטרטר 6 וולט ידני אין אלכסון בשיניים .( הוא קודם משתלב ללא סיבוב ורק אחרי השילוב מופעל המנוע החשמלי )
כך שאתה מרכיב סטרטר אוטומטי לגלגל תנופה ללא אלכסון או שהאלכסון לא בכיוון הנכון או שבהאלכסון לא בצד הנכון . ( היו סטרטרים הפוכים )
אז אתה בבעיה .
איציק

Tsafrir
25-06-06, 08:27
למרות שאני לא משתתף קבוע בדיונים כאן אלא צופה בעניין רב מהצד, הייתי מעוניין להציע אפשרות
לפתרון וסליחה על ההתפרצות לדיון.
הצבא הצרפתי עשה שימוש החל משנות החמישים ועד אמצע שנות השמונים, בג'יפ M-201 מתוצרת חברת
הוצ'קיס. ה M-201 היה הג'יפ התיקני ביחידות הצבא הצרפתי ועם הוצאתם מהשירות הם עשו דרכם לשוק האספנים הפרטי.
מדובר בדגם של וויליס MB שיוצר ברישיון בצרפת. מה שמענין הוא שהצרפתים עשו במהלך השנים מספר שינויים בג'יפ כדי
להתאימו לספציפיקציות של ארגון נאט"ו ובהן מעבר למערכת 12 וולט ויותר מאוחר והיו גם כאלה שהוסבו ל-24 וולט.
אולי אולי שווה להתעניין באפשרות להשגת סטרטר מתאים בצרפת.
להתרשמות הנה אתר שעוסק בג'יפ הנ"ל:
http://www.m201.com/

Amit_k
25-06-06, 12:45
תודה לכולכם על הרצון הטוב ועל העזרה!!!

אני בודק את כל האפשריות שהצעתם.

עמית

-->